Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Някой работил ли е с Plustek
Автор: hose   
Дата:   17-01-15 21:37

Plustek OpticFilm 8200i Ai Film Scanner

независимо този или друг скенер от производителя? може ли да сподели впечатления, и може би сканове?


Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: dekov   
Дата:   18-01-15 14:48

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=46954



Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: hose   
Дата:   18-01-15 17:54

dekov [smilie24] благодаря [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: pstoev   
Дата:   18-01-15 19:52

Преди време имах плюстек 7200, предшественик без ир чистене от прашинки.
Страхотен скенер, супер остър, реална резолюция..Ако сега имаш плосък, скана им ще ти се струва не на фокус сравнен с плюстека:)
Вземай без да се замисляш. Препоръчвам за него Vuescan за сканиране, Silverfast прегаря и прави скана прекалено контрастен и труден за работа после.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: uri64   
Дата:   18-01-15 20:19

Извинявам се, че се обаждам непопитан, но моделът 7200 въобще не предоставя реална резолюция. При обявени в спецификацията 7200 дпи, реалните са 2900...

http://filmscanner.info/PlustekOpticFilm7200.html


тук разбира се става даума за доста по-нов модел...

hose, парите са си твои, но вземи попрочети ревюта на плюстеци на http://filmscanner.info преди да направиш нещо, за което може да съжаляваш...



Публикацията е редактирана (18-01-15 20:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: pstoev   
Дата:   18-01-15 20:58

доста съм чел на filmscanner.info писанията, и добре че не съм им обръщал внимание. според тях дори и скенери като Minolta Multi Pro и Nikon 9000ED горе долу стават [smile] и тяхната резолюция не отговаря на написаното..

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: batsali   
Дата:   18-01-15 21:15

сканове да видим...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: pstoev   
Дата:   18-01-15 21:27

https://www.flickr.com/groups/plustek8200i/pool/



Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: uri64   
Дата:   18-01-15 21:30

е, добре че разбрахме че от филмсканер.инфо лъжат, че иначе щяхме да си умрем заблудени [smilie5] ...пък то не е кой знае колко трудно да се провери...един тест-таргет само [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: uri64   
Дата:   18-01-15 21:35

освен това сканирането не е само разрешаваща стпособност, има си съпътващи неща като динамика, софтуер, лекота и удобство на работа и т.н. и т.н....а пък от изображения по нета, дето не се знае през каква обработка са минали, да се съди за това даден скенер колко е добър...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: pstoev   
Дата:   18-01-15 21:39

uri64 , аман от дървени философи! Ти колко пъти си ползвал Плюстек? И сега с какъв скенер си?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: batsali   
Дата:   18-01-15 21:40

pstoev, аз имах предвид лични директно от скенера по възможност в tif или png.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: pstoev   
Дата:   18-01-15 21:46

batsali, трябва да преровя над 30 диска за да ги открия...евентуално утре..

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: uri64   
Дата:   18-01-15 21:47

аууу, "дървени философи" ей ся ш са засрамя, изплаша и ш са скрия! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: uri64   
Дата:   18-01-15 21:52

за модела за който говори Хосе, не знам, ама с моя скенер излизам насреща на всички предишни плюстеци, ако има такъв тест, който отчита всички фактори....говорим за 35 мм разбира се...а па тоя 7200 го отнасям от всякъде...въпреки че не за него е темата, но от там почна размяната на любезности...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: Murnau   
Дата:   18-01-15 21:53

650 лева??

ахахха

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: uri64   
Дата:   18-01-15 21:54

иначе дайте добре експониран филмов кадър и предоставям роу файл във формат неф.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: simbon4o   
Дата:   18-01-15 22:17

https://www.flickr.com/photos/simbon4o/16220895976/sizes/o/

Скан със сони некс 6 и микро никор 55 2.8, от плосък скенер толкова детайл не излиза, ако ще и скъпия епсън да е. За динамика... зависи от скенера и софта, но пак не е цвете. А като цена и усобство лично на мен ми е много по-удобно с дигиталния апарат. 36 кадъра ги сканирам за до 10мин с туткането и не се налага да се реже филма и подрежда в държачи.
ПС кадъра е сниман на супериа 200 с панколар 50 1.8 на 1.8. Проявката е в тукашно фото... не съм чистил боклуците понеже ми харесва с тях :). Като искам чисто си снимам с дигиталката.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: uri64   
Дата:   18-01-15 22:26

панколарът принципно е много приятен обектив [smilie24]
ама като цена - понеже човек не се ражда с дслр или безогледалка в едната ръка и макрообектив снимащ 1:1 в другата и с присобленията за подсветка в третата - може ли да видим колко струва сумарно цялото решение?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: hose   
Дата:   19-01-15 00:13

uri64 - да, за това пуснах темата, мерси за инфото [smilie24]

и аз имам известни съмнения и притеснения, но си помислих че е възможно и като по-нова технология да са добри…

кадрите във фликър не могат да дадат информация за реалните качества на скенера

сканирането с ДСЛР е може би по-добро от плосък скенер, но в никакъв случай не може да стигне качеството на професионален филмов скенер

simbon4o - това е абсурдно далеч от качествен скан…



Публикацията е редактирана (19-01-15 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: simbon4o   
Дата:   19-01-15 00:33

uri64 - понеже филма е 36х24, а матрицата на некса 24х17 горе долу обектив снимащ 1:2 е идеален за целта, а това което аз ползвам за сканиране е един макро мях с приставка за филм фабричен от ГДР. Него го взех за 40лв от продавалника. Некс може да се купи и за 150лв като ще е за такива цели и първия некс става... никора е страхотен обектив и върви по 200-250лв. Общо в лошия случай идва да кажем 450лв всичко това. Хубаво е да има и светкавица за подсветка, но може да се импровизира и с по-силен фенер или друг силен източник под ръка. Като разбира се не е скенер, който не може да снима и снимки навън... многофункционално е у-вото. Сканирал съм също така и със панколара - не отстъпва много на никора и е по-евтин доста.

Ето още един скан по същия метод със същия "скенер". Филма е Fuji Pro160 и е сниман с обектив 16-45 пентакс.
https://www.flickr.com/photos/simbon4o/15063910244/sizes/o/


Пробвал съм с епсън V700 - при скан на лайка формат не може да се мери с дигиталния апарат. При среден формат е друго, макар че пак може да се направи приставка за дигиталния, но ще е по-сложно и не толкова удобно.

https://www.flickr.com/photos/simbon4o/15624353394/sizes/o/

Пак супериа 200 и пак като котката сканирана и снимана. Ако си поиграя малко повече мога и ъглите да докарам остри като центъра :).



Публикацията е редактирана (19-01-15 00:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: uri64   
Дата:   19-01-15 02:51

е, щом ти харесва такъв скан няма лошо....

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: simbon4o   
Дата:   19-01-15 06:55

Чисто без косми и прах мога да си го направя супер лесно, но детайла, който губя от софта за почистването на космите... никога не съм харесвал резултата от такива намеси.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: dekov   
Дата:   19-01-15 09:52

simbon4o,
проблема при сканиране не е само разделителната способност,
а и вярното цветопредаване, което с фотоапарата се постига изключително трудно заради маската, на втория кадър цветовете са далеч от реалните.При скенерите много е работено по софтуера и там нещата стават много по-лесно.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: turntablism   
Дата:   19-01-15 10:58

Dekov, зависи. Принципно си прав. Кажи ми какъв е смисъла от чувала с пари за скенер, от филма, от грижите да го запазиш чист, да получиш верните цветове едвам едвам (по евтин метод) след като едно щракане с дигитален апарат ти дава кадъра чист, с цветове лесни за издокарване до реалните, без толкова разходи и загуба на време? Демек има нещо друго заради, което снимащите на филм снимат на филм (днес, в тази епоха), и за ентусиастите, които го правят (които са повечето...) реалният цвят едва ли е цел.... лично мнение.

uri64, какво не ти харесва в скана на симбончо?


[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »