Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 17:48

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 17:48

Няма да се впускам в подробности, имам едно наказателно постановление от КАТ, в което ми е наложено наказание на основание разни закони и правилници, един от които е:

"З-Д I3-1745/2012/МВР"

Не мога да намеря никъде текста на въпросната заповед или разпоредба или каквото е там. Някой има ли представа къде мога да я намеря? Мерси предварително [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Krassy   
Дата:   11-02-13 17:49

Това е някакъв входящ номер на акт или глоба най-вероятно [smilie7]
Звъниш в КАТ и си питаш... или как беше... гише номер...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 17:51

това прилича на номера на акта, с който са ти документирали нарушението, не прилича на правилник или заповед...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 17:51

Не, не е входящ номер на акт, изреден е редом с членове от закона, които описват основанието, на което ми се налага наказанието. А имам съставен акт, но той си е с друг номер.



Публикацията е редактирана (11-02-13 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 17:53

Като цяло документи, които са I3 са някакви разпоредби на МВР, има няколко такива на страницата им, едната от които например определя максималния брой точки в талона и какви точки се отнемат за различните нарушения, но конкретната заповед 1745 от 2012 на МВР не я виждам никъде. Плюс това нарушението ми е от 2013, така че няма как да е номер на акт [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 17:57

аха..., да видях какво имаш предвид! И аз не намирам този номер, който търсиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Krassy   
Дата:   11-02-13 18:00

Това е АКТ по наказание "ако мине" [smilie7]
Майтапа настрана [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: asahi   
Дата:   11-02-13 18:01

Пиши на Захарчето.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 18:03

Кой е захарчето, дай някакви контакти?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 18:05

https://photo-forum.net/photographer/zahar4e

Бачка май в КАТ при нарушителите :)))



Публикацията е редактирана (11-02-13 18:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 18:29

Мерси, писах ѝ, дано да не ѝ досаждам [smilie3]



Публикацията е редактирана (11-02-13 18:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 18:40

Направих търсене в държавен вестник и там не мога да открия някога да има създавана такава заповед или изобщо документ с подобен номер, голяма мистерия.

А един такъв теоретичен въпрос към запознатите. Ако приемем, че е допусната грешка и не съществува такава заповед, имам ли право да обжалвам накаателното псотановление за процесуално нарушение или квото там се води? И ако да, то ще ми направят ли ново, което е коригирано или нямат право? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: mr_kras   
Дата:   11-02-13 19:05

Гледай да не изпуснеш срока. Документа вероятно е съществуващ, но когато не го знаеш, няма как да го спазваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: chavdarpg   
Дата:   11-02-13 20:10

Много по-лесно е, ако не правиш нарушения [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Ivodam   
Дата:   11-02-13 20:19

CyberGene:

Имай предвид, че тъй като България не е истинска правова държава, която се управлява директно от закони, а е една полуфеодална мешавица от подзаконови актове, като наредби, заповеди, правилници и т.н., кашата е голяма. Има много стари заповеди, които са действали в някакъв момент, но са отменени от по-късни заповеди, и почти е невъзможно да ги намериш в нета. Трябва ровене в Държавен вестник в рубриката "Да се върнем години назад"...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 20:21

е това е от 2012-та в случая..., поне така пише на името му :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 20:43

Чавдар, съгласен съм, само че в случая смятам, че не съм извършил никакво нарушение и искам да обжалвам наложеното ми наказателно постановление. Преди да пристъпя към това обаче трябва да се запозная детайлно със законовите основания, на база на които ми е наложено наказанието.

Преди две години обжалвах наказателно постановление, защитавах се сам в съда и спечелих делото, но интересното е, че накрая се оказа, че в наказателното ми постановление е имало процесуални нарушения, а именно цитиране на погрешен член от закона. В онзи случай например имах съставен акт за преминаване на червен светофар, като в самия акт беше написано, че съм нарушил член от ЗДП, който твърди приблизително "кръстовищата се регулират посредством светофарна уредба с червен, жълт и зелен сигнал". Този член само по себе си не казва нищо. Има си отделен член, който описва кои сигнали за какво служат и който забранява преминаването на червено. Написвайки, че съм нарушил първия член, полицаите твърдят, че едва ли не съм взривил светофара [smilie18] Факт е, че аз не бях минал на червено и полицаите не бяха свидетели на това, а просто дойдоха и по тяхно усмотрение прецениха, че най-вероятно съм бил минал на червено. Но нека и те да бъдат коректни при прилагането на закона, щото утре може да се объркат и да пишат, че вместо да карам с изключени фарове, съм карал пиян... Процесуалните нарушения са сериозни нарушения, така че не изключвам в тоя случай отново да има нещо такова и затова искам всичко да ми е чисто, преди да пристъпя към делото.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: riddick   
Дата:   11-02-13 20:44

Намери някой със Сиела или Апис. Там трябва да излезе.[smilie7]

А ако и там го няма...[smilie8]



Публикацията е редактирана (11-02-13 20:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-13 20:52

Сайбъре, да ти кажа ли откровено? Зависи от съдията. Има съдии, при които актовете падат, дори да си има нарушение (верно стига да не е фрапиращо и да имаш що годе кадърно написано възражение) има съдии дето режат, дори при видно пропуски от страна на катаджиите. До късмет си е, при кой ще те паднеш. Но и в двата случая няма смисъл да ходиш, като назначат делото, това не променя крайното решение на съдията (от опит ги знам тия неща[smilie5]). И имаш право винаги да обжалваш, не само при грешка в постановлението, но дори и са супер прави и ти супер виновен, и даже да са те хванали на калъп с жената на шефа на КАТ

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 20:55

Ама при процесуална грешка възражението му ще супер лесно за писане, докато иначе трябва да се обяснява нещо...:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 21:04

например:

"Възразявам срещу акта, защото тези са идиоти.
Във връзка с така изложеното възражение, моля да прекратите заведеното срещу мен административно-наказателно производство."


после ще ти кажа и наказателното постановление как да обжалваш[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: virtus   
Дата:   11-02-13 21:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 21:09

"Пита те наясно ли сте с това което ви обясних"

Никога не съм чувал полицай да казва това. Обикновено казват "Подпиши се тук":)))

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: DTV   
Дата:   11-02-13 21:11

Заповеди не се публикуват в Държавен вестник.
Нямат и силата на норматив. Някакъв вид допълнителни уточнения са към действащи нормативи.Рядко изобщо фигурират и се оповестяват някъде публично. За вътрешно ползване на съответното министерство и подопечните му ведомства/структури са, в общи линии вътрешноведомствено се движат. Така че, ако няма нещо в сайта на МВР, в някаква секция нормативни документи евентуално, тогава от самото министерство, питаш, помолваш там да се запознаеш със съдържанието или добре познатото и действащо - някой познат от системата им да ти я издири.



Публикацията е редактирана (11-02-13 21:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Todd   
Дата:   11-02-13 21:13

За един акт толкоз разправии .... никога няма да се занимавам .

[smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 21:13

Значи работата е, че на мен преди месец ми написаха акт, с който аз не бях съгласен и затова отказах да го подпиша, вследствие на което нямам копие от акта, а днес отидох и директно си получих наказателното постановление, в което е споменатата мистериозна заповед с номер, който липсва дори и в държавен вестник.

Та сега имам 7 дни, за да обжалвам и мисля да го направя.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 21:16

кажи, че никога не са те спирали полицаи и тези, които са написали акта ги знаеш само от кварталната кръчма... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: b0bb0   
Дата:   11-02-13 21:18

Тази заповед излиза в разни съдебни решения:

"Наказателното постановление е издадено от компетентен по степен, място и материя орган. Видно от приложената по делото в заверено ксерокс копие Заповед № Із-1745/28.08.2012 година на Министъра на вътрешните работи е, че Началниците на сектор ПП при ОД на МВР са овластени да издават наказателни постановления за извършени нарушения по ЗДП."

"На първо място, следва да се обсъди въпросът за процесуалноправната законосъобразност на обжалваното наказателно постановление. Съдът намира, че наказателното постановление е издадено от компетентен по смисъла на закона орган – Началника на сектор „ПП” към ОДМВР-М., видно от приложена по делото Заповед №I3-1745/28.08.2012 г. /л. 10 от делото/, спазено е производството по издаване на наказателното постановление, както и предвидената в разпоредбата на чл. 57 ЗАНН форма. "

Актът ти е съставен от Началник сектор ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ssto   
Дата:   11-02-13 21:20

В Закона за административните нарушения и наказания, чл. 2, ал. 1, пише, че "Деянията, които съставляват административни нарушения, и съответните за тях наказания, се определят със закон или указ." Не може заповед да съдържа правно основание за издаване на наказателно постановление.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Gruyu   
Дата:   11-02-13 21:22

ако ви спрат за проверка за алкохол и сте пили, непосредствено преди да надуете кавала направете 5-6 дълбоки вдишвания и издишвания да опресните въздуха в дробовете и тогава духайте - действа![smilie5] ...е, ако не можете да стоите на краката си не минава номера![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ssto   
Дата:   11-02-13 21:24

Възможно е подписалият наказателното постановление да не разполага с такава компетентност, а такава да му е делегирана, с посочената заповед. Има правила при предоставяне на правомощия, и те не винаги се спазват. Ако случаят е такъв, това е самостоятелно основание за отмяна на НП, като издадено от некомпетентен адм. орган.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 21:24

Те най-вероятно са посочли основните източници, който ѝСайбъра си е проверил, просто е посочена и тази заповед и той я тъси и нея, за да си провери нещата...! Не е казано, че тази заповед съдържа нарушението. Може да е както казва b0bb0...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: photo_liubitel   
Дата:   11-02-13 21:27

Писах ти на лично

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ssto   
Дата:   11-02-13 21:29

Ако разполагаш с време, преди да изтече срокът за обжалване на НП, поискай копие от "З-Д I3-1745/2012/МВР" от съответната служба пътна полиция. Можеш да ми я пуснеш на ЛС, ще ти кажа има ли нарушение при издаването, и може ли да те ползва при обжалването.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 21:43

Добре, благодаря ви за съдействието, ще действам.

Може би е редно да опиша случая...

Карам си аз колата и съм минал покрай катаджии. Явно са решили в последния момент да ми подадат палка за спиране, обаче аз не съм видял и съм продължил да си карам. Те се качват в някаква частна кола и тръгват след мен, като след 2-3 светофара ме настигат (всичкото това до тоя момент аз не го подозирам) и изненадващо за мен виждам как от някаква частна кола излиза някакъв полицай, идва към мен и почва да ми се кара, аз седя опулен, щото не мога да разбера какво става. Иска ми документите, взе ми ги и вика: върни се там, където стоим!!! Това се случва на орлов мост. И аз оставам без документи по средата на кръстовище и звъня на 112, щото се притесних, че някакви фалшиви полицаи са ми откраднали документите, даже има записано как съм се обадил на 112, където хората също се притесниха и ме карат да отида до първо районно. Отивам аз там, където някакъв полицай явно разбра какво е станало и като му описах маршрута, вика: явно са били колегите на спортната палата, отиди до там с колата да видиш дали не е така и после да задействаме ако трябва нещо. И така, аз през цялото време без никакви документи, карам през половин София и накрая отивам на спортната палата и да - тоя същия с някакъв колега, написали ми акт, че не съм спрял на палка. Аз отказах да го подпиша, щото не бях съгласен - аз просто наистина не съм ги видял. Друго нарушение не съм извършил... И не ми връчиха копие на акта. А днес ми върчват наказателно постановление, с което ми се отнема книжката за 1 месец и глоба 100лв.

