Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Срамът на България
Автор: тьма   
Дата:   22-07-08 05:53


“Файненшъл таймс”публикува статия за това, какво очаква страната ни.

В документ от миналата седмица, Европейската комисия нахока България с най-острия език, използван по отношение на страна-членка, заявявайки че корупцията по високите етажи и организираната престъпност влошава “проблемите на всеобща слабост в административните и правни възможности”.
В друг документ ОЛАФ, Европейската служба за борба с измамите, обвинява предполагаеми криминални бизнес групи в измами с европейските предприсъединителни фондове и посочва, че властите са се провалили да се справят със случая.
И двата документа са предварителни и са предмет на преразглеждане преди да бъдат представени пред външните министри на Европейския съюз тази седмица. Но Комисията трябва да запази позицията си и министрите трябва да подкрепят и да потвърдят спирането на до 1 млрд. евро предприсъединителни помощи.
Може да изглежда нечестно да се “тормози” уязвима нова страна-член при положение, че още по-големи измами с еврофондове, например в Гърция, не са довели до подобни радикални действия. Санкциите ще бъдат тежки, тъй като предприсъединителните фондове ще бъдат изгубени, ако не бъдат изразходвани до края на годината.
Но на България и Румъния бе посочено, че трябва да се справят с корупцията при присъединяването на двете страни към ЕС през януари 2007 г. София и Букурещ бяха поставени под специален мониторингов режим. Румъния, въпреки трудностите си, изглежда горе-долу е удовлетворила исканията на Европейската комисия.

Кой носи отговорността за унижението на страната ни?

Ще има ли предсрочни избори, ще обмислят ли позициите си лидери като Станишев и Първанов?

Не трябва ли Брюксел да изолира не страната ни, а ключови министри,бюрократи и съдебни лица?


Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-07-08 07:19

Продължавайки в този ред на мисли или може би не съвсем в този, но в подобен, коя от двете възможности изглежда по-адекватна:

1. Българският народ някак успява да се вземе в ръце, някак успява да отстрани корупираното си правителство, някак успява (това вече ми е най-трудно да си го представя) да намери подходящи достойни лидери, които да го поведат в борбата за пречистване... и т.н. някак успяваме със собствени сили да си изградим читаво общество.

2. (Само теоретично, защото ситуацията хич не е точно такава, че да го позволява)
Европейският съюз поема нещата изцяло в свои ръце и НАЛАГА управление, което да направи това, което трябва да бъде направено, за да се създаде по-добро и некорумпирано общество.


Тези два варианта показват слабостите и на двете страни - кекавото българско общество от една страна и, от друга, неясната концепция за Обединена Европа - някой да си спомня за подобни адски големи сложности при присъединяването на нови Американски щати!?

Само че по сума ти причини Европа е адски далече от чувствително по-ефективното федерално устройство на Съединените Щати (щат - state - страна, държава) и се лута в собственото си незнание какво, аджеба, да прави със собствения си съюз - какъв да бъде, кое да надделява, докъде да се простира централната (федерална) власт и докъде тази на отделните страни (щати)... изобщо неяснотата е навсякъде, раздвоението в самата Европа е пълно и никакъв ясен път не се вижда, който да удовлетворява всички - големи, малки, Франция, Великобритания, Скандинавските страни, стари, нови и т.н.

Все едно де, вероятно почти на всички ще им се стори адски далечен дискурсът за Европейското бъдеще и май точно това е част от проблема.

В случая невъзможността на ЕС да има механизмите, с които достатъчно категорично да вкара в правия път една разяждана от корупция страна, която явно продължава да не може сама да се вкара в правия път.

Лично аз бих предпочел модел, при който да не бъде оставено на произвола на съдбата оправянето на нещата, а да бъдат оправени от тези, които имат необходимите ресурси.
Нещо подобно на начините, по които след Втората Световна бяха изградени Западна Германия и Япония примерно.

