Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   10-02-13 10:54

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   10-02-13 10:54

Бебе София ще проходи до месец и започнах да се оглеждам за обувки.
Има от Китайски за по 10 лв, през Български 20-30-50 лв до разни маркови по няколкостотин лева
Естествено, скъпите тръбят как всички останали ще увредят необратимо стъпалата на бебето

Знам, че тук има доста хора с експириънс (Съни правилно ли го написах?), та споделете опит, а умерения спам е добре дошъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: trace74   
Дата:   10-02-13 11:10

И за двете деца взимахме на К&К
Цените на първите о6увки се ядват, ама за по-големи стават 6ая скъпички според мен.

http://www.k-k.bg/shoes/product_info.php?f=69&products_id=946

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: Tnt   
Дата:   10-02-13 11:13

javari.de
Безплатна доставка до България и доста марки. Има избор и няма да правиш компромис с качеството за бебока

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   10-02-13 11:29

От скоро почваме да внасяме обувки и мога да ти покажа първите които пристигат утре.
https://www.dropbox.com/s/g6vaan4xphm189j/N88A4587.JPG
Всичко е от естествени материали (без ходилото)и най важното за разлика от повечето китайски модели и някой на К§К не са със свински стелки и хастар .



Публикацията е редактирана (10-02-13 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   10-02-13 11:32

Мерси Тинто, сайта е полезен.
Само че като гледам как се различават мерките на различните производители, в началото ще има малко поръчки за калибриране

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: Tnt   
Дата:   10-02-13 11:34

има и фр и ук, но в немския сайт правят най-добри намаления.

Колегите си обуват не само децата оттам. За калибрирането си прав обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: мара   
Дата:   10-02-13 11:36

tinto, twa si e qko skypo, ma [smilie18]
начи на колев са много, много качествени. аз лично съм ползвала предимно втора ъка от приятели. бебетата не деформират обувките. мене ако питаш - за вътре е най--добре без НИКВИ ОБУВКИ! лятото и вън даже, ако е що-годе безопасно, па така. тънко чорапче, в краен случай - дебело или терлик зимата. хем е най-физиологично, хем детето се калява. мойте са били така и трите. живеем в къща, температурата ни е по-ниска от блоковата. детската е била около 17 градуса, останалите помещения - до 20.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: attempt   
Дата:   10-02-13 11:37

temelko написа:

> в началото ще има малко поръчки за калибриране

Това няма как да стане просто. Имам две деца, та ти казвам от опит. Не пробват ли обувките, никога няма да си сигурен дали стават и са удобни. Дори да са същата марка. А понякога и след проба, пак се оказва че нещо не е баш тамън. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   10-02-13 11:40

Мдам - сега го обсъждахме с благоверната => поръчка от сайт отпада ...

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: niagara   
Дата:   10-02-13 12:09

Обувките се мерят, особено за детенце, когато не може да си каже тясно, широко или вътре нещо му убива.

Лесно да се обуват и да има отзад на петата едно кутре място за да расте крачето.

Може да ги обувате с дебело чорапче за да му е мекичко.

И аз гледам малкия колкото може да си ходи по чорапи и терлици.

Обаче ми се струва, че обувките на КК са нарочно много твърди, уж
за по-добре, но мен не ми се връзват някакси за удобни и не съм купувала изобщо.


Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   10-02-13 12:31

Аз питах нашия ortoped, който уж бил голямата работа и стигнахме до него след няколко некадърници дето измисляха какви ли не глупости. Та човекът каза, че бебшките обувки нямат свод и са равни. Елементарно е да се направи и не се изисква кой знае какво, но е виждал и сбъркани бебешки обувки. Каза, че всички обувки, в които не му се изкривява крака и са равни, а не ортопедични и са подходящи. Каза че всеки голям производител правил бебешки обувки и тои за своето дете отишал на някакъв аутлет и купил наи-евтините от производител на mаратонки.
Каза ми къде е този аутлет (някъде около Метро на Цариградскo) и купих за малкия някакви маратончици за 35 лв... Не са лоши (Nike се казва фирмата, не е готина, но в краина сметка е още бебе) аз бих си купил същия модел и отговаряха на uсловията.
Според мен не му взимайте високи обувки, защото с тях глезена се придържа и не е добре за прохождащо бебе, защото може да свикне неправилно, тои и без това няма да ходи още в снега. И имай предвид, че е най-добре да си ходи босичък (или с чорапки) когато може, да не го пускате из вас на килима с обувки, няма смисъл...



Публикацията е редактирана (10-02-13 12:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   10-02-13 12:35

жена ми често пазарува от това javari, няма никакви проблеми. Само пробвайте първо в някой магазин кой номер е...

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: dobriman   
Дата:   10-02-13 12:47

К и К са прекалено скъпи за качеството си.
На същите цени има доста по-добри. Със същото качество има 2 пъти по-евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: CyberGene   
Дата:   10-02-13 12:48

фотофорум.бг-мама.цом

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   10-02-13 13:07

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   10-02-13 13:12

"ще проходи до месец"


това как го знаеш, на колко е?

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ценослав   
Дата:   10-02-13 13:25

Темелко, значи по тънко ще ти излезе чрез "продавалника". Щото тия дребосъци растат като гъби, а търговците надуват цените гаче ли ще обличаме манекени! Харесваш си от оня форум, порйъчвош и ти пристига по Еконта примерно. И да те светна, щото вие младите сте прахосници!!!! Всичкопносено и омаляло, пери и прибирай в гардероба за следващите. Внучката се научи да ака на гърнето на майка си кога е била бебе! Ма вие младите пак да повторя сте прахосници!!![cool] [cool] [cool] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   10-02-13 13:31

То аз на малкия всичко, което мога му давам втора ръка..., нямам скрупули. Ама за обувки специално, на прохождащо бебе и не посмях...

A и в продавалника до сега много малко неща съм виждал, които не мога да си купя нови от някъде за същите пари. Много алчни това българите за непотребните си вещи...

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: niagara   
Дата:   10-02-13 13:35

за обувки - само нови[cool]


дрешки и колички може и втора ръка.


Цено,
обаче бързо стареят и прашасват на тавана, та аз раздавам на актуални бебета,
някой ден кога ли ще е ако ни дойде второ, все ще намерим нещо подходящо и чистичко.


Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   10-02-13 13:49

Моята работа - е почти 20 години е да продавам обувки и знам, че обувката е едно от най важните неща за прохождащите хлапета. Лично аз съм тесвал на моите две - момче и момиче . Не случайно има пълна забрана да се продават обувки втора употреба. Важно е първите месеци от прохождането детето да се чувства удобно и стабилно, особенно ако сте на ламинат или хлъзгав терикот. Според моя опит за сега е добре да му купите сандалки , хем да не се запотяват крачетата, хем са леки и след 3 месеца отново и вече с повече увереност и стабилност ще ги ползвате навън през деня. Избягвайте сандалки със свински хастар - едри и по тройка разположени дупки. Много вмирисва и запотява детското краче, но пък е най евтината кожа. Ако решиш мога след някол седмици да пратя снимки на новите модели за тази година. Всички с лепки или връзки с цип, за да се нагодят възможно най добре по детското краче. И не на последно място за момичетата е важен и дизайна и съчетанието от цветове [smile] .


Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: niagara   
Дата:   10-02-13 13:59

Тодоре,
ние от София как да стане ....да пробваме за децата ако си харесаме модели от твойте?[smilie8]


За прохождане и ходене из къщи и из игралници - чорапки с гумени точици отдолу [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   10-02-13 13:59

"за момичетата е важен и дизайна и съчетанието от цветове"


то е бебе, те са еднакви, нямат пол [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: niagara   
Дата:   10-02-13 14:04

ежко[smilie18] ... досега не си ли поглеждал в гащите да го видиш що за пол има твойто [smilie10] [smilie5] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   10-02-13 14:09

Гледам го, как да не го гледам..., ама то едната пишка пол не прави...
Нали го чувам, че реве като момиче за какво ли не... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: didesignbg   
Дата:   10-02-13 14:13

На това дете няма да му купуваш обувки, а буйки. Тея на Колев и Колев струват колкото един хубав черно бял филм. Не виждам какво го мислиш въобще. Иначе малката понеже е госпожица е все с пуми, адидаси и найкове от спортс дайрект при цена 20 лева даже и да сбъркаш номера не е фатално. Изкарваш ги с кутията на площадката все на някое ще станат.
Така и така сме отворили тема, на теб кой ти е стария ник, че почвам да се обърквам вече?

