Useful comments

Useful comments of the week - selected by Editor
15.06.2026 y.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Photo:
Трите свята Земя, планина и небе
Useful comments
24.07.2023 y.

И на мен ми харесва. Бих клъцнал с ножицата отляво и отдясно, особено отдясно. Много разсейва тротоара от случващото се на улицата. :0))) Даже сега на втори прочит и други хрумвания за кадриране ми идват, което е хубаво, значи кадърът е прадразполагащ. Поздрави! :0))))

Photo:
(no title)
22.07.2023 y.

Подобни снимки се дават за пример как не трябва да се снима-обекта по средата на кадъра ,а от главата му израства стълб.

Photo:
(no title)
22.07.2023 y.

Оградата долу можеше да се избегне.

Photo:
Залез в Северен Джендем
18.07.2023 y.

Готина ,,витрина"!....бих махнал долната част с рафта.

Photo:
Плодове
17.07.2023 y.

// Харесвам, но според мен, мааалко по далечна гледна точка е по подходяща, чисто композиционно...

Photo:
Самотен пушач
17.07.2023 y.

Без да съм релевант за категория "Голо тяло", смятам, че изрежението стои леко стресирано или безлично, а кривият хоризонт натрапчиво накляна кадъра.

Photo:
(no title)
17.07.2023 y.

Леко бих кропнал горната част на кадъра, за да се премахне частта от небето в горния десен ъгъл! :)

Photo:
Юни!
17.07.2023 y.

Хубава идея, но половината меч е на тъмен фон (склона отзад). Помисли за друг фон,който го прави по отчетлив!

Photo:
Залез
17.07.2023 y.

Добре предадено...Хубаво беше и кларинета да е цял в кадъра!

Photo:
някъде далече..
15.07.2023 y.

Хубав пейзаж и композиция , като изключим сгрешената нивелация. Червения парапет, може би ви е подвел. Той е в перспектива и трябва да остане наклонен. Тук най-добре е да се ориентираме по вертикалните ръбове на сградите в средата на кадъра.

Photo:
Императорският замък над гр. Кохем на река Мозел в Германия
15.07.2023 y.

При по- мека светлина ще е по- добре, а ако кадъра е вертикален и короната на дърветата няма да е отрязана! :)

Photo:
(no title)
12.07.2023 y.

Малко ми е прекален ретуша по лицето,но портрета си е хубав!

Photo:
(no title)
12.07.2023 y.

Добро,но защо отрязан плаща!?

Photo:
(no title)
12.07.2023 y.

Чудесно дискретно и с фантазия ... без бялото за мен ;)

Photo:
(no title)
10.07.2023 y.

Частта, която се вижда от пътя е излишна! :)

Photo:
(no title)
10.07.2023 y.

Бих намалил част от небето и без друго няма никакви облачета на хоризонта! :)

Photo:
Виктория
10.07.2023 y.

Бих оставил малко повечко пространство/ въздух над билото! :)

Photo:
Райското място
09.07.2023 y.

Основния обект( в случая коня) е добре да не е разположен по средата на кадъра! :)

Photo:
NZ6II-25
08.07.2023 y.

Два милиметра небе отгоре би било по-добре според мен :)

Photo:
Дисниленд за всеки Пейзажист :)
05.07.2023 y.

Красиво е! Само наклона на къщите леко смущава...

Photo:
Дисниленд за всеки Пейзажист :)
Calibration scale

Do you see all degrees clearly? If not, calibrate your monitor.