Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Дизел или бензин?
Автор: hp   
Дата:   04-08-08 17:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 17:33

PuertoVaras, и при нас миналите години имаше люта зима. Не ми се е случвало да не запали, дори при -25 градуса. Ако щеш вярвай, не знам какъв е точно ефекта на подгряващите свещи, защото пали на мига в който врътна ключа..

Като каза руснаци, си спомних като се появи този дизел на Пежо, и по руските форуми масово псуваха французите "как може тия идиоти да направят толкова ефективен двигател, при -30 като го опънеш на магистралата, НИКОГА не може да се загрее до работен режим"

за возията... дам. Най-добре да ни се оправят пътищата де, ама то с толкова крадци и баджанаци...

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: ristis   
Дата:   04-08-08 17:41

От продадени в Германия 70% бензинови на 30% дизелови автомобили през 2006г, към 2007г отношението вече е 50% на 50%.
hp, за мен пък е важно да побира багаж и да е здрава. Т. нар. "возия" е на заден план и не определящ фактор при изборът ми, въпреки че пътувам доста.
пп. харесваното от теб ауди (А6) е с по четири шарнира на колело, мерси, по-добре голф! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   04-08-08 17:53

Aaaaaa Рафа! Не мой така баце. Корсака ги докарва в Софето до 10-11 газ ама то е макс. при тръгни спри по светофарите. Навън е 7,3-7,5 зависи колко я шпоря. Ма тя много душа няма та повече от 120-130 рядко.

Корса 1,2 моноинжекция

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: netizen   
Дата:   04-08-08 18:15

нова кола дизел -> може [smilie24] спряганият 1.6 16V HDI/CDTI/CRDI 90HP или 110HP наистина е доста сполучливо решение... с незнаен пробег

кола на старо -> никак не ми се вижда разумен избор дизел... колите в БГ влизат или на около или над 300 000км или със сериозни удари, не ми се спори дали е така и как някой от вас си вярва, че кара 15 годишна кола на 140 000км ...

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: PolarBear   
Дата:   04-08-08 18:15

Дзафи, твоята е уникална...да не си я купувал от някой форумец, нещо?!

Аз с 10-годишна баба Вектра на 1.8 стигам едва 7.2-7.3 на газ навън...

А на въпроса по темата : газ.

Просто разликата в парите е прекалено голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Han_Solo   
Дата:   04-08-08 18:19

danbi написа:

> въх, откога има пежо 308cc, че и с издухан дизел [smilie10]
>

[smilie5] моя грешка чукнал съм 8 вместо 7
ставаше дума за 307СС синичко, караше го едно маце настигнахме го между Ихтиман и София и пушлявеше машинката като пернишка печка [smilie3]

за разхода на 100км в града - на Голфа бутилката за гассс [smile] ми е 30 литра и винаги я изразходвам до последно, километрите които изминавам са между 280 и 320 а на извънградско са над 350
Фабията има бордкомпютър и ако има задръстване след шматкане из града ми показва среден разход 12 и нагоре ако няма може да падне наполовина... на междуградско е ясно

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: kudra   
Дата:   04-08-08 18:37

Някой има ли впечатление от дизела на Рено-Лагуна 2001-2002г.

Двигателя мисля е 1.9 cdi 120 кс.В последно време много взеха да се забелязват по пътищата.Повечето са комбита и дизели.


Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: fundamental   
Дата:   04-08-08 18:44

Газ - за лв/км ....
Бензин - тук щях да пиша за кефа, но не виждам разлика газ/бензин [smilie11]
Дизел - за баирите, за вървенето на самоход ако щете, само, че задължително с турбина иначе на хубав път си е кофти [smilie10] Незнам колко от вас, се дразнят на бензин/газ вървенето по кофти чукари...
А газ,ако е нова колата задължително газов инжекцион, другото е "пунта мара", доста често се случва да "патка" предпазната клапа [smilie18] [smilie18]
Газ, само в комби не се губи някак си пространството, особено ако е на мястото на резервната гума ( тя ест. е в багажника, но поне може да се режисира).
Мирише газта, и нарочно, и по добре да мирише [smilie18]
[smilie18]

Но най важно е км/год и кефа от шофиране, затова, среден клас, голям двигател, комби и бензин/газ [smilie5]


А забравих, кефа ор шофирането идва от удобството. Форд, Ситроен, Пежо, Фиат ( и производните и итал. машини).... БМВ, Мерцедес и Ауди са други коли, или поне първите две [smilie5] Японските също не ме кефят как возят, иначе, са здрави [smilie24] [smile]
И ако искате да нямате проблеми в лумбалната област, не си взимаите ФВ [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: gorbi   
Дата:   04-08-08 18:53

ей не мога да не се включа в тема за коли..[smile]
Все пак лично съм си купувал 24 коли от 1999 насам, като в момента експлоатирам четири от тях. а още три са в семейството.... С тях имам минати над милион половина километра из родината и из комшиите... Повечето ги карах на пропан-бутан..... Обобщеното ми мнение е - метан.

Имам в момента стар дизел, нов дизел (комън рейл), LPG и CHG....
Стар дизел - 50 лева - 150 км.
нов дизел - 50 лева - 330 км.
пропан-бутан 50 лева - 500 км.
метан - 20 лева - 300 км.

Съвсем реалните харчове споделям, колкото зареждам по принцип. Градско, извънградско, климатици - варира малко надолу-нагоре...

според моите наблюдения:

Стар дизел - прост, надежден, дълговечен/неиконмичен, шумен, вибриращ

нов дизел - пъргав, тих, икономичен/за сега лоши страни не съм измислил

пропан бутан - икономичен, просто устройство на газовото, евтино газово, пази двигателя/миризлив, по-малко конски сили, неудобство от бутилка, трябва да загрее на бензин

метан - много евтин, тиха работа на двигателя - много го щади, не се нуждае от загряване на двигателя/тежки и обемни бутилки, много коне умрели

Това е общо взето..... Бих препоръчал -
За автомобил за дълги и чести пътувания - или метан или комън рейл дизел....
За селскостопански машини, в лоши условия да работят, евтина поддръжка - стар дизел
За градска кола - комън рейл, бензин, метан
За дамска кола - комън рейл
За пенсионерска кола - комън рейл...

Какви са марките и моделите на автомобилите е вече въпрос на лични предпочитания. За мен най-надеждните коли си остават японските...

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: boyanb   
Дата:   04-08-08 18:53

а може би това
[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   04-08-08 19:07

Ето на това му се казва "мъжка тема" , и аз се поуграмотих малко обаче [smilie3] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 19:11

Диди, за теб само дизел комън рейл! [smilie24] [smilie10] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

(уф, сега ще ме питат защо се хиля като пача)

преди години в щатите, се уговарям с една мома да дойде да ме вземе от хотела с колата... и тя пристига с една джипка с платнено (по-скоро пластмасово) покривало. викам и: "тоя твоя мъж защо не ти купи една малка, лъскава,... женска кола, дето ще ти е кеф да я караш?"

пък момата ми вика "ами той точно щото много ме обича, затуй ми е купил такава кола. като ида за покупки, то ясно че като дам на задна ще мина върху някоя спряла кола или някой сергия - ама поне да остана жива"

добре, че европейците правя дизеловите коли красиви [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   04-08-08 19:23

Аз на задна предавка не карам [smilie5] , само паркирам [ezik] [smilie18] [smilie18] [smilie18] . Веднъж един тъпанар беше блокирал пътя, еднопосочно (аз карах в правилната [smilie3] ) , паркирани коли от двете страни , няма къде . И тоя почти ми се скара, че аз съм му била запушила пътя, да съм дала назад (към 200 метра) той да минел. Аз се ядосах , ама нали съм си Жена [smilie5] слязах от колата , връчих му ключовете и му казах - Аз на задна не мога да карам [smilie5] . Доста бързо намери начин да ми направи път [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Skic   
Дата:   04-08-08 21:00

Благодаря на всички!

Писах, писах и както често става поста ми замина... За това на ново и малко по-сбито:

Големи мощности не се търсят, така че ръчките по-светофари и подобни ги оставяме на заден план(имам си спортно купе, старо и японско, не е от най-мощните, но в литража си отнася доста съвременни возила с доста конски сили отгоре, като разход също, но това е обяснимо).
Моделът съм го избрал (не е за мен, но ме оставиха аз да направя избора на мотор) и водещото е цена(защото има лимит)/практичност(на интериора и компактност). Двигателите са френски(може и да са съвместна разработка на рен-нисан, не зная), казал съм ги някъде в началото - запознати и ползватели споделят, че са добри - това ми бе полезно. В края на краищата си реших с оглед на евентуалния пробег - 20-30 000 км на година, половината градско.

1,5 dCi 86 к.с. ако няма вариант за фабрична газ.

1,6 16v 110 к.с. ако дилърът предложи газово на разумна цена.

По спомени разликата между дизел и бензин е 1800 лева, а някой спомена, че нисан предлагали газ за 4500 лева. Не сме говорили с представителите за тази трета възможност и ще го направим.

Още веднъж благодаря! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 23:13

сигурно си забелязал, че комплектациите с различни двигатели имат и различни други екстри. може да се окаже, че ако вземеш и тях в предвид, разликата в цената на двигателите не е чак толкова голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: pinko   
Дата:   04-08-08 23:19

Абе Skic, май Sandero ша купувате, а?

Нема лошо, за парите си е пирфектна колица[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: otkata   
Дата:   04-08-08 23:28

Не съм чел нагоре, но аз съм за дизел. Новите ЦРДи фъркат. Очакваме нови мощности от Индия в края на годината... с две думи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Skic   
Дата:   04-08-08 23:32

danbi, няма разлика, има си ниво на оборудване, има и аксесоари и някои други нещица, които се плащат отделно ако ги искаш.

pinko, Nissan, не Dacia, не че има голяма разлика вече [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: pinko   
Дата:   04-08-08 23:36

Всъщност разликата между Дачия Сандеро (и донякъде Логан), Рено Клио, Нисан Ноте и Рено Модус е само в ламарините (и цената естествено).

Имаше даже и ривърс-инжиниринг - използваха готовата платформа на Дачия MCV (комби) и спретнаха нов модел на Рено - Гранд Модус[ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 23:55

pinko, че нали Дачия правеха колите по лиценз на Рено??? Рено би трябвало да си имат дизайна на платформата...

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: pinko   
Дата:   04-08-08 23:59

Не е лиценз. Дачия е 100% собственост на Рено/Нисан. Даже в Русия и Бразилия например Дачия Логан се продава като Рено Логан.

https://photo-forum.net/static/forum/2008-08/ipoz8406.JPG
http://imshopping.rediff.com/pixs/productsearch/product_images/four_wheeler/Mahindra-Renault-Logan-D

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: navy   
Дата:   05-08-08 00:01

грозна е...

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Skic   
Дата:   05-08-08 00:05

Така е pinko, но модуса е далеч по-тясен от ноте що се отнася до вътрешно пространство, а и всички останали са ми адски грозни, а нисана е странен, но ми допада. Пък и си мисля, че е важно кое къде се сглобява, не че в Съндърланд работят аристократи де [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: otkata   
Дата:   05-08-08 09:39

[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.