Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: СтефанТ   
Дата:   16-10-15 17:42

Аматьор съм от всякъде в снимането. Затова се обръщам към вас знаещите .Търся съвет за обектив .Имам CANON 100D с китовия обектив 18-55 IS STM .Снимам предимно метални детайли който правя.Кой обектив от средния ценови клас е най подходящ.
Доста неща изчетох и в момента съм по объркан от преди.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: iasen2   
Дата:   16-10-15 18:00

Обектива в конкретния случай няма да ти направи снимките по добри :)

В продуктовата фотография най важното е светлината ( то и във всяка друга, де[smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: kvakioh   
Дата:   16-10-15 18:04

Ако е за макро, най-евтин излиза някой ръчнофокусен.
За автофокусен най-евтин е Сигма 50/2.8, щом не е за движещи се близки обекти.
За единствено детайлност, бих сложил на 18-55 СТМ някой екстендер 11-12мм и да се снима между 24 и 55мм диапазона на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: СтефанТ   
Дата:   16-10-15 18:05

Да така е правя ги сутрин до 8.30ч на сянка / не пряка слънчева светлина без светкавицата на апарата .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: kvakioh   
Дата:   16-10-15 18:06

Колко са големи детайлите все пак като размери?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: quazimodo   
Дата:   16-10-15 18:11

А с какво не те устройва СТМ-а или просто и ти си чел, че трябва да се бяга по-далече от китовите обективи, които и за чеп за зеле не стават[smilie5]?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: СтефанТ   
Дата:   16-10-15 18:11

Ножове до 32см.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: iasen2   
Дата:   16-10-15 18:11

Дай на някой да ти снима нещата , а ти се съсредоточи в това, което можеш най-добре .

(пак ще си навлека хейта, но е така.) Нискобюджетно може да е киното, но не и фотографията

Ако ще продаваш по интернет, без качествени снимки няма да стане. Да не говорим ,че повечето време отива в обработката , отколкото снимането



Публикацията е редактирана (16-10-15 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: СтефанТ   
Дата:   16-10-15 18:13

Доста неща изчетох и в момента съм по объркан от преди.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: iasen2   
Дата:   16-10-15 18:15

там при ножовете пък съвсем

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: СтефанТ   
Дата:   16-10-15 18:19

Не искам да обиждам никой колега Аматьор или професионалист но.Точно до мен има фото студио.Направиха ми едни снимки доста по зле от моите ( тогава бях с една сапунерка).Затова се захванах сам да ги правя.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: iasen2   
Дата:   16-10-15 18:23

фотото снима хора за паспортни снимки и обикновено няма нищо общо с продуктова или модна фотография

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: СтефанТ   
Дата:   16-10-15 18:28

Паспортните снимки МВР си ги прави от доста време.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: Twingo   
Дата:   16-10-15 18:30

Снимките се ползват за различни документи, не само за лични карти/шофьорски книжки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: imitev   
Дата:   16-10-15 19:29


Покажи примерен кадър за да се види какво точно не ти харесва.

За снимки във интернет и по разни каталогчета и китовия обектив е достатъчен с последваща обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: Ratsev   
Дата:   18-10-15 00:16

Здравей, трябва ти палатка за продуткова фотография, лампи и статив за фотоапарата. После ще ти трябват и основни познания за фотообработка (Adobe Lightroom е сравнително лесна и много добра за това програма). Обективът и апаратът са доста добра комбинация, 18-55 STM е един от най-добрите китови обективи изобщо (прилична стабилизация, острота и неподвижна челна леща), нещо по-добро е 17-55mm IS f2.8, но там цената е от 1000лв за 2ра ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: neoneno   
Дата:   18-10-15 00:42

Най-добре научи каде ти куца снимането, най- напред. Сиреч кое не е прилично на снимката. Светлина... бял баланс... острота...стават замазани.... за всяко такова нещо има лек и без да сменяш системата.А то и да хвърлиш една шапка пари за обектив 1ххх лв пак може да куцат. Обработката също мого помага че ако не е и дори по голямата част от работата. Хвърли някоя снимка и колегите тук ще кажат какво ти куца и как да се оправи.

Успех в начинанията![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: lamerko   
Дата:   18-10-15 01:07

В случая 17-55 ще свърши същата работа като 18-55. На първо време трябва палатка и 2-3 осветителни тела. Самия обектив пради липса на макро функция може да дойде твърде къс за палатката - може да се наложи да се вземе някое евтино макро - например Тамрон 90, вървящ втора ръка около 400 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: quazimodo   
Дата:   18-10-15 08:28

Един ръчнофокусен Цайс от Йена му трябва и фокусиране през ЛВ-то[beer]! И без палатка ще стане и без софтбоксове.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: tvk75   
Дата:   18-10-15 09:43

твърд светлосилен обектив 35 до 50мм (може и ръчнофокусен) и хубаво осветяване

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: bg2014   
Дата:   18-10-15 09:55

Осветление, осветление, осветление. Другото го имаш, но каквото и да правиш без правилното осветление все ще има сенки и липса на детайли.
Познатите ни крушки са в жълтия сектор на светлината и с тях не става. Трябва ти бяла светлина и то от няколко страни. Не случайно струва скъпо професионалното осветление.
Аз не съм професионалист, не вярвах на това, което сам ти пиша, но след пробата с подходящото осветление вече знам едно: Светлината прави професионалните снимки да се различават от другите. Обработката е лесна.
Затова светлите обективи са скъпи, софтбоксовете са скъпи и т.н. Има защо.....Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: kvakioh   
Дата:   18-10-15 16:29

50/2.8 Sigma macro и осветление.
Може да се постигне и с дневно, но пак зависи.
Статив повече, защото за да се хване например цялото острие на фокус, ще си трябват по-затворени бленди.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: Iordanov   
Дата:   18-10-15 16:54

Що бе, кваки, що да е тази Сигма. Навираш я във всяка тема, в случая дяже Канонче 50/1,8 върши същата работа. Ама и то не става. Ако си снимал предметна фотография, би трябвало да си наясно, че се снима предимно с телеобектив. Защо ще попиташ, ами защото зрителният му ъгъл е по-мълък. А това какво значение има, ще попиташ, ами чети, ще разбереш.
В случая на момъка му трябва светлина и фантазия.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив от Аматьор.
Автор: quazimodo   
Дата:   18-10-15 18:28

Mалко чужда фантазия[smile]: http://1greywind.livejournal.com/149485.html



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »