Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: Coincidentia   
Дата:   08-09-08 10:31

Понеже за Най-Великите винаги ще има какво да си споделяме, та ми дойде идеята да си направим една темичка, която да е едновременно и нещо като каталог на досегашните ни теми тук, и местенце за всякакви новости...

https://photo-forum.net/joro/emoticons/simp0064.gif [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: Coincidentia   
Дата:   08-09-08 10:31

За прегледност ще добавям най-интересните от новите линкове тук – в първия пост.

ONLINE METALLICA RADIO -

много удобна чудесийка, пускат и албумни версийки, и много лайфчета, включително някакви съвсем непознати кавъри, интервюта и какво ли не [smilie24]
(Понякога започва с реклами, та му трябва едно рифрешче)




МЕТАЛИКА С УНИКАЛЕН РЕКОРД!!! -

Нашите юнаци стават едноличен лидер в класацията на Билборд с 5-ти албум, който влиза директно под номер 1, с което минават The Beatles & U2 [cool]

Mеталика с рекордни продажби на новия си албум - courtesy of feliz

Интересни кратки моментчета от интервю с юнаците - courtesy of kalahan

Ross Halfin - фотограф на Металика - courtesy of feliz

Cunning Stunts - още инфо малко по-надолу (Автор: kalahan Дата: 11-09-08 20:51)

heavyrockin 1

heavyrockin 2



Публикацията е редактирана (18-09-08 03:41)

Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: Coincidentia   
Дата:   08-09-08 10:32

А пък тук списък с някои от по-интересните предишни темички. [cool]


За новия албум:

Новият албум на Metallica... - една нова темичка с доста скептични и критични мнения, ама нали сме си демократични типове, та и на тях ще им дадем гласност [cool]

Metallica: Death Magnetic - любими парчета ?

МЕТАЛЛИЦА - НОВ КЛИП

>Metallicа: сингъл от предстоящия албум


За концерта:

Снимки от концерта на MetallicA ?

METALLICA в София

MetallicA концерта...

Металика-ааааааааааааааа

Металика ...Организационна тема

Наближава 25.07.08

Разни:

More METALLIЦA!!!

Metallica или Maiden?

Metallica & covers - NEW!!! [smilie24]



Публикацията е редактирана (18-09-08 06:09)

Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: matataupa   
Дата:   08-09-08 10:46

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=48&i=985197&t=985197&phorum_uriauth=

Ето една Прясна- Прясна


Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: Coincidentia   
Дата:   08-09-08 13:01

matataupa [smilie24]
Започвам ги... май и започнах да се изживявам и леко като отговорник по Металика във форума [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: blueskyy   
Дата:   08-09-08 13:22

6те ти подарим една зна4ка[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   08-09-08 13:25

[smilie5] Искам повечко, примерно имаше една маниашка тениска, ама още не съм издирил темата, в която беше снимката... като я намеря, ще... [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: Coincidentia   
Дата:   08-09-08 20:53

Намерих, ей такваз фланелчица искам [smilie8]

https://photo-forum.net/static/forum/2008-09/riru4048.JPG
http://www.dnevnik.bg/shimg/zx500_530910.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: magnifico   
Дата:   08-09-08 21:06

Провери на сайта им, може да има нещо което да ти хареса...тениски и т.н

Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: heavyrockin   
Дата:   09-09-08 20:34

Добавям малко НЕЩА:

1

2

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: Coincidentia   
Дата:   10-09-08 17:30

А така, давайте линкчета бре!
Сега без модериране директно ги прибавям хевирокинските [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: Coincidentia   
Дата:   11-09-08 08:08

Прибавено линкче с онлайн металично радио - много удобна работка [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: feliz   
Дата:   11-09-08 08:57

аз нещо не можах да се възползвам [smilie8]
всеки път ми дава "only for USA"[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: Coincidentia   
Дата:   11-09-08 09:11

[smilie10] Стига бре... ами, признавам си, че нямам идея защо така, при мен си е съвсем ОК [smilie11]
Точно сега слушам някакво интервю с Ларс на един от юнаците от Апокалиптика...

Сигурно трябва да видим дали могат да го слушат и други, освен мен... може би пък са ме сметнали за свой човек, нали ментално съм си only for USA [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: feliz   
Дата:   11-09-08 09:18

кой линк ползваш, Коинси?

Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: Coincidentia   
Дата:   11-09-08 09:33

Това, което пуснах горе - http://player.play.it/player/aolPlayer.html?v=4.0.23&ur=1&us=1&id=957

Всъщност до него стигнах от таз страничка - http://music.aol.com/radioguide/bb
Та, пробвай от там, ама би трябвало да е същото [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: feliz   
Дата:   11-09-08 09:49

ооо, ти си модерирал темата нагоре [smilie5] [smilie24]

от линковете на Хеви не стигнах до никъде, твоят - да [smilie5] мерси [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: Coincidentia   
Дата:   11-09-08 09:59

Ама значи бачка, нали?


Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: feliz   
Дата:   11-09-08 10:00

слушам си сега [smilie5] [smilie24] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: Coincidentia   
Дата:   11-09-08 10:03

[smilie5] А така де, това е идеята! [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stew   
Дата:   11-09-08 12:06

Яко яко!

и аз си слушкам Death Magnetic! обменяме информацийка с колеги и приятели тука..

Метализъм да има!



Публикацията е редактирана (11-09-08 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: Coincidentia   
Дата:   11-09-08 12:26

stew, така, така, има, има! [smilie5] [smilie24]

Ама, въпреки че се пиша основен отговорник по Металика тук, очаквам повечко принос по темата [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: kalahan   
Дата:   11-09-08 14:41

"Death Magnetic - звярът отново е на свобода


Заглавие: Death Magnetic
Изпълнител: Metallica
Стил: метъл
Формат: CD
Издател: "Вирджиния рекърдс"/UMG

tracklist

1. That Was Just Your Life
2. The End of The Line
3. Broken, Beat & Scarred
4. The Day That Never Comes
5. All Nightmare Long
6. Cyanide
7. The Unforgiven III
8. The Judas Kiss
9. Suicide & Redemption
10. My Apocalypse

Със сигурност можем да кажем, че за феновете на "тежката" музика в България 2008 г. официално бе годината на Metallica ("Металика"). И ако 25 юли бе Коледата, то днес определено е Великден - честит Death Magnetic! Предполагам няма човек на планетата, който не знае, че днес на музикалния пазар излиза новият студиен албум на бандата. Имайки предвид нещата, които се случиха на сцената през последните месеци, и това, което ни чака в следващите три, мога съвсем спокойно да обявя деветия студиен проект на калифорнийската четворка за най-голямото събитие в света на музиката за годината. Още повече че идва след петгодишна творческа пауза и най-вече след St. Anger - иначе прекрасен албум, който обаче остана неразбран от феновете.

Малко предистория. Няколко седмици преди издаването на Death Magnetic се появиха и три парчета от него, които да "загреят публиката" и да накарат хората сами да създадат нужния шум около предстоящата тава. И наистина успяха. В последните седмици имаше три опорни точки в дискусиите на тема "Новата "Металика". Първата естествено бе свързана с въпроса връща ли се бандата към саунда, с който наложиха името си в средата на 80-те. След като чух няколко пъти албума, мога да кажа, че това наистина е така - най-краткото парче тук е закриващото My Apocalypse - точно пет минути, но пък за сметка на това е истинска "касапница" в брутално темпо, зверска агресия и траш тежест. За тези, които бяха на концерта - представете си как се движеше на сцената животинчето Трухильо (който все си мисля, че трябва да изписваме Трухийо) и умножете енергията му по две. Продължителността на останалите парчета тук клони към осемте минути, а Suicide And Redemption се намира на три секунди от впечатляващите 10 мин. Цялото това време обаче е запълнено по впечатляващ начин - частите в песните се сменят бързо и всъщност всеки един трак спокойно би могъл да бъде разделен на по няколко отделни. Това естествено е плюс и до голяма степен означава бягство от стандартите от последните години и връщане към структурата на композиране отпреди две десетилетия. Почти всяко изпълнение има интро и аутро, плюс две до четири "неутрални" части (не броим класическите куплет и припев), в които можете да си разбиете главата в най-близката стена. И да не забравяме зашеметяващите сола, които в последното десетилетие съвсем отсъстваха от менюто на бандата. Тук обаче не само правят впечатление; не само че са по няколко в рамките на един трак; не само че се преплитат едно в друго и са разнообразни. Те направо са по-изразителни и запомнящи се от вокалите! Всичко това превръща всяко изпълнение в своеобразна хеви/траш приказка, в която може и да липсва поуката, но за сметка на това е забавно. И в никакъв случай не може да ни приспи. Всъщност има едно изключение - първите пет минути от The Unforgiven III, която съвсем очаквано е най-слабото изпълнение тук. На феновете на баладите ще препоръчам началото на The Day That Never Comes (навяваща спомени за One), която обаче около третата минута също се превръща в "резачка".

