Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 17:48

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 17:48

Няма да се впускам в подробности, имам едно наказателно постановление от КАТ, в което ми е наложено наказание на основание разни закони и правилници, един от които е:

"З-Д I3-1745/2012/МВР"

Не мога да намеря никъде текста на въпросната заповед или разпоредба или каквото е там. Някой има ли представа къде мога да я намеря? Мерси предварително [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Krassy   
Дата:   11-02-13 17:49

Това е някакъв входящ номер на акт или глоба най-вероятно [smilie7]
Звъниш в КАТ и си питаш... или как беше... гише номер...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 17:51

това прилича на номера на акта, с който са ти документирали нарушението, не прилича на правилник или заповед...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 17:51

Не, не е входящ номер на акт, изреден е редом с членове от закона, които описват основанието, на което ми се налага наказанието. А имам съставен акт, но той си е с друг номер.



Публикацията е редактирана (11-02-13 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 17:53

Като цяло документи, които са I3 са някакви разпоредби на МВР, има няколко такива на страницата им, едната от които например определя максималния брой точки в талона и какви точки се отнемат за различните нарушения, но конкретната заповед 1745 от 2012 на МВР не я виждам никъде. Плюс това нарушението ми е от 2013, така че няма как да е номер на акт [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 17:57

аха..., да видях какво имаш предвид! И аз не намирам този номер, който търсиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Krassy   
Дата:   11-02-13 18:00

Това е АКТ по наказание "ако мине" [smilie7]
Майтапа настрана [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: asahi   
Дата:   11-02-13 18:01

Пиши на Захарчето.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 18:03

Кой е захарчето, дай някакви контакти?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 18:05

https://photo-forum.net/photographer/zahar4e

Бачка май в КАТ при нарушителите :)))



Публикацията е редактирана (11-02-13 18:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 18:29

Мерси, писах ѝ, дано да не ѝ досаждам [smilie3]



Публикацията е редактирана (11-02-13 18:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 18:40

Направих търсене в държавен вестник и там не мога да открия някога да има създавана такава заповед или изобщо документ с подобен номер, голяма мистерия.

А един такъв теоретичен въпрос към запознатите. Ако приемем, че е допусната грешка и не съществува такава заповед, имам ли право да обжалвам накаателното псотановление за процесуално нарушение или квото там се води? И ако да, то ще ми направят ли ново, което е коригирано или нямат право? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: mr_kras   
Дата:   11-02-13 19:05

Гледай да не изпуснеш срока. Документа вероятно е съществуващ, но когато не го знаеш, няма как да го спазваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: chavdarpg   
Дата:   11-02-13 20:10

Много по-лесно е, ако не правиш нарушения [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Ivodam   
Дата:   11-02-13 20:19

CyberGene:

Имай предвид, че тъй като България не е истинска правова държава, която се управлява директно от закони, а е една полуфеодална мешавица от подзаконови актове, като наредби, заповеди, правилници и т.н., кашата е голяма. Има много стари заповеди, които са действали в някакъв момент, но са отменени от по-късни заповеди, и почти е невъзможно да ги намериш в нета. Трябва ровене в Държавен вестник в рубриката "Да се върнем години назад"...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 20:21

е това е от 2012-та в случая..., поне така пише на името му :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 20:43

Чавдар, съгласен съм, само че в случая смятам, че не съм извършил никакво нарушение и искам да обжалвам наложеното ми наказателно постановление. Преди да пристъпя към това обаче трябва да се запозная детайлно със законовите основания, на база на които ми е наложено наказанието.

Преди две години обжалвах наказателно постановление, защитавах се сам в съда и спечелих делото, но интересното е, че накрая се оказа, че в наказателното ми постановление е имало процесуални нарушения, а именно цитиране на погрешен член от закона. В онзи случай например имах съставен акт за преминаване на червен светофар, като в самия акт беше написано, че съм нарушил член от ЗДП, който твърди приблизително "кръстовищата се регулират посредством светофарна уредба с червен, жълт и зелен сигнал". Този член само по себе си не казва нищо. Има си отделен член, който описва кои сигнали за какво служат и който забранява преминаването на червено. Написвайки, че съм нарушил първия член, полицаите твърдят, че едва ли не съм взривил светофара [smilie18] Факт е, че аз не бях минал на червено и полицаите не бяха свидетели на това, а просто дойдоха и по тяхно усмотрение прецениха, че най-вероятно съм бил минал на червено. Но нека и те да бъдат коректни при прилагането на закона, щото утре може да се объркат и да пишат, че вместо да карам с изключени фарове, съм карал пиян... Процесуалните нарушения са сериозни нарушения, така че не изключвам в тоя случай отново да има нещо такова и затова искам всичко да ми е чисто, преди да пристъпя към делото.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: riddick   
Дата:   11-02-13 20:44

Намери някой със Сиела или Апис. Там трябва да излезе.[smilie7]

А ако и там го няма...[smilie8]



Публикацията е редактирана (11-02-13 20:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-13 20:52

Сайбъре, да ти кажа ли откровено? Зависи от съдията. Има съдии, при които актовете падат, дори да си има нарушение (верно стига да не е фрапиращо и да имаш що годе кадърно написано възражение) има съдии дето режат, дори при видно пропуски от страна на катаджиите. До късмет си е, при кой ще те паднеш. Но и в двата случая няма смисъл да ходиш, като назначат делото, това не променя крайното решение на съдията (от опит ги знам тия неща[smilie5]). И имаш право винаги да обжалваш, не само при грешка в постановлението, но дори и са супер прави и ти супер виновен, и даже да са те хванали на калъп с жената на шефа на КАТ

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 20:55

Ама при процесуална грешка възражението му ще супер лесно за писане, докато иначе трябва да се обяснява нещо...:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 21:04

например:

"Възразявам срещу акта, защото тези са идиоти.
Във връзка с така изложеното възражение, моля да прекратите заведеното срещу мен административно-наказателно производство."


после ще ти кажа и наказателното постановление как да обжалваш[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: virtus   
Дата:   11-02-13 21:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 21:09

"Пита те наясно ли сте с това което ви обясних"

Никога не съм чувал полицай да казва това. Обикновено казват "Подпиши се тук":)))

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: DTV   
Дата:   11-02-13 21:11

Заповеди не се публикуват в Държавен вестник.
Нямат и силата на норматив. Някакъв вид допълнителни уточнения са към действащи нормативи.Рядко изобщо фигурират и се оповестяват някъде публично. За вътрешно ползване на съответното министерство и подопечните му ведомства/структури са, в общи линии вътрешноведомствено се движат. Така че, ако няма нещо в сайта на МВР, в някаква секция нормативни документи евентуално, тогава от самото министерство, питаш, помолваш там да се запознаеш със съдържанието или добре познатото и действащо - някой познат от системата им да ти я издири.



Публикацията е редактирана (11-02-13 21:22)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.