Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Вчера
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   10-08-07 18:03

Се почуствах доста необичаино.
Реших да се поразходя до центъра, да купя книги, да се видя с приятели.

Автобусът, които доиде след доста време....направи странен завои от булевард Цариградско, и пое извън нормалното си трасе надолу...към Подуене!
Сетих се, че това е следващият гениален ход на бат Бойко....но пък ми обърка плановете.[smilie2]
На въпроса ми, ще мине ли през Орлов мост, всички присъстващи в него мулеха уши в буквалният смисъл....и мълчеха [smilie5]
Слизам на ситняково....купувам пред мен веднага търсената книга....и все пак продължавам към центъра....така пеша....ходеики сам по абсолютно опразненият огромен булевард, които беше притихнал и нито се работеше по него, нито коли се движеха. Половината от платната не бяха пипани...но затворени.
Движението беше в пълна парализа, но аз имам крака.
Минавам покраи един старец-книжар, на които обикновено бутам нещо, този път не го очаквах в това безлюдие....и тои побесня, че този път не съм купил от него!
Казах му, колко още имам да купувам, но ще го избягвам....защото и беднотията вероятно е доста голям порок и води до неблагодарност и тъпоумие [smile]
Останалите книги на Славейков струват 4-5Х цената си. Организирано и на всяка сергия!
Това което търся, съм го прочел и го имам....но книжарите спорят с мен, че няма такова издание (познаваме се....)[smilie5]
Среща ме Снежанка, и ме завежда в неината книжарница, където купувам въпросното издание не за 25, а за 7 лв.[smilie7]
Решавам, че добре знаят какво и къде има и кога да крият.....и бележа началото на книжарската мафия в Бг [smilie18]
На Славейков каквото търсите ще намерите или не....още от първата сергия. всичко е унифицирано, както кое кога да се избага....така и съответната горница.
Честито.


и така нататък [smilie7]


навръщане, 45 минути си очаквам автобуса, на които на светлинното табло пише идва след 5 мин.....после след 25....после след 35.....а никакъв не минава.....после почва пак да се нижат произволни цифри.
Едно такси мина....въпреки, че съвсем не бързах.....но не ми се носеше една торба с книги [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Amigo   
Дата:   10-08-07 18:09

Снежанка ли знае тайни книжари [smile] [smilie6] [smilie6] че ми трябват едно-две книжлета, дето ги няма на пазара [smilie6] [smilie6] [smilie8]
Иначе бат Бойко голем удар направи с цариградското; добре, че не минавам оттам тези дни [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   10-08-07 18:15

Ми заведе ме на 30 м. от Славейков....в един асансьор....и ме изнасили браче [smilie7]
Асансьора се качи и направо ни излунзи в някаква....книжарница.
Вътре има всичко....и голи маци [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Снежанка   
Дата:   10-08-07 18:17

айде пак [ezik] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Снежанка   
Дата:   10-08-07 18:17

и голи ъъ... бе мъже бяха, ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   10-08-07 18:21

Е пропуснах няколко унизителни за самочуствието ми моменти....как на комар станах малко на кайма ама.....то пък като заваля един топъл летен дъжд, та накара софииската виртуална филхармония да запре пошлото си виртуално изпълнение на годишните времена поне [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   10-08-07 18:22

Снежанкооо....хелюцинираш....
оппп...ти май имаш впредвид тия педерастките арт фото-албумчета с голи педераси, дето висяха по лавиците.
Аз през това време гледах стрииптиза на книжарката бе , докато ме развеждаше по лавиците и показваше[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Снежанка   
Дата:   10-08-07 18:23

Да, а мен ме изядоха комари.

Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Снежанка   
Дата:   10-08-07 18:24

гледай, гледай... ше видиш ти [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   10-08-07 18:25

Абе с две думи изпитах някакво непознато чуство на провинциализъм в центъра на София.
На бат Бойко ли...на кои ли държа преживяването незнам [smilie5]
Иначе усетих огромната необичайна вълна провинциалисти....отворили се невероятно за...култура....макар и на екранче отпред [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Снежанка   
Дата:   10-08-07 18:32

Стигнахме до тук:

"Всичко това не е лошо, обаче не надхвърля рамките на вече известното. Освен в една точка: Моранди временно или окончателно е изваден от обръщение. Колко и какви задачи е изпълнявал и най-важното — кой му ги е възлагал — тия въпроси все още остават открити. Което знаеше, Ана го каза. Допълнителните, уж случайни и уж невинни подпитвания по време на нашите разговори — за връзките на Моранди, за работата му Женева и прочие — не донасят особен резултат. Няколко оскъдни подробности, съответствуващи изцяло на дадената от Любо характеристика — бонвиван и развей прах, застаряващ любовник, привързан по едни или други причини към една доста похотлива, доста суетна и доста невярна приятелка. И все пак успехът с Ана не е дребен. Особено като бъдеща възможност. Стига да не възникне някоя засечка и връзката да продължи нормално.

"

Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   10-08-07 18:34

[smilie2]



Публикацията е редактирана (10-08-07 18:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Снежанка   
Дата:   10-08-07 18:37

простак ... https://photo-forum.net/static/forum/2007-08/toax5346.JPG



Публикацията е редактирана (10-08-07 18:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   10-08-07 18:39

А Книгата "Тайното Учение" е толко наистина тайна....че никъде я няма....дори и в най-тайната книжарница [smilie7]


Ако иска някои да му я пратя на пощата виртуално....или линк да му дам [smilie18] [smilie21]

http://www.truden.com/download-file-217.html

Тайното учение
Богомил Райнов

ПРЕДГОВОР
„Няма религия по-висша от истината."
Названието на тази книга не е моя находка. То е заето от един капитален труд, публикуван преди сто години, за кой¬то по-натам ще стане дума. Не са мои открития и основните положения, изложени в книгата. Накъсо казано, не претендирам за авторство. Нещо повече: Пазил съм се от изкушени¬ето да проявявам нюанси на авторство в излагането на прин¬ципи, оповестени от същества, които неизмеримо ме превъз¬хождат. Единствената ми цел е била да изложа възможно най-точно, най-ясно и най-кратко тези принципи, съдържащи се в множество томове на една твърде специална литература, дос¬тъпна само за малцина.


Изпратил: Богомил Райнов
Версия: MS Word Размер на Файла: 134.04 Kb



не е пиратско, но проблем [smilie3]
авторът сам е намерил начин как да я тиражира макс [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   10-08-07 18:45

„Човечеството стига до мене по различни пътища, но по какъвто и път човек да се приближава към мене, на този път аз го приветствам, защото всички пътища ми принадлежат.“

Тайното учение


Някъде го бях чел: [smilie3]

Всички пътища водят към храма

в...евангелията беше [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Снежанка   
Дата:   10-08-07 18:50

https://photo-forum.net/static/forum/2007-08/lpht0118.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   10-08-07 18:56

темата е сериозна [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Снежанка   
Дата:   10-08-07 18:59

Виждам. https://photo-forum.net/static/forum/2007-08/iifc5258.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: jester   
Дата:   10-08-07 19:03

Моби, това същата Блаватска ли е, за която непрекъснато говори Мулдашев?

Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   10-08-07 19:05

Що ли някои хора си мислят, че няма каузи....а бързо трябва да яхнат обратното....за да са орижинални и забележими?[smilie8]
Що ли интерпретират собствената си низша представа за света като място, където единствената ти цел е да ....се наложиш в нещо, каквото и да е, но да си №1 ? [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   10-08-07 19:08

Индивидуалността - това е пътят към цял един нов свят, но себичността, е това което погубва [smilie7]

я да потърся как беше казано в книгата

Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   10-08-07 19:13

Мра¬кът е противоположност на всичко туй, което е светлина. Той се проявява в себичността, в низшето, в необузданата сти¬хия, в хаоса.
Всъщност мракът се ползва от сили, принадлежащи по право на светлината, след като разбира се съответно ги тран¬сформира и доведе до необходимата степен на деградация. Той използва огъня, но не за да създава, а за да руши;


„Индивидуалността и себичността са като раждането и смъртта. Образуването на инди¬видуалността е зараждане на Нов Свят, дока¬то себичността е като мъртвите вулкани на лу¬ната." (М.)


Отговори на това съобщение
 Re: Вчера
Автор: luboar   
Дата:   10-08-07 19:44

golem pisatel si be .. .. ... ....... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.