И то не защото не ми се ще българският народ да не се справи сам с проблемите, а защото не само че не ми показва ВОЛЯ да го направи, ами дори се съмнявам дали има СПОСОБНОСТ да го направи, дали има нужните ресурси за целта - желание, умения... всичко, което се изисква.


Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-07-08 07:34

Казано най-простичко, имаме си адски сериозно предупреждение, което даже ще има и конкретни измерения, включително и финансови, НО А СЕГА НАКЪДЕ!?

Какви изобщо са вариантите, каква РЕАЛНА алтернатива има днешното статукво[smilie11]

С което хич, ама ни най-малко дори и не намеквам, че онези мафиоти, които управляват сега и са полазили всичко, трябва да останат дори и ЕДИН ДЕН ПОВЕЧЕ на власт, ама какво да се направи, как може да се направи импийчмънт на президента, как да се предизвикат предсрочни избори...

И, което е още по-важно - КОИ са тези, които "ще ни оправят" [smilie11]

Мислейки за РЕАЛНИТЕ - и ще го подчертая и удебеля - РЕАЛНИТЕ възможности, всъщност на някого идва ли му каквато и да било друга идея, освен Бат' Бойко да поеме нещата.
И напълно логичният въпрос - на него ще ли му вЕрвате!?

Понеже не е най-коректното само да се критикува, без да се предлага каквато и да било алтернатива, аз ще си призная, че, колкото и да не съм му фен, просто нищо друго РЕАЛНО не ми идва на акъла, освен някакво много силно самостоятелно дясно мнозинство, водено от Бат' Бойко, което по никакъв начин да не трябва да разчита на подкрепата на ДПС.

Други идеи!?


Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: pmartinov   
Дата:   22-07-08 07:54

Докато българските политици работят на полза джобу вместо на ползу роду българите не ги очаква нищо добро ...



Политиците в България се избират от хората :)



Кой квото си направи никой не може да му го направи ...


Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: Стоев   
Дата:   22-07-08 08:01

[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: pmartinov   
Дата:   22-07-08 08:05

Стоев българските политици не ги избира Европейския Съюз за да се сърдим на него за лошия си избор ...



[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: ALBIREO   
Дата:   22-07-08 08:06

Coincidentia - преди време фразата "всеки народ си заслужава политиците" не ми говореше нищо особено, но колкото повече време минава откакто я чух, толкова повече разбирам болезненото и значение...

Силата и слабостта в управлението - всичко е в народа.
Докато си пишем само по форумите и се оправдаваме с лошото време и това, че не сме в София и само софиянци е редно да потърсят отговорнот на политиците ни, като застанат пред парламента - нищо няма дори да започне да се променя.

Сегашното управление иска да вземе максимум пари, че не се знае дали отново някога ще е на власт (дано не греша за последното). Те дори са склонни ако те не успеят, никой друг да не ги вземе...

Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: tnt   
Дата:   22-07-08 08:09

"Не трябва ли Брюксел да изолира не страната ни, а ключови министри,бюрократи и съдебни лица?"
Това не е работа на Брюксел....

Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: pmartinov   
Дата:   22-07-08 08:14

ALBIREO


[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-07-08 08:17

ALBIREO, всичко това го разбирам, но практиката е показала, че е възможно едно правителство да бъде свалено - не това е най-проблемният момент, според мен.
По-важно е каква е алтернативата, ПОСЛЕ КАКВО!?

Та, тези ще ги махнем - ОК, ама наистина с кого да ги заменим!?

Пак ще тръгна да се повтарям - на мен би ми се искало да има нещо като ала "служебно европейско правителство", направо назначено от Брюксел, ама това не е възможно по законови причини.
Така че единственият законов вариант е да си изберем други лидери и, понеже не върви само да се казва "не този", а все трябва да се каже кой, то аз пак си признавам, че, за n-ти път, РЕАЛНО не се сещам какво друго би могло да е, освен силно дясно мнозинство, като не виждам начин то да бъде осъществено, освен чрез Бат' Бойко.

