Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 петъчно ... WINXP ACTIVATION ...
Автор: chiphead   
Дата:   11-04-08 22:44

значи, пускам аз компа тая сутрин - и ми се изписва тържествено съобщение, че понеже съм сменил тотално хардуера на компа, трябва да си активирам вин-бозата наново - ИМАМ 3 (ТРИ) ДНИ !!! (викам "игнор", и долу ми висват ключетата за активация)...

добре, ама, аз от 2 години съм с един и същи комп, няма хардуерни промени (с изключение на едно USB-хъбче - дет е външно), на сичкото отгоре съм с легален закупен виндовс - легално регистриран и активиран ... верно, преинсталирам на 2-3 месеца, ама - то е, щото омазвам виндовса с кво ли не ...

дърпам кабела на ЛАН-а, и почвам да си мисля "къв е па тоя вирус сега", и почвам ( в смисъл към 12 на обяд - съобразявам се със биологичното време на сисадмините) да звъня на разни сисадмини - да не би да знаят за тоя вирус ...

диалога е следния :

...................
аз: (обяснявам проблема)
сисадмин1: "ми, кракни го де ????"
аз: "ама - той ми е легален, активирал съм го отдавна"
сисадмин1: "баси м***та, то кво ли нема в майкрософт ... ай, да се събудя, и ше видя" ...

...................
аз: (обяснявам проблема
сисадмин2: "е, немаш ли крак ???"
аз: "ама - той ми е легален, активирал съм го отдавна"
сисадмин2: "ми, чакай да погледна в нета, ама такъв вирус - не съм чувал"

...................


да де, ама аз - не мога да чакам да се събудят ... включвам ЛАН-а, почвам да ровя .... и стигам до разни теми, в които пише, че не трябва да се активира бозата, преди да качиш всички драйвери, щото след 120 дни - бозата вижда, че нещо след активацията е променено (хардуерно), и си мисли, че е хардуер (а всъщност са драйвери) ... а то, нали преинсталирам по-често - няма време да покаже съобщението ...

почвам (горд от себе си) да звъня на сисадмините, и да обяснявам, че не е вирус ....

сисадмин1: "е, тва - до сега не ми се е случвало ..."
аз: "ама - ти кога активираш официалните бози ??? - преди или след драйверите???"
сисадмин1: "че аз карам с един кракнат бе, нали хората си имат фактури ... само гледам да не се качи дженуито - че тогава кофти" ...


сисадмин2: "ми аз - до сега не съм имал проблеми ... кракове - колкот искаш, немам нерви да се занимавам с активации" ....

заключение - няма - оставям на вас - да се посмеете с неволите виндов-сисадмински (и моите, де)

[smilie5] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: петъчно ... WINXP ACTIVATION ...
Автор: ALBIREO   
Дата:   11-04-08 22:49

Споко, след тези три дни ще ти даде още един ден бонус [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: петъчно ... WINXP ACTIVATION ...
Автор: alsash   
Дата:   11-04-08 22:50

ох.....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: петъчно ... WINXP ACTIVATION ...
Автор: marrio31   
Дата:   11-04-08 22:54

къв е извода-яко пиратлък и това е[beer] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: петъчно ... WINXP ACTIVATION ...
Автор: ALBIREO   
Дата:   11-04-08 22:54

Абе аз реших да си слагам Виста Ултимате [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: петъчно ... WINXP ACTIVATION ...
Автор: chiphead   
Дата:   11-04-08 22:56

албирео, още научаваме за разни "екстри" на ХР-то, ти - виста ше слагаш ... (сисадмин1 = Мартин [smilie5] ) [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: петъчно ... WINXP ACTIVATION ...
Автор: ALBIREO   
Дата:   11-04-08 23:00

досетих се за сисадм1 [smilie18] [smilie18] [smilie18]
бтв - не е зле да си направиш image на прясната инсталация. После няма да имаш подобни проблемациЙ [smilie3]
Слагаш всички ъпдейти, задължителните програми и правиш image-то с програмка наречена Acronis [smilie3] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: петъчно ... WINXP ACTIVATION ...
Автор: marrio31   
Дата:   11-04-08 23:04

ами аз съм с виста и с xp ,вистата е по красива,нагласена...с това аеро[smile] но все пак повече ползвам все още xp

Отговори на това съобщение
 Re: петъчно ... WINXP ACTIVATION ...
Автор: chiphead   
Дата:   11-04-08 23:05

знам, ама - нямам време бре, човек - един пре-инсталациЙ ми отнема около 3 дни ... [smilie3] [smilie5] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: петъчно ... WINXP ACTIVATION ...
Автор: explorer   
Дата:   11-04-08 23:25

Хаха, и аз съм в подобна ситуация - имам съвсем легално купен Уиндоус ХР и си е инсталиран единствено на моя компютър, със легалния сериен номер. Имам си фактура и т.н. Обаче понеже при поредната преинсталация нагло отказа да се активира и ми предложи да си купя нов сериен номер за 150 долара мисля беше, от сайта на Microsoft. Аз им теглих една майна и го кракнах. Егати наглеците, ще имат да вземат. Да дойдат да ми кажат нещо - купил съм си го тоя Уиндоус, имам си оригиналното CD и фактурата за него и си ползвам пригиналния сериен номер. Мой си е, ако искам - ще си го краквам.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: петъчно ... WINXP ACTIVATION ...
Автор: explorer   
Дата:   11-04-08 23:29

Относно Вистата - имам легална Ултимативна Виста на лаптопа, 32-битова. Инсталирал съм си и Убунту Линукс 64-битов. Вистата постоянно чегърта нещо по диска, и всеки път като пусна някое приложение се опитва да се свърже към интернет да докладва на Биг Брадър, в резултат на което е бавничка - поне в сравнение с Убунтуто, което направо хвърчи.

Отговори на това съобщение
 Re: петъчно ... WINXP ACTIVATION ...
Автор: nsirakov   
Дата:   12-04-08 13:11

[ezik]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.