Та сега някак трябва да обжалвам. Хубаво, не съм спрял на палка, ама те явно не са ми показали ясен сигнал или е било в последния момент ли, кой знае какво, може аз да съм гледал страничното огледало и да не съм ги видял, кой знае как е станало...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Todd   
Дата:   11-02-13 21:46

Ами ако си видял и си се направил на разсеян ??? Те от къде да знаят ?


[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 21:51

Ами не знам, да се извадят някакви записи тогава от камери в района, за да се види, че наистина са ми махнали пред колата и аз не съм спрял, щото иначе много неща са възможни...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: promis   
Дата:   11-02-13 21:52

А за какво нарушение са искали да те спрат? Нали уж щяха вече да спират само при нарушение?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: virtus   
Дата:   11-02-13 21:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: asahi   
Дата:   11-02-13 21:57

Не си го изиграл правилно. Липсата на подпис в Протокола за нарушение нищо не означава.
Във възражение можеше да напишеш, че не са били със светлоотразителни жилетки, бели шапки, стоели са в тъмното, не е имало полицейски автомобил, помислил си, че са менте полицаи, абе да намериш техен пропуск.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 21:59

Еми може би не е за нарушение, може би са искали просто рутинна проверка да ми направят, знам ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 22:00

Не е нужно да го пишеш на протокола, може да го напишеш това дето вика асахи и на възражението..., все тая... Аз щях да заключа врата на колата да не им давам документи и да звъня на 112, за да кажа, че някакви се опитват да ме изкарат от кола с частната си кола и фалшивите си униформи...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 22:01

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 22:03

То аз вече съм забравил какво беше, ама като се върнах, май нямаха патрулка, само си седяха там, забравил съм наистина.

Има един куриозен факт. Аз нали отказах да се подпиша. И в такъв случай намират свидетел, който да потвърди, че отказвам да подпиша. И аз си седнах в колата и зачакаха. И по едно време ме викат - Тити Папазов [smilie18] С някакво бутилка вино, която я остави на някакъв джип май за тях... Много беше подозрително. А аз се ядосах, защото той без малко да подпише, без изобщо да ме е питал дали наистина аз отказвам да подпиша. Аз даже му викам:
- Господин Папазов, щяхте да се подпишете за нещо, дето дори не знаете какво е, а искахте да ставате кмет...
Пък той веднага взе да се оправдава:
- Ааа, не! Аз щях първо да проверя под какво се подписвам [smilie18]

Да бе, да... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: OIM   
Дата:   11-02-13 22:07

Затова шофьорите почнаха да си слагат камери в колата и като има такава ситуация може да се види на записа какво е било


Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 22:11

Трябва да си сложа и аз една такава - не само заради ченгетата, ами и така за всеки случай, щото всякакви простотии стават, включително колко пъти ми я драха и кво ли не...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: virtus   
Дата:   11-02-13 22:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 22:27

virtus, какво общо има паркирането на място за инвалиди с описаното от Сайбъра?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: virtus   
Дата:   11-02-13 22:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   11-02-13 22:34

Той ejko чете ...

Автор: CyberGene
Дата: 11-02-13 21:43



Може би е редно да опиша случая...

Карам си аз колата и съм минал покрай катаджии. ......


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 22:37

Моят случай е неспиране на полицейска палка. Написал съм го по-горе, но да повторя все пак, явно колегата не е прочел добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: virtus   
Дата:   11-02-13 22:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: promis   
Дата:   11-02-13 22:58

Наистина, странно как се е получило това. Понякога постовете тук си сменят местата от само себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: baraba   
Дата:   12-02-13 03:12

само да вметна че като искаш да получиш копие от акта се подписваш само долу в дясно.. за получаване на копие от акта.. останалото не те вълнува какво пишат ония. с фуражките...

по горе някой пишеше че зависи от съдията.. може би е така.. тук в прованса.. зависи от адвоката ти..
вземат ни по 100лв без значение какво е нарушението.. не става въпрос за алкохол де.. и всичко отпада.. дори и снимките от камерите.. младо е адвокатчето но тия актове ги има за спортна злоба..
само една буква или цифра да има сгрешен един акт и го прави невалиден!

не си давам документите докато не разбера къв е полицая и в кои клон на полицията работи.. защото веднъж и на мен един ми ги взе.. и аз се оплаках.. мина месец докато ми ги върнат.. бил пазач в полицейска унифиорма.. решил да изкара левчета за да си пазари на градксия пазар.. смете се може би ся.. аз като го видях униформен и му ги дадох.. тои поиска и пари.. аз ако имах шях да дам .. ама нямах.. а полицая ми каза изчакай да ти напиша акта.. и тръгна.. а на мен ми се ходише до тоалетна и бягах до тоалетна.. като се върнах него го нямаше.. та тъй...месец без документи си карах..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 08:01

Мила родна картинка ...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 08:24

то затова тука е такава повсеместна кочина. всеки не спира да мрънка и да псува що нема никактв ред, а сам не спазва никакви правила и на всичкото отгоре когато го понастъпят, вместо да си плати глобата, НЕ, той впряга всички сили и връзки да я заобиколи и реално натоварва допълнително държавната администрация да се занимава с неговите прищявки.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Marillion   
Дата:   12-02-13 08:27

Най-вероятно тази заповед представлява упълномощаването на съответното длъжностно лице да съставя наказателни постановления.

За това я няма никъде.

Пусни си жалбата и те са длъжни да я приложат.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Iordanov   
Дата:   12-02-13 09:02

серджи [smilie24]
Цял мозъчен тръс впрегнат вече.
Пич, ми ако не видиш дете по същия начин...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 09:17

Във Варна общинската полиция си позволява да пише "актове" и да прибира талоните на хората. После срещу 50 лв си го получаваш в общината. Маса народ ги осъди заради това. Обаче ни парите връщат, ни преустановяват тая практика. И лъжат че са катаджии, щото ги питам " Кви сте?" "КАТ" ми вика едното дупе и аз повярвах, как да предположа, че полицай може да ме излъже[smilie18] . Отивам в КАТ да си търся талона след месец " О, съжалявам господине този акт не е наш" " А на кой е?" викам " В общината". Отивам в общината- една изтрескана лелка ми говори на "ти"-" Няма да ти дам талона докато не си платиш акта" и го скъсах най-демонстративно пред нея . Тя книжката ми изтичаше след два месеца така или иначе. Отидох в КАТ, казах че съм си загубил книжката и талона и ми извадиха нови.Те така е в Кикосити[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: nemchev   
Дата:   12-02-13 09:32

Те и гранична полиция си придават важности. В неделя ме спряха и почнаха да ме оглеждат, все едно ще ме купуват. Искаха документи - дадох им. После искат и книжка и не знам си кво още. Пожелах им много здраве и дръпнах един фас докат се наумуват и ми върнат личната карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 09:43

Пич, ми ако не видиш дете по същия начин...

Трябва ли да спирам на деца, помахващи ми от някой тротоар?

Па да съм сгазил катаджията нямам спомен, все щеше да му личи [smilie8] Макар че сега като се замисля, доста смачкан изглеждаше.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 09:47

типично мизерно мислене което ни докара държавата до това състояние! ако не го осъзнавате и виждате, толкова по-жалко. Кибере, що не идеш в Тел Авив и така, шофирайки да не спреш на подаден сигнал от полицай? примерно...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Marillion   
Дата:   12-02-13 09:50

nemchev, гранична полиция имат правомощията на служителите в МВР.

fast_eyebrow, не давай НИКОГА личните си документи на служители от общинска полиция! При съставянето на АУАН, трябва да има и служител на МВР там, защото няма как иначе да ти поискат документи за самоличност. Направо недоумявам защо си им ги дал, че чак и да ти вземат талона.
Взимането на талона е принудителна административна мярка, която подлежи на самостоятелно обжалване пред съответния административен съд. Има наредба, която контролира от кой и в кои случаи може талона да бъде иззет и точно за кои нарушения се прави това. Дори преди седмица намалиха наполовина броят на нарушенията по ЗДвП, с които се отнемат контролни точки.

Търсете си правата!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 09:54

Е ние не живеем в Тел Авив. И ако наистина не го е видял? И на мен ми се е случвал да не видя стоппалка, като се скрие в някой храсталак и ми изкочи в последния момент махайки с палка като мажоретка на супербол, как да реагираш. Един полицай с една червена цивилна лада преди две години до Ардино в събота следобед, без да съм направил нищо, маха ми с палка. Ко ми махаш, ве! Въобще не го отразих [smilie18] Де да го знам къв е с таз лада, сам.

Марилион, нали ти казвам, като ги питах казаха КАТ. Въобще не съм предполагал че ще ме излъжат. Оттогава знам. И гледам и карти



Публикацията е редактирана (12-02-13 09:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 09:57

Сержи, извинявай, че мизерници като мен съсипаха държавата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 10:04

то да си само ти, с мед да те намажем [smilie18] просто си типичен пример, на понаучил нещо, пообразовал се и почва веднага да хитрее... ама мигогледа си му е същия - на селски тарикат. еми нема да се оправи тая държава скоро. те такива стават и политици и управници щото нема кой, критичната маса е такава и резултата е видим от космоса.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: OIM   
Дата:   12-02-13 10:11

http://roadcontrol.org.ua/node/1530


Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 10:12

Ако някой ден стигна до политиката и имаме възможност да направим народен съд, при който без съд и присъда са ти ясни що за стока са хората, ще те имам предвид за поста главен прок... ъъъ... екзекутор, нямаш грижи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 10:17

сори, не ме блазнат нито такива идеи, нито бих подкрепил политик с такива виждания. по-добре за това потърси подкрепа от тези дето ти помагат по-горе в темата да заобикаляш правилата и закона [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: promis   
Дата:   12-02-13 10:18

Автор: serjy
Дата: 12-02-13 10:04

еми нема да се оправи тая държава скоро


Напротив. Това е един от начините да се оправи тая държава. Хората трябва да са по-активни и да си търсят правата. Ама повечето, а не само единици, за да се натрупа критична маса и да се спре толерирането на глупостите.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   12-02-13 10:21

serjy май забравяш, че всеки е невинен до доказване на противното. Точно поради този мироглед, как всички сме виновни преди да сме се провинили сме на това дередже...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 10:23

Сержи, въпросът ми по тая тема беше пределно ясен - имам наказателно постановление, в което фигурира цитиране на някакъв закон, заповед или квото е там, текстът на който не мога да намеря никъде. Това е. Ти ме обяви за мизерник, който се опитва да прескача закона на база това. Изводът на тоя факт оставям на теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 10:34

що нямам никакви наказателни постановления при положение че въртя по 50хил. км. годишно? как само па тебе те глобяват неправилно? от далеч се вижда че гледаш да заобиколиш закона, въпреки че си го нарушил неспирайки на подаден сигнал от полицай. възползваш се от това, че повечето нямат твоето образование и може да са допуснали грешка при писането на акта. ДА, формално е така, но не се сърди че живееш в такава държава, когато по-образованите от теб и стоящите по-високо в администрацията се възползват по същия начин , точно като теб, да крадат без да попадат под ударите на закона.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: pif   
Дата:   12-02-13 10:44

Сержи,
и аз карам доста и имам поне 1 акт на година за глупости. Не защото съм нарушил закона а защото не съм искал да дам подкуп или съм се заял за действията на органите на реда. Затова си ходя по дела и си обжалвам.
Неспирането на стоп палка е доста сериозно нарушение, но полицаите нямат право да те преследват с немаркиран автомобил. Могат да те изпреварят и тогава да ти покажат стоп палката отново. Нямат право да ти отнемат документите и да те принуждават да ходиш на друго място освен в случаите когато си арестуван. Негова грешка е, че се е върнал на мястото. Трябвало е веднага след като се обади на 112 да отиде в най близкото РПУ и да подаде жалба като това ще доведе до връщането на документите му. Не могат да му съставят акт поради нарушенията на полицаите. Те са напуснали мястото на спиране конфискувайки документите му. Това си е за жалба не само пред МВР но и пред прокуратурата. Както и да го погледнеш си е полицейско самоволие в нарушение на закона.
Най вероятно след правилното обжалване в съда наказателното постановление ще падне но е много важен и разпита на полицаите. Трябва да се изиска разпечатка от разговорите с 112 и дежурния полицай на съответното РПУ по телефона както и да се призове като свидетел. От там ще излязат толкова процесуални нарушения, че няма как НП-то да не падне.
Не оправдавам нарушителя но не оправдавам и полицаите. Аз не бих си позволил да не спра на стоп палка. Но ако се опитат да те спрът с немаркиран автомобил без сирени и буркани и без стоп палка - дори да са униформени това е наказание по наказателния кодекс и те могат да влязат в затвора освен в случаите в които ти не си престъпник и бягаш от престъпление.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 10:49

Значи аз ако бях извършил някакво нарушение и затова да не искам да спра на палка, за да не ме глобят - ОК. Само че аз такова не съм извършил и не виждам защо ще бягам от тях [smilie8] Просто не съм ги видял, защото са тръгнали да ми изскачат от някой храт в последния момент. Ако са били засекли висока скорост или нещо от сорта, със сигурност щяха да ми го пишат като допълнително нарушение...



Публикацията е редактирана (12-02-13 10:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 11:19

вариант 1. шофирам, виждам полицай ми подава сигнал да спра, спирам, проверяват ми документите, продължавам... разносметка: загубни 2-3мин, продължавам да си върша работата.

вариант 2. шофирам, виждам полицай ми подава сигнал да спра, не спирам... равносметка: преследвам се с полицайте, с което нарушавам закона, може би и те го нарушават, обаждам се на 112, ходя до РПУ-та, жалби разправии, наказателни постановления, приказки по форумите, телефонни обаждания, дела и т.н.... загубено време - не може да се пресметне точно. държавната администрация се товари с моето дело, губя и аз време да ходя по дела....

е, при кой от вариантите една държава ще я наречем нормална и при кой ще я наречем просто България?

е, друго е ако докажеш, че шофирайки не виждаш какво става по уличното платно и нямаш предства как се променя пътната обстановка [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: promis   
Дата:   12-02-13 11:20

ти въобще прочете ли темата за какво е?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   12-02-13 11:23

Сайбъре ти сега не вдяваш, вървиш си по тротоара, настъпваш бананова кора и ..... БУМ по дупе [smilie5] . Естествено виновен си само и единствено ти, "банана" е невинен по презумпция [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 13:33

Сигурен съм , че не я е чел, затова така реагира[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 13:57

Сайбъра честно казано хич не ми прилича на някой дето няма да спре на полицай и ще бяга. Не го ли виждате, че е ранима музикантска душа. Веднъж засегна на някакъв човек песента, дето сега и да седнем целия форум не можем да се сетим мелодията, ако не си я пуснем и после се извиняваше и обясняваше в 200 поста...
А вие го изкарахте някакъв от Fast and Furious- Sofia drift [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-02-13 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 14:06

и то със сеата[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: baraba   
Дата:   12-02-13 14:19

Автор: serjy
Дата: 12-02-13 11:19

вариант 1.
вариант 2.

сержи.. ако за теб полицайте са нормални хора... щеше да е точно тъй как ги пишеш... само че то не е баш тъй...

вариант !. спират те.. идва някой дебелак.. и ръмжи... дай си документите..... хубу де.. ама кой си ти питам аз? че веднъж ги дадох и после един месец ги търсих... пак ръмжи оня.. и от ръмженете едва се долавя името му.. и нищо повече.. тъй.. повече не го питам кой е .. доверявам се че ще запомня поне № на птрулката.. започва се с оглеждането на колата.. но това си е точно 3 мин.. защото тои върви бавно.. и тежко.. дебелак е...следва.. отвори багажника.. защото съм го попитал кой е.. иначе на да ли щеше да ме накара да го отворя.. там има нещо да предположим.. в торба.. следва.. това какво е..от къде е..
ще спра до тук.. ама .. завиждам ти ако тез дето са те спирали са били точно как ти го описваш.. лятото ако те спрат в малко градче па идват и разпасани.. че им е и горещо... та.. не е тъй цивилизовано как го описваш ти.. в някой държави е тъй ама не и тук...
и забравих ти напиша края.. ако всичко ти е изрядно или не успее да открие нещо не редно.. пита .. а някой лев да се почерпим? това значи че може да се мине и с 5лв.. защото не е намерил нищо нередно..

- не може да се пресметне точно. държавната администрация се товари с моето дело, губя и аз време да ходя по дела....ако ония с палките не ни занимават с глупости.. или ги премахнат и останат само камерите.. и ние няма да товарим държавната администрация.. има нашенска поговорка.. каквото повикало-такова се обадило...

някой по-горе беше питал спират ли без нарушение...ДА спрат.. за рутини проверки.. но те са толкова рутиний колкото да вземат някой лев..

чакам скоро да вземат да проверяват за годността на пожарогасителите..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 14:23

Истински случай- един приятел gp го глобиха щото нямал аптечка в колата. Показвал му чантата си на полицая- вътре слушалка, апарат за кръвно, два аулина, две спринцовки с игли, урбазон, йод и малко марля и памук. И го изтрескали за аптечка[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: baraba   
Дата:   12-02-13 14:26

Автор: serjy

то затова тука е такава повсеместна кочина. всеки не спира да мрънка и да псува що нема никактв ред, а сам не спазва никакви правила


ами има от кого да гледаме бе сержи.. щом едни могат да карат по забраненото.. примерно в еднопосочна.. срещу колите.. значи всеки може.. или ако не ще си пробва връзките.. щом едни с фуражки могат да карат без колани.. ти сержи да си видял патрулка с колани???? ей тъй бе някой в фуражка в астрата да си е сложил колан? аз щото не съм видял.. може съм спяп..
щом може като е червен сфетофара да се пуснат бурканите да се мине ис лед това да се угасят..щом може да се правят рутини проверки на места забранени за спиране.. значи ме принуждават да наруша .. още да изреждам ли.. че тук се питаше за едно кодче.. то не може и да е номер.. някакъв си код..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 14:31

значи, ако полицаят е с наднормено тегло, всички произволия са ни позволени... странна логика. и с какви умности очакваш да те занимават, Шекспир ли да ти цитира [smilie18] после полицайте не били нормални хора, че ти къв си? същият си, нема на кой да се сърдиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   12-02-13 14:42

А изобщо може ли полицай да е с наднормено тегло ? Нямат ли изпит по физическа подготвка с нормативи за покриване ? Това не трябва ли да се минава всяка година ?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 16:11

Те като започнат, са тънки и слабички [smilie3] Едногодишен курс на "сега кво ще правим...", "може да почерпиш нещо..." и се превръщат в лоени топки. Тва е положението [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 16:13

И не слизат от тея астри. Оня ден гледам една такава астра се приближи плътно до една баничарница направо през прозореца на опела си купиха баници, без да слизат

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 16:25

"значи, ако полицаят е с наднормено тегло..."

би трябвало да го махнат от улицата и да го сложат на бюро, нали уж имат нормативи за попълване...?!?!? Не може 150 кила човек да гони хулигани по улици и тротоари...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: imitev   
Дата:   12-02-13 16:46


"купиха" [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Милиционер да плаща баничка с униформа виждал ли си [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 18:26

точно така! сега се огледайте кво пишете що го пишете и се замислето що полицайчетата са такива? щото са същите като вас [smilie18]
Хитър Петър братче [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ksuhorukov   
Дата:   12-02-13 18:29

Интересно ми е кой ви дава тия акъли да не подписвате актовете, които ви съставят...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: OIM   
Дата:   12-02-13 18:44

На 30 12 миналата година хванах едни такива катаджии , в едно мръсно , миризливо барче , където обикновено се събират клошари

Гледам катаджийската кола спряна , а зад нея знак '' Спирането забранено ''

Приближих се , мислех че са някъде наоколо , не предполагах че са вътре Гледам през прозореца , седят само двамата и собственика срещу тях

Влизам и казвам - Добър ден , колата отвън ваша ли е ?
Те - Да , наша е

Аз - А имате ли право да спирате тук , на забранено място ?
Единият казва - Ние дойдохме понеже се е задействал сота .../Първа лъжа /

Айде бе , катаджии и СОТ , както и да е
Обаче казвам в такъв случай ,щом сте спрели по необходимост трябва да си светнете лампите

Катаджията - Ама то това вече е отменено / Втора лъжа /
Аз - Как ще е отменено , нали имате Закона в колата дайте да видим че няма такова нещо ...

Той - Ами то това е уширение да могат да спират колите /Трета лъжа /

Аз - Какво уширение , това е лента за престрояване

Катаджията - Ами къде да спрем , на тротоара ли
Аз - А то това оставаше да паркирате на тротоара

Катаджията - Ама какво искате сега , казахме ви че дойдохме защото се е задействала алармата
Аз - Моля , да прекратите нарушението

Тогава вече не издържаха , оставиха кафето недоизпито , станаха и тръгнаха навън

Единия казва - Ето има и други коли спрени тук , на тях защо не направите забележка
Аз - Това е ваша работа , не моя Плащаме ви заплатите за да налагате ред , не да го нарушавате , пред очите на всички
Затова ви снимат хората постоянно Сега ще ви снимам

Извадих сапунерката от джоба и снимах един малък клип 5-6 секунди как се качват в колата и тръгват


Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 18:50

При недподписване просто втория дебелак се разписва като свидетел, води си "нарушителя е отказва да подпише" и акта си е съвсем валиден. Питайте ме откъде знам [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: promis   
Дата:   12-02-13 18:55

Темелко, от къде знаеш? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 19:04

Прочетох в един форум [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 19:07

Странното е че вторият дебелак винаги може да е свидетел а жена ми не може да ми е на мен

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 19:09

Някой ми беше казал, че подписвайки се под акта, признавам вината си, затова отказах да подпиша. Това вярно ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ksuhorukov   
Дата:   12-02-13 19:20

Подписвайки се под акта, по абсолютно никакъв начин не се декларира съгласие с която и да е от констатациите на административния орган. Подписът означава, че актът е връчен и адресатът му се е запознал със съдържанието му. Подписът дава право да получиш и екземпляр от акта. Без такъв екземпляр атакуването му пред административния орган е практически невъзможно и трябва да се изчака издаването на наказателното постановление за да има възможност за обжалване. Ако глобата е малка, дори не си струва разходите по делото.

Винаги си взимайте актовете! Без никакви изключения, независимо какъв орган ги издава!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 19:21

Можеш да подпишеш и със оспорване - има специално поле на акта за възражения.
Въобще в ЗДПе описано доста подробно ...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ksuhorukov   
Дата:   12-02-13 19:23

Не е задължително в полето за възражение да се пише каквото и да е. Законът гарантира правото това да се направи в тридневен срок след издаването на акта.
Уредбата не е в ЗДвП, а в ЗАНН.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 21:12

представи си, че живееш в "бяла" държава, шофираш и по "невнимание" не спираш на полицейски сигнал в следствие полицията те догонва и ти посран седиш и чакаш да си получиш акта. след това 100% ще тичаш да го платиш в най-кратък срок.


... еее, постъпи и тук така, ако искаш един ден децата ти да заживеят в нормална държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 21:23

В бяла държава полицията няма да ми вземе документите и да ми каже "айде сега върни се там, където бяхме", оставяйки ме по средата на оживено кръстовище, на което не мога да направя обратен завой и трябва да обиколя половин София без документи. Също така в белите държави полицаите не се крият по храстите като партизани и да ти изскачат в последния момент като балерини. В белите държави полицаите знаят законите. Защото сега днес се оказва, че са направили една голяма глупост. Не ми връчиха копие от акта, а е трябвало, въпреки че отказвам да го подпиша. И въпреки, че си поисках от тях. И на въпроса ми какво ще правя, ако в следващия един месец ме спрат техни колеги и аз нямам нито талон, нито мога да покажа копие от акт, ми отговориха: ще обясниш на колегите какво се е случило [smilie18]

Тъй като не сме бяла държава и полицаите ни са нискообразовани, аз сега ще се опитам да използвам всяка грешка, която може да са допуснали, за да ги стимулирам следващия път да се държат като в бяла държава.



Публикацията е редактирана (12-02-13 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 21:32

оправдания можеш да намериш стотици хиляди дори и в най-уредената държава. ти гледай себе си и не съди другите, щото резултата се вижда ясно, на какво ни е заприличала държаватата от толкова хитър петъровци.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 21:34

Както ти казах и по-назад в темата: прости ми, че съм виновен за упадъка на обществото ни [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 22:09

Ба, не се крият. В германия даже от въздуха те дебнат ... Ама немеца не хленчи че са го изненадали като къпеш се в градска баня, а отива и чинно си плаща. Не че има голям избор де - законите са им доста строги и недопускат шикалкавене.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:15

Ако ще го правим тук като в Германия, защо тогава просто не отида в Германия? Аз не искам тук да става като в Германия, харесва ми така както е, затова и съм останал тук, иначе като програмист мога да отида да си бачкам навсякъде, грижи нямам и стандарт ще поддържам горе-долу еднакъв навсякъде. Ама като забегнем у чужбина - що сме забегнАле и сме изоставили родината, ренегати. Като седим тук - що разваляме хубавата рОдина [smilie5] Нямате угодия [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   12-02-13 22:20

А въпроса беше дали някой знае какво гласи този член от закона .....

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:25

Вярно [smilie18]

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-02-13 00:11

Аз не съм виждал в "бяла" държава наистина да клечат отстрани на пътя и да хукват в лек свински тръс с палката напред да спират. Има камери, като направиш нарушение си получаваш акта. Ся да не спекулираме с нещата, че доста хора вече ходят по Европа или щатите и се знае кое как е. Обиколил съм половината щати с кола, не съм видял катаджия с палка. Може да те спре изотзад на магистралата или в града с патрулката, или ако е ъндъ кавър да ти напише тикет, след като 15 пъти те е питал дали си разбираш правата и дали си разбрал защо те е спрял, след като ти е обяснил, но няма изречения от типа" Иди там при колегата в колата да си подпишеш акта" и ти отиваш и едва ли не му се кланяш на разплутия тюфлек да си разпишеш акта през стъклото, щото точно така си изглежда отстрани- дълбок поклон с гъза навън към пътя, можеш да го видиш само у нас този поклон и съм сигурен, че катаджиите нарочно го правят. Последният път им казах- Ако искате да подписвам акта- тук в моята кола. Ама що?- ми вика полицая- Ами щот ма боли...кръста и не мога да стана. И тюфлекът се домъкна, надупи се той, както е редно и аз си подписах акта

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   13-02-13 00:14

Хаха, това последното ме разсмя сериозно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-02-13 00:24

Между другото черен катаджия на мотоцклет е най -ужасното, което може да ти се случи . Обикновено като им кажеш донт спийк инглиш ор спениш и те пускат, е ако е за леко превишена или малко нарушение естествено. Освен черния с бялата каска и харлито[smilie18] Той те изплющява моментално без много да му мисли

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: pif   
Дата:   13-02-13 00:24

Явно сайбъра обича да кара в насрещното и да не му пишат акт и затуй си седи тука.

Сержи,
ти като си такъв защитник на правото как реагираш когато видиш някой да кара в насрещното срещу тебе? А как реагираш като видиш майка с количка да пресича на 20 метра от пешеходната пътека? Или баба с дете на 20 метра от светофара? А мутра дето спира така, че да пречи на максимално много коли? Или това си е техен проблем, че нарушават закона и ако ги хванат - ще настояваш да си платят глобата без да мрънкат. Или поне рушвета.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: analgina   
Дата:   13-02-13 00:48

Сержи е голям в изказванията си, въпреки, че половината полицаи са за егане Моите любимци са магистралните, които спират с палка. Как точно очакват да спреш на магистрала? Ако ми махнат някога и спра на километър след тях, дали ще дойдат да ми поискат документите?
В Добрич до 1-во РПУ редовно спират да глобяват неправилно паркирали, като патрулката е в забранен участък, качена на тротоара, като го е запушила тотално. Не че паркинга на РПУ-то не е на 30 метра. Въобще има такива парадоксални полицаи, че се чудиш да се смееш ли, да плачеш ли.

Baraba, в Балчик полицаите са с колани в патрулките. Поне преди бяха. Чувал съм една история, как ги проверили и глобили изатова са завързани, но може и да е легенда. Но ги загледах, след като я чух и си бяха с колани.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: baraba   
Дата:   13-02-13 01:22

Автор: serjy
Дата: 12-02-13 21:12

представи си, че живееш в "бяла" държава, шофираш и по "невнимание" не спираш на полицейски сигнал в следствие полицията те догонва и ти посран седиш и чакаш да си получиш акта. след това 100% ще тичаш да го платиш в най-кратък срок.


... еее, постъпи и тук така, ако искаш един ден децата ти да заживеят в нормална държава.



абе ти ще да си сергей станишеф.. само така мога да нарека това малоумно расъждение..
а според теб ако не са подали сигнала на време.. как да го види? то не може да седиш скрит и да махаш с палка като че ли си гониш мухи и дапиташ що не са спрели.. има си начин указан ясно в закона как се подава сигнал за спиране .. прочети го..
да вземем на пример комщии те.. в търция не са ме спирали никога за проверка.. но гърците от 500метра започват едно светене с фенерчета и махане с палка.. няма начин да не ги забележиш.. а тук.. като го доближиш на 3 метра и тогава се сеща да маха или не.. ми то.. аз не съм длъжен да се втренчвам в фуражката му.. може па да гледам в страни в тоз момент...

те догонва и ти посран седиш и чакаш да си получиш акта. след това 100% ще тичаш да го платиш в най-кратък срок.
.........това най кефи.. ама ще мирише бе,,,, а акта може се обжалва и да се спечели делото..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   13-02-13 01:31

Чак в насрещното не карам, но си позволявам малки нарушения като превишаване на скоростта с до 20км/ч. А ми харесва тук, защото се усеща човешко отношение и разбиране [smilie5] Иначе ако ще срещам безкомпромисно, безпощадно и ледено роботско отношение тук в България, значи наистина по-добре да ходя в Германия да го практикувам на местна почва. Не искам България да стане такава държава, ние сме друг тип хора и за нас това не е естествено. Все едно да караш италианците да бъдат тихи, немците шумни, японците бохеми и т.н. с извинение за стереотипизацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   13-02-13 08:12

Добро Утро, момчета и момичета [cool]

пътувам доста и никой не ми изскача от храсталака в последния момент по някакъв митичен сценарии, описван тук. както и да е, нивото е доволно ниско, държавата е доволна кочинка и то е нормално, с пръдня боя не става. катаджииските ви проблеми са чудесен пример за мизерното ви мислене, проектиращо се и в обкражаващата ви среда [smilie7]

Кибере, ако една програма е с кофти код, писана от слаб програмист с малоумни раЗсъждения, не е виновен дебъгера. на добрият код, дебъгер не му е нужен [shtrak]



Публикацията е редактирана (13-02-13 08:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-02-13 08:28

Ако пътуваш много в България и никой не ти изкача от храстите с палка, то значи пътуваш в някакво хиперпространство, неподчиняващо се на времевия континиум. И сигурно и каруци и дупки не срещаш. Късметлия. И аз пътувам много ама мен чат-пат ме изненадват. Верно по-малко от преди ерата на камерите, но все още ги виждам.


п.п. Пише се "обкрЪжаваща" идва от "кръг"



Публикацията е редактирана (13-02-13 08:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: pif   
Дата:   13-02-13 09:52

Сержи,
не ми отговори на въпросите от предишния пост. Кяк реагираш на тарикатите в насрещното ?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   13-02-13 10:01

Пеф-е, като видя някой да пресича неправилно, спирам и го изчаквам, когато някой профучи срещу мен в насрещното, няма как да реагирам освен да се предпазя. заморазправата не е работещ инструмент в никоя бяла държава. иначе съм подавал сигнал, откакто го има 112, за неадекватно поведение на автомобил, ако успея да видя модела и номера на колата. то какво предлагаш, да тръгна да ги преследвам ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: nemchev   
Дата:   13-02-13 10:38

В неделя звънях на 112 за паднали камъни на стария път от Благоевград за Симитли. Тва беше към 10 сутринта. Върнах се по същия път към 18ч. и познайте...камъните не бяха ръднали. Пак звънях и пак ми казаха, че щели да предадът където трябва...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-02-13 13:30

звъня на 112(и не само аз) цяло лято за една чалгаджийска кръчма, дето ни тормози до 3-4 ч. сутринта в квартала. Естествено без ефект. Като питах защо- казаха, ние предаваме сигнала в полицията, те защо не реагират- не знаем

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: baraba   
Дата:   13-02-13 13:56

Автор: ksuhorukov
Дата: 12-02-13 18:29

Интересно ми е кой ви дава тия акъли да не подписвате актовете, които ви съставят...

подпишеш ли нещо малоумно значи си съгласен с малоумщината.. за това се подписва само най-долу в дясното кише за копие от акта.. нищо повече.. след като не си съгласен не подписваш!
за тия дето нямат актове.. акта се подписва на две места.. единия че си съгласен, другия подпис е че са ти дали копие от акта..

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.