Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: exile   
Дата:   31-01-09 10:59

ми виж сега, откакто се помня около мен цялата рода се занимава с храни.
и с правенето, и с продаването и с преподаването как се правят и продават.

положението е безнадеждно и няма да се оправи.
радвайте се, че в момента сме добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: exile   
Дата:   31-01-09 11:01

амиго, нямам никакво желание да си говорим на тази тема, понеже знам какви фанатици са анти-аспартам настроените [smilie5] тва се едно да си говоря с непушач за цигари...

но не е зле човек да си припомня, че някой път нещата не са съвсем еднозначни...

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   31-01-09 11:05

Маргаринитесе получават от евтини, нискокачествени растителни масла (включително от генно изменена соя), които чрез процес, наречен хидрогенизация, се превръщат в твърд на стайна температура и значително по-траен от маслото продукт. При хидрогенизацията се прибавят водородни атоми към молекулите на двойните връзки на ненаситените мастни киселини, съдържащи се главно в маслата от растителен произход, за да се превърнат в наситени. За да протече този процес, се изисква повишено налягане, температура от 120 до 210 градуса по Целзий и наличието на метален катализатор. Това, което е важно да се знае, е, че при хидрогенизацията голяма част от мастните киселини, които нормално съществуват в т. нар. рация, преминават в неестествената трансформа.
Характерът на хранителните мазнини, които се приемат, влияе върху състава на клетъчната мембрана и оттам на правилното протичане на функциите в самата клетка. Хранителните мазнини играят роля на разтворители и преносители на мастноразтворимите витамини А, D, Е и К и са единственият доставчик на полиненаситените есенциални (т.е. незаменими) мастни киселини - ЕМК. Приемът на достатъчно количество от последните е много важен фактор за правилното функциониране на имунната система. Наричат се есенциални, защото организмът не може да ги синтезира сам, но ако приема от тях в достатъчно количество, може да произведе всички други мастни киселини, които са му необходими. ЕМК обхващат два основни класа - т.нар. омега-3 и омега-6 мастни киселини.
ЕМК са необходими за изграждане на здрави клетъчни мембрани. Те съдействат за намаляване на холестерола, предпазват от развитието на сърдечно-съдови заболявания и са основен предшественик при образуването в организма на простагландините. Според някои учени ЕМК участват в пренасянето на кислорода от въздуха, постъпил в белите дробове през алвеоларните мембрани, до хемоглобина в кръвта и после през Клетъчните мембрани до митохондриите в клетките.

Д-р Едуард Сигел е създал много чувствителен тест, чрез който може да се определи количеството на трансмастните киселини в човешкия организъм. Той е установил връзка между сърдечно-съдовите заболявания и наличието от една страна, на неестествените трансмастни киселини в човешкото тяло, а от друга - на недостиг на ЕМК. Според него това нарушено равновесие има вероятно голямо значение за съществуването на толкова много хронични заболявания в индустриализираните държави. Проблемът обаче не е само в недостатъчния прием на ЕМК, а и в невъзможността да се оползотворяват пълноценно, когато се консумира храна, лишена от витамини и микроелементи и същевременно богата на белтъци и мазнини от рода на маргарина, в който се съдържат само незначителни количества омега-6 мастни киселини.
Най-богати източници на ЕМК са студеноводните риби - треска, скумрия, тон, херинга, сардина и съответно рибеното масло, студено пресованите масла от ленено семе, рапица, вечерна иглика, пшенични зародиши, някои ядки. ЕМК са неустойчиви и лесно се разграждат при контакт с въздуха и от топлинна обработка.
Тъй като в природата съществуват естествено само цис-, а не трансформи на мастните киселини, човешкият организъм не може да се справи с тяхното преработване и те започват да се натрупват по клетъчните мембрани и на други места, където изобщо не би трябвало да бъдат. [cool]
Трансмастните киселини променят нормалните механизми, чрез които се извършва преобразуването на холестерола в организма, и това повишава количеството му в кръвта. Същевременно се увеличават липопротеините с ниска плътност (ЛНП) - важен фактор за развитие на атеросклероза, а намалява Количеството на липопротеините с висока плътност (ЛВП), ко¬ито защитават сърдечно-съдовата система от първите.
Според доклад на Датския хранителен съвет направените изследвания подсказват, че консумирането на трансмастни киселини от маргарина е равностойно или дори по-опасно за развитието на атеросклероза, отколкото приема на наситени мастни киселини (каквито има в маслото и сланината).
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   31-01-09 11:07

exile написа:

> амиго, нямам никакво желание да си говорим на тази тема, понеже
> знам какви фанатици са анти-аспартам настроените [smilie5] тва
> се едно да си говоря с непушач за цигари...
>
> но не е зле човек да си припомня, че някой път нещата не са
> съвсем еднозначни...