Както сами разбирате, освен в самите части промяната се усеща осезаемо и в ритъма, динамиката и настроението на отделните партии в рамките на само едно парче. Като заговорихме за ритъма, стигаме и до втората основна дискусия на феновете - проваля ли Ларс Улрих новите парчета? Естествено, завръщането към по-агресивния саунд налага и връщане на барабаниста към формата отпреди 20 години, но лично аз като барабанист и фен нямам претенции към представянето на Ларс в Death Magnetic. От километри личи, че той е яхнал сета, в последните месеци палките са се сраснали с ръцете му и в крайна сметка - това е неговият стил, това са барабаните на Metallica. Наскоро Мат Соръм (Velvet Revolver, ex-Guns'N'Roses) сподели първата си реакция, след като чул демоверсии на траковете: "Казах на Ларс - пич, не ставай по-бавен с напредването на годинките, но защо по дяволите ставаш по-бърз?! Как ще го изсвириш това на живо?", споделя дръмърът.

В коментарите около Death Magnetic един от най-големите потърпевши се оказа Джеймс Хетфийлд, като много фенове констатираха, че певческите му способности рязко са се понижили. Няма как да не призная - вокалите тук наистина са най-слабото звено. В новия си албум Metallica звучат като изпуснато в града диво животно, което е прекарало последните две десетилетия в клетка в опити да бъде опитомено. Мистър Хетфийлд обаче е съвсем на противоположната вълна - гласът му определено няма мощта, нужна за да бъде на нивото на агресивния инструментал, а начинът на пеене и мелодиите са нещо средно между "Черния албум" и поп експериментите от Load и ReLoad. В това, естествено, няма нищо лошо, но в крайна сметка партиите на вокалите не са нищо особено и вместо да обединяват пообърканите части на парчетата в горе-долу по-приемлива структура, те като че ли са създадени в последния момент - просто за да не бъде инструментален албумът. Именно това е и големият минус на Death Magnetic - колкото и добър да е той, му липсва основна идея, синг-а-лонг момент, който да го превърне в истински шедьовър. По този начин от 10-те парчета и общо може би около 60-70 инструментални части след първото слушане не ни остава нищо за спомен. Все пак най-добрите за мен парчета тук са безкомпромисното My Apocalypse, експлозивното Cyanide и по-праволинейното The Judas Kiss."

не е лошо ревюто, само дето не съм съгласен за вокалите, екстра са си [smile] И хич не пее слабо Джеймс, аз си мисля че при миксирането вокалите незнайно защо са ги намалили леко и се заглушават от мощните китари.


Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: Coincidentia   
Дата:   11-09-08 15:07

Да, има доста моменти, които и лаик като мен усеща, може би наистина най-вече това с известната липса на "синг-а-лонг", което принципно би направило песните по-хитови, а и все пак съм съгласен, че вокалите леко се губят на фона на саунда.

За текстовете - всъщност все още не съм научил никое парче наизуст, но има отделни части, които адски ме радват... ама то това си важи и за някои от най-великите им класически парчета [smilie8]

Unforgiven-а не го очаквах да е в такъв стил, но определено си ме радва, а и там заедно с The Day That Never Comes текстът е най-сериозен.

А за саунда само добро мога аз да си кажа, на мен си ми звучи като Металика, при това много яка такава, много мощна инструментално.


Отговори на това съобщение
 Re: METALLICA – линкчета, каталогче и всякакви работки
Автор: kalahan   
Дата:   11-09-08 20:51

за феновете, може би сте го гледали но да ви го препоръчам, един велик концерт


https://photo-forum.net/static/forum/2008-09/goru2199.JPG
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/e/e4/Metallica-CunningStunts.jpg


http://en.wikipedia.org/wiki/Cunning_Stunts_(Metallica)

намира се и по нашите магазини, при това на чудесно качество [smilie5]

В къщи като го пусна през home cinema и все едно съм там [smilie5] голям кеф [smile]

започва така: [smilie10]

http://www.youtube.com/watch?v=wPUo9-WZt8g&feature=related



Публикацията е редактирана (11-09-08 21:04)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.