Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помогнете да избера твърд диск
Автор: adorable   
Дата:   28-05-15 15:05

Здравейте! Решил съм да си купя нов твърд диск. Сумата, която мога да отделя е 200 лв. Много искам да купя максимален обем диск за посочената сума. Разглеждам главно 2 ТБ дискове, като за момента съм се насочил към Western Digital. Каква е разликата между отделните цветове дискове на тази марка - зелен, син, червен, виолетов, черен. Различни класове дискове ли са и има ли разлика в надеждността? Има ли смисъл да си купя черен диск 1 ТБ вместо виолетов 2 ТБ? Другото нещо, което не знам е има ли значение дали диска ще е 5400 или 7200 об./мин. В какво се изразява предимството? Мога ли да сложа диск SATA 3 (новите всичките са такива) на моето дъно, което поддържа SATA 2)?
От къде най-изгодно може да купя твърд диск? Emag достатъчно надеждни ли са за подобен тип покупки или по-добре от компютърна фирма?
Всякакви мнения по темата са добре дошли. Благодаря на отзовалите се!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера твърд диск
Автор: kvakioh   
Дата:   28-05-15 15:21

Сините са до 1Тб, зелената линия до 6Тб, черните до 4Тб. СПоред каквото им гледам, най-добре черен, червен или лилав от тези серии.
Надеждността на дисковете падна леко в последните години, все повече хората наблягат на SSD, и тези с движещи се части им паднаха цените доста.
ЗА скоростта, бих избрал по-бързите.
ЗА това откъде- естествено от компютърна фирма, емаг не ми изглеждат супер стабилни за компютърни компоненти, още повече че мисля, че купуват от точно компютърни фирми.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера твърд диск
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   28-05-15 15:22

Аз съм се нагледал на този http://most.bg/2tb-seagate-st2000vx000-64mb.html
Реално от години ползвам Seagate и съм доволен. Ако не ти трябва голямо бързодействие , а е само за сторидж няма да намериш разлика между 5400 и 7200 оборота. Можеш да го боднеш на SATA II, но има ограничение от 1,5 Gbps, което не е чак толкова зле колкото звучи ...
От емаг купувам на жената само домашни уреди, не бих пазарувал такива части от тях (личен избор, мосткомпютърс или поликомп са моя избор)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера твърд диск
Автор: 798099   
Дата:   28-05-15 15:29

И аз имам един SEGATE 1 TB, също от MOST COMPUTERS. Вече 5 години не е мръднал. Но, всичко си е въпрос на късмет. За същото време изхвърлих други два - единият беше WD, на втория не му помня марката.


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера твърд диск
Автор: m.djorov   
Дата:   28-05-15 15:31

Зелен - най-тих и икономичен. С променливи обороти на въртене, по-бавен от другите, мисля беше и с най-ниска надеждност. Основно за съхранение, по-бавен е при активна работа. Лично аз изкарах с такъв 4 години като хард за всичко - ОС и данни, преди проблемно захранване да му прецака електрониката. Добре, че не спря изцяло, а само почна да бави зверски и спасих информацията. Иначе бях доволен за това, което го ползвах. Ако не беше захранването сигурно още щеше да работи. Внимавай просто със захранването - хардовете са най-чувствителни на промени и проблеми в него. Виолетова серия - за запис на видео потоци от видеокамери, син - "нормални", среден клас, но май са до 1ТВ, червени ги дават за райове, черен най-надежден и бърз, постоянна скорост на въртене, но и най-шумен. След 2-та терабайта зелен сега съм със черен. Към момента съм доволен, но пък не съм правил нищо.
За моемнта WD се очертават като най-надеждните. За съжаление предишните ми фаворити от Seagate се излагат. Над 2 терабайта дискове не гледай, почват да дават доста брак и дефекти. На 2ТБ дисковете явно им оптималния капацитет за работа. Гелдах статистика на една фирма за data storage, 3 и 4 тб са проблемни, още повече ако са Seagate.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера твърд диск
Автор: SWE   
Дата:   28-05-15 15:55

Ето описание на цветовото кодиране на

WD

Бих ти препоръчал черния, но цената за 2TB е около 300 лв.
За бюджета който си определил - Purple e по-добрия избор.


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера твърд диск
Автор: adorable   
Дата:   28-05-15 16:10

В момента съм със следния диск: Product General Name: ST3250620AS
Product description: HDD Desktop SEAGATE Barracuda 7200.10 with NCQ 250GB 7200rpm 16MB cache Serial ATA II-300.
Използвам го вече 7-ма година и все още работи, но се напълни до капака и компютъра ми едва работи вече. Използвам го за обща употреба, за каквато ще използвам и новия - съхранение на книги, снимки, музика, филми и т.н. Като цяло не мога да кажа, че товаря компютъра си много - главно го използвам за интернет и от време на време обработвам малки снимки, което не е особено натоварване.
Аз съм доволен от моя диск, който използвам сега и доста се чудя дали да заложа на Seagate отново или на Western Digital. Като, че ли WD са малко по-евтини... Благодаря за офертата на most.bg!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера твърд диск
Автор: m.djorov   
Дата:   28-05-15 16:29

WD! Seagate не са това, което бяха. Аз също в кутията имам един SG baracuda, 320gb Също е на 6-7 години, да не е иповече. Толкова отдавна го взех, че не помня вече. Ползвам го за торентите. Яко въртене, понякога с дни без спиране. Много як диск. Но сегашните им дискове дават много фира. Затова от 5 години ползвам WD 2 ТБ - първо бях на зеления, както писах по-горе, сега съм с черния.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера твърд диск
Автор: old_firehand   
Дата:   28-05-15 19:15

вземи си тошиба-хитачи те са с най малко дефекти,ако си решил да е Уест Дидж си вземи син,черния е скъп,зеления е бавен,другите цветове са за разл. потребности . Ако търсиш коректна фирма,препоръчвам iskampc
няма да видиш разлика между сата 3 и 2 за това което питаш
Toshiba 3.5" 3TB, SATA 3 , 7200rpm, 64MB - от 280.57 на 214.90 лв. , уцели промоцията

обаче някои стари чипсети подържат до 2 ТБ !



Публикацията е редактирана (28-05-15 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера твърд диск
Автор: didesignbg   
Дата:   28-05-15 20:46

Купи си най-евтиният диск и го бекъпвай.
По този начин е по-сигурен от най-скъпият.
Иначе дискът се избира според начина на употреба. Аз лично отбягвам ВД черни защото са надценени според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера твърд диск
Автор: sherbit   
Дата:   28-05-15 21:09

вземи с най-дългата гаранция

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера твърд диск
Автор: ksuhorukov   
Дата:   28-05-15 22:07

Ако дискът ще е системен, вземи от синята серия на WD, освен ако не можеш да си позволиш черен. Ако ще е втори, вземи зелен. Червените и лилавите са с друго предназначение.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера твърд диск
Автор: axlastro   
Дата:   29-05-15 00:21

Онзи ден си купих два за лаптопа WD сини по 1 тб, по 85 лв. парчето извадени от лаптопи за ъпгрейд с 1 година гаранция. Единия го напъхах на мястото на CD-то, а другия на USB в кутийка като външен за бекъп. Иначе съм с WD Black за основен но е 500GB и системен ССД Интел 120-ка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »