Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: camelasign   
Дата:   21-05-15 21:11

Събитията в българското кино приключиха отдавна, както казаха по горе с епизодични изключения. И въпросът не е само до пари, а и до култура, уважение, поглед, мисъл каквато липсва...тези неща просто вече не са ценности. Руснаци и в съветско време и сега си остават хора културни. Ние сме затънали в чалга и простащина и измъкване няма.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: e-mil   
Дата:   21-05-15 21:32

Автор: GOSPODIN
Дата: 21-05-15 21:04
"e-mil , спора беше дали Тарантино е снимал стил екшън и трилър"


Доколкото виждам спорът е дали Тарантино снима чисто жанрово кино. Тоест екшън без елементи на трилър или трилър без екшън. Така че в случая е прав. Жанровете в IMDB се пишат надве-натри. Един редактор така, друг - иначе.
И наистина Тарантино трудно може да се определи със само един жанр. Аз например за "Kill Bill" освен екшън, криминален и трилър, бих добавил и уестърн. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Murnau   
Дата:   21-05-15 23:53

гледах го, хареса ми
после ще пиша

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chovecheto   
Дата:   22-05-15 00:01

Много е лесно да се сетиш кой е chrisnoch. Те режисьорите у нас не са чак толкова много.
Сигурно затова и филмите ни са на това дередже :(


Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-05-15 04:28

chovecheto,
Че какво ни е дереджето на филмите?
Ти колко нови български филма си гледала в последните две години?

camelasign,
Нихилистичните глупотевини отдавна не са на мода, пък и нямат нищо общо с действителността. Свали си черните очила и се радвай на живота!

GOSPODIN,
Не ти дължа нито обяснение (по принцип), нито извинение (не съм те обидил)! Не отричм "всичко и всички", а споря с тези, с които не съм съгласен. Нещо против? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Krasimira   
Дата:   23-05-15 15:08

Разлаяли сте кучетата гледам!
Има много различни мнения в темата, което я прави полезна и креативна. Има обаче и доста негативизъм от някои колеги, с което трябва да се преборим :)
Вярно е че българското кино е на едно ниво, на което си седи от десетилетия /има изключения!/. Почти всички нови български филми имат едни и същи недостатъци, които неясно защо не се преодоляват.
Ходя да гледам повечето нови български филми и от моя опит мога да кажа че основното, което мене ме дразни е онова театралничене на артистите, което прави репликите и вложения в тях смисъл да звучат фалшиво. Сега вероятно трябва да очаквам колегата chrisnoch да ме нападне, както е направил с останалите, но това е моето мнение на човек занимаващ се с определен вид изкуство и гледал 80% от новото българско кино. Нито един НАШ филм не ме е грабнал така, както повечето европейски продукции /независимо от бюджета им./. Имам още много да кажа, и ако темата се задържи с радост ще споделям.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Murnau   
Дата:   23-05-15 16:11

Урок - българският Левиатан

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-05-15 22:19

Името, името анонимни! Дължиш обяснение на всички, които имат различно мнение с , които не спориш, а назидателно поучаваш и обиждаш. Подобно държание само доказва, че опростачването на нацията идва не е само от чалгаризацията, а и от т.н. творческа (уж) интелигенция.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Frenchev   
Дата:   24-05-15 12:47

Да попитам - има ли начин филма да се гледа онлайн. Не живея в България в момента, а след всички коментари сега искам да го гледам на всяка цена.

Най-малкото защото работя върху сценария на първия си филм и всичко на тема кино ми е много интересно. Особено българско кино.

Няма ли къде да си платя и да го гледам онлайн?

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-05-15 13:30

GOSPODIN,
Изобщо не съм анонимен, ГОСПОДИН Здравко! Ако знаеш как се използва търсачката в този форум, много лесно ще откриеш името ми. Същата работа върши и чичко Гугъл, но се иска малко повече изобретателност.
Мисля, че имам право да поучавам, че дори и назидателно. Все пак това е мой избор, срещу който ти НЕ можеш да възразиш!
Никого не съм обидил! Може ли един-два примера, че да си "сверя часовника", ако нещо бъркам?
Не дължа никому нищо (!!!) - с изключение на онези два лева, които вчера заех от един колега. Днес ще му ги върна, споко! [smilie5]