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   10-02-13 14:17

didesignbg, как е доставката от Дайректа?

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: didesignbg   
Дата:   10-02-13 14:24

От време на време е безплатна в Англия, постоянно над 70-тина паунда е фри за Англия, иначе е около 5. От там до тук Габко. Може и директно да ти ги доставят, но вече не е като преди 20 паунда неограничено количество.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: langel   
Дата:   10-02-13 14:25

Никакви обувки.
Прохождащите бебета не трябва да обуват обувки.
Най-добре боси. Ако е студено - с чорапи. Навън - тарлъци. Има и кожени тарлъци.

Изначалната цел на обувката е да предпази ходилото от нараняване.
Това при бебето няма как да стане - тарлъкът е достатъчен.
Това, че с твърдите подметки ще е по-стабилно са пълни глупости.

За обувчици се мисли, когато детето започне уверено да ходи и да подтичва самостоятелно.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   10-02-13 15:14

моя проходи на 10 месеца, на 11 и половина-12 тичаше сам и риташе топка в градинката. Малко е мокро за терлъци, иначе съм съгласен с лангел, когато може по чорапки и терлички...

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ценослав   
Дата:   10-02-13 16:03

Едно братче винаги доизносвало дрешките на батко си! Даже като порастнало се си мислело "Дано на бати булката не му хареса, че да остане за мен"![cool] [cool] [cool] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: feliz   
Дата:   10-02-13 16:44

МОйта до 8-9 годишна все с Колев я обувахме. Щото е дюстабан. Ортопеда каза само с ортопедични подметки. Верно малко цифра в сравнение в други, но качествени. Естествено после ти е жал да ги хвърлиш, щото не са мръднали и се дават на следващия.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   10-02-13 17:04

Какво е Колев?

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   10-02-13 17:09

Извода, който си направих от племенницата, щото детето израстна пред мен. Никакви изхвърляници за колички и обувки. Растат като гъби и специално обувките много бързо умаляват. Поне до 4-5 година. Подкрепям съвета за чорапчета с гумирано стъпало за начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: gorbi   
Дата:   10-02-13 17:29

баба ви все с обувки от по 50 лева е ходила... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: BOZO   
Дата:   10-02-13 17:33

Стига с тия чорапи, детето се рита с пръстите по ръбове, проходилки и т.н.
Има едни буйки, бели, естествена кожа, нещо като затворени сандалки, с тънка подметка. Идеални са, не запаряват, не убиват, ръчно шити са - на 'Капчица' и 'КК'. Два чифта са.
За да проходи по-бързо - обливане на чавето с отвара от суха орехова шума, сипва се във водата за къпане. Ускорява процеса много, става от веднъж.

Тодор от Варна, интерес към обувки от бг производител? Или само внос?

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   10-02-13 17:43

Благодаря на всички отзовали се, дадохте ни доста храна за размисъл.
Бебето е на 8+ месеца, от поведението и, все напира да се изправи и ходи - когато се подпира на нещо, съдя че скоро ще почне да щъка ...

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   10-02-13 17:50

Мен Зизуу ме впечатлиха, български, ръчно изработени, от естествени материали [smilie24] Сигурно в бг-мама ще има отзиви и за качеството им. Определено обаче изглеждат прекрасно [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: BOZO   
Дата:   10-02-13 17:58

ето ги

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: BOZO   
Дата:   10-02-13 20:05

В сайта на zeazoo издържам точно 10 секунди, тегля им една дълга и ударям X-a...

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   10-02-13 20:19

BOZO разбира се ДА винаги съм искал да работя с български производители, но малко останаха дето да работят с качествени материали . Повечето от "Пещера" е поръват всичко в Китай и тука пише само "произведено за Ала Бала " . Но нека се чуем по телефона.Това за чорапчетата е пълна глупост. Купуваш нещо което е половината от стойноста на сандала а го носиш само у вас .


Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   10-02-13 20:27

Автор: ejko
Дата: 10-02-13 14:09

Гледам го, как да не го гледам..., ама то едната пишка пол не прави...
Нали го чувам, че реве като момиче за какво ли не... [smilie18]


Зависи пак от децата - синът ми може и по пижама и ботуши на детска градина без да забележи , но щерката е с 3 години по малка само си подбира дрехите и обувките и е много взискателна към цветовете като излиза. Той е вече с лепен и шит нос , тя внимателна и нежна.


Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: langel   
Дата:   10-02-13 20:41

temelko - сигурно си забелязал, че бебето при напъните си да се изправя и опитите да ходи все гледа да се изправи на пръсти. Ако не го държиш не успява, но точно това упражнение с пръстите е най-важно за оформянето на ходилото и мускулатурата на краката. Твърдата подметка пречи на това.

Обувчици с твърда подметка - след като детето проходи сигурно и самостоятелно и единствено и само навън. Може да е месец-два, но може и да е 4 месеца след прощъпулника.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: feliz   
Дата:   10-02-13 22:38

Автор: ejko
Дата: 10-02-13 17:04

Какво е Колев?

====================
виж трети пост [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: Han_Solo   
Дата:   10-02-13 23:53

За меките подметки и ходенето бос или с мокасинки - има едни бебешки естествена кожа съм 100% за ... Моя проходи на 10 месеца сега е на 2 години и от тогава до сега гледаме да го обуваме с удобни и меки обущета. Колев и Колев биват - два чифта вече търкаляме, ама покрай тях имаме и други... и западни и български важното е да са удобни на детето

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   11-02-13 10:10

написа:

> МОйта до 8-9 годишна все с Колев я
> обувахме. Щото е дюстабан.
> Ортопеда каза само с ортопедични
> подметки. Верно малко цифра в
> сравнение в други, но качествени.
> Естествено после ти е жал да ги
> хвърлиш, щото не са мръднали и се
> дават на следващия.[smilie5]


А помогна ли за дюстабана?

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   11-02-13 10:41

написа:

> temelko - сигурно си забелязал, че
> бебето при напъните си да се
> изправя и опитите да ходи все
> гледа да се изправи на пръсти. Ако
> не го държиш не успява, но точно
> това упражнение с пръстите е
> най-важно за оформянето на
> ходилото и мускулатурата на
> краката. Твърдата подметка пречи
> на това.
>
> Обувчици с твърда подметка - след
> като детето проходи сигурно и
> самостоятелно и единствено и само
> навън. Може да е месец-два, но може
> и да е 4 месеца след прощъпулника.

Да на пръсти все стои - ще го имам предвид това.
Понеже прохождането вероятно ще е напролет - чудя се дали и на двора да я пускам боса. Майка и естевено не иска и да чуе за това

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: didesignbg   
Дата:   11-02-13 10:55

Не че нещо, но вържи пръст и тръгни по улицата ...
Това дете само ти и жена ти трябва да решите как ще го гледате. Дори допреди 15-20 години същите тези ортопеди са препоръчвали да се повиват бебетата със събрани крачета, ходи да питаш някой съвременен ортопед за тази практика. Може също да попиташ трябва ли на бебето да даваш вода, или не. Топло - студено, сокове - пюрета, памперси - пелени, антибиотици - хомеопатия. Мога сигурно да продължа до безкрайност, даже без да стигна до ваксините.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 11:02

didesignbg, дори по-страшно е..., разликите дори не са от 15-20 одини, но съм говорил с майки, които казват, че разликите са в период от няколко години... За 5 години викат че гледат две братчета по коренно различен начин.
Майка ми примерно не може да приеме, че не давам на едногодишното си дете риба. А то е рисково за алергии. Доводът и е "Теб все едно не съм те отгледала, както аз си знам!". Честно казано всеки път са ми на устата думите, че аз съм алергичен към всичко и имам астма, но за сега възпитанието ми надделява... Така че, didesignbg, имам чувството, че лекарите препоръчват съветите относно детското отглеждане на базата проба-грешка[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: langel   
Дата:   11-02-13 11:05

За на двора - има и кожени тарлъци.

didesignbg е прав - по изброените от него причини съм слушал, но много избирателно съм изпълнявал препоръките и на ортопеди и на баби /както и на форумни спецове [smilie18]/

Тъй че - съвети много, хора /и крака/ различни, обаче решението си е ваше.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 11:12

