Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: elrisha   
Дата:   25-03-08 10:07

Темата я взех от един друг форум, с разрешението на авторката. Мисля,че повече хора трябва да обърнат внимание на този проблем,защото касае ВСИЧКИ НИ! :

Изобщо не знам как да започна тази тема. Още съм потресена от чутото сутринта и то от шефа на Спешна помощ.
Ситуацията накратко:

Група студенти откриват професора си в Студентски град в безпомощно състояние, на улицата - с вероятен инсулт.
Започва се звънене на Бърза помощ. Момичетата казват, че човекът е точно при зала "Христо Ботев". Диспечерката отказва да приеме обаждането, докато не й дадат точен адрес. Момичетата посочват като ориентир боулинг-залата в Студентски град, "Фантастико" и улица "8-ми декември". Диспечерката отново отказва да приеме обаждането. След неколкократни опити да се разберат с нея, идва приятелката на професора (извикана е по телефона и тя - учудващо, но открива човека на улицата, за разлика от Бърза помощ), която го закарва директно в Пирогов.
Въпросната диспечерка изобщо не праща кола за трите обаждания на студентите.
В Пирогов заявяват, че нямат невролог и човекът трябва да бъде пратен в Окръжна болница. Обаждането от Пирогов е в 21.00ч. Линейката 'намира' болницата някъде към 22.00ч.
Резултатът от цялата тази одисея е смърт на пациента.

Сутринта разговорът (мисля, че до час-два записът ще бъде качен в neterra.tv) беше просто абсурден. Шефът на Спешна помощ заяви, че не можело да се приеме обаждане без точен адрес. Първо каза, че се е обаждал само 1 човек, после всъщност се сети, че са били трима. И тримата отчаяно са се опитвали да ориентират въпросната диспечерка с различни ориентири около човека, но тя упорито е отказвала да приеме обаждането. Накрая момичетата са се принудили да тичат до таксиметровите шофьори наблизо, за да разпитват за точния адрес. И като краен резултат е било по-бързо да бъде закаран собственоръчно до болницата, където всъщност не е имало кой да му помогне.
Шефът на Бърза помощ едва ли не заяви, че обажданията трябва да се пресяват, тъй като имало недействителни. Едно от поканените момичета щеше да се разплаче като чу това и попита: "Значи ли това, че не сме били достатъчно убедителни, че човекът не е добре!?"
Тук чуденката е: не е ли по-добре да има 10 приети и недействителни обаждания, с пратена кола, отколкото 2 оценени като недействителни с кончина за пациента?
Как може заради някаква бюрократщина да се гаврят половин час с хората по телефона, за което време дори да си малоумен, ще намериш въпросните ориентири в Студентски град. Ако пък си достатъчно малоумен - ще намериш някой, когото да питаш.
И всъщност - не е задължение на гражданите да знаят адресите из улиците в София. Това е задължение на шофьорите на линейките, които ТРЯБВА да могат да се ориентират. Защото от това зависи човешки живот.
Не знам какво да кажа повече. Гади ми се от тази история. Гади ми се основно защото съм сигурна, че не е единичен случай.
Замислете се къде точно получавате сърдечни удари и мозъчни инсулти, защото ако не знаете адреса, на който сте припаднали - няма да има Бърза помощ, която да се отзове.


Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: Cristinel   
Дата:   25-03-08 10:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: gorbi   
Дата:   25-03-08 10:16

невъзможно е да си извика човек бърза помощ за тежък здравословен проблем/ситуация, ако няма познати там. Факт. Системата им не работи от години. Освен на катастрофи, убийства, самоубийства, смърт - за друго е невъзможно да се отзоват.
Диспечерката недвусмислено им е казала, че няма да прати кола, това за адреса е било измислен повод просто.... Докато не се реформира по някакъв начин системата им ще е така... Добрата новина е, че има достатъчно количество вече частна бърза помощ....

Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: elrisha   
Дата:   25-03-08 10:26

Горби, аз лично като съм изпадала в ситуация да се вика Бърза помощ..помня единствено телефоните с по три цифри...150,166...Все си мисля,че не трябва да се надяваме,че "частника ще ни оправи", а тия "държавните" да не ни вълнуват.
Аз за какво плащам здравни осигуровки?![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: cicomanco   
Дата:   25-03-08 10:28

Е...за какво ...за да има с какво мангасарите да стават повече естествено![smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: IvoZafirov   
Дата:   25-03-08 10:31

[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: BOrisoFF   
Дата:   25-03-08 10:40

Две годишната дъщеричка на енда приятелка получи алергичен шок, а от бърза помощ отказаха да пратят кола за този случай, защото така или иначе детето щяло да умре... И това в прав текст на майката! Малката е жива и здрава (вече на 5 годинки) благодарение на педиатъра, който по телефона е съумял да даде животоспасяващи съвети.

Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: boni   
Дата:   25-03-08 10:44

Едно време като работех с бяла техника, оборудваха здравните каси. Идва при мене фирма-подизпълнител със заявка за всички клонове в страната. Кафемашина-професионална, кафемашина обикновена, хладилник, микровълнова и т.н. Накрая в сметката и някакви плазми имаше. Питах ги "Абе вие здравни каси ли оборудвате или кафета и барчета?" Онея ми се хилят...
Така че, не се чуди къде ти отиват здравните осигуровки. Със здравните и пенсионните осигуровки натрупвани преди 90-та година, се създадоха чудесни фирми у нас и по света:) Със сегашните здравни и пенсионни осигурвки ситуацията е същата...

Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: boni   
Дата:   25-03-08 10:46

Ами какво да говорим... Здравната каса отказва лечение на Пенчо Маркишки, защото нямало смисъл. Всички знаете какво се случи след това и дали имаше или нямаше смисъл. В момента Пенчо вече работи пълноценно в обсерваторията.
Пълно е сподобни случаи "Няма смисъл"

Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: svetalcho   
Дата:   25-03-08 10:48

Израза "Няма смисъл" е изключително показателен за нашето общество.

Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: gorbi   
Дата:   25-03-08 11:09

elrisha: държавното по принцип е зле стопанисвано, зле управлявано, зле поддържано и недай-си-боже да опреш до него. Ако цениш своето и на познатите си здраве и живот е добре към момента да не храниш илюзии за екипите на държавната бърза помощ. Има вече, поне във Варна, достатъчно частни алтернативи, на нормални цени, гарантиращи човешко отношение и обслужване.... До колкото знам навсякъде по света държавните услуги в здравеопазването са предимно за социално слаби и безработни..... Колкото до здравните осигуровки.... Срещу тези осигуровки които плащаш не вярвам да имаш големи очаквания.... По добре си плащай осигуровки в някоя специализирана животозастрахователна компания, която после ще плаща всяко лечение.....

Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: elrisha   
Дата:   25-03-08 11:17

Горби, но нали ме задължават да плащам?!
Може ли да се плащат в специализирана животозастрахователна компания, а в даржавната здравна каса не?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: mia   
Дата:   25-03-08 11:24

gorbi: Ами като е така, що не вземат да ме освободят от здравни осигуровки, а? Или да ми дадат законово право да си ги внасям в частна здравна фирма, ама не като допълнителни такива (защото аз и сега мога да си внасям където си искам допълнително здравно осигуряване), а като единствено и основно? Защо трябва да давам от доходите си години наред и когато веднъж ми се случи да ми потрябва помощ, някаква шебечка от другия край на жицата да ми говори като на някакъв натрапник? Търпим го, ето затова сме виновни всички за смъртта на конкретния човек, както и за смъртта на десетки и може би стотици други анонимни хора, които макар и да не са професори, също си плащат десетилетия наред здравните осигуровки! Ако сме хора като другите хора, ще излезем на улицата и ако трябва ще съборим с камъни Министерство на здравеопазването. Като свършим с него, може да съборим и поне още няколко [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: Lillly   
Дата:   25-03-08 11:32

осигуровките, които плащаме изобщо не са малки спрямо доходите и обслужването[smilie23]

много тъжна история, дано се раздуе от медиите и да последват някакви промени

Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: gorbi   
Дата:   25-03-08 11:37


.. ако оставим емоциите настрана, ние с нашите задължителни здравни осигуровки осигуряваме някакъв минимум на здравната система да съществува.... Което е различно от здравните осигуровки, плащани в животозастрахователна компания, където получаваш за каквото плащаш по договор. Добре е най-после хората да разберат, че със стотинките които им събират като здравни осигуровки, няма как да си осигурят комфорт при лечение. Това е просто носталгия по безплатното здравеопазване по времето на комунизма. От друга страна здравните услуги за деца са безплатни, което е пре пре достатъчно за количеството здравни осигуровки които плащаме....

Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: n1x0n   
Дата:   25-03-08 11:46

Добре е най-после хората да разберат, че със стотинките които им събират като здравни осигуровки, няма как да си осигурят комфорт при лечение.

Какъв комфорт бе човек?! Говорим за първа помощ, не за комфорт...

Пък здравните вноски са определени от държавата, като са жълти стотинки и не стигат - ми да ги вдигнат, ама първо да почнат да предлагат адекватно обслужване.

То има хора дето се осигуряват на абсолютния максимум и пак им се полага единствено лечение в тия клоаки, дето наричаме болници.


Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: gorbi   
Дата:   25-03-08 11:57

Никсън - държавата НИКОГА няма да предложи адекватно обслужване.... Затова е по-добре, че осигуровките са ниски, за да може човек да заложи на истиското здравеопазване - частното. Тогава може да разчиташ и на адкватна първа, втора и всякаква медицинска помощ....

Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: elrisha   
Дата:   25-03-08 12:12

Горби, тогава защо изобщо да им давам пари?![smilie11] Излиза нещо като..бе ти си плати,живей с мисълта,че са стинки,ама няколко милона като платят тия стинки ехеее..не плазми,ами и кабаретни девойки ще си викаме(бтв, това съм го виждала наистина!!!),а иначе давай пари на частниците да те гледат и нас не ни занимавай с глупости.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: pmartinov   
Дата:   25-03-08 12:21

СВЕТАТА ИНКВИЗИЦИЯ е нищо в сравнения с здравната ни система !



n1x0n [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: Todd   
Дата:   25-03-08 12:25

Аз бех една нощ в болницата за един човек ...за малко им се размина да изтряскам персонала по един юмрук ...за една спица.

Искам да умра на улицата и те да не знаят адреса...иначе там ша предам богу дух като мизерник !!!

Има и дуги доктори и клиники и аз им имам телефоните ...иначе бързата помощ [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: delchev   
Дата:   25-03-08 12:30

те пък като приемат сигнала щото идват със светкавична скорост [ezik]

През декември изпаднах в шок - кръвно налягане с горна граница 40, такива ми ти работи - от приемането на сигнала до пристигането на линейката са минали повече от 45мин (аз това не го помня, щото по това време съм бил в безсъзнание). Иначе като са стигнали до Пирогов - там са ме освестили за по-малко от 30мин, но стигането до там е било баси приключението (по разкази на сестра ми) - и това при ясен и точен адрес...

Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: slivenski   
Дата:   25-03-08 12:31

Просто нямам думи... На човек наистина му остава само да се моли да не му се случва... Оправия няма... [smilie21] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: pmartinov   
Дата:   25-03-08 15:44

Здравната система в България отдавна е преминала границата на Абсурда ...


Съдебната и тя не е по-назад !



Много е трудно да обясниш на чужденец тази абсурдна реалност.



Добро пожаловать в Абсурдистань !


Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: maldito   
Дата:   25-03-08 16:00

ДЪРЖАВАТА ....България отдавна е преминала границата на Абсурда ...



Отговори на това съобщение
 Re: Спешните случаи и спешната помощ.
Автор: elrisha   
Дата:   25-03-08 18:43

току що разбрах,че става дума за проф. Румен Георгиев - Рум[smilie10],за който вече има тема в нашия форум[smilie2]

е.............

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.