Krasimira,
Забелязал съм, че много хора са склонни да съдят родното ни кино далеч по-строго, отколкото чуждото! Мрънкат, че българските актьори "театралничат", но безкритично зяпат турски и индийски сериали, американски бози с екшън звезди, които трудно говорят английски, както и всякаква друга плява, стига да не е местно производство. Предполагам, че този "двоен аршин" се дължи на комплекса им за малоценност, който подсъзнателно пренасят върху всичко българско. Пък и се страхуват, че ще звучат глупаво, ако кажат, че Джим Кери преиграва неистово, Мадона не е никаква актриса, Камерън Диас не изглежда отчайващо тъпа само когато мълчи ('щото отвори ли си устата, става страшно!), а Ричард Гиър играе една и съща роля във всичките си филми, но дори и тя не му се удава.
Смея да твърдя, че много български актьори са на световно равнище и заслужено получават награди на международни фестивали. Това мнение съм го чувал от устата на световно известни актьори, които са снимали във филми заедно с наши колеги.
Да напомня ли, че Мел Гибсън избра Христо Шопов и Христо Живков за ключови роли в "Страстите Христови", Захари Бахаров се снима в "Игра на тронове", Силвия Петкова участва в четири европейски филма за последните две години, Бойко Къстанов е звезда в Ирландия и Великобритания след главната роля в първия си английски сериал и т.н. и т.н. Има много други примери - удивително много за малка държава като България!



Публикацията е редактирана (25-05-15 04:06)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: axlastro   
Дата:   24-05-15 13:54

Тук по-скоро става дума за женските роли. Съжалявам, но въпреки, че имаме прекрасни театрални актриси, в киното имаме проблем. Ако погледнем някои по-стари филми, там го няма този проблем. Защо е това - или се налага някакъв стереотип от актьорските школи или се вкарват "наши хора", особено от женски пол (гаджета, любовници).
На мен това НЕ МИ ХАРЕСВА. Ходя отскоро на различни постановкии танцови пърформанси и наблюдавам. Има прекрасни млади актьори и актриси, някои от тях вече избрали да работят и творят в чужбина. Повечетоот тях мяма и да ги видим в бг филми. За холивуд не ми се говори - там някои от най-прехвалените актьори са кръгла нула. За индийските не съм съгласен - имат някои много добри артисти. Въпроса е, че масовата култура е хммм, ами масова култура дали е в БГ или в САЩ все тая, разликата е в парите.

Моите уважения към г-н Ночев, но аз също имам право на мнение, макар и то да не е така подплатено от професионална квалификация.

Филма ми хареса, но не е някакъв неземен шедьовър. Не мисля, че щеше да спечели много от държавната субсидия. Понякога това, което те ограничава ти дава пространство в творчески план.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Murnau   
Дата:   24-05-15 14:12

Понякога това, което те ограничава ти дава пространство в творчески план.



Често е така

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chovecheto   
Дата:   24-05-15 14:30

Кризата на средната възраст при някои мъже е много тежка......



Публикацията е редактирана (25-05-15 09:01)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Frenchev   
Дата:   24-05-15 16:06

Пак да попитам:

Има ли начин филма да се гледа онлайн. Не живея в България в момента, а след всички коментари сега искам да го гледам на всяка цена.

Най-малкото защото работя върху сценария на първия си филм и всичко на тема кино ми е много интересно. Особено българско кино.

Няма ли къде да си платя и да го гледам онлайн?

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-05-15 04:22

chovecheto,
А някоИ жени си остават неграмотни цял живот!

Frenchev,
Със сигурност ще има такава възможност, но ще трябва да изчакаш - филмът все още се разпространява в кината, а и все още върви по фестивали. Онлайн разпространението обикновено следва това в кината, а много фестивали изискват филмът да не е достъпен в Интернет преди фестивалните дати.

axlastro,
Съжалявам, но не разбрах какъв е проблемът с женските роли.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: axlastro   
Дата:   25-05-15 08:06

Преиграват, възприемат ролята като театрална, сякаш няма кой да им каже как да изиграят образа. По принцип с жените е по-трудно и при снимането - има една склонност към преекспониране на образа, преиграване. С мъжете има други проблеми, но като цяло е по-лесно да се контролират емоциите. Имаме разкошни актриси - познавам някои от тях, но във филмите не знам какво става. И като гледам не е от сега този маниер на игра.



Публикацията е редактирана (25-05-15 08:57)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chovecheto   
Дата:   25-05-15 09:02

Поправих се [smilie3]
Ама за другото оправия няма, докато не мине.


Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: ZED   
Дата:   25-05-15 10:36

Да се зъбиш и лаеш не е най-добрият начин да защитиш и малкото останало хубаво в българското кино!!!