Според мен здравият разум винаги е добър съветник.
В къщи аз не ходя с обувки, няма причина да слагам на детето. На мен ми е най-ъдобно да ходя по чорапи, освен на плочките и презумирам, че и на бебета е така...
То бебока наистина в началото стои на пръсти за равновесие, дори палчетата им загрубяват. После това се оправя и ясно се вижда, кога почват да стъпват на стъпалото... Сега в градинката не го водя по терлици, защото е мокро, а и рита камъни и топка и много обича да стъпва в локвите..., но има родители, които цяло лято карат децата боси из парка. Аз леко бих се притеснявал от стъкла, кърлежи и глупости... Но наистина всеки си знае... Даже уважавам родители дето са джаста-праста от мен. Оценявам, че малко късничко придобих бебока и не разсъждавам вече като 20 годишен...

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   11-02-13 11:17

Проблемът, Ежко, е, че живеем в къща. отопляваме се с камина и пода е студен. Първия етаж е гранитогрес, на който дори чорапи с гумени точици не държат много. с Терлици е като на кънки. Освен това през зимата хладно на краката не знам дали е добра идея. Ние възрастните ходим по джапанки. В конкретния случай за този етаж трябва да има нещо между чорапа и пода.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 11:27

"с Терлици е като на кънки"

разбирам те много добре. като ходим на гости на моите родители и там мъникът се плъзга много по паркета. Може би някакви буйки с гумирани подметки..., не знам!

Имай предвид, че поне 1-2 месеца детето е силно нестабилно и упражненията по ходене на гранитогрес може да са изпитание за здравината на главата му. Аз по една или друга причина не давах на моя проходилка и бая падания имаше и главата му бая думкаше по незалепения паркет..., на гранитогреса в коридора доста по-късно почнах да го пускам!
Има и друго, от момента в който се изправи, до момента, в който тръгне има време. Няма да е толкова студено вече... В началото почват да се изправят в креватчетата си, после почват да се пускат пак в тях и се пльоскат без проблем, защото имат дюшече под себе си... Ако пробва да проходи за сефте на гранитогреса може да се изльоска така, че да не му се ходи после още бая време...

Хубаво е че ги мислиш вече нещата, но е възможно да е малко рано... Може да ти се падне някое пълзаче, дето да не може да го накар да ходи извън кревата си и да пускаш тема какви наколенки да му вземеш, че да лази на гранитогреса [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: dobriman   
Дата:   11-02-13 11:32

Бабата да плете терлички и отдолу да им кърпи кожени подметки.

Нашата така направи - зимата.
Лятото, вече нямаше нужда - боса ходеше, ама беше и стабилна.

Иначе навън аз с едни найкове я пусках в началото (предимно по моловете), а лятото със сандалки.

(купувам доста от ибей, и да не нацеля номера - цената си заслужава)

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   11-02-13 11:34

Аз си мисля, че не епроблем да занесеш 2 чифта терлици на обущаря да им зашие подметки от гьон (бабите си шият от дебела кожа), колко дебели ще прецените, хем изолация, хем няма да се пързаля [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 11:36

"терлички и отдолу да им кърпи кожени подметки" [smilie24]

Ако няма баба дето да го направи и сам можеш. За 3 часа се плетат едни терлички и никога да не си го правил, по туториъл в нета [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   11-02-13 11:40

Хахаха, с dobriman сме писали едновременно едно и също [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: didesignbg   
Дата:   11-02-13 11:52

Терлички по туториъл в нета [smilie24]

Имам познати дето взеха да вадят добри пари от хоум мейд боклучки купувани от самозабравили се хамериканци по нета. Почвам сериозно да се замислям, особено с цените на милата ни детска градина. Вярно заприличахме на бгмама. Бони да ни отдели един под форум, нали наскоро посветиха и фест. Тук някъде трябва да спомена, че аз там няма да влизам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   11-02-13 13:01

А кой те кара да влизаш в тая тема? Бягай при Димов, там има съспенс голям [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   11-02-13 13:02

Диди, Добриман, ма натам отиват нещата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: niagara   
Дата:   11-02-13 13:39

за лятото - меки кожени сандалки с предпазваща пръстите лента[cool] ,
а не от отворените, дето на децата им излизат напред пръстчетата и даже стъпват на земята с тях


Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: dobriman   
Дата:   11-02-13 13:55

Е то това е най-читавото.