Наистина, ако се абстрахираме от разните отнесени или неотнесени разсъждения, в крайна сметка КАКВО ДРУГО!?


Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: pmartinov   
Дата:   22-07-08 08:21

Простичкия българин за голямо съжаление не може да разбере че пропагандната машина която е съдадена да обслужва власта 25часа в денощието му промива мозъка чрез всички медии.


Така винаги виновен за нещастието на българския народ е все някой друг а не управляващите.


И той пак гласува за тях ...


И те пак го ограбват ...


И той пак гласува за тях ...


И те пак ...


...


.


Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: HP   
Дата:   22-07-08 08:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   22-07-08 08:27

Coincidentia - това което исках да кажа, е че не всичко зависи от политиците. какъв пример да ти дам... Нека разгледаме овчар и стадо овце. Работата на овчаря се ограничава в това, да накара овцете да правят това, което могат да правят. Той не ги кара да се движат в групички по 2 (примерно) - да ходят на два крака и да дават отчет каква трева и колко са изяли, за да води статистика. Или да им казва - ще ядете само тази трева, че другата не е полезна (примерно).

Ето - примерно преди време забраниха да се пуши на обществени места. Опитаха се да наложат в заведенията да не се пуши. Компромисна мярка беше "маса за пушачи, маса за непушачи". И КАКВО СТАНА?

Съжалявам, ама ние сме овцете, които ни карат да правим неща, които нито искаме, нито можем.

И още няколко думи за корупцията. Тя идва ОТ народа. Дори "най-дребното" - всеки път, когато си плащате 20-те лева на полицая дето ви е спрял за превишена скорост, вие пряко пречите на тая страна да се оправи. Не са виновни ченгетата, че ни ядат баницата, която НИЕ им даваме. Ей това го насложи в по-голям мащаб и ще се получи точно картинката, от която хем никой не е доволен, но хем никой нищо не прави за да се промени.

Бизнесът в страната ни винаги е разчитал и ще разчита "да мине метър". Ако може да заобиколи дадено правило - ще го направи не ами и ще подкупи когото трябва, за да няма проблем.
Рано или късно - който и да ни управлява, би поддал.

А и как да "оправиш" народ, който не иска да бъде оправен? Това, което искаме е да взимаме по 3-4000 евро заплати, цените да са си същите и ние нищо да не направим за да стане това реалност. Това искаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: pmartinov   
Дата:   22-07-08 08:34

HP



[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-07-08 08:44

ALBIREO, напълно ти разбирам идеята [smilie24]

Това, заради което наблегнах на правителството, е простичкият факт, че, докато то е корумпирано, не може да се очаква народът "отдолу" нагоре да се декорумпира ей така.
Като има светлия пример на мафиотски групички близки на президента, някак не може да се очаква обикновеният човечец да си каже, че "не е редно така".
Все пак правителството (т.е. демократичното такова) е затова - да помага на хората да правят нещата, които не могат сами да правят, а дори тези героични юнаци, които ще решат съвестно да си плащат официалните глоби и КАТ да ги размотава по сто пъти да ходят до там, не могат да направят пролетта.

Всъщност и в най-цивилизованите страни се налагат отгоре правилата и следването им, дори там има нужда от сериозни глоби и заплахи, за да се спазва законността - всъщност точно в това е проблемът на концепцията за анархията - доказано е през цялата човешка история, че хората ИМАТ НУЖДА ДА ИМ СЕ НАЛАГАТ ПРАВИЛАТА И ДА СЕ СЛЕДИ ЗА СПАЗВАНЕТО ИМ - не можеш да разчиташ на добрата им воля само, защото такава е трудно да има, след като има възможност да си "чопнеш" нещо чуждичко.
Нали функционираме на този принцип - състезаваме се с другите и ни идва желанието да сме по-успешни от тях, а успехът на читавия капитализъм е в създаването на читави правила, които според 90 % от населението на най-успяващите такива страни, са си ОК, честни са... но в тези страни уволняват министри, защото са купили шоколад на детето си с държавни пари примерно.


Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-07-08 08:49

Да де, пак се изказах сложничко и дългичко, накратко исках да кажа, че не може да стане по анархистичен принцип - хората доброволно да се откажат да взимат и да дават подкупи, просто защото не е редно.
Трябва да бъдат накарани да играят честно и по правилата, а за целта трябва да се почне първо от "горе" и то до голяма степен и заради личния пример.


Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: heavyrockin   
Дата:   22-07-08 09:13

Бъдете толерантни към "управляващите"! [smilie18]

Я спретнете едно ПраЙд ПареЙд-че и си свиркайте:)

Разбира се - гледайте да не са ви прекалено сухи свирките! [smilie18]



Публикацията е редактирана (22-07-08 09:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: _alice_   
Дата:   22-07-08 09:22

яяя, какви сложни теми нищите рано сутрин [smilie10] [smilie10] [smilie10]

давайте го по-спокойно, големите промени започват от малките, ... все някой ден

Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: Cristinel   
Дата:   22-07-08 09:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-07-08 09:26

[smile] Ми че те сложните теми са си точно за рано сутрин [smilie5]

А и аз си мисля, че напълно спокойно го давам, даже давам и тон за малка промяна - опит за вкарване на реализъм в размишленията за нещата от живота [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: Phoki   
Дата:   22-07-08 09:33

Пък баба го казваше доста простичко-"Нов бардак със стари курви не става" и "Като не върви бизнеса в публичния дом, не размествай леглата..."



Публикацията е редактирана (22-07-08 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stew   
Дата:   22-07-08 09:41

Автор: Cristinel
Дата: 22-07-08 09:25

45 god trqbwat za da izmrat komunistite kolko minaha 20? emi oshte 25 i sme OK [smilie5]

[smilie24]

Освен да ги ускорим? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: heavyrockin   
Дата:   22-07-08 09:50

Какво е..."комунист"?!

Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: BOINK   
Дата:   22-07-08 10:30

"Нов бардак със стари курви не става" евала фоки, не го бях чувал това изречение но е супер яко и вярно.

--------------
и само се питам кой ще дойде после. "опозицията" - ми те и те комунисти по душа. комунистите пък много са напред с капитализма. етническата партия - неграмотни нещастници и силни феодали. кой да дойде?

--------------
но който и да дойде трябва публично да обесят лицето болен смидеров, защото много хора повярваха че може би те ще се превърнат в някакви защитници на българското (земята, обичаите, достойнството ни като нация и тн) но греда. 100% лайнари и те.

--------------
който ще ходи на концерта на металица, да пее с цяло гърло кил дем ол и сиик енд дистрой. друг варянт няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Срамът на България
Автор: diandimov   
Дата:   22-07-08 10:34

България ще изчезне. Това не е нещо което мисля, а което ЗНАМ.

На практика след 1996 ми стана ясно че всеки иска да дойде на власт само за пари, независимо кой е, с какви идеи, чие недоволство яха, и чии интереси защитава.

По време на властта, която много често е само за веднъж, а може и предсрочно да те свалят, въпросните избраници имат ЕДНА цел - пари, за тях си. На MAX!

Но го правят и заплетено, така че после като уж ги съдят да е неясно и да са чисти.

Бях за няколко часа по работа веднъж в офиса на един външен министър, някъде деветдесетте. Тоя човек влезе само 2-3 пъти в кабинета, и проведе няколко телефонни разговора които се въртяха около разни агнета, и кой ще присъства.

После тея започнаха да крадат не хиляди, а милиони. И не всичко бе окрадено, защото за тях все още капеше оттук - оттам...

Не мисля че БГ трябва да е в EU. И те не го мислят, но само защото са европейци и не мислят много.

Истината е една- то си е казано от Смирненски: всеки иска да се качи по стълбичката, и съответно става друг.
Който и да е - ще се промени!

Последния да дръпне шалтера...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.