Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-05-15 14:04

"Урок" - новият филм на Кристиан Грозева и Петър Вълчанов, тръгва от днес по кината. Гледах го на премиерата в сряда. Филмът е страхотен, без никакво преувеличение! Разказва въхновено човешка история, разбираема за всички, и държи в напрежение до последния кадър. Сценарият е блестящ, актьорите - удивителни. Кинематографичните решения на Крум Родригес може и да не блестят с особена екстравагантност, но са в пълно съзвучие с режисурата и сюжета и допринасят много за цялостното въздействие на филма.
Препоръчвам с две ръце! Дано намери повече зрители, защото го заслужава!

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: fraction   
Дата:   15-05-15 14:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Vanquished   
Дата:   15-05-15 14:09

И на мен ми го похвали много приятел-актьор, ще се гледа.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: ZED   
Дата:   15-05-15 14:15

А дано! Дано няма пак рецитации и високопарни безмислени патоси!
Ще го гледам! :)[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-05-15 15:44

Филмът е лишен от всякакъв патос. Някои непрофесионални актьори се "дънят" в някои епизоди, но за щастие това не влияе върху цялостното въздействие.
ПРЕДИ да го гледате, НЕ трябва да имате предвид следните обстоятелства, но все пак ще ви "светна" ([smilie25]), защото СЛЕД като го гледате, ще го оцените още по-високо:
- Филмът е заснет с по-малко от 50'000 лева. Държавна подкрепа (субсидия от ИА "Национален филмов център") му е отказана на две сесии. Получи мижава подкрепа за разпространение в България.
- Никой от екипа не е получил възнаграждение за работата си. Да се надяваме, че приходите от разпространение ще поправят тази несправедливост!
- Досега филмът е спечелил повече от 10 важни международни награди, между които наградата за дебют в Сан Себастиан'2014 (много престижна!) и Варшава'2014. И двата фестивала са "А" категория - по-висока няма! В момента 30-ина фестивала се борят кой по-напред да "грабне" филма. Освен това филмът обра каймака от наградите на София филм фест'2015 (в международния конкурс), получи и Златна роза'2014 (от националния фестивал във Варна).
- Филмът е продаден за разпространение в 11 държави. Водят се преговори за още поне дузина.

През юли започват снимките на новия филм на Кристина и Петър. Сценарият е вдъхновен от историята на кантонера, който намери край железопътната линия куфар с милиони, предаде го в полицията и получи за награда ръчен часовник. Както и в случая с "Урок", сценарият не разказва биографията на реалния персонаж, а е художествена измислица. Главната роля е поверена на Стефан Денолюбов, който изпълнява епизодична роля в "Урок" и изпълнява главната мъжка роля в "Скок" - късометражният дебют на режисьорския тандем, който спечели голямата награда в Клермон-Феран - най-престижният фестивал за късометражно кино. Зад камерата отново ще застане Крум Родригес.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: boni   
Дата:   15-05-15 16:35

Браво! Задължително ще го гледам!

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: nyamago   
Дата:   15-05-15 17:10

Ще трябва да намеря някакво дигитално копие по мрежите или когато тръгне ДВД разпространение да си го изпиша - но винаги особено ме радват такива явления. Желая на екипа успехи и на зрителите - приятни вълнения от допира с истинско родно изкуство от световна класа [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Emoxide   
Дата:   15-05-15 20:43

[smilie24]
Мерси за споделените впечатления и препоръки! Ще потърся вариант да го гледам и аз на кино.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: axlastro   
Дата:   15-05-15 21:16

В Неделя мисля да отида да го гледам в Одеон.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: ZED   
Дата:   17-05-15 10:58

Гледах го. Събитие не е!
Не съм очарован, особено след прочетеното за него и ми е странно защо е взел всички тези награди. Филма в никакъв случай не е лош, но далеч не най-доброто в нашето кино. През първата половина актьорската игра отново е осеяна с неправилни интонации и фалшиви настроения. Втората част на филма определено е по-добрата и тогава всъщност нещо започва да те замисля от сюжета.
В крайна сметка останах леко разочарован.



Публикацията е редактирана (17-05-15 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: axlastro   
Дата:   17-05-15 21:43

И аз го гледах и ще трябва донякъде да се съглася с горния коментар. Все пак трябва да призная, че въпреки слабостите си, филма успяваше да ме държи в напрежение през втората половина, въпреки, че почти бях готов да си тръгна след първите 30-40 минути. Имаше доста хора в залата, но повечето сякаш бяха разочаровани. От гледна точка на режисура, операторска работа -там съм лаик, но сякаш беше ОК - интересни ъгли, динамика там където трябва, но като цяло доста недовършен и почти аматьорски като усещане, което предвид бюджета е напълно обяснимо. Пожелавам успех на създателите на филма.

П.П. chrisnoch - някаква идея с каква техника е снимано?

