Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Дизел или бензин?
Автор: Skic   
Дата:   04-08-08 00:33

Ще съм ви благодарен да споделите мнението си по темата!

Питането ми е продиктувано от тенденциите с цените на горивата и ползването на алтернативни - gas, metan и е опит да се погледне в близкото бъдеще, кое ще бъде по-изгодно за джоба.

И за да бъда по-конкретен ще дам два двигателя:

1,6 16v 110 к.с. - 1.5 dci, 86 к.с.(това лесно става на 105 к.с. [smilie7] )

При сегашните цени, ако не се използва газ или метан, дизелът все още води в личните ми предпочитания, обаче...

Вие сте на ход [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Amigo   
Дата:   04-08-08 00:35

газ [smilie5] [smilie5] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: hp   
Дата:   04-08-08 00:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Skic   
Дата:   04-08-08 00:45

Знам, но на автомобил в гаранция, който не се предлага фабрично с газ няма как да стане, а ме притеснява и друго, което се чу - да не вземат за забранят АГУ-тата. ЗА засилен контрол по поставяне и експлоатация на АГУ съм, но знам ли какво ще им хрумне, затова и се чудя има ли смисъл три години да се чака, за да се сложи една газова инжекцийка или да си мааме с дизелчето. А цените на газта могат да ги вдигнат, както направиха с дизеловото гориво, заради голямото потребление.

П.П.На Фиатчето имам газ, на маздата ще изчакам и ако няма забрани ще сложа ГИ - BRC, но това ще си го реша сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Skic   
Дата:   04-08-08 00:47

HP и двете са на рено, но става дума за Нисан. На пенсионер човек не му трябват мощни коли, нека си се порадва на нова кола, без зверски мощности. dCi е хубав дизел, това поне го зная [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Amigo   
Дата:   04-08-08 00:47

Абе идиотите само се чудят как да прекарат народа да не ползва по-евтината газ [smilie9] [smilie23] Докато бях сега в отпуска минах около 4 хиляди км и за газ съм дал около 450 кинта. А ако бях на бензин щеше да ми излезе 2 пъти по-скъпо [cool] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   04-08-08 00:47

от март съм на газ и смятам все на газ да карам от тук натам. При алтернатива от 1.21лв. на 2.40лв. изобщо не се чудя

за 4 месеца минах 13 000 км. при среден разход 7,5/100 км ъпреки, че основно са километри въртяни извън софия.

130 х 7,5 = 975 л. газ х 1.21(актуална цена) = 1179 лв.

на бензин 130 х 6,5 = 845 х 2,40(актуална цена) = 2028

За 4 месеца съм спестил от гориво 849 лв., които съм ги изхарчил за друго а не са минали през ауспуха.

Е как да не карам на газ?

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: ffwd   
Дата:   04-08-08 00:49

Skic, последните >4г. (малко над 100 000км.) карам Laguna с точно този двигател 1.6 16v 110k.c. - K4M се казва и съм изключително очарован от ефективната му и приятна работа. Ефективен, еластичен и много икономичен! При мързеливо извънградско пътуване съм имал разход < 5/100. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Skic   
Дата:   04-08-08 00:51

Да, съгласен съм, тук в Италия и аз почти не съм карал на бензин, сипвам колкото да не е празен резервоара и поддържам 10-тина литра да има. Но пък никой не реве за газовите уредби, а все повече се предлагат коли с фабрични такива - Фиат, Хюндай и т.н. Ecologic GPL, дет си ги рекламират [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: ffwd   
Дата:   04-08-08 00:54

Идват електромобилите така или иначе..

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Skic   
Дата:   04-08-08 00:54

ffwd, благодаря! Такива мнения с радост приемам, ще се радвам да чуя и за дизела. Но щом този бензинов мотор е надежден, нищо не пречи след време да се мине на газ. Все още съм раздвоен какво да препоръчам... но се избистря де [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: seith   
Дата:   04-08-08 00:59

Съвсем скоро ще бъдете свидетели на новия двигател на Фолксваген 1.4(бензин) 178 к.с.
Само да уточня, че и метана и пропан-бутана са газове.Пропан-бутан е онова което наричат "ГАЗ" по бензиностанциите.
За близкото бъдеще е трудно да се прецени.От изброените само пробан-бутана се произвежда, останалите са изчерпаеми природни ресурси.Това не означава, че неговата цена няма да се качва.
Аз бих заложил на хибридите и новата система push and start, май така се казваше.

