Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 БЕЗСЪНИЦИ В ЛЯТНА НОЩ
Автор: angee   
Дата:   31-07-08 18:42

Било късна нощ. Лампите в просторния апартамент угаснали, а обитателите му си легнали и от спалнята се дочуло спокойното им похъркване. Тогава във вътрешния джоб на едно сако, метнато върху облегалката на стол, се размърдал кожен портфейл. По-точно размърдали се банкнотите, надиплени вътре...

- Братя българи... - изпъшкала една петолевка. - Вие, бележити българи, дето образите ви са на банкнотите...

Книжните купюри се ослушали.

- Я, мълчаливецът Иван Милев се разприказва... - обадил се д-р Петър Берон от десетолевката. - Какво има, Иване?

Художникът, нарисувал през миналия век картини с български мадони, продължил кахърно:

- Исках да ида на море... Не ме пуснаха даже на плажа... Викам: дайте ми един чадър!... А някакви момчета, яки бичета, ми се изсмяха... Викат: я се виж! Къде си тръгнал!... Какво ми е, бе братя? Що не ме пускат даже да стъпя на пясъка?

- Щот си дребен!... - рекъл му в прав текст докторът от десетолевката. - Може да си голям художник, но като петолевка си дребен и нищожен...

Скандализирани, банкнотите почнали да шумолят помежду си:

- Не говори така, Бероне... - скастрил го Стефан Стамболов от двайсетачката. - Щото аз ще ти кажа, че за българското море и ти си дребен... Такива като теб изобщо не вървят...

- Кой бе, аз ли не вървя! - докачил се докачливият Берон. - Аз съм написал "Рибния буквар"!

На това Стамболов отвърнал:

- Ти може да си написал "Рибния буквар", ама на "Слънчев бряг" си една цаца!... Айде, порция цаца... А на "Златните пясъци" си половин порция...

В спора авторитетно се намесил поетът Пенчо Славейков от петдесетачката:

- Хм... Берона бил дребен... То и аз вече съм дребна пара по морето... И една нощ не ме пуснаха да спя на хотел....

Тук се обадил и Алеко от стоте лева.

- И аз не можах да си намеря хотел за една нощ на "Слънчев бряг"... Хем има празни стаи, хем ми викат: малък си, Алечко!... Доведи твоя приятел Пенчо и двамата заедно може да платите една нощ в двойна стая...

Думите му засегнали Славейков на чест:

- Алечко, ти си ми приятел, но ще ме прощаваш!...Няма да спя с теб! Ние да не сме нещо обратни, че да ни турят в една стая!

- Цените са обратни, не ние... - уточнил Алеко. - Обратни на доходите! И изобщо не са за българи...

Щом чул това, патриотът Стамболов извисил тон:

- Аз, братя, дето толкова обичам България и живота си дадох за нея, ходя вече на море в Турция! Че то ми излиза по-евтино!

И Петър Берон го подкрепил от десетолевката:

- Срам, не срам, и аз ще ида в Турция... Или в Гърция...

Зашумели банкнотите помежду си, заспорили... Но Алеко ги спрял с ръка:

- Братя бележити българи... Дето са ни турили като образи на банкнотите, чуйте ме сега! Я се стегнете да се качим на Черни връх! Само това ще ни излезе без пари!

- Прав си, Алечко! - подкрепил го художникът Иван Милев от петолевката . - Да се качим на Черни връх, докато не са застроили и него като Черното ни море! Ей, верно ми се видя Черно това море!

В тоя момент лампите в хола светнали. Банкотите в портфейла притихнали, притихнал и портфелът във вътрешния джоб на сакото, метнато небрежно върху облегалката на стол. Притежателят на сакото отворил една врата, подгонен от зова на простатата, и след него се чул водопад от тоалетно казанче.

М. Вешим


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   31-07-08 18:51

В това време инфлацията кротко гризкала пешовете на и без това поотънелите им сетрета.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.