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-05-15 05:52

Сниман е с Arri Alexa и обективи Carl Zeiss Ultra Prime.
Питате как е възможно при този бюджет? По принцип не е възможно. Изключенията от принципа са малко и не са за всеки. Шансовете да попаднеш сред тях се увеличават, ако оператор е Крум Родригес, а режисьорите са спечелили голямата награда в Клермон-Феран с късометражния си дебют. Другите фактори са много ентусиазъм и самоотвержени приятели.
Този филм НЕ е за вас, ако:
- гледате предимно екшъни и трилъри, свалени от торенти;
- влизате в киносалона с пуканки и кола;
- предпочитате развлечението пред сериозното изкуство;
- имате самочувствието, че разбирате от кино, без да сте заснели нито един филм.
"Урок" е събитие. Най-малкото защото вече се разпространява в САЩ, Франция, Испания, Бразилия, Япония, Румъния, Македония, Албания, Гърция, Литва, Латвия, Полша, Унгария, Холандия и Швеция.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: localhost   
Дата:   18-05-15 06:04

Все си мисля, че филмите се правят за зрителите а то било за колегите. :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: axlastro   
Дата:   18-05-15 10:34

Истината е,че се събудих днес и все още мисля за филма. Рядка се случва филм да ме накара да се замисля. Успех на създателите на филма ! Иначе от актьорите - главната актриса имаше някои слаби моменти, както вече се каза в началото на филма. Този от заложната къща беше на много добро ниво, изобщо като цяло мъжката част от състава и малкото момиче също - много добра игра, това дете има бъдеще.
Питах за техниката, защото не ми изглеждаше като да е снимано с блекмеджик или канон като дълбочина, цветове, рисунък и качество на изображението. Предполагам леките движения на камерата в някои от статичните сцени са билипреднамерени. На мен ми идваха в повече в началото, но после свикнах. Кемпера пред къщата беше добра идея. Сюжетната линия с бащата малко издишаше на моменти, но накрая умрях от смях "никой не е к...ва"



Публикацията е редактирана (18-05-15 10:42)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Kalimas   
Дата:   18-05-15 11:26

Невероятен филм. Малко бавен и монотонен в началото, но такъв си е живота, докато не се скапе нещо. Имаше някой неща в сюжетната линия, които ми се видяха малко глупави, но пък тънкото показване на връзката м/у полиция и мафия изкърти. Добре е хванал мизерията в страната.

chrisnoch написа:

> Този филм НЕ е за вас, ако:
> - гледате предимно екшъни и
> трилъри, свалени от торенти;
> - влизате в киносалона с пуканки и
> кола;
> - предпочитате развлечението пред
> сериозното изкуство;
> - имате самочувствието, че
> разбирате от кино, без да сте
> заснели нито един филм.

Миии, не си ти този който ще реши кой да гледа филма, а такива изцепвания само гонят публиката.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: jivkojj   
Дата:   18-05-15 12:57

За жалост нямам възможност да изгледам филма. Видях трейлъра.

Обаче ми направи неприятното впечатление, че и тука са се повлияли от тая гадна тенденция напоследък - на статичните сцени нарочно да се люлее камерата. От чисто ежедневна човешка гледна точка, аз когато наблюдавам нещо, не си люлея така главата. Като одъртея, ако ме хване паркинсон - може. Добре, че още не им е дошло на акъла да имитират и мигане.


Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-05-15 12:57

localhost,
Нещо си се объркал! Филмите се правят за зрителите, но не непременно за всички зрители. От колегите - никакъв кяр! Гледаме ги безплатно и само кусури им търсим. [smilie5]

Kalimas,
Нямам никакво намерение да решавам кой да гледа този или онзи филм! Опитах се да подскажа, че "Урок" не е подходящ за всички зрители и предложих критерии (леко саркастични и без претенции за изчерпателност!), които биха могли (според МЕН!) да служат за ориентир на онези, които не са гледали филма.

axlastro,
Филмът е заснет изцяло от ръка. Удачно художествено решение, според мен!

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-05-15 13:01

jivkojj,
Елементарно, Уотсън! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: nyamago   
Дата:   18-05-15 13:43

Естествено, че филмите се правят за зрителите. Някои се опитват да са "за всички зрители", но нито е лесно, нито уместно. Повечето филми НЕ СЕ правят за ВСИЧКИ зрители, има си наука за сегментиране на публиката и всяка продукция си има целеви сегменти.

Аз не гледам филми, правени за други сегменти. Всъщност моят сегмент е толкова малък, че почти не срещам филми, правени за него - и това не е някаква 'елитарна' самозабрава, а просто личен недостатък.

Но възникналите разногласия около този филм само ми засилват желанието да го видя [smile]



Публикацията е редактирана (18-05-15 17:52)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: MikeDimit   
Дата:   18-05-15 15:20

"- имате самочувствието, че разбирате от кино, без да сте заснели нито един филм"

Не, не е за мене този филм. И за Тодор Андрейков ( лека му пръст!) не би бил. И без попкорн...

Научете се поне да правите позитивна реклама, айде поне позитивен пиар, че дори нещо да е добро го опропастявате с хашлашки претенции!

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: nyamago   
Дата:   18-05-15 17:53

Ритай топката, а НЕ играча!

Коментирайте филма, а не хората, пишещи тук!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chovecheto   
Дата:   19-05-15 00:02

Не се разпознах в профила на нещо като профан в киното, описан по-горе от chrisnoch, но и на мен филма не ми хареса. Това че, замисълът му е добър, че е сниман с малък бюджет и от ръка не е достатъчно за да нарека този филм качествен.
Незнам защо, но докато го гледах, през цялото време си мислех за филма,който гледах предишната седмица - Диви истории. Единственото общо между двата филма, е че и там става въпрос за хора, които в даден момент не издържат. Ирония, черен хумор, дори ужас... Филм пълен е емоции. Докато в "Урок" точно това ми липсваше. Главната героиня, игра театрално до момента в който реши, че ще обира банката. Най-силните и минути за мен бяха пред банковия клон. Мъжът и имаше проблясъци, но нищо впечатляващо. Съдържателят на заложната къща - добра игра, но тези роли традиционно се играят добре от българските актьори. Останалите, криво-ляво. Като цяло за мен филмът не е достатъчно въздействащ. И хич не ми харесва израза "Като за български филм, е много хубав".


Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: axlastro   
Дата:   19-05-15 00:45

Да си призная, български филм не съм гледал от поне 5 години. И бях решил да не гледам повече (от новите). Отидох най-вече от любопитство.
Както вече споменах аз и няколко други - актьорската игра можеше да е по-добра, особено на главната героиня. Снимането "от ръка" ако и да е интересен художествен похват, не работеше на места. Някои части от сюжета бяха леко глуповати. Според мен има много талантливи хора в България, на които умишлено не се дава сцена и възможност за изява. За да могат да изпъкват посредствените. Примери има доста - например нелошата анимация "Българ", сигурно има още много, за които не знам, защото доскоро не се интересувах - бях се отказал от "българското изкуство", но с голяма радост откривам, че съм бил в грешка - има какво да се види. Специално този филм, ако и да не е шедьовъра и повратната точка, описана от chrisnoch, ме накара да се замисля и да искам още българско кино, но не театър на лента а истинско кино.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-05-15 03:24

chrisnoch , трябва да се извиниш на всички за надменното и грандоманско изказване. Тук не е форум на 'Чистота-Титан", а все пак форум свързващ хора със сериозни наклонности и таланти в сферата на фотографията и даже киното.
Излиза, че тези, които гледаме екшъните на Тарантино сме втора ръка.
Много жалко, защото филмите не се снимат само за гилдията, а може би в БГ да е така - една шепа разбирачи са се възвисили и гледат отгоре, колко са жалки плебеите.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-05-15 05:03

GOSPODIN,
"Излиза, че тези, които гледаме екшъните на Тарантино сме втора ръка."
- Не знам на теб как "ти излиза" такава глупост! Нищо подобно не съм написал!

"Много жалко, защото филмите не се снимат само за гилдията, а може би в БГ да е така - една шепа разбирачи са се възвисили и гледат отгоре, колко са жалки плебеите."
- Някакви комплекси ли избиваш? Или бързаш да пишеш, преди да четеш?

MikeDimit,
Нахално, самонадеяно и изключително галфонско е да се опитваш да говориш от името на Тодор Андрейков! Лека му пръст! Страхотен човек и любим преподавател!

"Научете се поне да правите позитивна реклама, айде поне позитивен пиар, че дори нещо да е добро го опропастявате с хашлашки претенции!"
- Нямам намерение да правя нито реклама, нито пиар. Споделих впечатления. Толкова!

chovecheto,
"Урок" и "Диви истории" са много различни филми и сравняването им е крайно неуместно - най-паче по толкова елементарен начин! Ако наистина смяташ, че "главната героиня" (Маргита Гошева) играе "театрално", то не разбираш нищо от актьорска игра. Апропо, тя има вече две международни награди точно за тази роля! Ти колко имаш?

axlastro,
"Според мен има много талантливи хора в България, на които умишлено не се дава сцена и възможност за изява. За да могат да изпъкват посредствените. Примери има доста - например нелошата анимация "Българ" ..."
- Странно, че даваш за пример именно "Българ"! В какъв смисъл не му е дадена "сцена и възможност за изява"? Филмът беше широко разпространен - нещо съвсем необичайно за независима българска лента.

"Специално този филм, ако и да не е шедьовъра и повратната точка, описана от chrisnoch, ..."
- Много те моля да не ми приписваш неща, които НЕ съм написал!

Държа да подчертая, че тази тема е за "Урок", а не за моето мнение за филма!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »