Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 sigma 50/1,4 art
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   21-09-14 10:08

Някой има ли вече преки наблюдения на въпросната сигма?Доста положителни изказвания чета за нея.Щом я слагат наравно с цайс но и цената и е доста.

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   23-09-14 20:55

Разглеждах го в Синтезиса и изглежда много солидно и, очевидно, е много висок клас. Не носех апарата си с мен за да го пробвам, но търся смяна на моя Никор 50/1,4Г и този ми изглежда като много добър вариант.

https://www.flickr.com/groups/2601333@N25/pool/


Но, ако някой има личен опит и аз бих прочел с удоволствие.

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: kvakioh   
Дата:   23-09-14 21:44

Ако ще е за Никон, 50/1.4Д или Г са достатъчни. ЗА Каноните е по-тегаво и си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: Simbon4o   
Дата:   23-09-14 21:49

Канонските 50ки на 1.4 и 1.2 са на доста добро ниво. Никонския 50 1.4Г е по-мек от 50 1.8Г и и двата не са по-остри от канон 50 1.4... еднакви са. Сигмата... много по-остра е от всичко 50мм с аф, което можеш да сложиш на канон или никон. Ако човек има парите всеки от обективите сигма А серия си заслужава!

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: hotsnail   
Дата:   23-09-14 21:53

+1 за симбон. Ама хората с Д800 най-добре си знаят.



Публикацията е редактирана (23-09-14 21:53)

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-09-14 23:00

+ за симбон

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   23-09-14 23:27

Съгласен. Аз съм с Д800е и има нещо в 50/1,4Г, което ме кара да искам да го сменя :) А, Сигмата доста ме тегли като гледам резултатите.

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: kvakioh   
Дата:   23-09-14 23:29

ЗА големи апарати- големи обективи. Не стана в началото ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: dimidumi   
Дата:   23-09-14 23:41

Мдаа, резачки са и 35мм и 50мм 1.4, обаче в серията липсва най важния за портрети 85мм 1.4...а дано направят нещо по въпроса, макар че 85мм 1.4 HSM им е сравнително нов и ще му прецакат продажбите, ако изкара АРТ версията...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: wizarditaly   
Дата:   24-09-14 09:38

Имам 35 1.4 арт и не се и замислям за друга 35-ца. Този обектив удари от земята никор 35 1.4г. За 50 1.4 арт пишат още по големи неща. Аз в момента нямам 50-ка и съм дигнал мерника на сигмата. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: performar   
Дата:   27-05-15 11:17

Имам я вече около месец ,но я ползвам на кроп тяло и е убиец предполагам ФФ. ще е още по добре

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: tonevjr   
Дата:   27-05-15 12:00

Аз си я купих в деня в който излезе и не спирам да се кефя колко добри резултати вади този обектив! За мен няма по-добра алтернатива що се отнася за 50мм гледайки цена/качество!
Да не говорим, че снимам 90% от нещата си на 50мм хаха
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: fastman   
Дата:   27-05-15 12:44

Феноменална!
Напук на всички критици, фокуса е много точен и без нужда от корекция при мен с 6Д.
Контраста и остротата отворена не спират да ме изненадват. Имал съм Канон 1.4 и ако ги сравните директно и двата на 1.4, обещавам че ще останете с отворена уста...
Слепите твърдения от рода на ""За Канон най-добре Канон", ме карат да се усмихвам[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: tishovsx   
Дата:   28-05-15 17:23

Перфектен е обектива!
Но не му е перфектна цената.Даже ама никак[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: Staev   
Дата:   28-05-15 17:40

На мен ми се наложи доста да си поиграя с настройката на фокуса.
Даже и Сигма - УСБ капачката си купих за целта.
Но след като един път фокуса заспа, мога да кажа, че нищо което е изписано за този обектив не е преувеличено.
Остър още от 1.4.
Снимам с Никон Д750

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: zpower   
Дата:   28-05-15 19:12

всичко хубаво за този обектив, но да попитам, ако ултразвуковия мотор нещо се прецака има ли кой да ми го смени и има ли гаранция, че ако си сменя Canon-а с по-нов модел, ще стане на него?

