Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 развитие по темата с измамата с Айфона
Автор: qavkata   
Дата:   21-01-13 10:20

Току що разговарях с момчето, което също е измамено от същото лице пак с айфон 5, абсолютно същата схема, ден преди измамата с моя айфон. Момчето е от София и също е фотограф и член на нашия форум тук. Което ни навежда на мисълта, че може би измамника черпи информация за продажбите ни от нашия форум.

Припомням случката, на 16.01 изпращам чисто нов Айфон5 за ямбол по куриер, на 17.01 купувачката не го е харесала(странно защото е нов) и отказва пратката, на 18.01 отивам в офиса на куриера да си го взема и виждам, че моя телефон е сменен с някаква реплика на верту ферари. Всички административни мерки са взети, а от куриерската фирма ме увериха на 100%, че ще ме компенсират с парите по наложения платеж.

моля модераторите да не заключват темата, за да можем потърпевши или просто любопитни по случая да изказват мнение и да задават въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: развитие по темата с измамата с Айфона
Автор: JohnyWalker   
Дата:   21-01-13 10:53

Ето защо избягвам да ползвам куриери за скъпа техника.
Най-тъпото е че няма как да докажеш че ти самия не си изпратил Верту вместо iPhone. Не те обвинявам, просто казвам че когато си го изпращал само си им казал "Вътре има iPhone5" и толкова. Контрола в куриерските фирми е занижен до минимум, и една подобна случка едва ли ще ги "стегне".

Онзи ден имах интересен казус с тях, получавам пратка (предполага се с наложен платеж) а те ми казват "няма наложен само доставката", разправях се 3 дни с тях докато оправят проблема, оказа се в последствие че името и телефона на получателя е сгрешен също, едвам открихме собственика. И ден след като изчистихме случая се обадиха да кажат че не са ми начислили цялата сума по доставка та ходих 3 път да доплащам. [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: развитие по темата с измамата с Айфона
Автор: qavkata   
Дата:   21-01-13 10:59

ами аз съм доказал че съ пратил айфона.
вписва се имей кода в товарителницата
модел, цвят състояние
опакова се от служителя и пред камерите
ако ви го откажат и след като отидите в офиса да си го вземете, важно е да се разопакова пак от служителя и пред камерата. да се сравни имей кода от служителя. и в никакъв случай не напускайте офиса преди да сте сигурни че това е предмета който сте изпратили.

Отговори на това съобщение
 Re: развитие по темата с измамата с Айфона
Автор: ejko   
Дата:   21-01-13 12:24

кофти е това..., имаш късмет, че не са го сменили с реплика на iPhone5, че тогава можеше и да се заядат от куриерската...
Успех с разнищването на схемата[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: развитие по темата с измамата с Айфона
Автор: Ivodam   
Дата:   21-01-13 12:43

qavkata: Добре де, полицията докъде стигна? Дори вече да е изключен този телефон, той се води на някого, вече няма анонимни телефони. Не го ли провериха досега на чие име е?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: развитие по темата с измамата с Айфона
Автор: vinse   
Дата:   21-01-13 12:49

Ушевите седят в патрулките и се барат по топките. От полицай знам, че хубавите телефони, дори и да се намерят, почти никога не отиват при собственика им ами остават на някой ушеф.

Отговори на това съобщение
 Re: развитие по темата с измамата с Айфона
Автор: neuromancer   
Дата:   21-01-13 12:57

vinse, откога iPhone стана хубав телефон ? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: развитие по темата с измамата с Айфона
Автор: vinse   
Дата:   21-01-13 13:08

Моя грешка, "хубав" да се чете "скъп" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: развитие по темата с измамата с Айфона
Автор: Krassy   
Дата:   21-01-13 14:37

Ха ха, винс се издаде [thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.