Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: pstoev   
Дата:   19-01-15 11:19

Примерите на simbon4o са меко казано страхотни, дори аз се замислям да не сменя скенера с неговата технология! Особено ако се снима с 24 или повече мп ФФ Sony.
Хосе, скана с ДСЛР е по-близо до скан с барабанен скенер от всички други технологии.Не знам какви са ти очакванията от сканиране на лента, но ако примерите на simbon4o не ти харесват, скенер няма да си намериш[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: uri64   
Дата:   19-01-15 11:26

Какво да харесвам на космаляци и прах? Деков каза вече за цветовете.

Не отчитате и друго - ако човек така и така вече е инвестирал в цифрова камера има някакъв смисъл да дълбае в посока сканиране чрез преснимане въпреки че предимствата са мнооого спорни. Но има хора, които съзнателно си снимат предимно или само на филм по една или друга причина. За тях ще е все едно дали ще инвестират в купчина тракачаци или качествен филмов скенер.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: uri64   
Дата:   19-01-15 11:31

и най накрая - ако ще се взима недобър скенер, наистина по- добре е да се снима с дслр-и и/или безогледалки и да се сканира чрез преснимане

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: hose   
Дата:   19-01-15 11:31

pstoev - ти сериозно ли????
може би само на барабан не съм сканирал, но това е МНОГО ДАЛЕЧ от барабанен скенер… то е МНОГО ДАЛЕЧ от който и да е ПРО скенер… направо не мога да повярвам какво говорите

simbon4o, turntablism - явно не сте работили с ПРО скенери… и може би достатъчно опит с лента по принцип

последното което ми идва на ум гледайки този скан е остротата в ъглите…
първо - има ужасен шум
второ - динамиката я няма
трето - цветовете са зле

детайла пък - който превъзнасяш - също е далеч от про скенер…

целия пост по-горе - че става и с "някакъв" фенер и тн… това е безмислено и тотално абсурдно - ако действително това е резултата - по-добре не снимай на лента ами направо с некс-а…

а доводите че системата ставала и за снимане освен за сканиране… [cool]

направо ме хвърлихте в джаза с тия с постове… [smilie10] [smilie10] [smilie10] явно вече хората тотално са забравили какво дава лентата и само прах, косми, драскотини, рамки и винетиране тип инстаграм са им в главите….

съветвам ви да си направите два прости експеримента -

1. Дайде същия кадър в фото да го сканират на лаб-а
2. Извадете снимка и сканирайте нея

ще се учудите на резултатите… макар че, за съжаление повечето лаб-ове днес вече не сканират добре - някога даваха прекрасно изображение, не знам точно причината да се случи това



Публикацията е редактирана (19-01-15 11:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: pstoev   
Дата:   19-01-15 11:42

hose, След като си сканирал на всички видове скенери би трябвало да си наясно с потенциала на Плюстек...Не разбирам защо си пуснал темата, ти знаеш достатъчно[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: hose   
Дата:   19-01-15 11:50

pstoev - пуснах темата защото не съм работил с плюстек и не знам на какво ниво е

иначе знам какво искам - coolscan

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: pstoev   
Дата:   19-01-15 11:54

работил ли си никоня, и за кой модел говориш

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: hose   
Дата:   19-01-15 11:59

да, не съм сигурен за точния модел

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: hose   
Дата:   19-01-15 16:37

ако някой продава моля да ми пише… пуснал съм тема и в базар-а

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: D.S   
Дата:   19-01-15 23:06

Аз не бих се занимавал с тези Никони. Не са да кажеш по 100, 200 лв, а гаранция и подръжка никаква. Развалили ли се, само за саксия ще става [smilie25] Разбира се със всичко старо е така, но струва ли си риска ? Не вярвам тези Plusteki да са по - лоши от никоня

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: simbon4o   
Дата:   19-01-15 23:13

Само да кажа, че във Варна няма лаб, който да сканира по-добре от 10мп ДСЛР [smilie5] за други градове не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: hose   
Дата:   19-01-15 23:53

това е така наистина, техниката остаря и гаранции няма, а парадокса е че откакто ги спряха от производство цените скочиха три пъти, и дори се продават скенери които не е ясно дали работят - ebay

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: batsali   
Дата:   19-01-15 23:56

За 35мм с HDR, много остър обектив, добър светлинен източник и шарпене може и да се докара доста добър резултат с такова преснимане. Какво правим обаче със среден и голям формат, където в един кадър може да има 50, 100, 200+ мегапиксела използваема информация? Аз само съм виждал барабанни сканове, но да се сравняват с тоя метод е смях голям.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: hose   
Дата:   20-01-15 00:16

batsali - мисля че е обратно - големия формат по-ще го докараш от малкия - реално дори плоските скенери се справят не лошо с по-големите формати, но при 35…

точно гледах ревюто за Hasselblad Flextight X5 - много впечатляващо, 500Мб файл от 35мм! над 6000 реална резолюция


Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: uri64   
Дата:   20-01-15 01:12

Никонските скенери си се ремонтират нормално от оторизираните сервизи на Никон - Лондон, Дюселдорф и т.н. Има си куриери с офиси в UK и Германия, които превозват евтино.



