Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: Coincidentia   
Дата:   09-05-08 19:39

Аз адски рядко, почти задължително нещо хареса ли ми на пръв поглед, си го гласувам.
Ама понякога се колебая и се замислям що така не са ми харесали някои нещица, които стигат дори до първа страница.

Това за снимките, ама всъщност то за всичко си важи май - за музика, филми, книжки...


Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: _alice_   
Дата:   09-05-08 19:41

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: Coincidentia   
Дата:   09-05-08 19:43

Алис, спамаджийке такава [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: special_k   
Дата:   09-05-08 19:43

една снимка или е хубава или не.
това винаги личи от пръв поглед.

Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: Coincidentia   
Дата:   09-05-08 19:46

special_k, така си е [smilie24]

Ама наистина понякога се чудя и дали все пак на много хора не им влияе чуждото харесване...
Аз съм си достатъчно убеден в "правотата" (доколкото е адекватно да се нарече така) на моя вкус, но все пак понякога ми е леко колебливо дали да я одобря съвсем.


Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: cler   
Дата:   09-05-08 19:50

И аз като Coincidentia. И за много снимки си се чудя що не се харесват [smilie11]
Здраве да е,важното е слънце да пече [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: special_k   
Дата:   09-05-08 19:52

нали знаеш - всеки си има вкус :)при снимките въпроса е колко съвпадения на отделни вкусове ще уцелиш от раз :)
...и никога няма 100% съвпадение. поне аз не съм виждал такъв феномен

Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: cler   
Дата:   09-05-08 19:55

[smile] Тука забелязвам,че колкото со по -в черно-бяло толкова ти е по-голям рейтинга.Ама аз като обичам да ми е цветно и си кютам кротко [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: Coincidentia   
Дата:   09-05-08 19:58

Всъщност сетих се за един момент, в който не е задължително адски да ме е изкефило нещо, но оценявам, че е много качествено направено, добро е и заслужава признание.


Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: _alice_   
Дата:   09-05-08 20:00

не се вълнувам от рейтинга, нито от мнението на другите за дадена снимка. ако ми харесва, ми харесва и толкоз, дали е високо оценена от другите или не, няма отношение към моето мнение за нея.

за други неща, - понякога се влия от другите, по-често, обаче не [smilie5]

никакъв спам, виж колко съм изчерпателна [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: BlueHello   
Дата:   09-05-08 20:02

_alice_ [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: Coincidentia   
Дата:   09-05-08 20:04

Алис [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: _alice_   
Дата:   09-05-08 20:08

блухелоу, коинси [smilie24] [beer] [beer] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: special_k   
Дата:   09-05-08 20:08

мнението на снимащите хора често се разминава с това на обикновенните зрители. аз редовно гласувам за снимки които не са нищо особено, но трудни за изпълнение. съзнавам че това не е съвсем правилно, но продължавам да го правя :) в края на краищата от зрителя не се очаква друго, освен оценка на крайния резултат...

Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: Coincidentia   
Дата:   09-05-08 20:11

special_k, тоз момент също важи [smilie24]

А пускате ли "насърчителни" вотове, по някое и друго сребърце, особено на хората от представяне - за нещица, в които има хляб, ама и има още бая да се доизкусурява?


Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: _alice_   
Дата:   09-05-08 20:55

от моите А точки нищо не зависи, така че си гласувам без особени притеснения за правилно и неправилно. гласувам и със сребро, рядко бронз, още по-рядко само виж автора, абе то гласуването няма особено значение, колко точки има една снимка не е точен показател дали тя е добра/хубава или не [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: tnt   
Дата:   10-05-08 08:36

мдаааа... Спешъла е със синдрома на професионалното изкривяване..

Напоследък често се разхождам из представяне и гласувам предимно със злато ако някоя идея ми допадне... техническото изпълнение го оставям на заден план... ми ко ся!? аз съм си неделен щракач [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: cade   
Дата:   11-05-08 02:13

Coincidentia написа:

> Всъщност сетих се за един момент, в който не е задължително
> адски да ме е изкефило нещо, но оценявам, че е много качествено
> направено, добро е и заслужава признание.
>

т.е. правиш компромис. това не е хубаво [smilie23] [ezik] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: tnt   
Дата:   11-05-08 09:56

Коинси, кви са пак тея въпроси!? [ezik] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: tutttifrutti   
Дата:   11-05-08 10:20

едва ли някой ще си признае, че се влияе [smilie7] иначе когато една снимка в първите 20тина минути набере 10тина Б-злата, точките нарастват лавинообразно.

Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: tnt   
Дата:   11-05-08 10:25

почва да крещи, за да предизвика лавина [smilie21] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: blueskyy   
Дата:   11-05-08 11:11

tutttifrutti , аз си го признавам без особен бой![smilie8]
Когато нямам време , а този факт е с голяма 4естота, използвам мнението на другите като филтър, за да покрия максимум категории. Но това спортни ежедневници, 3 на брой, медиапул, ФФ и някое и друго пост4е [smilie5]... изяждат временцето за забавление...много бърже. Засрамвам се

Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: cade   
Дата:   11-05-08 13:16

tutttifrutti написа:

> едва ли някой ще си признае, че се влияе [smilie7] иначе когато
> една снимка в първите 20тина минути набере 10тина Б-злата,
> точките нарастват лавинообразно.

аз си признавам [smilie6] твърде малко вероятно е да гласувам за снимка с много (златни) гласове. не считам масовото мнение (някои го наричат 'обективно') за достоверно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: Lalinda   
Дата:   11-05-08 13:20

Определено не, но се влияя от собственото си. Но това е напълно нормално, като се има предвид, че гласувайки за някой кадър, независимо дали гледаме на него като на продукт или като на услуга (ще ми е интересно да чуя и вашето мнение по въпроса), а на автора му като на производител или предоставящ услуги, ние, съзнавайки това или не, всъщност оценяваме до каква степен качеството на този продукт или услуга отговаря на нашите изисквания, тоест установени или предполагаеми потребности...

**************************************

В петък присъствах на една презентация на докторант по проблемите на управлението на качеството, и дефинициите, дадени от него на базата на известните международни стандарти за качество ме наведе на мисълта да потърся и как става оценката на качеството на представяната по фотосайтовете продукция.

Качеството е съвкупност от характеристики на обекта, отнасящи се до способността му да удовлетворява установени и предполагаеми потребности.

Качеството е съвкупност от свойства на продукта, обуславящи нейната пригодност да удовлетворява определени потребности в съответствие с предназначението си.

Качеството на изделието или услугата е плод на дейността на отделен производител (предоставящ услуги), но конкретната оценка за качеството се дава от външната среда, от потребителя на качеството или услугата.

Каквото и да е виждането на производителя или предоставящия услуги, от значение е оценката на качеството на клиента.


Последното е от особено значение в конкретния случай, за който питаш... Невероятно, но факт, от значение е дали клиентът, тоест гласуващия, е доволен.

Това обяснява донякъде защо твоята удовлетвореност може да не съвпада с удовлетвореността на другите... Е, освен ако това, което правиш, не е нито изделие, нито предоставяне на услуга. Но какво ли пък ще е тогава?

Тук става изрични за присъщи характеристики, не за приписани...
Съществува обаче и тънкостта, че изискването е потребност или очакване, което е обявено. Очевидно е, поне за мен, че това, което излиза на първа страница, говори за обявяване на определена потребност.

Какво правим, обаче, ако потребността на клиента не е обявена?

Някои твърдят, че не ги интересува удовлетвореността на клиента... В такъв случай, те следва да са единствените потребители на продукта си и качеството на продукта, което е степента на задоволеност на собствените им изисквания, да им е достатъчна. За какво тогава, обаче, предоставят продукта или услугата на пазара (тоест защо качват из сайтовете)? Възможно е, разбира се, съвпадение на изискванията и потребностите на производителя и клиента...
[smilie3]

Така де, разсъжденията в тази плоскост изглеждат елементарни, но едва ли са...

***

Въпросът, който поставяш, е дали потребностите могат да са еднакви, дали можеш да заемеш чужди потребности? Съществува вероятност да могат, и това дори да удовлетвори производителя... или предоставящия услуги...
Казват, че слугите често имитират вкуса на господарите си, но... какво от това?

Отговори на това съобщение
 Re: Влияете ли се от чуждото мнение?
Автор: Coincidentia   
Дата:   11-05-08 13:35

cade, не бих казал, че е особен компромис, просто уважавам това, което оценявам като добра работа и макар че съм един от разглеждащите всички снимки, много често ми се случва да не съм гласувал за кадрите, които са на първа страница, както е и в момента - само за две от тях съм гласувал.
Така че дори и да са много прилично пипнати, ако съвсем не ме кефят, не ме кефят [ezik]
Това бих го сравнил с признаването на факта, че някой футболен отбор или играч, който не ме радва, е вкарал много красив гол...
А всъщност има и фотографи, към които по нефотографски причини (най-вече прекалена надутост) не изпитвам особена симпатия, ама като имат качествени нещица, не мога да си кривя душата.

Lalinda, прочетох и твоите писания и донякъде май и на тях отговорих.
Довечера ще ти пусна едно поздравче [beer]

А един от случаите, в които и аз използвам като филтър преобладаващото мнение, е при разглеждането на представянето - там често си ги филтрирам по рейтинг...

При всички случаи въпросът ми май си е интересен и не е лишен от смисъл [smilie8]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.