Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат
Автор: ramsey87   
Дата:   12-08-14 09:56

Здравейте кой апарат да избера http://www.emag.bg/d...0/pd/D41SJBBBM/ или http://www.emag.bg/d...1/pd/DQ044BBBM/ Любител съм :) Може и някакъв друг модел да ми препоръчате,но около тази цена.Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: fraction   
Дата:   12-08-14 10:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   12-08-14 10:05

В този клас и цена е все едно, но виж този Поне ще спестиш 30-40 лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: fraction   
Дата:   12-08-14 10:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   12-08-14 10:30

От emag не купувай нищо.
А тези двата специално - и от никъде другаде.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: vladx   
Дата:   12-08-14 10:39

В България има 2 магазина специализирани за фототехника - Фотосинтезиз и Фотопавилион. Съветвам те да се ограничи до тях двата!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: allyx   
Дата:   12-08-14 10:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ramsey87   
Дата:   12-08-14 11:58

Значи за тези пари този Панасоник снима най-добре? http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=46&product=11957&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: fraction   
Дата:   12-08-14 12:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   12-08-14 12:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: fraction   
Дата:   12-08-14 12:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   12-08-14 13:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ramsey87   
Дата:   12-08-14 13:06

Просто го видях и ми хареса [smile] Не снимам много.Само при поводи или някъде на почивка.Искам да си купя някакъв апарат който прави добри снимки.Защо да си взимам някакъв за 1000+ лв като ще хваща прах [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: fraction   
Дата:   12-08-14 13:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: allyx   
Дата:   12-08-14 14:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: daniil-k   
Дата:   12-08-14 14:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   12-08-14 17:19

Аз бих ти препоръчал компактен фотоапарат с перископичен дизайн. Плюсът е, че е плосък и остава плосък, каквото и да правиш. Нищо не стърчи. Влиза в джоб.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: lucky55   
Дата:   13-08-14 01:27

ramsey87 написа:

> Значи за тези пари този Панасоник
> снима най-добре?
> http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=46&product=11957&show=additional

Този Панасоник снима зле.
http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_lz30_review/sample_images/

Канонът, който ти предложиха по-горе е по-добър избор.
http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx510_hs_review/sample_images/

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: fraction   
Дата:   13-08-14 08:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-08-14 10:29

Ако авторът иска да си купи хубав компактен апарат със сравнително голяма матрица и много добро качество на снимките / но без голям зум/, за малко повече пари - около 450 лв. най-добре да си вземе Fuji XF1 - ето и линк: цък:

А по принцип в още по-горната ценова категория прекрасна компактна камера е Олимпус XZ-2. Качеството на картинката е чудно. Най-тънката и цена в момента е 579 лв. във Фотопавилион. Ето линк: цък:

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: lucky55   
Дата:   13-08-14 17:42

fraction написа:

> lucky55,
> хубаво, че си категоричен в
> преценката си ... но, твърденията ти
> не са подкрепени с нито една
> снимка в профила ?
> как да сме сигурни, че изобщо
> знаеш, как се хваща апарат, а даваш
> мнение от последна инстанция ?
>
> [shtrak]

Не съм толкова добър, че да качвам снимки.
Не става въпрос за никаква последна инстанция.[smilie3] Ако бях такава инстанция, щях да давам съвети на хора, които искат да си купят апарати от по-висок клас. Не съм се включвал в такива теми, тъй като аз самият снимам със сапунерка, тъй че би било безсмислено. Просто казах това, което мисля на базата на тези показани снимки направени с Панасоника и с Канона. Нека авторът да погледне, и да прецени кои от снимките са по-добри. Аз лично бих предпочел Канона. Пък ако човекът предпочита Панасоника или какъвто и да е друг апарат, в крайна сметка, а също така и на базата на прочетените тук мнения той ще реши какво да си купи. Важното е да е доволен от избора. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   13-08-14 17:57

ЦИТАТ:
"Автор: fraction
Дата: 13-08-14 08:53

lucky55,
хубаво, че си категоричен в преценката си ... но, твърденията ти не са подкрепени с нито една снимка в профила ?
как да сме сигурни, че изобщо знаеш, как се хваща апарат, а даваш мнение от последна инстанция ? "


Fraction, вкара "логика". Мислиш ли, че снимките в твоя профил те правят "техно-гуру"?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: fraction   
Дата:   13-08-14 18:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ramsey87   
Дата:   14-08-14 17:38

Вече се колебая между 2 Canon SX510 и Nikon l830.Сапунерки мапунерки това е [smilie5] Бихте ли ми казали според вас кой да избера?Нещо май ме дърпа към Никона [smile]



Публикацията е редактирана (14-08-14 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: lucky55   
Дата:   14-08-14 19:48

ramsey87 написа:

> Сапунерки мапунерки това е
> [smilie5] Бихте ли ми казали според вас
> кой да избера?Нещо май ме дърпа към
> Никона [smile]

Сапунерките също са направени за хора, за всеки влак си има пътници. [smilie3]
Не видях Никона да има ръчни настройки, зависи дали ти държиш на това, но си е благинка. Обективът му в късия край е малко по-светъл от този на Канона 3.0 срещу 3.4, но едва ли ще има чак толкова значение. Ако обичаш да снимаш нощни снимки, то там Канонът е по-добре, максималното време на експозиция е 15 секунди, срещу 4 секунди на Никона, а и те май са в някакъв режим на фойерверки. Ако там нямаш някаква ръчна регулация на ISO, или пък ако не е поставено по подразбиране от производителя на най-ниската стойност, просто не ми се мисли. Никонът работи с АА батерии, които се намират лесно, тъй че ако си закъсал с батериите, а искаш спешно да снимаш, алкални АА батерии от близкия магазин ще спасят положението докато си презаредиш акумулаторните. Дисплеят на Никона е подвижен и е с по-голяма резолюция - 920 к срещу 460 к за Канона и картинката по ще ти гали окото. Това обаче няма никакво отношение към качеството на готовата снимка.
Освен това, не се оставяй тези 16 Мп на Никона срещу 12-те Мп на Канона да "натежат" при избора ти. Ако си решил да вземеш Никона - добре, не те разубеждавам, но не това е най-важното.

Все пак добре, че се отказа от Панасоника. Че малките сензори шумят на високо ISO - добре, но поне на базовото нещата трябва да са прилични, а то там...леле мале...[smilie21]

П.П. Най-добре да пробваш на място, и отговорът ще дойде от само себе си.



Публикацията е редактирана (14-08-14 22:03)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »