Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Дизел или бензин?
Автор: PuertoVaras   
Дата:   04-08-08 13:45

Карам един стар грохнал пасат 1.8 моноинжекция бензин/газ с газова уредба Ловато
и една нова (2007) астра 1.7 dci

Няма смисъл да сравнявам комфота нов/стар автомобил, разбира се че астрата е супер и е много пъргава с този двигател,
обаче много ме боли като и пълня резервоара.
Пасата на газ ми е 2 пъти по-евтин и върви на газ така както и на бензин - не се усеща разлика и ми върши същата работа :)

Точно за Нисан питах в магазина тук в София
предлагат някакви френски газови уредби
4500 лв и не отпада гаранциата на автомобила и двигателя.

Изродско ли ще е да си взема Qashqai с газова уредба?

Минавам над 60000км на година предимно извънградско

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   04-08-08 14:01

Е що па да е изродско?
Това, че хвърляш луди пари за гориво и "не ти дреме" не значи, че си най-големия гъзар. Защо да ги хвърляш тези пари през ауспуха ако има възможност да не ги? Мисли прагматично. Може за друг "кеф" да ги изхарчиш.

Големи гъзари сме българите еееееййй [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: IvcheTo   
Дата:   04-08-08 14:03

е последно ко да се избере [smilie8] [smilie8]
нещо тия метани газове .. не ми допадат [smilie2] [smilie2] [smilie2]
пък и едно 1000/1300 лв отгоре за тази уредба


казвайте ,че трябва да решавам какво да бъде [smilie5] то марка и модел не съм измислил още амааааа [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 14:04

Което ме навежда на мисълта, правил ли е някой сравнение за ефективността на дизел/бензин/газ при градско/извънградско?

По един и същи начин ли се променя разхода? Очевидно дизела е най-високоенергийното а газта най-нискоенергийното гориво...

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   04-08-08 14:05

Ивче, вземи елката и си сметни. Сам ще разбереш кое е по-добре за джоба ти.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 14:08

А коефициента на кефа? [smilie5]

И кое го кефи повече, да вдига високи обороти като гъзе, или да има по-голяма еластичност с дизела? (макар че в последно време нещата започват да отиват на кантар)

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: IvcheTo   
Дата:   04-08-08 14:09

ами дизела поне по -малко харчи ... ако не караш с 200 разбира се

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   04-08-08 14:09

... да ме вози

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: IvcheTo   
Дата:   04-08-08 14:11

Mercedes C250 2.5TD

нещо такова ми се върти в главата
https://photo-forum.net/static/forum/2008-08/ylzv8006.JPG
http://www.mobile.bg/photos/1/big/11217492670152718_1.pic


98-2000 година

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   04-08-08 14:11

мда..
5-6/100 х 2,50лв ли е по-тънко
или
7-8/100 х 1,20лв.
м?


[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 14:16

Ивчето? Това чудо не е ли с едновремешните дизели.. дето малко пушат? [smilie5]

И с какво друго се колебаеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: IvcheTo   
Дата:   04-08-08 14:23

ами не пушат ...
ако знаеш щеше да е добре [smilie8] [smilie8] [smilie8]

мислих и рав4 и хонда и ауди а4 ииииии незнам кое е по-рентабилно ....
аудито му е по -скъпа поддръжката от на мрцедеса ...
мерцедеса пък си вози като лодка и ... мда кола си е [smilie5]
равчето пък е по-височко (ама не от новите ,че много скъпи) - но ми казаха ,че се чупели

после мислих и фрилендер - но и там ме разубеиха (иначе като кола най-ми харесва)
била ужасно скъпа поддръжката

и се забатачих тотално [smilie8]

[smilie8] [smilie8] [smilie8]

а да попадна ми и едно Е 220 елеганс 4 очка - маняшко за 8000 лв ... елеганс кожени салони махагон и тн . ама харчило 15/18 градско и се отказах .........

и честно казано - нищо не мога да реша ...
а ме чакат да кажа какво искам и да ми го търсят ...

[smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 14:38

и аз бях решил на времето да си взема фрилендър!!

май най-добре да си вземеш мерцедеса. все пак е кола [smilie24] [smilie5]

аз впрочем, напоследък съм изумен от рекламата на RAV4 дето върви по радиото... "... да си мислите че колата ви е стабилна..." (или нещо подобно)

но като е стара колата, цената на поддръжката си е фактор. то не че на новата не е!!!
но жалко, не се сещам за някой с такъв мерцедес около мен да питам...

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: imitev   
Дата:   04-08-08 14:42


Форд Мондео комби, Вектра Б комби (или астра Г комби)

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: IvcheTo   
Дата:   04-08-08 14:43

ц250 същият го имам на разположение ама не е мой , а на баща ми .... и си е отлична машинка

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Han_Solo   
Дата:   04-08-08 15:19

Моето скромно мнение [smile] карах / а и още я държа/ Голф-2 1,6 карбуратор автоматик [smilie3] лично си я взех на времето от познати в Германия и колата е на истински 140000км [smilie3] харчлъка и е 6,5 бензин ако я караш кротко... е ама аз не я карам кротко - разход между 7,5 и 8 сложих и газ разхода се вдигна малко 8-10/100 и колата си върви нормално. Сега съм с една нова Фабия 1,2 НТР 12клапана 3 цилиндъра... натоварена с 3-4 човека и багаж я смъквам под 5/100. Пътувам много с много различни хора и за последно се возих в един Сааб 9000 автоматик 2,0 двигател 200 коня някъде и човека му беше сложил газов инжекцион от BRC - возеше си страхотно при разход около 7/100.
Дизела... да има страхотни дизели, ама в България нямаме гориво за тях. Познати шофьори, техници и просто хора кото карат дизели са ми го казвали а от човек който се е занимавал с внос на автобуси от Германия просто ми каза че сипе ли се дизел по на изток от Унгария и двигателя на рейса е с 20-40 катъра по-малко.
Нагледал съм се на нови дизелови коли които са с "изпушили" двигатели и димят като парен локомотив - днес се прибирах към Шопско и от Бургас до София се нагледах на такива примери, като започнеш от Ауди А8 2,5 ТДИ и се стигне до пежо 308СС да били са добри ама вече не бяха...