аз пък знам, че човешката глупост и неосведоменост са в изобилие [cool] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   31-01-09 11:08

Пускам пак линк към една чудесна книга, вземете я прочетете най-накрая [cool]



Публикацията е редактирана (31-01-09 11:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Todd   
Дата:   31-01-09 11:08

Автор: Amigo
Дата: 31-01-09 10:57

Имах едни пациенти, много свестни хора, които бяха в хлебния бизнес, и те са ми казвали, че да се намери свестен хляб е като да удариш шестица от тотото, че държавата в лицето на червено-мутренската мафия ги рекетира непрекъснато и се чуди как да им усложни и съсипе бизнеса, в който да доминират само нейни хора, пилетата, дето ги въртят на грил, се топят в гадни смески и т.н. [cool]


Това е друга тема - още по кална !!!

Добре че още има хора дето помнят истинския вкус на нещата .......

Но след някоя и друга година в някоя тема като "ВСИЧКИ ЛУДИ НА БОРБА ЗА МИР " сигурно ще пишат че сме долни лъжци и всичко е било отврат .
Но тогава сигурно ще светят ношно време по улиците като вървят или ще са прозрачни...


Което ме навежда на гениалната мисъл че народа български трябва да се управлява само с хомота на гушата оти като го изтървеш ще изтрови и собстевените си деца за 2 лева....

Което оправдава всички тирани по тия земи !!!

Справка - всички теми по темата само от този форум !!!

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: mouseee   
Дата:   31-01-09 11:08

Amigo [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: exile   
Дата:   31-01-09 11:08

пич, нещо си бъркаме източниците [beer]
нищо няма да ти стане като не ядеш аспартам, така че подбирай смело [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: georgi969   
Дата:   31-01-09 11:09

За хляба-от години повечето пшеница е фуражна.
Дава по-високи добиви.

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: imitev   
Дата:   31-01-09 11:11


Тъкмо ще се науча да не ям нищо (защото е вредно) и ще се гътна[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   31-01-09 11:14

ей го, човекът си решил хранителните проблеми [smilie3] [smilie5] [smilie5]

68 лет без еды и воды [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Vinsent   
Дата:   31-01-09 11:15

Todd написа:

> Автор: Amigo
> Дата: 31-01-09 10:57
>
> Имах едни пациенти, много свестни хора, които бяха в хлебния
> бизнес, и те са ми казвали, че да се намери свестен хляб е като
> да удариш шестица от тотото, че държавата в лицето на
> червено-мутренската мафия ги рекетира непрекъснато и се чуди
> как да им усложни и съсипе бизнеса, в който да доминират само
> нейни хора


Един от добрите производители на различни видове хляб - "БОНУС" фалираха съвсем скоро. Просто невероятно! Явно горното твърдение е вярно! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: mouseee   
Дата:   31-01-09 11:16

imitev не е толкова лесно да се гътнеш като не ядеш... скоро видях статия за индиец който живеее само от изворна вода и въздух... а и да не споменаваме страните от третия свят там още успяват да оцеляват дълго без храна... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: mouseee   
Дата:   31-01-09 11:19

Amigo и аз за тва говорех

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: мара   
Дата:   31-01-09 11:19

...казах ли ви аз кво ше настане кат се събуди амигото...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   31-01-09 11:20

маро бе [ezik] [ezik] [smilie5] [smilie5] оттеглям се за тренировка [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Vinsent   
Дата:   31-01-09 11:28

ТОЗИ му е намерил колая! [smilie8] [smilie21] [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   31-01-09 11:31

http://p-i-f.livejournal.com/398566.html
Ето малко за саламчетата, на руски.