Публикацията е редактирана (20-01-15 01:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: batsali   
Дата:   20-01-15 09:32

hose, ще го докараш на 20MP. За какво да "сканираш" огромен филм с DSLR, ако крайният резултат ще е сравнително дребна картинка. Може да го снимаш на части и после да съшиваш, но пък на всяко парче ще имаш дисторсия от обектива и става манджа с грозде. Преснимане с DSLR има смисъл за ЧБ позитиви и негативи и цветни позитиви, от които не се търси висока резолюция. Оранжевата маска на цветните негативи усложнява работата. За цветно като цяло също е необходим и светлинен източник с високо CRI. Изобщо тоя метод е прекалено пипкав и нискокачествен. Аз лично не съм успявал да постигна задоволителни за мене резултати, затова ще събирам парички още за скенер.

Пробвал съм и друго. Свалям обектива на камерата и я слагам под увеличителя [smile]



Публикацията е редактирана (20-01-15 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: D.S   
Дата:   20-01-15 11:15

Те сервизите може и да работят, но до кога, за кои модели и на какви цени ? Виж и Minolta - доста по-прилични цени или накрая един Plustek. И защо намесихте мегапикселите във филмова фотография не ми е ясно. Аз от скан с фото не съм видял нищо хубаво. Изглежда като дигитален файл, омазан във Фотошоп, но всеки с вкуса си [cool]



Публикацията е редактирана (20-01-15 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: batsali   
Дата:   20-01-15 11:32

Резолюция на филми и обективи се мери в lр/mm. Един line pair е 2 пиксела. От там сметки каквито искаш. Зависи при какъв контраст мериш, но да не влизаме в подробности. И да скановете от минилабове са гадни защото всеки кадър е минал през някакви автоматични настройки и всеки е с различен контраст и цветове дори от един филм. Предполагам, ако хората във фотото си разбират от машината и ги помолиш, ще ти изкарат по-добър резултат дори от минилаб скенер.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: uri64   
Дата:   20-01-15 13:59

Всички добри скенери на никон си се поддържат - 50лс 5000, 8000, 9000..Минолтите пък кой ще ги оправя ако им се случи нещо? И къде ще е сервиза на Плюстек-а и колко ще излезе извънгаранционния му ремонт?

Но всеки да си преценява. Тук във форума 2 мита няма да умрат никога - 1) колко е важно да си предпазиш челната леща на обектива с УВ филтър и 2) колко лесно, удобно, евтино и качествено е "сканиране"-то на филм с дслр или безогледалка...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: D.S   
Дата:   20-01-15 15:03

Да. И все пак тези Plusteki са по 400-600 лв нови. Никон за толкова ще е модел 2000 година [smile] От "новите" им и аз искам, но вървят от 1200$ нагоре в ebay

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: uri64   
Дата:   20-01-15 16:23

тук във форума един 50 лс се беше появил за 400 кинта...изчезна за няма и час :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: hose   
Дата:   20-01-15 21:05

"Изобщо тоя метод е прекалено пипкав и нискокачествен." - именно

"И защо намесихте мегапикселите във филмова фотография не ми е ясно." - защото към днешна дата няма друг начин да копираш, разпространяваш или каквото и да е - при всички случаи минаваш през дигитализация

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: pstoev   
Дата:   20-01-15 21:21

D.S не си се подготвил:)
Plustek OpticFilm 120 започва от $2100
ибай


Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: batsali   
Дата:   21-01-15 10:06

hose, аз имах предвид и "сканирането" на 35мм филм по този начин.

А какъв е проблемът, че скенерът ще е от 2000-та година? Важно е какво излиза от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой работил ли е с Plustek
Автор: uri64   
Дата:   21-01-15 11:11

Вчера в английския ибей се продаде един Никон Куулскан 9000 в пълна окомплектовка и видимо много добро състояние за 650 паунда....да си умре човек от яд :(

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »