Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Открадната цигулка
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   20-01-13 21:31

Помолиха ме да разтръбя където мога... Накратко превод: Вчера, на 19ти, следобед е открадната цигулка от паркинга пред Джъмбо на пътя между Пловдив и Пазарджик. Ако някой има някаква информация, нека пише на момичето.

MY VIOLIN IS STOLEN!!! ..and not just any violin. This violin is from the Norrlands Opera house of Umeå, owned by the SparbanksStiftelsen Norrland and given to me as a scholarship for three years to play on. It is made in Italy, by the Swedish maker Jens Gösta Johansson in the year 2010 in Cremona. It has enormous value, not only to me personally but to everybody involved and also financially. The violin was stolen from a big parking lot in bright day light from a locked trunk on shopping center JUMBO – close to Plovdiv on the way to Pazardzhik, Bulgaria around 16.20-16.40 o clock yesterday Saturday the 19th of January 2013. At the same time, a guitar was also stolen from the car. The violin case is a black big case with three stickers on the back: Göteborg, W/L and UMEFOLK. It has some long ribbons on the sides, one with blue pattern and one with orange and red. On the top on the case there are some things attached: a keychain from India, a martinitsa (red and white ribbon) from Bulgaria and a green button from Slovenia. It is slightly torn on one side and you can see what the case is made from. The whole back has room for sheet music and there are a few set lists, Bulgarian tunes and an orange calendar with the name “Zvezdana Novakovic” inside. The violin is placed in a white silk bag and with a black and white scarf over it. The case has room for four bows but there is only one. On the top left side there are some significant things: Two handmade paper snakes, each with my names "Sofia" and “Högstadius”, two tiny Bulgarian folk dancing shoes and a dried four cloves. Except violin and bow in the case there are a set of Eva Pirazzi extra strings, a slightly broken looking shoulder rest in one of the smaller departments and rosin in a small wooden box. The violin is in light wood and in very good shape. It has a martenitsa attached to the “shell” and only one fine tuner. The back part is made by one piece of wood and all has the same, light beautiful color. Inside the violin there is a sticker with the violin maker’s name: Jens Gösta Johansson Cremona, 2010 If you know many musicians in the area – please share this post and help me in the search of finding it. If you have any tips on how to search for stolen instruments, please let me know! Deepest thanks, Sofia sofia.hogstadius@gmail.com 00359 876880199 0046 738409024

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151652327024129.616255.783989128&type=1

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната цигулка
Автор: asahi   
Дата:   20-01-13 21:41

Каква е гаранцията за достоверността на тази информация?

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната цигулка
Автор: kaiser.soze   
Дата:   20-01-13 21:53

има телефон, асахи, обади се и питай

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната цигулка
Автор: asahi   
Дата:   20-01-13 21:56

Не, няма да се обадя и няма да питам. Пусни съобщението в музикантския форум, а аз няма да разпространявам непроверена информация.
http://forum.muzikant.org/

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната цигулка
Автор: Vinsent   
Дата:   20-01-13 22:05

Дано да си я намерят!
Ще разкажа случай.

Имах приятел (той почина скоро, Бог да го прости) много добър цигулар. Притежаваше някаква много скъпа френска цигулка (примерно, френския аналог на Амати). Веднъж, някъде през 90-те години, се прибира от концерт. Покрай него притичват някакви, изтръгват от ръката му цигулката и изчезват. Той не знае какво да направи, губи и ума и дума. Тръгва като луд по улицата по която са избягали грабителите и плаче със сълзи. Пред някаква кръчма младеж го вижда, пита го защо плаче. Той разказва как са му грабнали цигулката. Младежа казва: влезни в заведението, ето пийни една кола, да видя какво мога да направя за теб. Той седи, пие кола, напълно съкрушен. След известно време влиза кръчмара, носи му цигулката. Човека не знае как да му се отблагодари, предлага му да идва да свири в кръчмата с цигулката без пари. Онзи отказва.


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната цигулка
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   21-01-13 00:06

asahi написа:

> Каква е гаранцията за
> достоверността на тази
> информация?

Има телефони, има имейл. Има профила на мацката в сураттефтеря. Нямам никаква представа. Помолиха да разпространя и го направих.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната цигулка
Автор: Krassy   
Дата:   21-01-13 00:07

Интересно...


а аз си търся цигулка.

Може да не свири, но да е автентична [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната цигулка
Автор: boreto   
Дата:   21-01-13 09:07

Имам виенска майсторска цигулка. Отдавна не свиря, децата ми и племениците не свирят, но за сега не я продавам.


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната цигулка
Автор: asahi   
Дата:   21-01-13 09:58

Внуците ще засвирят, дедо Боре [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната цигулка
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   21-01-13 10:08

На тоз паркинг май има камери....

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната цигулка
Автор: boreto   
Дата:   21-01-13 10:28

Може, може...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната цигулка
Автор: Krassy   
Дата:   21-01-13 10:45

То и майката на едно дете, съученичка на щерката предложи да ми даде безвъзмездно старата цигулка на дъщеря си, понеже има нова... но аз така не искам, неудобно ми е [smilie7]
Когато един инструмент е редовен и може да се свири на него, то най-добре е някой дете да се развива и учи, отколкото да се "затварят" мощности, един вид...
Затова търся някой повредена, но автентична...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната цигулка
Автор: VoxGabrieli   
Дата:   21-01-13 11:40

Пуснато сред музикантската общност. Дано има ефект и се намери цигулката.

Ако са мугравите ни събратя... лошо. Ако има забъркан шофьор - още по-лошо. Ако не е хлапашка история, този инструмент скоро ще замине... Жалко.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.