Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой е ближният ми,
Автор: тьма   
Дата:   09-06-08 20:31

когото трябва да обичам като самия себе си?

"И ето, един законник стана и, изкушавайки Го, рече: Учителю, какво дл направя, за да наследя живот вечен? Той му каза: в Закона що е писано? Как четеш? Той отговори и рече: „Възлюби Господа, Бога твоего, от всичкото си сърце, и от всичката си душа, и с всичката си сила, и с всичкия си разум, и ближния си като себе си." Иисус му рече: право отговори; тъй постъпвай, и ще бъдеш жив. Но той, като искаше да се оправдае, рече на Иисуса: а кой е моят ближен? Отговори Иисус и каза: един човек слизаше от Йерусалим в Иерихон, и налетя на разбойници, които го съблякоха, изпонараниха го и си заминаха, като го оставиха полумъртъв. Случайно един свещеник слизаше по тоя път, и, като го видя, отмина. Също един левит, като стигна до същото място, приближи се, погледна и отмина. Един пък самарянин, който пътуваше, дойде до него, видя го и се смили, и, като се приближи, превърза му раните, изливайки елей и вино; след това го качи нa добичето си, откара го в страноприемницата и се погрижи за него. А на другия ден, като си заминаваше, извади два динария, даде на съдържателя и му рече: погрижи се за него; и, ако потрошиш нещо повече, на връщане аз ще ти заплатя.
И тъй, кой от тези трима ти се вижда да е бил ближен на изпадналия в ръцете на разбойниците? Той отговори: оня, който му стори милост. Тогава Иисус му каза: иди и ти прави също така."
Лук., 10:25-37

Отговорът на законника задоволява Иисус. Законникът и Иисус са привидно на едно мнение. Но ако е естествено да обичаш Бог и това не представлява проблем - знае се кого и как да се обича - не така стоят нещата с любовта към ближния.
Всъщност смисълът на въпроса, поставен от законника, е „всеки човек не ми е ближен". Иначе защо би задал въпроса: „Но кой е ближният ми!", ако е смятал всеки човек за свой ближен и ако не е знаел, че Иисус е имал друго предвид?

Кой всъщност е ближният?


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ближният ми,
Автор: Стоев   
Дата:   09-06-08 20:34

(офтопик)
Този когото ближеш и/или той теб?[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ближният ми,
Автор: HP   
Дата:   09-06-08 20:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ближният ми,
Автор: g06ky   
Дата:   09-06-08 20:53

тьма ne takiva temi ot teb [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ближният ми,
Автор: kaiser.soze   
Дата:   09-06-08 20:57

в английското издание се използва думата neighbour.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ближният ми,
Автор: nsirakov   
Дата:   09-06-08 21:13

тъма отново изтрещя тотално[smilie10] [smilie10] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ближният ми,
Автор: тьма   
Дата:   09-06-08 21:15

че какво й е на темата , бе хора

не сте ли се запитвали - кого всъщност трябва да обичаме - ближния - близък, роднина, приятел, любим

или самарянина/врага, неприятния, този, който ни казва истината в очите, но е готов да ни помогне/

ближния едва ли е близкият, съседът и т.п,kaiser.soze

ближният е този, който ти "стори милост" - от житейския си опит се убедих,че понякога това е непознатият или дори този,когото си приемал за враг


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.