Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: realnoncho   
Дата:   21-07-14 14:37

Човекът ставнително добре си се беше насочил, единствено ако се търси по-голяма портативност може да се погледне Аcer Аspire v5 573g.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: CaracolStudio   
Дата:   21-07-14 14:44

Аз бих дал още един глас за Макбука ,имам макбук от половин година взех го почти нов за 1500 лв и очаквах чудеса .Очаквах да лети ,н не беше така Мака не е нещо различно "сбих " го няколко пъти за колко време ще направи RAW -JPEG с един Асус и Асуса ме изяде :) .Ъпгрейднах с ССД и РАМ и литна ,РАМта за МАКА е много важна ,преди имах АСЕР ъпдейтнах РАМ и нямаше разлика .Вързал съм го за монитор ДЕЛЛ ,но ето ти най-голямото предимство за мен .Всички програми се инсталирват елементарно ,FCPX,photoshop,lihtroom а бе всичко .Нямаш антивирусни програми и имаш оригинална безплатна OS x и почти всяка година я подновяват тази есен излиза Йосамити .Отделно батерията не може да се сравнява с който и да е ДЕЛЛ ,АСЕР или АСУС .Държи между 4-7 4аса зависи какво правиш .Отделно МАКА е направен за идиоти използва се лесно преинсталирва се лесно и се бак ъпва лесно .Забравяш за пачове ,кракове,премести този файл еди си къде всичко е елементарно даже понякога ми липсва ровичкането .

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: sniffe   
Дата:   21-07-14 15:49

Като има нужда от рам, колко рам ще сложиш на MBP, ами ако работиш с големи файлове и ти трябва повече от 16ГБ RAM ко прайм? - Чакаме :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: CaracolStudio   
Дата:   21-07-14 16:54

Колко големи че 16гб са недостатъчни ?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: Lycan   
Дата:   21-07-14 17:09

хайде, хайде, до вчера уиндоуса не виждаше повече от 3гб [smilie18]
много ясно - който има нужда от 32 или повече ползва десктоп

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: volenE   
Дата:   21-07-14 17:31

MacBook Pro! [cool]
Всичко останало не си струва парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: langel   
Дата:   21-07-14 17:37

Ей това е Про и си струва парите

В МацБук Про само в името му има Про [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: Dalt   
Дата:   21-07-14 18:26

Още един глас в полза на Ябълките.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: Lycan   
Дата:   21-07-14 18:33

хихиии повече от 7 кила, че това си е недвижима собственост :) бордюр за 10,000 лв
ZBook 17 mobile workstation - Welcome to your portable paving slab

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: CaracolStudio   
Дата:   21-07-14 19:46

Проблема на повечето хейтъри на ябълката е ,че голяма част от тях са нямали реален допир до нея и чуват само слухове .Както едно време беше за японските коли "Аууу не само не и японска кола няма части "А голяма част от МАК потребителите са били Уин потребители и имат база за сравнение .Така че за хейтърите не гроздето а ябълката е кисела :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: langel   
Дата:   21-07-14 19:51

Ябълки съм имал от 1994 г. до 2006 г.
Не съм им хейтър. Просто много добре знам какво можеха и какво предлагаха преди и какво не могат сега.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: langel   
Дата:   21-07-14 20:04


Автор: HTML
Дата: 21-07-14 18:33

хихиии повече от 7 кила, че това си е недвижима собственост :) бордюр за 10,000 лв
ZBook 17 mobile workstation - Welcome to your portable paving slab


Ако някой иска 17" МацБук, да вземе да подпише тази петиция
http://www.change.org/petitions/apple-inc-offer-again-a-17-inch-macbook-pro


А дали ще е с 10 битов дисплей? Надали, но определено ще е лекичък [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: dimitar3   
Дата:   21-07-14 20:28

Да не правим Apple vs PC :D С някой предложения ме метнахте в дългоките води :D

Реших да взема Асуса, като реално взимам това - http://laptop.bg/laptops-asus-ROG_G550-asus_rog_g550jk_cn268d_120gbssd
с SSD-то което имам. Ще го тествам 2-3 дена, ако не ми хареса обратно и така :D Да живеят онлайн магазините и ЗЗП.

Да обясня защо се отказах от Макбука, тъй като имаше доста гласове за него. Като "мечта" ми е да имам Macbook но не му е сега времето. Основното нещо за което се отказах е, че в крайна сметка стигнах до извода че на голям монитор се обработва най-добре, а ASUS-a на по-ниска цена го взимам с по-добър процесор, повече рам, много по-добро видео, повече хард. Като изработка точно тази серия я хвалят.

Ако беше преди година директно бих се хвърлил на Мак-а най-вече заради OS X, но в интерес на истината откакто сложих SSD и Windows 8 се родих, просто супер добре работи всичко, няма ги познатите забивания и лагове с които бях свикнал в 7мицата и ме изнервяха до безкрай.



Публикацията е редактирана (21-07-14 20:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: imitev   
Дата:   21-07-14 20:46


Какво ще учиш в чужбина, ако не е тайна де...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: dimitar3   
Дата:   21-07-14 23:39

^ Не е [smile] IBMS - International Business and Management Studies.

Като също така ще продължавам с фотографията, общо взето съм на границата Холандия/Германия та и в двете смятам да се пробвам, нямам никава идея как стоят нещата там, единственото знам че цените са много различни, ще видя на място.



Публикацията е редактирана (21-07-14 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: imitev   
Дата:   22-07-14 02:04


Значи може и pc да си вземеш...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: dimitar3   
Дата:   22-07-14 03:40

^ Не ми е вариант никак, през седмицата ще съм в Холандия, уикендите вероятно в Германия а и обичам да "разнасям" лаптопа дори като съм в къщи, където ми е най-удобно. А и лятото и ваканциите това PC какво да го правя като се прибирам бг..



Публикацията е редактирана (22-07-14 03:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: prozium   
Дата:   22-07-14 04:15

И аз до скоро бях изправен пред подобен проблем - какъв лаптоп да си избера, за фотошопски нужди :) И аз като теб разглеждах асуса, после дойде ред на елиънуеър ( много скъпо ) и делл хпс. Накрая за 1200 евра си взех XMG - марката е немска, до скоро бяха известни като клево/шенкер. Моят се води а504 с 95% гамутов дисплей ( прежалих ипс матрицата, която си бях поставил като едно от условията, с идеята да си взема някакъв хубав голям монитор), 24гб рам, 256ссд и 1тб УД блек, и7-4710mq, гтх 860
.Единствените ми оплаквания са от слабия вграден саунд, но не е особена пречка.
http://www.mysn.de/ разгледай ако искаш :) Якото е, че ти сам си поръчваш компонентите, които да ти сложат. Ако се спреш на някой модел не го намаксвай от сайта. Това най-вече важи за ссд и рам. На мен ми излезна по ефтино да си ги поръчам отделно.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: dimitar3   
Дата:   22-07-14 17:24

Интересно предложение ще го имам в предвид.

Днеска пристигна и за момента съм доста доволен, Фотошопа и Лайтрума летят, а дисплея на пръв поглед като сравнявам с на Iphone 5-то ми което до колкото съм чел има много хубави цветове и реални поочти съвпадат, та съм доста доволен дори без калибровка. То май от Asus си имат някакъв вградена цветова схема, пробвах това вграденото за калибриране в Windows-a, ясно ми е че на око не е работа, ама просто пробвах и всичко съвпада с идеалното без да мърдам нищо доколкото аз виждам, та адмирации към Асус тук.



Публикацията е редактирана (22-07-14 17:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »