Problem? click here.
For more information about using these materials and the Creative Commons license, see CC info page.
Voting is active only for photos in Site Album.
...там, къде любовта е жива - справедливост не дири.
*
Запри нозе в оврага на времето!
Затвори очи.Не дишай..
Някога изгубен в себе си. Но не погубен,а за миг далеч от сърцето си.
Спомни си кой беше преди светът да те връхлети като торнадо.
Преди огромна скала да те прекърши о две.
Преди да се научиш да криеш тишината от себе си.
Препускаше в светлината..Бос, с продрани колене в безкрайното небе.
Спомни си кой си…
Нищо строшено в душата ти.Нито следа от греха.
Нито дума за вричане.
Всяка рана белязала тялото,всяка сълза която криеш във себе си
изтляват отвъд сетната порта.
Ти не си болката ,която носиш.
Ти не си нощта….
Не си мълчанието на дамгата.
Спомни си кой си………………..
Ти си искрата на всеки изгрев. Ти си мъждукащата в мрака светлина.
Нищо в теб не е изгубено.
Търсиш себе си,когото някога си познавал.Търсиш пътя си сред минала тълпа.
Вече си у дома.Независимо колко ще ти струва. Сърцето ти,душата ти…Завинаги.
През пустинните пясъци на мисълта ти,
дириш нещо, което някога си познавал.
Но всеки път по който си пристъпял сам те е водил обратно към теб.
В безмълвието на мрака, в придиханието между всяко вдишване.
Имаш искра,която никога не те е напускала. Дори когато погледнеш в очите смъртта.
Цялата любов в теб,топлината на тялото ти,жаждата за живот,
те дебнат от тъмния ъгъл на съня ти.
Усети ги под кожата си,под ноктите и в костите си.
Никога не си бил сам.
Спомни си кой си…
По стар от звездите над теб.По необятен от небето.
Ти си тихата сила,която зла ръка не ще отнеме.
Без страхове,без упование. Не отваряй очи!
Не е нужно да бъдеш силен.Не е нужно да продължаваш да бягаш.
Ти си у дома през цялото дивно време на света.
Преди страха, преди срама, преди светът да те назове по име…
Носиш трепет и светилник. И са все същите от милиарди еони.
Спомни си кой си….
Дете на земята и звездната ясла. Ти си тъгата на вселената и надеждата на нищия.
Дори в най-дълбоката темнина жаравата ти блещука по залез.
Домът ти никога не е бил някъде –загубена надежда, която трябва да откриеш.
Спомни си кой си……………….
...............на А. 30.07.2025
https://youtu.be/JSxOGgyTGcE?si=4ff1xkBvoENTxRPk
...там, къде любовта е жива - справедливост не дири.
*
Запри нозе в оврага на времето!
Затвори очи.Не дишай..
Някога изгубен в себе си. Но не погубен,а за миг далеч от сърцето си.
Спомни си кой беше преди светът да те връхлети като торнадо.
Преди огромна скала да те прекърши о две.
Преди да се научиш да криеш тишината от себе си.
Препускаше в светлината..Бос, с продрани колене в безкрайното небе.
Спомни си кой си…
Нищо строшено в душата ти.Нито следа от греха.
Нито дума за вричане.
Всяка рана белязала тялото,всяка сълза която криеш във себе си
изтляват отвъд сетната порта.
Ти не си болката ,която носиш.
Ти не си нощта….
Не си мълчанието на дамгата.
Спомни си кой си………………..
Ти си искрата на всеки изгрев. Ти си мъждукащата в мрака светлина.
Нищо в теб не е изгубено.
Търсиш себе си,когото някога си познавал.Търсиш пътя си сред минала тълпа.
Вече си у дома.Независимо колко ще ти струва. Сърцето ти,душата ти…Завинаги.
През пустинните пясъци на мисълта ти,
дириш нещо, което някога си познавал.
Но всеки път по който си пристъпял сам те е водил обратно към теб.
В безмълвието на мрака, в придиханието между всяко вдишване.
Имаш искра,която никога не те е напускала. Дори когато погледнеш в очите смъртта.
Цялата любов в теб,топлината на тялото ти,жаждата за живот,
те дебнат от тъмния ъгъл на съня ти.
Усети ги под кожата си,под ноктите и в костите си.
Никога не си бил сам.
Спомни си кой си…
По стар от звездите над теб.По необятен от небето.
Ти си тихата сила,която зла ръка не ще отнеме.
Без страхове,без упование. Не отваряй очи!
Не е нужно да бъдеш силен.Не е нужно да продължаваш да бягаш.
Ти си у дома през цялото дивно време на света.
Преди страха, преди срама, преди светът да те назове по име…
Носиш трепет и светилник. И са все същите от милиарди еони.
Спомни си кой си….
Дете на земята и звездната ясла. Ти си тъгата на вселената и надеждата на нищия.
Дори в най-дълбоката темнина жаравата ти блещука по залез.
Домът ти никога не е бил някъде –загубена надежда, която трябва да откриеш.
Спомни си кой си……………….
...............на А. 30.07.2025
https://youtu.be/JSxOGgyTGcE?si=4ff1xkBvoENTxRPk
No edits suggested.
Do you see all degrees clearly? If not, calibrate your monitor.