Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  26  27     всички  напред  последна
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: mladenov   
Дата:   03-03-09 03:51

Избива ме на смях като прочета какви изказвания има написани за икономия от фаровете или как не можело да се изкачи баир с колело на което му бил включен фарът....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Скъпи му били крушките ...ами и гумите не са евтини,не си карай колата тогава[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: charlyb   
Дата:   03-03-09 04:50

"ЕК ще представи специални светлинни фарове, които ще бъдат предназначени за използване през деня.

Специалните фарове ще могат да бъдат монтирани на всички видове моторни превозни средства и ще бъдат задължителни от 2011 г., съобщиха от ЕК.

Новото изобретение представлява специфични лампи, които автоматично ще се включват, когато моторът е запален."
http://news.ibox.bg/news/id_254613436

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: alexoff   
Дата:   03-03-09 07:45

От три години, от както карам активно, карам с включени светлини през деня по всяко време на годината и мисля да продължа така.

П.П. Най ме кефят хора и изказвания от типа: Няма да спорим повече, земята е квадратна [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: charlyb   
Дата:   03-03-09 07:53

Независимо от мнението им по въпроса, хората каращи автомобили с недостатъчно ярки и открояващи се цветове, трябва да карат на фарове. Ако не за друго, за собствената си безопасност.
Така мисля аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: boink   
Дата:   03-03-09 08:29

навсякъде е по добре на фарове. в града е по добре на фарове заради децата и възрастните. не е нужно да обяснявам защо, нали сме все умници [smilie18] [smilie18] [smilie18]

това за баира и за колелото дзверски ме разсмя. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

ми като са ти скъпи фаровете [smilie18] [smilie18] [smilie18] ми да не си пазарил кола със скъпи фарове, хах хахаха. били му скъпи фаровете [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

а с тази позиция за "не на фаровете в града" просто е уникална. както всичко по тези земи.
надсмивам се мощно на тези които си мислят така. просто сте смешно-тъжна картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: ejko   
Дата:   03-03-09 09:59

Аз когато пресичам без да съм с повишено внимание, което ми се случва чат-пат, когато съм със слушалки и дори през деня фаровете на колите ми привличат вниманието, докато коли в по убити цветове без фарове са почти незабележими. Светлинките някак си привличат погледа, дори само да се мернат в периферното зрение. Според мен по добре на фарове да се кара. А колкото до това че е скупо да се сменят фарове- това е вярно, но добре, че в случая ще сменяте на 1-2 години само крушката, която не е като да е много скъпа:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: jrr   
Дата:   03-03-09 10:11

Аз-да.Щото май само слепите не виждат,че колата отсреща със запалени светлини, е по-забележима.И според мен няма никакво значение какво казва закона-никой не пречи да си палим фаровете по всяко време.Точно тия дето карат като камикадзета - имаш по-голям шанс да те забележат,вместо да ти скачат отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: rapt0r   
Дата:   03-03-09 10:17

винаги,[smilie24] [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: alsash   
Дата:   03-03-09 10:17

да естествено [thankyou] ..по много причини и безопасноста на първо място!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: Davidoff   
Дата:   03-03-09 10:39

Приблизително 1 стотинка на 100км струва горивото за захранване на фаровете. Мисля, че това са добре похарчени пари [smilie24] .

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   03-03-09 10:46

Да, безопасността е на първо място, но честно казано, с включени светлини далеч не е по-безопасно. Прочетете тук долу и се замислете:

http://dadrl.hit.bg



Публикацията е редактирана (03-03-09 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: stoyan_5   
Дата:   03-03-09 10:52

ksuhorukov [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: stoyan_5   
Дата:   03-03-09 10:54

Davidoff написа:

> Приблизително 1 стотинка на 100км струва горивото за захранване
> на фаровете. Мисля, че това са добре похарчени пари [smilie24]
> .
----------------

Всички зареждате допълнителни 40 литра гориво на година и сменяте изгоряла крушка, купувате си нов акумулатор по-рано и ремонтирате алтернатор по-често.
................ 2 до 5% преразход на гориво;

http://dadrl.hit.bg/00.html#costs



Публикацията е редактирана (03-03-09 10:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   03-03-09 10:59

Да оставим всичко свързано с разходи на страна. Да погледнем реално на съществената част. Лично на мен ми се е случвало през деня да ме заслепяват, да не мога да преценя точно дистанция на отсрещен автомобил, да не забележа пешеходци. Разбира се, инциденти не е имало, но е факт. Лично мен, карайки сребриста кола не са ме забелязвали на 2 пъти, като единият път ме удариха (изобщо шофьора не си направи труда да спре, да маневрира.. каквото и да било. Той НЕ МЕ ВИДЯ), вторият път се разминах на косъм да не се озова под гумитена ТИР, който НЕ МЕ ВИДЯ и ми отне предимство на най-централното кръгово движение в Пловдив на панаира.. така че.. преценете сами.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: boink   
Дата:   03-03-09 11:12

ksuhorukov ами те колите се развиват бе братчед, идва и едно ново поколение шофьори които няма къде другаде да се докаже освен на пътя. и съответно се целим челно повече.

майко мила каква трагедия сме, копи пейст поколението. отказвам се. няма смисъл.

карайте както искате.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: Chitsujo   
Дата:   03-03-09 11:38

Много си падам по статистиката, но когато е подплътена и с пълни данни. Данните дадени в таблицата не отчитат нарастналия брой на превозните средства, които се натрупаха в последно време.

Наздраве за сухите числа и простите изводи. [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: mravunko   
Дата:   03-03-09 11:46

карането на фарове увеличава разхода с 1л/500км, акумулатора ми има 3 години гаранция, така че бих карал на фарове през цялата година, за да се забелязвам по-лесно от пешеходците и да не утрепя някой, който не ме е видял, защото 1 пешеходец не струва 2лв на месец.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   03-03-09 11:46

Тогава да не съм чул, някой да говори за повишаване на инцидентите по пътищата. Расте броя на колите, ще расте броя на жертвите. За каква безопасност говорим тогава...или просто целта е да си чешем езиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: stoyan_5   
Дата:   03-03-09 11:48

Chitsujo - прочети това докрая, моля!

http://dadrl.hit.bg/02.html


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: Chitsujo   
Дата:   03-03-09 11:49

Това ще го приема като някакъв вид защитна реакция [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   03-03-09 11:51

Не, приеми го като прост извод.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: Chitsujo   
Дата:   03-03-09 11:52

Продължавам да виждам жълтите точки. От възрастта ще да е. периферното ми зрение си е оК!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: stoyan_5   
Дата:   03-03-09 11:53

И понеже тук е пълно с чуждопоклонници, прочетете и това ...

http://dadrl.hit.bg/04.html

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: jivkojj   
Дата:   03-03-09 12:00

DRL са готини [smilie24] [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2009-03/flfz7737.JPG
http://www.carpages.co.uk/audi/audi_images/audi-a6-daytime-running-lights-12-08-08.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: stoyan_5   
Дата:   03-03-09 12:04

Дотук видях доста статии притив фаровете, и ното една за тях ...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  26  27     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.