Аз не следях кои мнения са твои, ама кожата е за да не се парзаля. Ако си на мокет и килим - не ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: feliz   
Дата:   11-02-13 14:14

ако става дума, да не се пързаля, има чорапки с гумирани формички на ходилото.[smilie5] иначе за вкъщи е най-добре от меките кожени буйки с ципче, за да не е босо.
МОйта още е дюстабанче. Но там лечението не става само с ортопедична стелка или подметка, а си трябват и упражнения, които тя не прави редовно.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 15:09

А това с дюстабана кога почва да се проявява? Питам за да знам в кой момент да почна да се притеснявам и да ходя по доктори... :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: мара   
Дата:   11-02-13 15:11

хич не ходи.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: dobriman   
Дата:   11-02-13 15:11

ми ти не ходиш ли (все още) всеки месец?
Те там казват.

На мойта пък не и пука коя обувка е лява, коя дясна.... иначе има претенции кой чифт да обуе.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 18:09

ходя всеки месец, верно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   11-02-13 18:33

Нашата хубостница няма дюстабан, а и предполагам че цяло лято боса по двора ще си оформи правилно ходилата

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 20:45

то преди определена възраст не може да се каже дали има плоски стъпала, но не помня каква беше 2-3 годиника или нещо такова, аз това питах по-горе... А преди да е проходило съвсем. Общо взето съм чувал, че да тича босичко на двора, по пясъка и т.н., и да не го правите 20 кила пеленаче и такива неща гарантират някакво спокойствие...



Публикацията е редактирана (11-02-13 21:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 12:03

Е възможност има цяло лято да е боса, ще видим как е ...

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: Нели   
Дата:   13-02-13 10:40

Един лекар ми обясняваше, че обувката оформя стъпалото и свода. Но не съм много сигурна, някой знае ли дали това е така наистина?

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: мара   
Дата:   13-02-13 10:41

естествено, че не е. инак дедо боже щеше да ни направи с обувки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: Нели   
Дата:   13-02-13 10:44

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: dobriman   
Дата:   13-02-13 10:44

Мара, грешиш.

справка: код "окобо".

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: мара   
Дата:   13-02-13 11:20

бе те там и други подобрения на господ са правили[smilie5] ...
http://itthing.com/wp-content/uploads/footpic.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: satyno   
Дата:   13-02-13 12:27

За малкия ( на четири години е ) взимаме обувки от няколко години оттук: ulitsa "Bademova Gora" 7 ( googlemap 42.669645,23.302214). Пазаруваме и от нета, но освен, че може да се обърка размера понякога качеството не отговаря на очакваното. Съгласен съм, че в къщи детето трябва да ходи по чорапки или терлички.


Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: feliz   
Дата:   13-02-13 14:29

Ежко, ние си я водихме профилактично на ортопед и той ни обясняваше, че е хубаво обувката да е с лек свод отвътре, най-вече, за да не се уморяват краката, не толкова за оформяне на стъпалото. Всъщност ние с такива оплаквания отидохме, когато ни казаха, че има плоско стъпало - бързо уморяване на стъпалата и болка при по-дълго ходене.
вижте ТАЗИ СТАТИЯ !
Мисля, че няма да ви навреди. Напротив.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   13-02-13 18:47

Аз на доктори много не вярвам, независимо че педиатърката ни е много свястна ...

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: мара   
Дата:   13-02-13 19:16

статията е готина и общо взето комай изводите сме ги написали и тука...квито сме професори по сичко [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: feliz   
Дата:   13-02-13 20:18

да, само дето не беше ясно, че не е хубаво да се износват чужди обувки, защото вече са придобили малко или много формата на друг крак.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: BOZO   
Дата:   13-02-13 20:34

То пък щото като нови са с формата на някой крак [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: feliz   
Дата:   13-02-13 20:54

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: мара   
Дата:   13-02-13 21:13

а, бебетата и малките деца си доизносват - там ако има деформации по обувката - отдалеч личи [smilie5] ....хич не давам по 40-50, па недай боже - по 100 кинта за чепици, дето се носят макс. година.
начи от 3 парчета няма ни едно с къф да е дефект по краката и ходилата...статистически мое да е пренебрежимо, ма колко пари съм икономисала...ехееееее!

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   13-02-13 21:19

Засега имаме едно дете, та няма да износва ... по натам - според зависи [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.