Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  26  27     всички  напред  последна
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: Chitsujo   
Дата:   03-03-09 12:04

Това е целта [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: Славов   
Дата:   03-03-09 12:14

С кеф ги спирам, мисля че няма полза от тях, проблема с катастрофите е, че на някои хора им е "тъмно" в главите....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: boink   
Дата:   03-03-09 12:17

или им е прекалено светло в очите.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: Lalinda   
Дата:   03-03-09 12:21

Проблемът е свързан и с това, че кола без запалени фарове ВЕЧЕ се възприема от мнозина като недвижеща се...

В нашия квартал, забелязала съм, ПЕНСИОНЕРИТЕ водачи карат БЕЗ ФАРОВЕ дори в сезона, в който карането на фарове е задължително, все заради МАНИЯТА им да НЕ СЕ МИНАТ. Проблемът е и геронтологически... Не сте ли забелязали, ако ползвате градския транспорт, че пътниците пенсионери сменят до четири-пет пъти на пътуване мястото си, все по същите геронтологически мании да не се минат, въпреки намалената си подвижност? Винаги се качват последна, изпреварана от ВСИЧКИ пенсионери, чакащи по спирките...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: ejko   
Дата:   03-03-09 12:40

Лалинда е много права. Вече съм на път да повярвам, че бастунът дава нечестно предимство при бързината на пенсионерите:)))
А колкото до това тук- http://dadrl.hit.bg/02.html, то съм сигурен, че ако съсредоточите зрението си в каквото и да било за толкова дълго, за колкото на мен ми изчезнаха светлинките, докато карате кола, то неминуемо ще съберето поне 2-3 пешеходци и минимум 4 коли:)))
Сега като искат да го приемат за целия ЕС и стана проблем, а до сега като минимум 2/3 от държавите така или иначе го бяха приели на местно ниво и нямаше проблеми:)
stoyan_5 на логиката от сайта, ако караш кола, вечер, то осветителните тела над пътя и тези от витрините най-вероятно са доста по опасни от карането в пълен мрак:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: stoyan_5   
Дата:   03-03-09 13:33

ejko - Поласкан съм, че и в тази тема търсиш диалог с мен.
Не съм медик и не разбирам от тази тематика.

Ако желаеш, можеш да се обърнеш кам авторите на сайта и да им разкажеш какво мислиш!
За контакти: dadrl@abv.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: BOYANB   
Дата:   03-03-09 13:41

и аз-ДА.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: asahi   
Дата:   03-03-09 13:43

Аз на очите си ли да вярвам или на автори в нета?

Забелязвам автомобил с включени фарове щом се появи на хоризонта. Намествам си го в схемата на движение, имам представа за посоката, скоростта му. Ако тръгне да изпреварва имам време да намаля, да направя максималното за безопасното разминаване. Не съм проти тройните разминавания/изпреварвания ако всички участници са наясно
със ситуацията.

Автомобилът с изключени фарове се забелязва по-късно, по-трудно се определя разстоянието до него, скоростта му, често и треакторията.
Това го прави по-непредвидим на пътя. Често водачът, който прави компромис със светлините, прави компромис и с други компоненти на безопасността. Това не е предположение, а извод от доста мои наблюдения.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: promis   
Дата:   03-03-09 13:43

Проблемът на фаровете в града е, че на някои коли късите са по-силни и заслепяват, особено като се разминават съвсем близо една до друга 2 коли. Не ви ли се е случвало? Аз лично като карам в града си свалям фаровете възможно най-надолу, но не всеки го прави. Някои карат едновременно с къси и фарове за мъгла [smilie11] (имам един приятел, който твърди, че така го виждали по-добре...) Нямам статистики, но на мен ми се е случвало да забивам спирачки точно защото съм заслепен и няма как да видя евентуално някой пешеходец.

Според мен решението е всички нови коли да ги оборудват със специални фарове за през деня, които да са по-слаби от късите, да харчат по-малко ток и да променят интензивността си когато срещу теб идва друга кола. И без това в града се движат по-бавно колите и пенсионерите не е нужно да ги виджат от 500 метра. Малко ще се оскъпят колите, но е оправдано. Освен това трябва всички пешеходни пътеки да ги осветяват добре. Така мисля аз [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: stoyan_5   
Дата:   03-03-09 13:50

Според японски изследвания дневните светлини на мотористите могат да бъдат маскирани от дневните светлини на автомобила зад тях.

https://photo-forum.net/static/forum/2009-03/simx9512.JPG
http://dadrl.hit.bg/images/motorcycle_masking.jpg


Коментарът е излишен!


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: asahi   
Дата:   03-03-09 13:50

Бавно-бавно - от 60-70 до 90-100 в София. Ако караш с 50 ти подсвиркват.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: promis   
Дата:   03-03-09 13:54

asahi написа:

> Бавно-бавно - от 60-70 до 90-100 в София. Ако караш с 50 ти
> подсвиркват.

Асахи, това вече е друг проблем - доста по-голям от светлините.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: boink   
Дата:   03-03-09 13:58

някой хора се опитват да се обедят сами себе си ми се струва вече. [cool]

да не се притеснявате случайно че като са постоянно включени фаровете и няма да можете да виждате как ви светкат с фарове против катаджии???


и тази снимка и работата по нея после са доста старички де. престари дори.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: asahi   
Дата:   03-03-09 14:04

Стояне, това се случва само за определен момент. Всъщност от моториста си зависи как да се позиционира и дали ще го забележиш.

promis, това е в еднопосочни места като Цариградско, България и подобните. Там обикновено няма пешеходци и бавноподвижни обекти.
Цариградското, бтв, е най-натовареното място в България, но е относително безпроблемно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: Tekumze   
Дата:   03-03-09 14:13

Тва за фаровете си е простотия от всякъде, проблема е в главите на хората, в неуважението на другите, личното ми мнение е, че 80% от нарушенията са от хора, като Ставийски, а 80% от наказаните са за хора, като мен и Вас....../Парето/ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: Marillion   
Дата:   03-03-09 14:54

значи колата ми горяла повече с фарове...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

дрън, дръб, че пляс.

А що не казват за малоумниците, които карат с 200 км/ч по магистралата? Колко им гори колата?

Т'ва да свързваш разхода на гориво с крушки е не само смешно, но и жалко.

Колата ми е тъмно синя. Няколко пъти не са ме виждали, така че по-добре да си карам на фар. Имам си специални за целта фарове, които са с 20 вата крушки.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: ejko   
Дата:   03-03-09 16:55

stoyan_5 не че търся диалог с теб... или поне не в някакъв отрицателен аспект. Просто явно често сме на различно мнение, в което няма нищо лошо..., поне според мен. Надявам се не го възприемаш като негативно лично отношение или нещо такова. [beer]
Просто аз като пешеходец ми е по добре колите да са със запалени фарове, защото привличат вниманието ми в по голяма степен.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: naik   
Дата:   03-03-09 17:23

Ежко ама ти като пешеходец не светиш и се виждаш по трудно.[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: asahi   
Дата:   03-03-09 17:36

Ежко няма избор да свети или да не свети.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: ejko   
Дата:   03-03-09 17:53

Аз като пешеходец, освен да ме бастисате, друго не знам какво може да станане! Аааа да! Може да не ме бастисате:))))

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: stoyan_5   
Дата:   03-03-09 18:02

Когато въвеждаха фаровете, пак имахме такава дискусия.
Тогава нямаше консенсус, няма да има и сега ...
Аз съм от хората които се придържат към смислени доводи /в случая изследваниуя статии и др./
Когато се убедя, че фаровете помагат, ще карам и аз на фарове целогодишно.
Засега просто ще спазвам закона и ще карам с фарове в установения срок.

Бъдете здрави и карайте внимателно, с и без фарове![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   03-03-09 19:04

Аз също се включвам в апела за внимателно шофиране. Въпреки че съм против карането с фарове през деня, винаги съм го спазвал. Лично на мен автомобилът ми ми харесва повече с включени фарове.. до колко одобрявам това е друг въпрос.. така че.. верно живи и здрави. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: samara   
Дата:   03-03-09 19:59

...абе моите биксенони ми се свидят, факт [smilie21] ...ама, че по-добре си се виждат дори през деня също е вярно [smilie24] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: naik   
Дата:   03-03-09 20:00

Особено ако са поставени на подходящия опел. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове?
Автор: Insight   
Дата:   03-03-09 20:08

Фарове посред бял ден са доста тъпа измислица, но тъй като повечето карат така ...и аз ще карам на фарове за да не се губя в навалицата.


Какво имам впредвид.

Преди като видиш кола с запалени фарове през деня знаеш, че има нещо за което да внимаваш, може да тегли друга повредена кола и т.н.

В момента, кой е очевидния знак да сигнализирам, че има извънредни обстоятелства през деня?

Бях чувал, че в някои държави (Италия?) дори е ЗАБРАНЕНО да се кара на фарове през деня при липса на очевидна необходимост от ползването им (дъжд, мъгла).

В Германия със сигурност не се изисква по никое време на годината да се кара на фарове през деня.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  26  27     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.