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: kvakioh   
Дата:   28-05-15 19:20

ТРи поколения и в днешно време са 2 видовете HSM мотори на Сигма.
При зуум обективите в първо поколение имаше доста проблеми, при които трябваше да се разглоби целия обектив и основно по сервизи оторизирани Сигма се правеше. Иначе нямаше спасение, фокусът се губеше. След това, с въвеждането на стабилизацията самата конструкция на обективите се промени, и ограничението от един ринг за стабилизацията в основата наложи да се промени HSM. Оттогава, само единични, много, изключително много малко бройки и както казах при зуум обективите имаше проблеми.
При твърдите обективи нещата са елиминирани, особено в новите Аrt, Sport, Contemporary линии на обективите. Самият мотор е с доста плавни линии отвътре и минимални триещи се части, не както при първите версии с контакти и кривящи се пинчета. Така че, проблемът при HSM отпада. Освен ако не се търкаля обектива по пода или паважа, а това никой не го прави.
ЗА смяна на Канони, предполага се, че ще е по-нов модела от предишния, като има и dock станцията към обективите (излиза евтино от извън Бг да се купи) и с настройки почти се изключват проблеми с фокуса и др.

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: pumabg   
Дата:   28-05-15 20:44

Снимах на скоро със Сигмата... Смело мога да кажа, че си заслужава всяка стотинка..
Закачен на Никон Д750 се представи блестящо..
Бърз и точен аф, остър на макс. отворена бленда, красив рисунък и цветове...
Единственото което имам като забележка бяха видимите хром. аберации...


Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: vuvi   
Дата:   30-05-15 13:14

Брутална острота и хубав цвят.Няма проблеми с фокуса.Като забележка единствено си трябва тяло с бърз фокус, защото на по-стари тела се държи малко мудно,но не всеки има нужда от динамичен фокус.
Цената определено е оправдна. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: georgioiv   
Дата:   30-05-15 21:20

Отдавна ми текат лигите... (Симбончо знае) :) След 35-цата art, единствения обектив с който искам от време на време да менкам е 50-цата им. Рано или късно (за предпочитане рано [smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-10-15 01:43

Я дайте малко примери от въпросното стъкло, моля! С един приятел пак ги раздуваме и понеже наскоро се бях засилил да сменя Nikkor 85/1.8G + 50/1.8G само за Sigma 85/1.4 HSM, но сега взе да ми се вижда по-добър варианта да заменя само 50-та с 50/1.4 артЪ и да не се лишавам от тази дължина, пък и с тези добри отзиви за тази сигма май ще се окаже добра алтернатива.
И другото което е - при покупка от БГ някъде калиблира ли се безплатно спрямо тялото? Ако някой знае - нека сподели!

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: kingjc   
Дата:   18-10-15 18:24

50-ката я нямам, имам 24 1.4 арт и е невероятен! Имах доста изразен фронт фокус и за това се сдобих с USB dock-a, вече всичко е перфектно.
Преди да закупя дока пробвах да го пратя в сервиза на сигма, но понеже беше закупен от Холандия, въпреки европейската си гаранция, искаха да ме чарджат 80 лв за да го настроят към тялото и прецених, че е по-добре да взема дока, така и така ще ми свърши работа за други арт обективи. Ако ти е закупен от БГ ще ти го калибрират безплатно, процеса отнема около седмица, трябва да изпратиш тялото и обектива при тях. За 50-ката не мога да коментирам, но като виждам как се представя 24-ката направо ти казвам, взимай я без да му мислиш! Аз лично чакам 85 1.4 Арт, дано да пуснат такъв.



Публикацията е редактирана (18-10-15 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: sigma 50/1,4 art
Автор: pdimitrov   
Дата:   18-10-15 20:11

Обективът е много добър, сравняват го с Отус. Не е равна, но се доближава :) 24-ката има някои недостатъци, които са съвсем нормални за широк и светлосилен обектив, а при 50-ката тези не са налични. Ако не се лъжа, Сигмата аберира значително повече от Цайса и една идея повече от никонския 58/1.4. Това му е слабата страна, но са портрети е перфектен, особено сложен на D800/D810. Обаче цената му е малко височка. Ако няма да се купува от фирма, бих препоръчал немския Амазон - 750€ в сравнение с 1800-те лева в България. Доставката ще е 13-15€. Отделно, че при покупка от Амазон човек може да се обърне директно към тях, а не към Сигма. Относно калибрирането - не е нормално да таксуват при положение, че в сайта на Сигма си пише, че всеки произведствен дефект (считам бек/фронтфокуса за такъв) се отстранява безплатно, ако продуктът е закупен от оторизиран от Сигма търговец.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »