Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 FREE саниране
Автор: stoikovv666   
Дата:   11-02-15 00:30

Вярно ли така ще ни окъпят с тази далавера?

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: localhost   
Дата:   11-02-15 00:32

Вярно ли тая тема е за тука?

Аве стойков като ме блокираш можеш ли да спреш да си редактирам постовете?

Аман от тъпи парчета [smilie23]



Публикацията е редактирана (11-02-15 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Петрос   
Дата:   11-02-15 00:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Rand   
Дата:   11-02-15 00:36

ФФ в момента:

Казармата София - не ходете. Санирани са. [cool]



Публикацията е редактирана (11-02-15 00:36)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: stoikovv666   
Дата:   11-02-15 00:36

Чета и се чудя истина ли е това

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Петрос   
Дата:   11-02-15 00:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-15 01:08

Дрън дрън.75% от тези пари се отпускат от европейски фонд.Нещата стоят така,че тези пари или трябва да се ползват за саниране или въобще да не се усвояват.Не могат да се ползват нито за здравеопазване,нито за пенсии,нито за нещо друго.Останалите 25%,които трябваше да се осигурят от собствениците сега ги осигурява държавата.Дали това е добре или не,не мога да кажа.Може би,като данъкоплатци,тези които живеят в тухлени постройки или малки панелни кооперации,неотговарящи на условията за саниране имат основание да мрънкат.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-15 01:10

Тоя па[smilie18]
Пука им на англосаксонците за миризливата ти панелка.Ходи виж хората в какви къщи живет в ..англосаксония,стига дрънка глупости.Искали били да го изгонят баш па некви англосаксонци[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Петрос   
Дата:   11-02-15 01:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-02-15 07:37

Ми вместо бат бойко да ги свие тия пари по-добре да си оправим соц-статуса на блоковете, че сме почти като Припят на външен вид ...
То е ясно , че безплатен обяд няма... ама поне ние да го ядем тоя обяд хахах

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Saxon   
Дата:   11-02-15 09:16

Компартията, Атака и всички други лизачи на Путиновския задник имат сметка програмата за енергийна ефективност да се провали. И ще изкарат от 9 кладенеца вода, за да го направят.
Защото ако се изпълни тая програма ще падне драстично потреблението на енергия в държавата. Толкова драстично, че ще се види как един цял АЕЦ е думкал за теча от фугите на панелките и ще лъсне истината как не ни трябва строеж на нови мощности. А онея искат да строят нови мощности, защото далаверата там е огромна.
За протокола - живея в стара тухлена кооперация на 80 години.Винаги сме се отоплявали на ток.
Въпреки че беше солидна, се събрахме всички 10 семейства и санирахме цялата сграда - дохрами, изолация и т.н. В момента консумацията ми е точно 50% по-ниска, че даже и над 50%. Правете сметка в глобален план.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-15 09:30

Мойто момче,Петрос,остави ти моята култура, ами ти кажи,как си успял да си напълниш кратуната с толкова глупости,щото от няколко теми насам,гледам все едни смешни теории праскаш.Явно черепната ти кутия е голяма.
Не ми разправяй, в кои дебри ми е меродавно мнението,защото тая процедура вече съм я стартирал.И юрист съм си наел,който има опит в тия дебри. И то без да хващам нищо от цялата програма,че тоя апартамент отдавна е саниран и остъклен по изисквания,доста надвишаващи изискуемите по тая конкретна програма.В тоя блок живее баба ми и други възрастни хора,които иначе нямат средства да се санират и нямат възможност сами да си оправят процедурата.
А твоят опит в това какъв е? От телевизия Алфа или вестник дума?

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: val_pi   
Дата:   11-02-15 09:36

saxon е абсолютно прав

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: axlastro   
Дата:   11-02-15 09:37

Атакистите и комунетата подхранват страховете на недотам образованите люде и отт адм и проблемите. Аз мисля, че ще има достатъчно блокове, за да се изпълни програмата.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: kvakioh   
Дата:   11-02-15 09:38

ДАно да стане добре и чисто и ясно финансово.
Иначе е доста добра идея. Само има някои пропуски в самото представяне и планово.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-15 09:43

Пропуски няма,има неразбиране от страна на общинските структури,които ще отговарят за тези процедури.И то защото и там има доста "умни" люде,дето ще се занимават с това.Там е рисковото,да пропадне тая работа.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: victory13   
Дата:   11-02-15 10:39

Интересно наистина... защо хора, дето "това изобщо не ги засяга", се напъват да мислят и заради другите, дето ги засяга [smilie8] .
Може би "пътеводната звезда" ги води в "мисленето" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: axlastro   
Дата:   11-02-15 10:55

Мен ме засяга, не само като собственик, но и като проектант. Факт е, че това е предизборна кампания и е факт, че ще се облажат много фирми близки до властта. Факт е обаче, че хората могат да извлекат полза от това ако се напънат малко. Безплатно няма да бъде - разходи все някакви ще има, нерви и разправии - също. Но като цяло трябва да се търси и нещо положително. В момента посещавам курс по немски по програма безплатно и засега нямам кой-знае какви оплаквания. Има някои скрити уловки, но ако човек се заеме сериозно няма да има проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Тед   
Дата:   11-02-15 11:04

Наскоро направих правен анализ на цялата им документация - от Постановление 18 от 02.02.2015г. до последната Декларация.
Накратко - обърка ли се нещо с финансирането - Сдружението отговаря.
Ако някой член се откаже впоследствие - разходи, дори неустойки по договори, които е подписал кмета от името на Сдружението плащат собствениците.
Имуществената отговорност на Сдружението започва още от образеца на Споразумението. На практика дори и да искаш да си направиш твоя редакция - общината не приема твои текстове.
Последват текстове в Договора с общината и Договора за целево финансиране.
Никъде не пише, че Обл.управител /Държавата разбирайте/ се задължава да осигури безвъзмездно финансиране.
Пише "осигурява", отговорност ако не осигури...плащат хората.
Общината не носи никаква отговорност - а подписва от името на Сдружението всякакви договори и се разпорежда с парите по сметка, открита на името на Сдружението.
Те казват, че може или прозорци и стени само, без ВИК, но на практика кмета подписва с общината. Откаже ли Сдружението /понеже някои са си вградили тръбите и не искат да им ги къртят/ ... плаща Сдружението, при отказ.

Има проблем - при конструктивен проблем сградата - ремонта е много скъп и най-вероятно Сдружението го поема. А това значи масово къртене из жилищата, което за мен значи да живеете под наем.
Ако откажете конструктивно оздравяване - плащате всички разходи + неустойки.

На практика Държавата няма и грам лев за това фиаско. Банката за развитие кредитира начинанието, като ще тегли кредити от др. банки. Има и лихви. Ако държавата не погаси тези суми ....разбирайте банките, строители и всички ще дойдат при Сдружението и всеки плаща съобразно % ид.части.
Държавата е обявила единствено една хартия, че поема държавна гаранция пред банка...Ако няма пари или политиката се смени...никаква гаранция няма.
Най-вероятно Държавата ще чака 1 блокове, за да вземе $ от еврофонда и да започне да плаща на Банката за развитие. Повтарям заделени пари от бюджета няма.
Има и проблем, ако БЕЗВЪЗМЕЗДНОТО финансиране е недостатъчно за даден блок - защо, защото държавата има таван на лимита за държавна помощ съгласно Регламент от Европа...ще се доплаща или вместо бетон ще слагат брашно.

Схеми за корупция - 20 до 25% рушвет за Обществена поръчка на строителя.
15% за кмета на общината като трябва да се изкарат разрешения и надзор и др.
Около 40% от парите ще бъдат инкасирани за рушвети.

Сигурно ще има санирани блокове, но поне знайте риска какъв е.
Стане ли проблем с финансирането ...ще тропат на вратата на Сдружението. Другите не носят никаква отговорност по документи.


И съм против ЗОНАТА се завръща.
Админите да вземат решение. На практика Зоната отново се възроди.
Ако трябва теми за политика, секс, религия да бъдат забранени.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-15 11:38

Тед,сдружението не поема нищо,то и юридически няма как да поеме,защото при регистрирането му още обявявя,че няма НИКАКВО имущество.То не притежава като юридическо лице имотите на физическите лица,притежаващи апартаментите за саниране и при провал никой не търси материално обезщетение от собствениците.Дори такси не се събират за тези сдружения,единствената им цел е да опълномощят общината да сключва договор вместо тях с фирмите и да ги контролира при процеса на саниране.Ако от ЕС наложат санкция за неправилно усвояване на парите,държавата трябва да плати.В най-лошия случай може да ги глоби,като отреже 25% от отпуснатите пари.Гарант на държавата в случая е ЕБВР.
Стига писахте глупости !

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: 3DF   
Дата:   11-02-15 12:07

Тед,

Това дето си го писал за правен анализ можеш ли да го докажеш и защитиш, че е така. Защото нета е свободна територия и всеки може да пише, каквото си иска. Не се заяждам. Само питам.

Братята румънци по тъпи ли са от нас, че санират безплатно от 5 години. Когато ги питах ама верно ли е викат - да. Европа плаща. И досега продължават да го правят. Ама като гледам те не са по тъпи от нас, а по умни.
Не ми харесва само , че санирането го правят с обикновен стереопор
Иначе слагат хубава дограма. А щтранговете за топла вода и парно ги правят с медни тръби.
У нас ние закъсняхме със санирането защото искаха хората да платят 50% после клекнаха на 25% Ама хората нямат пари и не им верват. Та клекнаха на 100% плащане.

Другото лошо е че като се санира сметките няма да паднат. Нито за ток нито за парно. Ще се усетят, че намалява потреблението. От там и приходите и ще вдигнат цените.



Публикацията е редактирана (11-02-15 12:13)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: aldygreen   
Дата:   11-02-15 12:54

stoikovv666 написа:

> Чета и се чудя истина ли е
> това

А ти как мислиш?
В останалите постове пак наскачаха да трепят "червените прашки", врагове на мира и прогреса. [smilie18]

А ето някои поучителни видео кадри, показващи последствията от лакомията на производители и строители. Казано накратко, намаляване на разходи не само че няма, но и значително се увеличават, за ликвидиране на последствията от прилаганата технология. Стига се до там, че искат да отопляват (!!) изолацията, за да се избегне кондензът и мухлясването под стИропора.

ТОПЛОИЗОЛАЦИЯ-ТЕХНОЛОГИЯТА ПОДВЕЖДА

ЕНЕРГИЙНО САНИРАНЕ -ФАКТИТЕ

НИСКОЕНЕРГИЙНО СТРОИТЕЛСТВО-КАКВО СТРУВА?

Далече от мисълта съм, че дебелите глави могат да уврат някога или заинтересованите да приберат големите пари, ще се откажат така лесно.

Моят съвет е:
ЧЕТЕТЕ ДОКУМЕНТИТЕ ВНИМАТЕЛНО.
Не приемайте НИЩО НА ДОВЕРИЕ.
СЪВЕТВАЙТЕ СЕ С ЧИТАВИ АДВОКАТИ.

Нашите политически паразити не заслужават никакво доверие дори само поради факта, че ни докараха до опашката на Европа, вече и зад Румъния.
[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Тед   
Дата:   11-02-15 14:38

Автор: fast_eyebrow , Автор: 3DF
Разбирам рекламната кампания "всичко е безплатно" и т.н. Нормално е, за да предизвика интерес.
Аз не съм хейтър и не съм прочел нито За нито Против в медии, вестници или прочие.

Извадих всички документи от методическите указания+постановленията на МС и седнах като юрист да ги анализирам.


Това са кьорфишеци, че Сдружението на собствениците не отговаря ..нямало имущество и т.н...

Да, ама прочетете образеца на Споразумение на сдружението от методическите указания и по-конкретно т9.4.
"„9.4. Членовете на сдружението са длъжни да заплащат съобразно идеалните си части и решенията на общото събрание всички разходи на сдружението по изпълнение на предмета на дейност по т. 2.1. „"


Предмета по т.2.1 е безвъзм.саниране и т.н..
Опитайте да я промените и да видите какво става в Общината...те са ги инструктирали...
Отговорността е на база % ид. части, които притежават в блока или кооперацията.
Да не цитирам, и другите /не е редно/ с конкретни текстове и по Декларации и Договори от методическите указания със същата насоченост.

Вижте, така с едно ГОЛО Постановление не става и мнима държавна гаранция.
Ако искаха да тръгне - Държавата трябваше да обезпечи милиарда с държавни облигации и да фиансира проекта...
Сега имате едно голо обещание, което при следващ кабинет или правителство се отменя за 1 час и оставате голи и боси пред банки, строители, фирми за надзор, техн.обследване и куп други... Сигурно и затова пишете, че Л.Павлова е казала "ами гласувайте за Г."...какво да каже....тя е боса и гола без един лев...
Разберете пари няма...за безвъзмедно саниране.
Ползват кредит от банка с неясен сценарий /банката тегли пари от други банки, после прехвърля тези вземания, лихви и прочие да не говорим/ как държавата ще го погаси, а държавата няма никаква отговорност по документите, които подписва....никаква.
Това е към настоящия момент.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-02-15 15:50

Тед
Един здрав разум!

На мене простия, да ми обясни някой, като как ще функционира това сдружение без да има счетоводно водене, заверки и всчики хубости на икономическата дейност? Не може да има сдружение с икономическа/ стопанска дейност пък да не минава през фиска дори и транзит. Ами ДДС-то? Кой и как ще го тегли/плаща? Та това са си 20%! Сега преди да ме праснете со лопатата и да ми кажете, че програмата е голеем килипир, обяснете ми като как прагчето за задължителна регистрация по ДДС от 25'000лв ще го избегнете? И кой ще е тоя балък търговец да ви продаде материалите тънко-тънко и да знае, че понеже не сте регистрирани по това проклето ДДС не може да си го възстанови.[smilie7]
Личното ми мнение - програмата е голям батак, в стил ГЕРБ с тенденция да стане гроб на мечтите за келепир.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-15 15:57

"След учредяване на СС, в 14-дневен срок от провеждането на учредителното събрание, по реда, предвиден в закона, се извършва регистрацията на СС в общината. Общинските власти вписват СС в публичен регистър и издават на сдружението Удостоверение за регистрация, копие от което се прилага към ЗИФП.
СС се вписва в регистър БУЛСТАТ (чл. 25 ал. 5 от ЗУЕС). Копие от регистрацията по БУЛСТАТ се прилага към ЗИФП.
При необходимост и поискване от етажната собственост, общината оказва подкрепа за учредяване и регистриране на сдружение, и оформяне юридическите аспекти на взаимоотношения между собствениците.
ВАЖНО!
Споразумението за създаване на СС не поражда други права и задължения за членовете на Сдружението, освен конкретния предмет на дейност – получаване на безвъзмездна финансова помощ по програмата."

от: Национална програма за енергийна ефективност на многофамилни жилищни сгради
Методически указания

Тед,понеже и аз като теб не разбирам,затова си наех читав юрист,дето ги разбира тези неща.
Не ми е приятно,някой да ме обвинява,че рекламирам нещо.Герб не ги понасям,още повече пък тимаджийската министърка,имам си причини.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »