Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: shtukov   
Дата:   05-02-13 18:50

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/hsmz6494.JPG
http://bg1.msrv.store.bg/prdimg/39333/lyzhlivoto-ovcharche.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: ivjordan   
Дата:   05-02-13 18:51

^Уви, не мога да се съглася, ние сме маалка и слаба държава и трябва да се съобразяваме с тероризма. Виж, Русия може и да не се съобразява, но ние не.
Тези дописки звучат страшно, дано не сме дръпнали дявола за опашката прекалено силно, а че го дръпнахме е очевидно.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Hery   
Дата:   05-02-13 18:52


Ако една тер. организация, не поеме отговорност за атентата, който е извършила, той е безмислен.

Няма никакъв смисъл да убиеш 3-4 души без да заявиш за съществуването си и исканията си.

Затова си мисля, че може да не е Хизбула.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Aleksi77   
Дата:   05-02-13 18:53

Не сме дърпали дявола за опашката, дявола ни дръпна нас а избора е дали да му се оставим и да ни обладае или да му се противопоставим...

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 18:53

Ама ако си мълчим, тогава пък ще си кажат: тия българи гледайте колко са зле, така и не разбраха какво става, перфектни са за атентати.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: ivjordan   
Дата:   05-02-13 18:54

^Как да му се противопоставим? Имаме ли разузнаване? Имаме ли стратегическа авиация? Какво имаме?
Или да пратим българския кашик и в Ливан с братската помощ на Щатите и Израел?

Чувате ли се какви ги говорите/пишете?



Публикацията е редактирана (05-02-13 18:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: __SpOO__   
Дата:   05-02-13 18:54

Aleksi77,

ти не успяваш май да вникнеш в същината на цялата история с този атентат?

Никой не говори, поне аз не го правя, да не се осъждат подобни терористични деяния, напротив.

Но аз зададох въпрос, какво правим ако Хизбула не са виновни за атентата а нашите под натиска на Израел и САЩ ги обявяват за виновни?

Ти сигурен ли си, че те са виновниците, ако да, може ли да предоставиш някакви доказателства..?

Горното в кръга на шегата.

Но не ти ли се струва някак съмнително както вече се коментира, че Израел вече бяха готови едва ли не още преди атентата с това кой е виновника? На мен пък и не само ми се струва доста съмнително. Може и да греша.



Публикацията е редактирана (05-02-13 18:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 18:57

Нормалено е някой да знае дори още преди атентата. Има си разузнаване, аз даже си спомням, че се говореше още преди това, че вероятно ще стане някакъв атентат в България, ама така и не можаха нашите да си свършат работата - то те и не могат.

Един атентат се приготвя старателно и предварително най-вероятно, не е да му е скимнало в деня на атентата да ходи да купи малко пиратки, нали? Със сигурност разузнаването може да попадне на информация, че се готви нещо. Изпадате в конспирации.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Тед   
Дата:   05-02-13 18:57

Използваха БГ за чужди цели. Къде ли не ги викаха - Бараката Обама - 1-а ги привика на първа среща веднага след като го преизбраха.
Другите вестници преди два месеца знаеха крайният резултат от разследването.

Идваха, нашите отиваха в Израел - галимации...
Израел обяви 1 час след атентата, че Хизбула са виновни и Иран.
Нашите не знаеха дори откъде им дойде.

Какво са се договорили / продали в наша полза - не е ясно.
Чакаме W.Leaks.

Идеята е, ЕС да обяви Хизбула за тер.орг., което не беше ставало досега.
Само че Европата е предпазлива и иска да види ДОКАЗАТЕЛСТВАТА...
А те.....са...?
Сега остава атентатът да е организиран от чуждо разузнаване.Някой ще се учуди ли?

Само че Хизбула е политическа партия.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: DTV   
Дата:   05-02-13 18:57

Тези хора само през последния месец толкова пъти, с такава охота, с всичко налично-две ръце, два крака- подписват заминаването си...
И заваляха поздравления за добрия резултат, израелски, англоезични...
Кое ни кара да мислим - обявените още преди да започне разследване резултати, твърде големият американски и израелски интерес и натиск за именно този резултат. Това е целта, Иран и въвличането на ЕС. За щастие вторите не са така ентусиазирани, далеч по-скептични, разумни и сдържани от отбора ентусиасти. Преди седмици четох знаково изявление, че ЕС би преценил много внимателно и ако е целесъобразно наложително, дори би се въздържал да включи Хизбула в списъка си с терористични организации, независимо от изхода от българското разследване и резултати, заради деликатността на материята и моментната ситуация. Нищо, че мадам Аштън заприглася активно, ма и тя с оставени вратички за отстъпление. Та и да успеят плановете, доста ще се поузорят, докато включат всички нужни и желателни участници в театъра.

То всъщност пак почва от Сараево, не от Сарафово, Сарафово само ни отреди ролята на троянския кон...и кво - ми Трета, за това е зорът.
Тия поне да се бяха съгласували ли ли [smilie8] вместо пак един с..е, другият замазва - Президентът беше предпазлив в изказа си и на три пъти спомена, че само компетентните органи - МВР и прокуратурата, могат да отговарят на всички въпроси и да преценят коя информация и в какъв момент от разследването може да бъде оповестена.

п.п. Кво стана с американската шофьорска карта, що се споменават само двама и два паспорта...[smilie11] [smilie8]
Автор: Тед
Дата: 05-02-13 18:57
Използваха БГ за чужди цели.
....
Сега остава атентатът да е организиран от чуждо разузнаване.Някой ще се учуди ли?

Точно [smilie24] целият постинг точен.
Лично аз не бих никак, даже очаквано и сигурно, нищо че няма веществени доказателства. От този род се оставят само по небрежност, пък прозрачни, прозрачни, но едва ли могат да бъдат подценени чак пък толкоз.



Публикацията е редактирана (05-02-13 19:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 19:00

Аз пак да питам, кой го направи тоя атентат - чехите, поляците, китайците, монголците, коерйците, перуанците?

Що приказвате глупости.

Сега предполагам ще започнем и това, че Елвис е жив, а американците не са стъпвали на луната [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Djogata   
Дата:   05-02-13 19:05

Сайбъре, как кой го е направил атентата - пингвините от Антарктида [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: krist   
Дата:   05-02-13 19:17

ама какъв поглед е избарал индивидът най- в дясно, а?! все едно казва: "не бях аз"!?[smilie18]:

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/gbqw8267.JPG
http://i3.dir-i.net/CMS/2013/02/05/3a_d73hak.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: sauron69   
Дата:   05-02-13 19:18

САЩ: ЕС да вземе мерки срещу "Хизбула"

Нетаняху: ЕС да даде отговор на "Хизбула"

Та сега я вземете ми обяснете какъв е интересът на Хизбула да направи атентата???

П.С. След това идва наред да се спомене и Иран и работата е ясна...

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: __SpOO__   
Дата:   05-02-13 20:11

CyberGene,

нито ние, нито ти можеш да кажеш да, тези бяха или онези. Това става както и ти си го споменал с разузнаване и прочие средства, но най-вече с доказателства.

Лично аз нямам представа кой може да го е извършил, чехи, поляци, сърби или чукчи. Но защо не помислиш малко, в света няма само една единствена терористична организация, нали така? Защо пък да не са Тамилските тигри ами Хизбула, какво ще кажеш за това?

И ето един пасаж от мнението по-горе на колега от форума, вероятно вече си го прочел, но пак помисли и над него:

"Ако една тер. организация, не поеме отговорност за атентата, който е извършила, той е безмислен."

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-13 20:16

Има атентати, в които отговорност няма поета - това трябва ли да означава, че задължително има нещо мътно в цялата работа?

Пък и аз доколкото чета в новините из нета, има обяснени връзките на въпросните лица с Хизбула. Сега, МВР не е задължено да предоставя доказателствата пред обществеността, това са си някакви тайни, може и да ги покажат в даден момент.

Иначе конспирации можем да въртим колкото си искаме, но обикновено най-простото обяснение е вярното. И то е, че имаме терористичен атентат.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Hery   
Дата:   05-02-13 20:20


Не поемат отговорност в много редки случаи, най вече при ликвидирането на някоя неудобна персона, за което не е нужно да раздуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: boreto   
Дата:   05-02-13 20:22

Ливан е готов да окаже сътрудничество в опитите на разследването да изясни обстоятелствата около атентата в Бургас, заяви премиерът на Ливан Наджиб Микати.

„Канада приема информацията за участието на живеещо в Ливан лице с двойно гражданство много сериозно и работи с българските власти”, каза канадският външен министър Джон Беърд.


Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: __SpOO__   
Дата:   05-02-13 20:25

Сигурно има, но аз оставам с впечатланието, че за теб атентата е извършен от Хизбула. Може и да бъркам, ти кажи.

В новините из нета могат да се пишат всякакви неща, това не са факти според мен. А като споменахме интернет най-вероятно там както се пише за връзка с Хизбула, така се пише и коментира, че всичко става с натиска на Израел и САЩ.

И тогава как обикновените хора биха могли да преценят кое е вярното, едното или другото? Никак. Всеки може сам да реши за себе си.

А защо, ако наистина Хизбула са в основата на атентата те си траят и не поемат отговорност? За теб има ли поне едно логично обяснение, аз не се сещам за нито едно. Ако ти имаш представа и идея за някое, сподели.

Пък факта, че имаме терористичен атентат тук не виждам някой да го оспорва. Въпроса е дали ни водят за носа и натискат да следваме даден курс или ние сами на базата на...нямам идея всъщност какво сме решили, че са Хизбула.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: promis   
Дата:   05-02-13 20:32

"А защо, ако наистина Хизбула са в основата на атентата те си траят и не поемат отговорност? За теб има ли поне едно логично обяснение, аз не се сещам за нито едно. Ако ти имаш представа и идея за някое, сподели."

A sort of modus vivendi exists where Hezbollah keeps a low profile for its fund-raising and other activities and Europeans do not crack down. In Germany alone, some 950 people have been identified as being associated with the organization as of 2011. The group has always been treated as a benign force, even if assessments of the danger it presented varied greatly. (от тук)

И ако Иран са ги натиснали да действат в Европа, те нямат интерес после да признаят, защото Европа им позволява да се финансират... Просто размишления.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: stefan63   
Дата:   05-02-13 20:37

Алекси77 ,прав си човече.
Проблемът е в доверието - повечето от тук пишешите нямат доверие на Цветанов.
"Може да се направи обосновано предположение, че двама от извършителите на атентата в Бургас са принадлежали към военното формирование на "Хизбула".Това заяви вътрешният министър Цветан Цветанов."
Това вътрешен министър ли го казва или учител по статистически анализ и неевклидова геометрия? Отвсякъде лъхат подозрения за себеподлагане в интерес на някои кръгове. Та затова са такива реакциите - макар и с шантави аргументи, хората се опитват да оспорят Цветанов.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: __SpOO__   
Дата:   05-02-13 20:39

Добре, ако както съм разбрал от по-горното Хизбула се скътават да не ги ловят много много из Европата и Германия в частност каква точно в случая е идеята да правят атентати?

Доста противоречиво някак ми изглежда на мен. От една страна да се скътават, а от друга да правят атентати? Някак не ми се връзва сякаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: stefan63   
Дата:   05-02-13 20:46

Атентатът може да е без поемане на отговорност, защото:
- някой отмъщава на някого за нещо;
- накой предупреждава някого за нещо;
- някой прави атентат, за да убие точно определен човек- останалите жертви са маскировка;
- лек загряващ удар по туризма;
- подготовка за нови покупко-продажби - на оръжие например;
.....

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: Hery   
Дата:   05-02-13 20:48


Никакъв смисъл няма, да убиеш 3-4 туристи, ей така за кеф, защото точно така изглежда, ако не си заявил някаква позиция или ултиматум.

Отговори на това съобщение
 Re: Боко Будата и Цецо Далайламата
Автор: asahi   
Дата:   05-02-13 20:49

Как да се предпазим? Не е зле да спрем да посочваме с пръст всеки, който по някакъв начин сътрудничи или работи със/за службите. Не е зле да си поотворим малко очите и да помагаме на тези, които ни пазят.

И други работи не са зле, ама ще ви дойдат в повече. Сигурен съм.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.