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: RAFA   
Дата:   04-08-08 15:39

Като ви чета постовете чак ми става смешно, какви са тези коли които харчат токова малко незнам [smilie5] Лъжете по малко де ! В градски условия смятате ли седене по светофари и задръствания? Има значение зима ли е лято ли е ? Няма такава кола която да харчи под 9-10 бензин в градски условия говоря за истински такива, мога да се съглася за дизела, че ще е около 7-8 айде без да е пуснат климатика да речем , за газ какво да говорим такива разходи под 12/100 са жива лъжа.Още едно от мен , далеч съм от мисълта че колкото по малолитражен е един автомобил е по икономичен все същото е мен ако питате [smile]
П.П. Да се има предвид че говоря само за градско , за инвънградско е друга песен [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: ristis   
Дата:   04-08-08 15:47

Ивчето,
Ще направя грешка, като се включа с мнение за автомобил, защото така човек още повече се обърква, но понеже пусна снимка на ...доста читав Мерцедес, да споделя:
- избери CDI версията (2.2) - тд - то често има проблеми с нафтовата помпа, която е скъпа за ремонт или подмяна;
- TD има по-малък въртящ момент от CDI версията;
- по-стар модел е;
- задължително избери автоматик. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: IvcheTo   
Дата:   04-08-08 15:48

автоматик ... то ужасно това [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: мара   
Дата:   04-08-08 15:56

рафа, напрау ми върна усмивката[smilie5] таман си мислех, че само мойте барутарниц горят по толкоз[smilie7]! начи те тука мож да напрайм реклама на:
пасат 78 комби-14 газ градско, 9-10 -извънградско
ауди 80 1985-та- газ градско 12, извънградско-9.5-10.
мерцедес 307 дизел 1982-ра(редактирах, че забрайх да пиша годината), кемпер, 4000 кг натоварен-10 извънградско.
[ezik] [ezik] [ezik]



Публикацията е редактирана (04-08-08 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: ristis   
Дата:   04-08-08 15:56

Ами да ти призная и аз така говорех ...преди да седна в него. Спокойствието, което дава и нервите, които неусетно ти пести, няма как да замениш. Не се колебай изобщо!



Публикацията е редактирана (04-08-08 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: zaiko   
Дата:   04-08-08 16:24

Дизела е всичко друго, но не и динамичен. Такъв лаг има при натискането на педала, че повече не може. Някаква хонда се спомена горе... ми хондите са така, достигат си максималният въртящ момент при 4000-5000 оборота. Има други марки и модели, при които максималният въртящ момент се достига при 2500-3000 оборота и като са на бензин просто в момента в който се натисне газта, независимо, че съм под 2000 оборота, колата тръгва моментално! Дизела ако не включи турбото просто е мъртвец, а за натоварено движение в София е много важно бързо да можеш да се измъкнеш, да потеглиш и да имаш вървеж при ниски обороти...

Иначе на дизела ме кефи, че включи ли се веднъж турбото, върви като змей... Не че пак е много динамичен, турбото си има лаг... но пък пердаши като луд над 2000 оборота, няма баир, няма нищо [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 16:30

въх, откога има пежо 308cc, че и с издухан дизел [smilie10]

тия числа за разхода са разбира се на дълъг път, колата натоварена + нон-стоп климатик.

последния няколко зареждания са ми точно 5.0/100 примерно 1/4-1/5 градско, другото извън града, ток таме "колкото пътя позволява".

инак, пробвал съм да настъпвам колкото върви (имал съм и поводи......), и ми направи впечатление следното: оборотомера е до 6000 оборота/мин като пише че до 5500 няма проблем, а на 4000 оборота може да се кара нон-стоп. да де, ама 4000 оборота на 5-та са 200км/час [smilie10]
1 и 2-ра явно няма как да се измери..
3-та макс разход е 23/100
4-та макс разход е 16/100
5-та макс разход е 12.8/100 (малко компютърно число, ама какво да се прави с тия мотори...)
ако му задействаш свръхпълненето, става 13/100.

и въпреки тия числа, не съм успявал да докарам среден разход извънградско повече от 7/100....

разликата между модерните двигатели и едновремешните е доста осезаема, особено в разхода който може да се постигне

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: zaiko   
Дата:   04-08-08 16:42

Ами... ето... относно разхода газифициран стар автомобил пак излиза по-евтино. 14 годишен голф тройка ми дава 8/100 извънградско, много трябва да го настъпя за да качи над 9, досега 10 не съм стигал! Което прави разход като лв/100км еквивалентно на 4-4.5/100 дизел. В града (София) ми е 12-14 в зависимост на настъпването и задръстванията. А двигателят ми е от по-нискооборотните, така че в ниските върви много добре и има по-голяма динамика от еквивалентните дизелови мотори. 120км/ч са на около 3000 оборота, а колата влиза макс въртящ момент на 2600 и ги държи до около 3800 - 4000 [beer] Напълно достатъчно за нашите пътища.


Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: PuertoVaras   
Дата:   04-08-08 17:26

а как стои въпроса с паленето на дизела през зимата
аз не съм имал проблеми миналата зима ама то и не беше кой знае каква люта зима
Мой приятел руснак от сибир казва "При нас дизел няма"
и камионите и те са им на бензин :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.