Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Лаптоп за обработка на снимки
Автор: dimitar3   
Дата:   20-07-14 19:48

Здравейте,

знам че лаптопа далеч не е най-доброто средство за обработка на снимки най-вече заради по-малкия екран, но заминавам да уча в Холандия и да... смяна квартири, пътувания, просто няма как да съм с настолен.

Бюджет 2000-2500 лева.

Главните ми изисквания са i7 четириядрен Haswell процесор и хубав дисплей IPS Full HD разбира се.

15.6 или 17.3 чудя се, голямото е по-добре ама и по-малко предложения, даже по-скоро няма.

За 2500 принципно мога да взема и Macbook 15.6 с ретина дисплея, което като дисплей предполагам е най-доброто, но струва ли си спрямо другите параметри ? Фен съм на Apple, но не трябва да е фактор това.

За 1900 мога да взема това - http://laptop.bg/laptops-asus-ROG_G550-asus_rog_g550jk_cn268d
SSD имам и ще му сложа, като параметри процесор, рам които са най-важни за Lightroom мисля че ще вървят идеално, един от най-добрите мобилни процесори е това в момента. Не гледайте че е геймърски, игри не играя, просто няма за по-малко пари с I7 четириядрен и IPS матрица.

Дисплея също би трябвало да е сравнително добър, не като EIZO което струва само то толкова де, но все пак..

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: vasikata   
Дата:   20-07-14 21:03

Относно Asus ROG, мога да кажа само добри думи. Ползвам повече от 2 г. G74, като изключим че е малко обемист и по-тежък от подобни машини,няма други недостатъци. Но благодарение на обема няма никакви проблеми с прегряването. Относно монитора на место когато се настаниш винаги можещ да си вземеш втори монитор колкото голям искащ дори и професионален и да го караш през HDMI.
Това е лично мнение относно хардуера, за останалото ще кажат професионалистите.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: sheriff   
Дата:   20-07-14 22:46

Имам макбук, от оня ден имам и асус н550, който май е същия, като предложения от теб, но алуминиев... Не е лош асуса, но... Щом си фен на епъл - вземай макбука, не се замисляй изобщо! Освен ако няма да играеш много игри, дето ги няма за осх де.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: dimitar3   
Дата:   20-07-14 22:55

Благодаря и на 2мата, игри не играя, а на Apple ползвам iPhone и iPod и съм безкрайно доволен. Може да направя така да взема Асуса и 600те останали лева да отидат за монитор(колегата е прав мога да си сложа в общежитито по-голям външен), макар че така мога да дам към 1500 за лаптоп с същия процесор и да има 1000 за монитор, но пък Asus-a е като цяло много по-добре изработен и охлаждането му е по-добро което е не малък плюс.



Публикацията е редактирана (20-07-14 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: muzicantini   
Дата:   20-07-14 23:37

На асус РоГ мониторите са доста гадни за снимки. Препоръчвам Асус N550, имам такъв от април и съм много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: dimitar3   
Дата:   20-07-14 23:47

Точно този който пратих е на практика N550jk със сменени цветове отвън :D Ако твоя n550 e със IPS матрица Full HD има доста голям шанс даже да са с еднакви матрици.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: alanpoe   
Дата:   21-07-14 00:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: danielp   
Дата:   21-07-14 00:52

MacBook Pro[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: dimitar3   
Дата:   21-07-14 02:02

alanpoe написа:

> Начи като напишат IPS търговците и
> чакат да се фане на въдицата някой
> любител фотограф :)
>
> Тия in-plane-switching телевизори първо са
> с 6-бита на канал, около 262 хиляди
> цвята възпроизвеждат само... второ
> W-LЕD подсветката им е от
> най-икономичните... А както знаем
> за добри и точни цветове освен
> матрицата отговаря и подсветката.
>
>
> И аз го имам N550, наистина
> безупречен дисплей за лаптоп, но
> много далеч от добър настолен
> монитор.
>

>
> Публикацията е редактирана (21-07-14
> 00:52)


Благодаря, наистина е така, но пък със сигурност са по-добри от TN матриците, та за лаптоп е нещо..

Иначе съм гледал тестове на матрицата, подстветката не е от най-евтините покрива на 96% sRGB и на 74% AdobeRGB. Delta E идва под 2, което не е баш идеално, но сравнително реални цветове ще има.

Явно ще е вариант лаптоп + външен екран, да се надяваме за за 500-600 може да се вземе г/д хубав екран, все пак не съм професионалист и не принтирам снимки за сега, просто искам да ми е кеф като обработвам, така или иначе повечето ми клиенти гледат снимките на смартфони :D



Публикацията е редактирана (21-07-14 02:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: darkonebg   
Дата:   21-07-14 02:54

Ако намериш някой Asus n76 (vz или къвто намериш). Аудио, картинка, изработка, здравина. Имаше го с 12гб рам,ssd i7 и т.н.
Мен, ако питаш - същият, но с i5 - просто i7 в лаптоп си е чисто самоубийство. Другата опция - apple. RoG-четата са супер машини ... за Call Of Duty. Просто т'ва тегло ще те откаже да го мъкнеш където и да е било.
П.С. За тия пари, ако мобилноста не ти е толкова важна взимай настолен с добър монитор и т.н. То не че с тоя RoG ще видиш някаква мобилност. Иначе IPS матрицата в лаптоп не е това което се очаква, съгласен съм, но е с пъти "по-блага" от гланцовите извращения, на които през деня тряя да работиш завит с одеало.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: dimitar3   
Дата:   21-07-14 03:02

Точно този който постнах не е типичен ROG, 2.6 килограма е, не ми се виждат много, като гледам другите 15.6 инчови са там някъде 2.2 до 2.6.

Благодаря за предложението ще го погледна, настолен не е вариант за съжаление.



Публикацията е редактирана (21-07-14 03:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: sniffe   
Дата:   21-07-14 03:25

HP EliteBook + DreamColor екран. Другото е ей така.

Преди дни гледах Creative Live s Joel Grimes, обработваше на macbook pro на 2 седмици лаптоп. Просто беше трагична гледка, през повечето случай чакаше докато зареди и караше да му задават въпроси.... а обработваше 1.7 2 GB PSD нищо сериозно. На самия него му стана неудобно...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: Lycan   
Дата:   21-07-14 04:46

Аз бачкам със затворен лаптоп на външен монитор. Нон стоп седи включен. Рестартирам рядко.
3 години така. Охлаждането е ок. Вентилаторите се чуват само при голям зор и в 90% от времето е абсолютни тишина.


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: imitev   
Дата:   21-07-14 06:43


Ако ще учиш дизайн или нещо свързано - трябва да си купиш мак... Сори...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   21-07-14 07:38

imitev мак хАхАХаХ не зомбирай хората

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: valen_tin   
Дата:   21-07-14 07:51

къде го този макбук про 15 инча с ретина дисплей за 2500 лв? Води направо и аз ще си взема един.


иначе 13-ката можеш да вземеш за 2500 лв и е оферта за студент. Дребничко е за снимки, ама ще можеш и да го разнасяш с теб по лекции, да си водиш записки и най-вече да не го държиш в общежитие, ако ще си на общежитие !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: muzicantini   
Дата:   21-07-14 10:49

Понеже минах по този пъти тази пролет, казвам - скъп монитор с много точно цветопредаване, покритие на sRGB и тн, е необходим само ако се печата често, по много и е необходима голяма точност на печата. Ако снимките просто ще се гледат на компютър и от дъжд на вятър ще се печата, фалшивият IPS на Асуса е повече от достатъчен. Моят никога не е калибриран, но ми се наложи да отпечатам една фотокнига от Фотосинтезис и резултатите бяха идеални. Разбира се, имало е разлика в цветовете, но не нещо фрапиращо, а по-скоро видимо, ако се солжат едно до друго.

Да се има предвид, ако се скача на макбук, че новите такива са направени без каквито и да било възможности за ъпгрейд, следователно трябва да се вложат доста много пари, за да не стане така, че след година и нещо да се търси нов лаптоп. Според мен макбукът е излишно упражнение, освен, ако неистина не става дума за много професионална и интензивна работа с високи критерии за цвят.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: ecobo   
Дата:   21-07-14 11:09

Хм, не знам колко излишно упражнението с МВР-то, но моят е модел 2008 - 17", купих го нов 2009-та и си го търкалям до ден днешен без никакъв проблем. Екрана е ТН, но е много добър, като за лаптоп. И като се сетя мои приятели колко Асус-и, ХП-та и Ейсър-и смениха за тия години, оказва се, че Мак-а е една много добра инвестиция. Разбира се - за мобилност само, за сериозна работа трябва читав монитор.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: muzicantini   
Дата:   21-07-14 12:36

Старите макове са с възможности за ъпгрейд. И аз имам приятели с мак, на които лайтруума и фотошопа адски бавно им вървят, ама нали било мак...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: dimitar3   
Дата:   21-07-14 13:11

@muzicantini Е разбрал най-точно какво искам, наистина няма да принтирам та не ми е толкова критично да е 1:1 цвета, просто искам като обработвам да се радвам на хубави сравнително реални цветове, а не супер измити какъвто ми е сегашния лаптоп с евтина TN матрица..