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: ffwd   
Дата:   04-08-08 01:00

Убеден съм, че с газов инжекцион би работил прекрасно, но не съм се решил, а и едва ли има смисъл тепърва при мен. Двигателят е с доста модерно управление и не съм сигурен, че сервиз ще инсталира АГУ, което да работи напълно коректно с компютъра му. Има 2 ламбда сонди, има повишаващи трансформатори над всяка свещ и компютърът изработва индивидуални импулси за свещите и т.н.

Иначе съм силен привържаник на пропан-бутана [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: pinko   
Дата:   04-08-08 01:03

Абе в хубав комън-рейл е истината. Затова карам вече само дизели - щото са приятни за шофиране. Огромен въртящ момент, мощ, еластичност. Пък и за доста икономични.

Сегашната ми Алфа 166 е 2,4 JTD, 420 Нм и 185 к.с., а тая дето купих на Мариана е 156 1,9 JTD - 360 Нм и 140 к.с.

Хич не ми дреме, че е по-скъпо - кеф цена няма.

Изобщо не ме кефи идеята да карам кола на динозавърска пръдня или оня миризливия бакшишки пропан-бутан. Ако ще и без пари да го дават.

Иначе в момента съм зел една нова Хонда Акорд 2,4 бинзин 201 к.с. - верно, не е лоша колата, ама е толкова спъната горката, ужаааааас. Трябва да я развърташ като миксер до 7000 оборота, за да тръгне що-годе прилично. Как ги измериха тия 201 к.с. направо не разбирам.[smilie10]



Публикацията е редактирана (04-08-08 01:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Skic   
Дата:   04-08-08 01:03

seith, използвам разговорните варианти, нали не е проблем [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: nodoubt   
Дата:   04-08-08 01:03

не е проблем да се сложи пълен газов инжекцион , но съвсем не е наложително.
това е лагуна все пак , не е с кой знае колко интелигентно управление на двигателя , слага се [smilie24]
но няма смисъл , и моя не е газов , върви прекрасно , и по-евтино [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Skic   
Дата:   04-08-08 01:07

pinko ценя мнението ти, но ако кажеш конкретно за двата посочени двигателя, ще си ми от полза. От теб зная, че нищо не пречи на 1,5 dCi, който го има с няколко мощности, само софтуерно да достигне максимума, който се предлага от фирмата производител.(дано не стана объркано) [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: seith   
Дата:   04-08-08 01:09

Аз не се карам на никой, просто исках да знаете в случай, че не знаехте.Освен това на някой може и да му е било интересно да разбере :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Skic   
Дата:   04-08-08 01:10

За жалост на доста хора им дреме за цената, затова и пуснах темата, да чуя повече мнения [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: pinko   
Дата:   04-08-08 01:12

1.5 dCi е чудесничък матор, неслучайно спечели наградата "Дизелов двигател до 1,5 литра" през 2006 г. Хем журито беше предимно немско.

Карах новата Лагуна Комби с тоя матор 110 к.с. и никак не е зле, ама никак - доста пъргаво се движи тоя кораб въпреки на пръв поглед малкото маторче. Да не говорим, че на дълъг път гори около 4/100, че даже и по-малко.

За софтуерното манипулиране си прав, но само за 86-коньовия - той става около 120 коня с едно добро чипче. Иначе 68/70-коньовите версии са с друга турбинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Skic   
Дата:   04-08-08 01:13

За 86 к.с. става дума [smilie5] Не, че това е важно на този етап.

Значи до тук:

Има доволен ползвател на бензиновия мотор и препоръка от pinko за дизел. Хм, объркващо е за сега [smile]



Публикацията е редактирана (04-08-08 01:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Стоев   
Дата:   04-08-08 02:54

Едно рамо за дизела[smilie24] - спестяваш място от газовата бутилка, разход около 6/100 извънградско с форд турнео конект и малко над 4/100 с дачия логан[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Skic   
Дата:   04-08-08 03:05

Двигателят на Дачията сигурно е същия, за който говоря(1,5). Иначе 6,5/100 извънградско го правя и на бензин с десет годишна кошница, а на газ ми е макс 7/100, но в града разликата е огромна - 9-10/100 бензин и 11-12/100 на газ. Явно трябва да се прецени колко ще се кара градско и колко извънградско, защото дизелите се представят чувствително по-добре в "джунглата".

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: imitev   
Дата:   04-08-08 03:05


Стоев така е, но все пак разхода в пари е над 11 лв./100 км извънградско, а аз с астрата го докарвам на 9 лв. за газ /100 км.

Астрата е комби и не съм имал проблем с мястото в багажника...

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Skic   
Дата:   04-08-08 03:07

Има вариант за газова и на мястото на резервната гума, а на нея място ще й се намери, още повече, че е от "малките".

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.