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   31-01-09 11:34

Добавки и пълнители в кренвиршите

Соя – по БДС в кренвиршите може да има до 3% соя (соев концентрат или изолат).
Нишесте – ползва се царевично, картофено или пшеничено.
Оцветители – това са пигменти, които се добавят за постигане на търговски вид.
Пълнители – някои от тях се слагат за да задържат вода, т.е. изкуствено повишават теглото на продукта абсорбирайки повече вода.
Сол – в някои случаи се добавя в завишени количества, за да се удължи срока на годност.
В някои случаи се добавя лой, мас, сланина, кожи и т.н, което не се счита за добра практика.
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: explorer   
Дата:   31-01-09 11:37

... просто няма как да се продава свястна храна. дори да искаш.

Това просто не е вярно. Аз съм съгласен да плащам по-скъпо за качествена храна, но такава просто няма, защото производителите са алчни задници. Те са от онези 10000 назначени от ЦК на БКП милионери, които, както се каза по-горе, за 2 лева ще изтровят и собствените си деца.

В България просто няма държава. Каква ужасна ирония, че комисарят в ЕС, който отговаря за защита на потребителите е от България! Подигравка с хората.

И тъй като спасяването на давещите се е дело на самите давещи се, предлагам да си помогнем сами като споделяме марки и производители на храни, които стават за ядене и бойкотираме всичко останало.

Понеже Амиго питаше по-горе за лютеница - пропоръчвам продуктите на "Конекс-Тива" от село Оризово - имат различни видове едро нарязана лютеница, напр. "Македонска", консервиран патладжан и чушки "Манастирска трапеза", сладка от вишни, тиква и др. разни вкусотии. Тук-там се намират по магазините, при мен в кварталния супер има, а иначе приятел ми е носи направо от фабриката им в Оризово. Влизал е вътре и е видял с очите си производството. То и по вкуса си личи че хората си разбират от работата. Абсолютно същите лютеници, само че с различен етикет - турски, "Zergüt", съм купувал в арабските, руските и еврейските магазини в Калифорния. Въпреки етикета на турската фирма си пише, "произведено в България".

Моля споделяйте ако знаете качествени и проверени продукти, за които сте сигурни че не се правят от боклуци - било то сирене, кисело мляко или нещо друго.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   31-01-09 11:41

експлорър, не ми казвай, че не е вярно, понеже не си бил в бизнеса.
представа си нямаш може ли или не може.
и колко време би просъществувала фирма, която се опитва да го прави.
някъде на запад го правят.
тук не.
ако щеш вярвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: fundamental   
Дата:   31-01-09 11:41

аз маам течни банички [smilie21] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: explorer   
Дата:   31-01-09 12:04

Па и нагли на всичкото отгоре:
Домашната ракия нокаутира избите

Бутилките родно производство по щандовете на магазините трупат прах, докато хората вдигат наздравици с домашно произведен алкохол, жалват се собственици на винзаводи, цитирани от вестник "Стандарт".

Горките, живи да ги ожалиш. И кои ли са тия "пострадали" собственици на винзаводи? Сещам се за "Пещака" (както свойски го нарича приятелчето му Руменчо Петков), който всеки път бива "анонимно" предупреждаван за проверките за бандероли. А че родните производители на алкохол произвеждат огромни количества без бандерол за да избегнат акциза е ясно - само в "Елените" тази година заловиха (по някаква случайност) хиляди литри български алкохол без бандерол. Естествено, нито един производител не беше подведен под отговорност, а полицията предполагам все още изяснява кой е собственика на склада (ако не са прекратили разследването защото складът може да се е оказал ничий). Но тези данъчни измами бихме им простили, стига да произвеждаха истински алкохол. Защото нашите производители на алкохол ги бива само в рекламите - "... мека топлина", "сезон на дините" и т.н. а в бутилката - все същия картофен спирт с малко есенция. Затова - домашно вино и ракия до дупка!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   31-01-09 12:09

мдаа, винце по 2 уева - кво му плащаш и кво му пиеш [smilie8] [smilie21] като се сетя мои приятели от Перущица какво домашно вино са ми носили [smilie24] [smilie8] [smilie8]



Публикацията е редактирана (31-01-09 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: georgi969   
Дата:   31-01-09 12:21

За спирта се ползва и меласа.По принцип няма нищо лошо-лошото е,че се представя за гроздова ракия.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.