@valen_tin USA.. refurbished бройка, имам кой да ми донесе. Иначе в Бг втора ръка падат по 2500-600, следи обявите.



Публикацията е редактирана (21-07-14 13:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: ctpahho   
Дата:   21-07-14 13:36

Няма въобще да чета горните мнения, извинявам се за което. Ясно ми е че ще се пръкнат всякакви коментиращи, вероятно в пъти по-вещи от мен, ще ти говорят за калибрирани монитори, бла бла..т.н.
Аз ще ти дам съвет от моята ПРАКТИКА и това на което разчитам най-много дори и в МОМЕНТА. Значи имам си стационарна система с добри показатели, хубав монитор, НО предимно използвам лаптопа си за обработка. По-удобно ми е, по-бърз е, направил съм му необходимите корекции/ъпгрейди за да ме устройва и да ми е любима "вещ".
Най-хубавото е, че е два пъти по-евтин от бюджета ти.

Машината е DELL L502X.
Видео картата е с 2гб самостоятелен рам което от огромно значение при използването на софтуери тип PS.
Ъпгрейди - SSD hard 60gb

https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t1.0-9/s552x414/1910004_10202408819088383_5902271549117


Изключително бърз звяр, рядко чакам каквото и да е сложна функция във Фотошоп-а, стартира Уиндоус за под 4 сек, а Photoshop CC за под 2 сек.

Купух го миналата година за £440 (oколо 1050лв), с ъпгрейднат ССД хард и 2гб РАМ.

Оттам нататък остава само удоволствието от използването му.


Защо го препоръчвам:
1) защото съм се убедил в производителността му
2) защото съм се убедил в издръжливостта и качеството на материалите от които е сглобен
3) защото потребителите на Mac който са болшинство където живея, когато получат възможност да поработят на лаптопа ми, започват да се вайкат защо са дали 3 пъти по-висока цена за 2 пъти по-бавни машини.


Минуси:
Един единствен. Машината е от 2011г. Ако се разровиш допълнително за същия клас машини от по-ново поколение и решиш, че можеш да отделиш допълнителни £100 (т.е. да се ориентираш за сума около £550 ВТОРА РЪКА!!!) най-вероятно ще намериш нещо още по-добро.

Това са моите две стотинки по темата, успех с търсенето ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: lorddemonic   
Дата:   21-07-14 13:43

За тия пари бих взел Dell XPS или Precision ...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: muzicantini   
Дата:   21-07-14 13:46

Dell XPS е безумно по-скъп (15 инчовия, защото всичко под 15 инча за снимки е голям зор), и има проблем с охлаждането - само един вентилатор. Това също трябва да се смята, за да не му запари на човек по дърчичките докато експортва 300 RAW-a.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: pmartinov   
Дата:   21-07-14 13:54

Комбинaциятa между лaптоп и голям екрaн дaвa кaкто мобилност тaкa и удоволствие и удобство при обрaботкa нa кaдрите.

От 4 години ползвaм тaкaвa комбинaция и съм доволен.

Лaптопa е 17"Dell,a екрaнa е 24" HP2475

До сегa не съм видял екрaн нa лaптоп който дa съперничи кaто кaчество нa голям екрaн.

Товa е нaпълно логично зaщото никоя фирмa нямa дa подбие пaзaрa си нa големи екрaни кaто вкaрa висококaчествени екрaни в лaптопи .

Днес имa отделни модели с кaчествени екрaни,но не могaт дa опрaвдaят рaзликaтa в ценaтa.

Лaптопa дaли ще е 15" или 17" всеки сaм трябвa дa прецени,рaзликaтa в ценaтa,рaзмерa и теглото не сa фрaпирaщи.

По-мaлък екрaн зa лaптоп е удобен зa носене,но мъчителен зa рaботa.



Публикацията е редактирана (21-07-14 19:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: muzicantini   
Дата:   21-07-14 14:04

Вариантът с външен монитор наистина е най-удачен, но трябва да се мисли, дали човек работи винаги стационарно, на едно и също работно място. Да оставим факта, че може често да му са налага да пътува в други градове, дори ако човек има навикът да се мести от една стая в друга или иска просто да отиде с колата някъде, където набързо да си разцъка снимките, добре е дисплеят на лаптопа да е приличен.

Ако има възможност за постоянно работно място, на бюро, един приличен монитор за 300 - 500лв, и с останалите пари да се вземе най-добрата възможна конфигурация за момента.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »