Леко бих кропнал горната част на кадъра, за да се премахне частта от небето в горния десен ъгъл! :)
Хубава идея, но половината меч е на тъмен фон (склона отзад). Помисли за друг фон,който го прави по отчетлив!
Добре предадено...Хубаво беше и кларинета да е цял в кадъра!
Хубав пейзаж и композиция , като изключим сгрешената нивелация. Червения парапет, може би ви е подвел. Той е в перспектива и трябва да остане наклонен. Тук най-добре е да се ориентираме по вертикалните ръбове на сградите в средата на кадъра.
При по- мека светлина ще е по- добре, а ако кадъра е вертикален и короната на дърветата няма да е отрязана! :)
Малко ми е прекален ретуша по лицето,но портрета си е хубав!
Добро,но защо отрязан плаща!?
Чудесно дискретно и с фантазия ... без бялото за мен ;)
Частта, която се вижда от пътя е излишна! :)
Бих намалил част от небето и без друго няма никакви облачета на хоризонта! :)
Бих оставил малко повечко пространство/ въздух над билото! :)
Основния обект( в случая коня) е добре да не е разположен по средата на кадъра! :)
Два милиметра небе отгоре би било по-добре според мен :)
Красиво е! Само наклона на къщите леко смущава...
Окей, но трябва да има малко повечко настроение модела, за да има въздействие върху зрителите! ;)
Според мен е редно ръцете на модела да не са отпуснати надолу, а да сложи поне едната ръка небрежно в джоба или на кръста. Позата е леко статична. :)
Според приципите открити още през Ренесанса, хоризонтът не бива да разполвява изображението.
Харесвам с повече прострнство отдоло, за сметка на по малко небе и без клоните, отдясно.
Пръстите на едната ръка са отрязани, а би трябвало да са в кадър! :)
Всичко много хубаво, наистина! Ама тези неща на заден фон в краката са много излишни. :)
Ако не виждате всички степени на скалата мониторът ви не е настроен добре.
Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)