Полезни коментари

Полезни коментари за седмицата - избрани от Редактор
15.06.2026 г.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Снимка:
Трите свята Земя, планина и небе
Полезни коментари
17.07.2023 г.

Леко бих кропнал горната част на кадъра, за да се премахне частта от небето в горния десен ъгъл! :)

Снимка:
Юни!
17.07.2023 г.

Хубава идея, но половината меч е на тъмен фон (склона отзад). Помисли за друг фон,който го прави по отчетлив!

Снимка:
Залез
17.07.2023 г.

Добре предадено...Хубаво беше и кларинета да е цял в кадъра!

Снимка:
някъде далече..
15.07.2023 г.

Хубав пейзаж и композиция , като изключим сгрешената нивелация. Червения парапет, може би ви е подвел. Той е в перспектива и трябва да остане наклонен. Тук най-добре е да се ориентираме по вертикалните ръбове на сградите в средата на кадъра.

Снимка:
Императорският замък над гр. Кохем на река Мозел в Германия
15.07.2023 г.

При по- мека светлина ще е по- добре, а ако кадъра е вертикален и короната на дърветата няма да е отрязана! :)

Снимка:
(няма заглавие)
12.07.2023 г.

Малко ми е прекален ретуша по лицето,но портрета си е хубав!

Снимка:
(няма заглавие)
12.07.2023 г.

Добро,но защо отрязан плаща!?

Снимка:
(няма заглавие)
12.07.2023 г.

Чудесно дискретно и с фантазия ... без бялото за мен ;)

Снимка:
(няма заглавие)
10.07.2023 г.

Частта, която се вижда от пътя е излишна! :)

Снимка:
(няма заглавие)
10.07.2023 г.

Бих намалил част от небето и без друго няма никакви облачета на хоризонта! :)

Снимка:
Виктория
10.07.2023 г.

Бих оставил малко повечко пространство/ въздух над билото! :)

Снимка:
Райското място
09.07.2023 г.

Основния обект( в случая коня) е добре да не е разположен по средата на кадъра! :)

Снимка:
NZ6II-25
08.07.2023 г.

Два милиметра небе отгоре би било по-добре според мен :)

Снимка:
Дисниленд за всеки Пейзажист :)
05.07.2023 г.

Красиво е! Само наклона на къщите леко смущава...

Снимка:
Дисниленд за всеки Пейзажист :)
Коментар от:
08.07.2023 г.

Окей, но трябва да има малко повечко настроение модела, за да има въздействие върху зрителите! ;)

Снимка:
(няма заглавие)
07.07.2023 г.

Според мен е редно ръцете на модела да не са отпуснати надолу, а да сложи поне едната ръка небрежно в джоба или на кръста. Позата е леко статична. :)

Снимка:
(няма заглавие)
05.07.2023 г.

Според приципите открити още през Ренесанса, хоризонтът не бива да разполвява изображението.

Снимка:
И отново Блед :)
05.07.2023 г.

Харесвам с повече прострнство отдоло, за сметка на по малко небе и без клоните, отдясно.

Снимка:
01.07.2023
02.07.2023 г.

Пръстите на едната ръка са отрязани, а би трябвало да са в кадър! :)

Снимка:
Vlada
02.07.2023 г.

Всичко много хубаво, наистина! Ама тези неща на заден фон в краката са много излишни. :)

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
Calibration scale

Ако не виждате всички степени на скалата мониторът ви не е настроен добре.