Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За Панагюрците :)
Автор: Нели   
Дата:   05-04-08 14:50

Днес на 5-те деца, които тренират бадминтон (и се оплакаха, че нямат ракети, а им предстоят състезания) им купихме (с парите, които събрахме) ракети и перца на обща стойност 69лв. Все още не знам кога ще ходим, за да им ги дадем, но ще напиша [smilie24]

[beer]

П.С. С остатъка от парите ще им вземем самоучители, а с останалите пари сме замислили нещо за Великден, но като го обмислим по-добре, ще го напиша тук [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За Панагюрците :)
Автор: Phoki   
Дата:   05-04-08 14:59

[smilie24] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Панагюрците :)
Автор: Safira   
Дата:   05-04-08 15:17

Нели,тъй като отдавна не съм ходила,исках да те питам как стоят нещата с желанието на децата да учат/в частност от самоучители/? все пак доста от учебниците са пригодени...и в голяма степен направени по-разбираемо за едно дете от самоучители.каква е нуждата от такива и има ли я изобщо?в случая разбира се нямам идея какво представляват въпросните помагала...за какви предмети ще са?езици?някаква система от учебник и дискове?според мен трябва да се помисли как ще се процедира/говоря за самите учебни помагала,издателствата../...някаква възпитателка там...? те сами поемат инициативата?достатъчно ли са мотивирани според теб?

доста въпроси,но според мен са важни.ясно е,че по биха се зарадвали на нещата,на които се радва всяко съвременно дете,но все пак се гони и полза,нали?

преди време/мисля,че charm/ беше предложила хора от нас,които имат представа от занаят/например шиене,бродерия,ако щете и фотография /и са готови и разбира се с възможност да отделят време,да помогнат в тази насока...идеята е чудесна според мен.остава вече голям проблем с организация.кажи как стоят нещата...ако аз съм изпуснала и задавам вече обсъждани въпроси-грешката е моя :) и все пак още малко повторение... не вреди [smile] [beer] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Панагюрците :)
Автор: Нели   
Дата:   05-04-08 15:54

Не, не е обсъждано.
Честно казано все още не мога да отговоря на този въпрос.

Според мен най-голямата нужда на децата не е пари, или дрехи или храна, а възпитание и внимание.

Но това е много обширна тема и има много да се говори.
За щастие има хора от форума, които ми помагат, работим по въпроса, но засега не може да дадем точен отговор на въпросите ти.
Децата там имат много проблеми, които могат да се решат, но много трудно, и то с помощта на обществото.

И понеже нищо конкретно не казах, нека обобщя - дайте ни още малко време, моля [smile]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За Панагюрците :)
Автор: Safira   
Дата:   05-04-08 16:13

Според мен най-голямата нужда на децата не е пари, или дрехи или храна, а възпитание и внимание.


еми,това е [smilie24] [smilie24] [smilie24]

истината е,че малко ме съмнява начина със самоучители/в пълния смисъл на думата/ да помогне.разбирам старанието,разбирам колко обширна е темата.ясно ми е,че от гледна точка на дрешки и храна нещата са мноооого по-лесни и в същото време тези така необходими неща не са основния проблем.[smilie24]също е ясно ,че тези дечурлига утре излизат в живота без моралната подкрепа на близки,без образование/или поне качествено,или пак, "ИЛИ" поне повечето./според мен мотивацията е много важна.дали са готови на такова нещо-сами с у4ебници...да учат ...най-важното-да научат...?не е ясно до колкото разбирам.


другото е тъпите ни закони...запозната ли си колко от децата...т.е. за колко от децата е възможно да бъдат осиновени?защото тук ако няма подписано от родители удостоверение ,то не може....и те какво...чакат.колко са случаите децата да се приберат" в къщи" ,в "родното село/градче/място/" и да видят какво? липса на заинтересованост,безхаберие и пропуснати шансове....МНОГО!

да,трябва някак,да получат повече внимание,подкрепа...мотивация ако щеш...но мислите ли/тези,които се занимавате/,че самоучители е начина?надали са достатъчно силни,борбени и вярващи в себе си...не и на такова място,било то и приличен дом.

ако мога да помогна с нещо съм на среща [beer]


не ангажирам никого с мнението си.смятам ,че е хубаво нещата да бъдат повече разисквани и да се търси оптимално добрия вариант за децата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За Панагюрците :)
Автор: artery   
Дата:   05-04-08 17:13

Нели, даряването на тия ракети като еднократен материален подарък ще се отрази кратко и хаотично на децата които скоро след това няма и да ги погледнат; според мен на децата от подобни домове им липсва внимание, приятелство с някой от "външния свят", достатъчно е някоя енергична и жизнерадостна какичка да им прочете 1-2 басни след което да ги обсъдят всички заедно- самото право на мнение ще им влее желание за доста неща.. водене на куклен театър, следобеден сладолед в парка, часове по рисуване, изложби на рисунките някъде извън дома, уроци по пеене и организиране на концерти веднъж на няколко месеца някъде сред повечко хора.. мисля си че на тези деца им трябва много малко за да отключат заложбите и интересите си, просто някой да им повярва.. дори непознат; без подобни мероприятия, без малка доза самочувствие отвън се съмнявам да се получат нещата, а работата с тях съм убеден че е приятна защото представите им не са дотолкова омърсени от "външния свят"

Отговори на това съобщение
 Re: За Панагюрците :)
Автор: Safira   
Дата:   05-04-08 17:19

евала [smilie24]и все пак...дома е далече,трудно се организира нещо постоянно...което всъщност не е пречка затакива занимания [smilie24]



Публикацията е редактирана (05-04-08 17:24)

Отговори на това съобщение
 Re: За Панагюрците :)
Автор: Нели   
Дата:   05-04-08 19:33

Това е неоспоримо вярно.
Именно това е причината да организираме тези посещения.

И още нещо. Бяхме го коментирали миналата година, но сега djfroggy ми каза, че е напълно възможно. Става дума за програма за откриване на талантите на децата. Това, в нормалните семейства се прави от роднините, с простичкия въпрос - ти като пораснеш какъв искаш да станеш.

Така че на дневен ред е точно това - да развием способностите на всяко дете, с цел интегриране в обществото след навършване на пълнолетие. Затова мислим следващото ходене да поискаме от директорката списък на децата с индивидуален план за развитие.

Отговори на това съобщение
 Re: За Панагюрците :)
Автор: Safira   
Дата:   05-04-08 19:37

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Панагюрците :)
Автор: Нели   
Дата:   05-04-08 19:39

Но предишната директорката напусна, сега има, но е временна...
Ще ви държим в течение, но едва като направим нещо по-смислено ще го напишем тук [beer]



Публикацията е редактирана (05-04-08 19:40)

Отговори на това съобщение
 Re: За Панагюрците :)
Автор: PuertoVaras   
Дата:   07-04-08 01:52

Похвално :)

Отговори на това съобщение
 Re: За Панагюрците :)
Автор: ukk   
Дата:   07-04-08 12:52

Евалата за ракетите! [smile] [smilie24] [smilie24]

Нели, що не им ги пратиш по куриер? Хем да се изкефят, че ще получат специална пратка за тях? [smilie3]


Като затръгвате за Великден - предупреди от по-рано плийз, че да не пропусна този път. Ае [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За Панагюрците :)
Автор: Нели   
Дата:   07-04-08 14:29

Добре, ей сега ще видя на коя дата е добре и ще пусна тема
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.