Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Pentax k-x
Автор: Lestat359   
Дата:   16-02-10 17:30

привет на всички! искам да се допитам, получа съвети и мнения относно това дали да се насоча към Pentax k-x. Доколкото съм запознат той е в един клас с Никон D5000 и Канон 500D. Някой снимал ли е с някой от изброените и какво бихте ме посъветвали. Гледал съм в различни сайтове за апарати и фотографии сравнения между тях но честно казано като човек аматьор мисля, че разликите са почти минимални за нетренирано око като моето. Знам, че много хора симпатизират на големите марки като никон и канон но се надявам да получа сигурно мнение и съвет.
Благодаря предварително за вниманието и времето на всички ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: harvester_vn   
Дата:   16-02-10 17:39

Айде сега! Не слагай Д5000 и 500Д в един кюп, че колегите канонци ш'са обидят [smilie5]
Колкото до К-х, вземай смело. Няма друг който да ти даде същото качество на такава цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: pefoto01   
Дата:   17-02-10 02:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: bou7   
Дата:   17-02-10 20:42

И аз бях пред същата дилема преди няколко дни и си купих Пентакса и не съжалявам.[smile]
виж тук:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1130164&t=1130164

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: steeens   
Дата:   17-02-10 20:47

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1130164&t=1130164



Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: lestat359   
Дата:   22-02-10 22:06

допитвам се до вас, понеже миналата седмица влязох във Фотосинтезис и там един младеж взе да ми говори колко бил зле пентакса, колко огромен шум имал, и т.н. как всичко било на снежинки, и петна от шум, и всячески се опитваше да ме убеди да си купя олимпус. Стана ми досадно и отвратително.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   22-02-10 22:08

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ееееееее това е удара на годината!!!

Да убеждаваш някой, че Пентакс има ужасен шум точно за да му продадеш Олимпус... [smilie18]

Уникално!

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: harvester_vn   
Дата:   22-02-10 22:13

Tezi neshta slujitel na photosintezis li ti gi govori?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: mbs   
Дата:   22-02-10 22:52

Ако те интересува потребителското мнение за К-х мини от тук:
http://pentaxfanclub.com/portal.php
Хвърли едно око и в магазина на фенклуба: http://store.pentaxfanclub.com/
С клубна карта всяка цена ти е с 5% надолу.
Успех [shtrak]



Публикацията е редактирана (22-02-10 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: dreamer   
Дата:   22-02-10 22:55

Pentax K-x! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: lestat359   
Дата:   23-02-10 06:46

до harvester_vn

Здрасти!
да точно от фотосинтезис беше младежа.
незнам да ли е прав, а може би магазина е закъсал яко с продажбите на олимпуси и в таргета му етоя месец е да продаде поне един...ако може на мен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-02-10 08:12

Със сигурност не е прав, но пък може да не е виновен, а просто да е идиот...

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: jorro_z   
Дата:   23-02-10 09:15

Автор: lestat359
Дата: 22-02-10 22:06

допитвам се до вас, понеже миналата седмица влязох във Фотосинтезис и там един младеж взе да ми говори колко бил зле пентакса, колко огромен шум имал, и т.н. как всичко било на снежинки, и петна от шум, и всячески се опитваше да ме убеди да си купя олимпус. Стана ми досадно и отвратително.

-------------

Здравей.

Това горното е може би донякъде вярно, но само ако сравняваш по-стар модел пентакс с топ Никон или топ Канон.... и пак е малко относително.

Пентакс К-х точно най-силната му черта е липсата на шум. В това отношение в момента е едва ли не кропката с най-нисък шум на пазара.... може би донякъде Канон 7д е с едни половин гърди напред... може би.

Има достатъчно авторитетни места в Интернет, където можеш да се осведомиш по този въпрос.
Тоя бил казал, оня бил казал... това е субективно.

Например, можеш да започнеш от тук:
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

Нека снимките да говорят.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: джъмбо   
Дата:   23-02-10 09:28

сравних никон 5000 с този пентакс...

гледах 1600 исо за да видя легендите....

горкия пентакс... трагично изображение на фона на ентрилевъл никона....

яко замазване от шумоподтискане... на една от червените салфетки детайла е заминал а цветната таблица е с жестоки артефакти....

мерси аз на такава липса на шум [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: Myth   
Дата:   23-02-10 09:37

К'во беше там за мърмота нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: джъмбо   
Дата:   23-02-10 09:44

мармота се занимава с милки....

аз имам хубав монитор и очи... който иска да ходи да гледа... нали за това били тестовете....

пентакса издъхва като стой та гледай... половината предмети са с назъбени ръбово от шумоподтискането... а на 3200 вече съвсем....


иначе ако ще се спори с фанатици които отричарт очевидното... не благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: Myth   
Дата:   23-02-10 09:47

За какво се гледат JPEG с включени шумоподтискания и т.н. Снима се в RAW, конвертира се и тогава се гледа. Иначе не съм фанатик бе джъмбич, искам Никон Д700 ама няма и ще си карам с К10-ката за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: mbs   
Дата:   23-02-10 10:03

Pentax Kx vs Canon 7D vs Nikon D300s -- High ISO Performance


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: jorro_z   
Дата:   23-02-10 10:12

[smilie18] За някои хора просто няма угода май....

Когато има детайл (по-старите модели на пентакс) - Аааааа, твърде много шум....
Когато няма шум (К-х) - Аааааа, няма детайл...

Ами така е. Факт. Шум = детайл (в повечето случаи, но не винаги). Говорим си за еквивалентни тела обаче...

Освен това, логично е К-х и Никон Д5000 да са почти еднакви като картинка, все пак са с еднакъв сензор. Само че по-нагоре ставаше дума за
>>> КОЛКО МНОГО ЕДЪР И ПАРЦАЛИВ ШУМ ИМА К-Х В СРАВНЕНИЕ С ОЛИМПУС <<<

А че имало разлики с Никона Д5000 - да, има. Различни марки са. Различен алгоритъм за РОУ->ЖПГ.

Сравнете файлове в РОУ формат, конвертирани с един и същ конвертор. 99,99 % съм сигурен, че разлика няма да намерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: mbs   
Дата:   23-02-10 10:18

Lumolabs: Nikon D700 vs. D5000 vs. Pentax K-x, Dynamic range and noise


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: Myth   
Дата:   23-02-10 10:20

joro_z няма смисъл бре, Пентакса издъхвал, казва джъмбо.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: джъмбо   
Дата:   23-02-10 10:24

видях примерите на тестовата установка.... всичко останало е бла бла

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: jorro_z   
Дата:   23-02-10 10:35

Джъмбо, прав си.
[beer]



Публикацията е редактирана (23-02-10 10:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-02-10 10:35

Май цялата логика /ако има такава въобще/ на всичкото това лабораторни тестове се изчерпва с последните изречения за динамиката от сорта на - тестовете показаха превъзходство над Д700, ама понеже не са много коректни, да знаете, че все пак д700 е по-добре [smilie18] Дрън дрън, че пляс!

Lab tests (our own and the ones published by DxO) make the D5000/K-x have better dynamic range than the D700. But this is due to the limited testing methodology. D700 still has the better dynamic range, but by a small margin only.

А аз лично съм склонен да заменя тия двата чисто нови, че и с китаците за нов Д700 [smilie18] Нека да съм се набутал [smilie18]



Публикацията е редактирана (23-02-10 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: jorro_z   
Дата:   23-02-10 10:38

>>> тестовете показаха превъзходство над Д700, ама понеже не са много коректни, да знаете, че все пак д700 е по-добре <<<

Екстра. Точно това е есенцията на нещата.

Редакция: Малко по-точен превод на следното:
Lab tests (our own and the ones published by DxO) make the D5000/K-x have better dynamic range than the D700. But this is due to the limited testing methodology. D700 still has the better dynamic range, but by a small margin only.

Превода:

Лабораторните тестове (нашите собствени, както и тези, публикувани от DxO) показват че [сензора на] Д5000/К-х има по-добър динамичен диапазон от този на Д700. Но това се дължи на ограничената тестова методология. Д700 всъщност има по-добър динамичен диапазон, макар и с малко.

Втори превод:
Въпреки че новия Опел на пистата (както на нашата, така и на пистата на Ферари) показа по-висока скорост от стария Мерцедес, това не вярно. Всичко е заради ограниченията на пистата (както на нашата, така и на пистата на Ферари). Всъщност, Мерцедеса със сигурност има по-висока скорост, макар и с малко. Той просто е Мерцедес.



Публикацията е редактирана (23-02-10 15:39)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »