Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Телефонна измама, внимавайте!
Автор: Amigo   
Дата:   24-04-08 10:12

Предупредиха за телефонна измама
23 април 2008

Поредната телефонна измама в София. Хора внимавайте и не вярвайте.
Схемата е следната: обаждат ви се от номер на БТК и ви казват, че сте спечелили в томболата, организирана от Вивател и БТК, след което ви дават номер от мрежата пак на Вивател, на който вие трябва да се обадите. На този номер трябва да търсите г-жа Георгиева, която с най-милия си глас ви пита за кой номер става въпрос и "О, да, вие печелите!" Наградата е цветен телевизор Самсунг, 500 лева в брой, GSM апарат + две SIM карти, но за да ви се активира наградата, вие трябва да си закупите от търговската мрежа, както тя се изрази, ваучери на стойност 60 лв. (3*20лева)! За улеснение на печелившия куриерите веднага тръгват към него. А пък ако решите има и друг вариант - Централна поща!
След като ви издекламира това, без да ви остави вие да попитате каквото и да било, последва въпросът до колко минути ще се свържете на GSM номера, за да й кажете, че сте купили въпросните ваучери! Съответно разговорът спира до тук и тя чака моето обаждане...
Нали разбирате, че няма такава томбола, няма такива награди. Операторът от Вивател каза - обадете се в полицията, това е измама, ние нямаме такава игра! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: BOrisoFF   
Дата:   24-04-08 10:14

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: otkata   
Дата:   24-04-08 10:17

https://photo-forum.net/static/forum/2008-04/unts7546.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: ilchoni   
Дата:   24-04-08 10:17

[smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: BOrisoFF   
Дата:   24-04-08 10:20

Аз почти нищо не разбрах...отивам за още кафе [smilie7]
Защо трябва да си купуваш ваучери от търговската мрежа...какво печелят измамниците от това [smilie11] Търговската мрежа нали са нормални магазини по улиците [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: Amigo   
Дата:   24-04-08 10:21

И едно мнение за телефонните измами и тяхното (не)разкриване:

Какво прави полицията, когато ни мамят?
11 февруари 2008 / Невен Ников

Семейството ми стана поредната статистическа жертва на вече пословичните телефонни измамници.
Схемата на измамата е проста и много ефективна - обаждане по телефона от следовател, че наш близък е блъснал момиче с колата си, което е в критично състояние - счупени крака и ръце, комоцио, шокова зала и т.н. За да се отърве роднината, трябва до 1 час да бъде преведена определена сума следователя чрез посредник, за да може да се покрие случая и да се променят свидетелските показания.
След първоначалния шок осъзнахме, че става дума за измама и позвънихме на 166. Последваха телефонни преговори със "следователя" и полицията.
1. Следовател Маринов е така добър да приеме ОГРОМНА сума на автобусна спирка чрез посредник - оперативен работник, който ще дойде с такси. Дежурният в полицията прояви голям интерес към случая и обеща веднага да се обади на икономическа полиция, за да хванат измамника.
Дотук нещата се развиват много бързо и добре - усетили сме, че сме жертва на измама, от която пропищяха стотици хора в цялата страна и някакси се чувстваме горди, че с наша помощ ще бъде заловен престъпник. Но не би - икономическа полиция проявяват разбиране и желание за справяне със случая, но от друга страна го определят като загуба на време. Казват, че са правили опити да заловят подобни измамници, но в крайна сметка попадат на полу-невинни таксиметрови шофьори, които са наети да отидат на даден адрес и да получат някакъв пакет. С други думи ми казаха - ако пак се обади измамникът, му кажете, че сте разбрали, че е мошеник и сте алармирали полицията, за да спре да ви тормози.
Това, което ме изненада в случая е от една страна желанието на МВР да задържи престъпника, а от друга - категоричното становище "нищо не можем да направим". Питам аз - при наличието на СРС, служби, органи и т.н. и при положение, че следовател Маринов ми е дал мобилния си телефон наистина ли няма начин МВР да го задържи?
Всеки ден гледаме от ТВ екран и четем в пресата за подобни случаи, получаваме призиви за съдействие на органите на МВР и т.н. и т.н. Излиза, че в крайна сметка всичко това са елементарни ПР акции, които не са подплатени с реални действия от страна на правоохранителните органи.
Осъзнавам и ситуацията, в която се намират полицаите - дори и да успеят да засекат локацията на GSM-телефона на следовател Маринов и да го задържат никой Български съд няма да го осъди за това, че от този телефон се е обаждал на този или онзи гражданин. Никога няма да могат да докажат целта на тези обаждания, но ВСЕ ПАК:
1. Защо полицията дори не се опита да задържи измамника? Обясних, че съм готов да съдействам напълно, да отида на уречената среща и т.н. Готов съм да рискувам среща очи в очи с престъпници, които са непредсказуеми, само и само за да помогна за тяхното задържане. Но не - тези доводи не бяха достатъчни, за да накарат органите да се задействат.
2. Искам да попитам колко невинни жертви трябва да паднат в борбата с телефонните измамници, за да може държавата да задейства своя апарат и тази практика да бъде пресечена?
3. Защо при техническа възможност службите не правят нужното за проследяване на притежателя на този GSM номер? В интерес на истината полицаите знаеха наизуст номера на измамника (т.е. този номер се ползва ежедневно за подобни измами) и въпреки това досега той не е проследен!
4. Дори и измамниците да са хитри - ползват мулета невинни таксиметрови шофьори - нали все пак тези мулета рано или късно ще предадат парите на организатора на престъплението. Не може ли МВР да организира едно качествено проследяване с белязани банкноти?
5. Докога МВР и всички свързани служби ще отчитат статистика на жертвите на телефонни измами, но няма да предприемат реални действия?
С оглед на гореописания случай искам да направя следните уточнение - дежурният в РПУ и служителят на икономическа полиция, с когото ме свързаха, бяха много вежливи и действаха бързо. Това, което разбрах е, че въпреки че службите МОГАТ да проследят GSM-а (това със сигурност не е в правомощията на никое РПУ, а се прави на доста по-високо ниво), проследяване НЯМА да бъде направено - явно не съм нито първият, нито последният случай и оперативните работници имат опит с такива измами и самите те са загубили вяра в ефикасността на системата. С други думи оперативните работници имат желание за залавяне на престъпниците, но нямат средствата за това, а тези които имат нужните средства няма да го направят.
Мога още много да разсъждавам по темата от позицията на гражданин на РБ, който не за първи път е търсил съдействието на органите на МВР и не за първи път не го е получавал. Като цяло въпросът ми може да се сведе до една единствена дума - ДОКОГА?
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: Phoki   
Дата:   24-04-08 11:04

Ми докато има идиоти готови да платят... "че наш близък е блъснал момиче с колата си, което е в критично състояние - счупени крака и ръце, комоцио, шокова зала и т.н. За да се отърве роднината, трябва до 1 час да бъде преведена определена сума следователя чрез посредник, за да може да се покрие случая и да се променят свидетелските показания.
"... Ми да ви доят бе, колкото повече, толкова по добре....

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: n1x0n   
Дата:   24-04-08 11:07

Имаше съвсем успешен случай на саморазправа. В един от авто-форумите го имаше описан:
Дават парите на бакшиша, както е по план, но 2-ма здравеняци му навират "пищов в носа и палец в гъза" и му казват да кара бавно и внимателно и да ги откара до човека, който ще получи парите.
Онзи се оказва студент от Бургас, който също само посредничи и след втория шамар им казва кой организира нещата.
Докопват организатора и му казват "или самопризнания в полицията или бой". Онзи погрешно избира опцията "бой"... и така. Сега според мен се насира спонтанно само като види GSM.

Болшинството от тези групи са от Студентски град, между другото. Явно стипендиите са малки...

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: мара   
Дата:   24-04-08 11:42

никсоне, абсолютно съм "за". случвало ми се е , ма с глас на много възрастен човек "от автогарата се обаждам, нали ме позна? чичо ти христо съм, дай ми майка ти! задигнаха ми портфейла с билета и документите!" ми много беше конкретно, ма все пак ми мина през има на блондинка, че нещо не е баш кат на моя чичо христо гласа, почнах да го разпитвам, накрая ми тегли една дълга и ми каза да го развеждам из плаца за кура[cool]...милият старец... през тва време бях накарала сестра ми по стационарния да се обади на полицията и се мъчех да бавя размяната на цветисти лафове...
и аз бях готова да хукна за автогарата с пари "поне за билет", ма само, ако дойде поне едно ченге, та да има смисъл...ма кат не се усетих навреме да продължа да се правя, че му вярвам - осрах нещата[smilie2] те и да го засекат, няма кво да направят при тва положение...аз съм си крива. гледала съм как става кат пипнат някой на калъп-бой, бой, бой! ма преди да влезе даже в районното, щот там не става, а след 24 часа го пускат.редовите ченгета често имат мерак да си вършат работата, ма системата е калпава....
а на амигото случката не я схванах съвсем...

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: Amigo   
Дата:   24-04-08 11:45

абе Крумови закони си трябват, това е ! [smilie9] [smilie9] ама няма кой [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: мара   
Дата:   24-04-08 11:48

бе амого, закони си има-и не са толкоз лоши...ма няма кой да ги прилага....а за крумови...хм...нали знаеш? ще отрежат на цигането, дет е краднало баничка ръката, а на министъро, де е извлекъл половин държава-брошка с верижка и боя за мустаци-щот е Оправен!

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: Славов   
Дата:   24-04-08 12:03

Миналото лято телефонен измамник представящ се за роднина, го карах да ми се обажда 3 пъти под предлог, че не мога да намеря ваучер, какъвто той иска.
След първото обаждане още позвъних в полицията и им обясних за какво става дума, и че въпросния измамник ще го карам да ми звъни наколко пъти и мога да го държа на телефона доволно дълго време.
Отговорът им беше: "и ние какво да направим".....[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: stoyan_5   
Дата:   24-04-08 12:23

Славов [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: solo5   
Дата:   24-04-08 12:25

предната година и на мен ми звънна някакъв
като го оставих да се набута възможно най-дълго и се правих на приятно изненадан известно време
после минахме на фазата на псувните
и накрая като затвори го избрах от още 2 номера и му казах, че съм пратил хора [smilie5]
ама преди това бях слушал ония файлове, които се разпространяваха в мрежата
и гласа май беше същия [smilie10]
после звъннах в полицията, предупредиха, че било измама и да не се връзвам (сякаш аз не знам)
записаха му номера, ама надали са направили нещо, щото щеше да се чуе по медиите

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: Manchev   
Дата:   24-04-08 12:26

Ух защо не ми се обадят на мен бееее [smilie2] С едни приятели от колко време чакаме да се позабавляваме с такива типове....

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: Todd   
Дата:   24-04-08 12:29

Мизерия !!! На полицията и е през кура !!!
Студенти мамят бабички за ваучери ...
Тъпоумното население се надява да отърве роднината ако ще да е утрепал и 20 човека ....
Министъра им след признание за срещи с бандити си ходи като каубой из парламента вместо да го натикат на кучето в гъза....
и още безкрай глупости случващи се по нашите земи поради тоталната липса на човешко поведение ...

[smilie2]

Ценности изкривени до безобразие ,циганин педераст национален герой ,тъпаци водещи телевизионни програми с максимален рейтинг,ученици биещи учителките си , бащите им също ....

Мизерия ....

Единствения лек е поголовно избиване на населението според мен .Няма друг начин - ракът е като пролетна настинка спрямо болестите на това общество !!!!
[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: stoyan_5   
Дата:   24-04-08 12:33

Todd,
Полека бе човек, ти изтепа всички[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: Todd   
Дата:   24-04-08 12:35

[smilie19] требе да се оправяме некой ден ...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: tnt   
Дата:   24-04-08 13:20

Тоде ве! [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: likeduh   
Дата:   24-04-08 13:31

Болшинството от тези групи са от Студентски град, между другото. Явно стипендиите са малки...

никсъне да прощаваш....
болшинството са цигански фамилии от павликенския край ...за съжаление на нас и от Горна Оряховица ...наскоро ужилили на някъв висш полицай от пловдив роднина с 11 хилки и ...писаха по вестниците:
11 арестувани...нам що намерено нам колко стотин мобилни със сим карти ...
по повода факт който звучи като виц:

учителката пита:
-Асенчо що закъсня за училище бре?
-Сабалем идваха нинджите гуспойце....

цели истории се разказват за тараша ....
търговец в квартала казва че ко минат още 2-3 пъти баретите и ще затваря ...../не излизат ромите от страх/

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: n1x0n   
Дата:   24-04-08 13:46

болшинството са цигански фамилии от павликенския край...

Да, да... вЕрвайте на вестниците вие! [smilie18]

Циганите въртят малка част от глупавите сценки със ваучерите. Истинските измами с многото пари ги правят млади, образовани бели хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: loveforever   
Дата:   24-04-08 14:00

Ами на мен редовно ми звънят в къщи. Чудя се не се ли научиха, че на този телефон номера не минава или просто са толкова много, че ...
А иначе телефона ми го няма в указателя и не виждам конкретна умисъл точно спрямо нас, просто вероятно номера ни е по-лесен като комбинация.

Та така обаждали са ми се със какви ли не истории - катастрофирали близки, за продажба на ремъци, шайби, трафове, за бърза печалба на пари, за успешен бизнес, приятели от морето дето са ми забравили името, но иначе много добре си ме спомнят, също така и за печалби и какво ли още не. От опит мога да кажа, че не им харесва да оставят съобщение на секретаря, не отговарят на въпроси, освен ако не е нещо уклончиво, а ако ги контрираш затварят бързо след което звънят пак като идеята е да ангажират съзнанието с други неща и да збравиш или пропуснеш съществени моменти. Иначе разговорите са много забавни ако им влезнеш в ритъма. Те те баламостват, ти също само да имаш време да си говориш.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: likeduh   
Дата:   24-04-08 15:33

кви вестници бе никсъне ..
нали си ги знаем циганите...
като викат майстор и му викат :
-слеед две нощи ще тъи платя....[smilie18]

работно време какво да правиш

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: likeduh   
Дата:   24-04-08 15:39

чичко гугъл питах ...и той само за циганите си знае....
за студенти сефте чувам ...от теб
http://www.bghelp.net/forums/showthread.php?t=5527

http://dnes.dir.bg/2007/12/03/news2403629.html

http://www.recaida.com/indexin/content/view/1071/26/
и снимики има ....ма не са на бели определено...мургави са....[smilie18]

http://news.plovdiv24.com/41448.html

За мое лично съжаление се споменва градът ни навсякъде....
и тук всички се питаме ...ако ужиления не беше роднина на ченге ...докога ????
колко пенсионери наивно си изгарят.....и нищо

Отговори на това съобщение
 Re: Телефонна измама, внимавайте!
Автор: Cristinel   
Дата:   24-04-08 15:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.