Основното което често куца според мен е режисурата на филмите. Има прекрасни сценарии, които се опорочават от режисьорите и част от актьорите. Не мога да допусна как един режисьор може да остави актьора да рецитира с фалшив тон нещо и това да трябва да ни харесва.
Искам да имаме много и хубави филми, готов съм да ги подкрепя, но някой да ми хвърля прах в очите и да ми разправя колко велик е подобен филм...
Интересно защо повечето хора, разбиращи от кино имат сериозни критики към българските филми, а ограничан кръг от родната киноиндустрия, се правят ча няма проблеми.

До chrisnoch - виждам че се чувстваш длъжен да отговориш на всеки, който има различно мнение от твоето без да казваш нищо съществено. Това говори за слабост и други вътрешни проблеми. Аз не желая да ме репликираш, запази за себе си острите думи този път :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: ejel   
Дата:   25-05-15 18:12

Ееех, утрепа забавлението с обръщенията от голямата камбанария...[smilie5]

Кой сега ще ни вкарва в правия път?!?

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: b-w_devil   
Дата:   25-05-15 23:07

Къф Тарантино, кфи 5 лева?!?
Кфо Меричко кино, ве?!?

Не ви ли е ясно, че след ФЕЛИНИ и ученикa КУСТУРИЦА -
- просто НЕМА никво кино вече...

Имаше едно време едно сдружение ЮНАЙТЕД АРТИСТС... ама де го сега...

Имало едно време едни филми - "СИНИЯТ ВОЙНИК", "СРЕДНОЩЕН КАУБОЙ", "ИМАЛО ЕДНО ВРЕМЕ НА ЗАПАД", "УЖИЛВАНЕТО"...

...Ама и те не можеха да седнат и на малкия пръст на "АМАРКОРД" и на другите филми на Федерико Фелини, въпреки че бяха страхотни...

https://www.youtube.com/watch?v=_xWS3h-apmk


http://gfbrobot.com/wp-content/uploads/2013/02/the-sting-by-bamdotorg11.jpeg





Публикацията е редактирана (25-05-15 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: e-mil   
Дата:   25-05-15 23:42

Автор: b-w_devil
Дата: 25-05-15 23:07
"Кфо Меричко кино, ве?!?
Не ви ли е ясно, че след ФЕЛИНИ и ученикa КУСТУРИЦА -
- просто НЕМА никво кино вече... Имало едно време едни филми..."


На мен не ми е ясно. И сега има едни филми.
"Хотел "Будапеща" е много добър филм. Даже трябва пак да го гледам, щото един път не стига. И "Амели Пулен" беше страхотен филм. "Красив ум", "Момиче за милиони", "Голяма риба"...
А от 90-те: Форест Гъмп, Боен клуб, Редник Райън, Обичайните заподозрени, Непростимо (въобще Клинт Истуд стана голям режисьор, да му се ненадяваш на каубоя), Изкуплението Шоушенк, Леон, Мълчанието на агнетата... все филми след Фелини.

Тия приказки за "доброто старо време" ги приказва всяко поколение. Сегашните 20 годишни след 30 години ще казват същото за днешните филми. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Murnau   
Дата:   25-05-15 23:52

Звягинцев сам по себе си е киносъбитие.

примерно

да не говорим за Ху Хсиао Хсиен или Такеши Китано. Или Ким ки Дук



Публикацията е редактирана (25-05-15 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Frenchev   
Дата:   26-05-15 00:33

e-mil изброи страхотни хубави филми - едни от любимите ми.

Бих добавил "Усещане за жена", "Списъка на Шиндлер", "Форест гъмп" и други.

И един съвсем нов филм, който много ми хареса - Супер непринуден, страхотна актьорска игра, много добра музика. Препоръчвам го на всички - Copenhagen

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-05-15 14:03

Много разбирачи, много нещо! [smilie5]
Хайде малко по-скромно, моля!
Дали разговаряте по същия начин с монтьора на автомобила си? Ако се правите на "много умни", дали той няма да ви тегли две-три майни, нищо че няма "висше"?!
Всички разбират от политика, спорт и изкуство. Аман!

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: MikeDimit   
Дата:   26-05-15 14:42

Свърших пуканките...:-(

Голяма излагация...

Тъкмо си въобразя, че определен типаж поведение е безвъзвратно заминал в миналото и те на - има ги още.

Ще потърся още попкорн.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »