Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-01-13 18:57

Исторически погледнато, януари месец се оказа най-предпочитаният месец за правене на протести. (от началото до 90-те до ден днешен)
11 месеца скотски си живеем и на 12 се сещаме че сме недоволни от управлението, здравеопазването, образованието, екологията и чалгата.
Гледам, че електронните медии са залети от статии за какви ли не протести - протест в подкрепа на работниците от ВМЗ, протест срещу втори лифт на Банско, протест за втори лифт на Банско, протест срещу чалгата, протест срещу топлофикация и синята зона в София (2 в 1 в неделя), протест срещу високите цени на горивата...
Събира се някаква групичка, решава че и писнало от всичко и отива да протестира. Ама защо, срещу кой, с каква цел?
Гледам сега в БГНЕС - протест в защита на хората от ВМЗ и интервю с някакъв протестиращ - "Ние искаме всичките 3200 човека да останат на работа, искаме да им се изплатят заплатите и същите да се вдигнат, защото 350лв е смешна сума.". След това гледам някакви "зелени" с расти и пончота - "Искаме девствена природа, не искаме хотели, лифтове и бетон, искаме си Иракли ". След това попадам на тези от Банско - "Искаме хляб и работа, искаме да развиваме туризма, искаме бъдеще за нашите деца".
Всички си носят фикс идеята в главата, и тръгват да "протестират".
В случая за застрояването по Черноморието и планините от едната страна стоят интересите на крупния инвеститор, (в случая на Банско - подкрепен от ламтящия за пари собственици на хотели), а от другата страна - мързеливи хипита, вечно недоволни, свикнали само да се оплакват и да се изтъкват като жертва на всеки и всичко. Първите реват с пълен глас по медиите, водени от комерсиални интереси и навика всичко да се купува/подкупва с пари, вторите и те ревът, водени от първобитно си деформирано "еко" мислене.
И едните и другите почват да опяват как имат права, как те се нарушават и как държавата е скапана, но никой не застава с конкретна позиция и факти. А пък медиите това и чакат - някой да предизвиква ексцесии и те да ги отразяват. (пример от преди няколко дни - протестите в София - 100 протестиращи и 50 човека "фоторепортери" - залягащи по земята, под знамената, по контейнери и огради, само и само да "отразят" по неповторим начин уникалното събитие).
Лично на мен ми омръзна вечното хленчене и измислените протести. Не остана информационен сайт, в който поддръжници и противници на управляващата партия да осират всяка една тема с призиви и умозаключения, родени от шизофренични пристъпи.
Само и единствено негативизъм и простотия, примесени с партийни цветове и интереси.
Протестиращите ги определят, като гражданско общество. Те самите също се определят като токова. Жалко, че научната литература не определя като токова, голяма част от тях - алчни, сребролюбиви хотелиери; хронично мързеливи хора, сплитащи се на расти, пиещи бира в Борисовата градина и ходещи по месец на Иракли за да си веят голите атрибути и да парадират със "свободното си мислене" и първобитно пребиваване (конкретно за последната засегната група, лично се срещнах миналата година с техни представители, за които слънцето е храна, морето свобода а картофите и лютеницата начин за задоволяване на физическия глад. Живеещи цяло лято под чаршаф на 4 пръчки, нон стоп оплакващи се от липса на работа и разбиране )
Не съм против свободното мислене и конституционните права, но не мога да приема, че въпросната мода, постига някакви цели, просто защото никой не може да открие реалния проблеем и начинът му на решаване.
Мисленето на парче ще построи втори лифт в Банско, ще спре временно строежа в Иракли (за Камчия вече е твърде късно) и ще създаде групички твърд електорат за някои партии. И така до края на зимата, когато едните ще приключат с печалба туристическия сезон, а другите ще се подготвят за лятото, когато блаженно ще пушат трева и пият бира на "спасените" от тях девствените плажове и ще се оплакват колко зле живеят, и как никой не ги разбира...

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: diandimov   
Дата:   18-01-13 19:01

Прекалено много хипария и фейсбук...

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: n1x0n   
Дата:   18-01-13 19:02

... и твоята теза е? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   18-01-13 19:03

Не те изчетох целия. Мястото на хората е на улиците, не пред мониторите, само това ще ти кажа. Тъпи, остри, смислени или безсмислени, все ми е тая какви са протестите. Ако ще да са против гравитацията и ротацията на Земята. Мймунарника трябва да се изсипе на улицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: asahi   
Дата:   18-01-13 19:04

Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Най-често не, но винаги се намира някой да ни организира, да ни каже защо трябва да сме недоволни и кой е виновен.

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: ценослав   
Дата:   18-01-13 19:05

Ма много се кефя, когато "демокроти" скачат по свирката на моите от БСП. Да живей![cool] [cool] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   18-01-13 19:09

Пак те.[smilie5] Бе те тия твоите от БСП егаисмус и силата. Лорд Вейдър ше си счупи лазерния меч от завист!

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: Tnt   
Дата:   18-01-13 19:15

Венсеремос бе! [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   18-01-13 19:17

Но пасаран[smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-01-13 19:19

Съгласен съм Асахи, жалко че повечето от протестиращите не го асимилират.
Колкото до тезата на Uve_Smotanson - на всяка цена трябва да сме на улицата... обясни ми къде е логиката?
На една конференция преди два месеца, на въпрос към организатора на протестите на Орлов мост (тези с погазената трева от протестиращите)"Наясно ли сте, колко и какви хора присъстват на вашите протести", той отговори:
- Това не е моя работа. Това е свободно изразяване на гражданска! позиция (позиция относно какво - така и не разбрах)

Явно че думите "гражданска позиция", "свободно мислене", "конституционни права", "гражданска мисъл" взеха много да се лайкват във фейсбук, и всеки трети смята, че е модерно да подкрепяш каквато и да било кауза - просто за да се чувстваш част от нещо значимо и да те снимат с голяма светкавица и апарат, под някое знаме или плакат....

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   18-01-13 19:46

Засягаш съвременните болести - файсбук, форуми, разни петиции, айфон. Има го този момент, а и не може да бъде по-различно на практика. Реално отговорът на човека е смислен. Подаваш сигнал и не знаеш кой ще реагира - сериен убиец или новата майка Тереза. Въпросът е тъп. Какви хора идват на протестите ви - ми какви, онлайн България, ебати. И ОК, нека да са сульо и пульо без синя кръв. А реалната България каква е? И не знам защо се пренебрегва протеста и стачката като един от основните инструменти на демокрацията. Ето сега имате и нескопосан референдум. Абе да не е референдум... да не е протест, ... да не е стачка... ми кво да е мамка му, да вземте да се събудите утре в уредена и работеща държава ли? Социума трябва да реагира. Ясно стана, че демокрацията не се прави за 24 часа, ама не се прави и с кротуване на общо основание. Може да съм дърт за тия неща, но нека има и по-ново поколение, което да покаже че му пука и че може да излезе на улицата. Иначе тия пародии, на които сме свикнали от години ще ни затрият.

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: n1x0n   
Дата:   18-01-13 19:54

Тази тема е точно като протестите на Орлов мост. Протестира се неясно срещу какво, няма точна позиция, няма конкретни предложения... просто едно недоволство против разни неща, които не харесват на даден индивид.

С какво каза че си по-различен?! :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: Todd   
Дата:   18-01-13 19:59

Аз съм против всички протестиращи !!! Искам диктатура и забрана на протестите !!!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   18-01-13 20:03

Требе си - я Пиночет, я другаря Сталин.[smilie24]
Хуманисти[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: ценослав   
Дата:   18-01-13 20:08

Много обичам да протестирам там където дават без пари кИбапчета. Ако изсипат и самосвал камъни /както при Костов пред парламента/ и камъни ще хвърлям! Нали е на аванта. Кой не скача е червен!!! Скачайте бе жЕни д,ръти!!![cool] [cool] [cool] [beer] [beer] [beer] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: georgivelev   
Дата:   18-01-13 20:10

Много правилно, Методиев. Аз на всичкото отгоре питам КЪДЕ са сега ЗЕЛЕНИТЕ и защо не протестират срещу намеренията на БСП да строи АЕЦ Белене? Къде са митингите им срещу АЕЦ Белене? Но за шистовия газ всички бяха на линия. За АЕЦ-а, което е много по-голяма заплаха за природата, никви ги няма.

Извод => Зелените се появяват само когато трябва да се защити политическия интерес на една точно определена партия.

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-01-13 20:14

Uve_Smotanson ->>>Иначе тия пародии, на които сме свикнали от години ще ни затрият. <<<< пародийни са протестите. по скоро ми приличат на паради отколкото на протести. Как да се промени "социума", като протестиращите не знаят срещу какво и за какво протестират? Какво искат? "Да променят скапаната държава"? Ама тия общи красиви приказки не са цел и кауза. Протестиращите искат да бъдат оставени на работа, всичките 3200 работници във ВМЗ. Те нито са наясно как функционира предприятието, нужни ли са всичките 3200 човека на това предприятие? Как се обезпечава работата на 3200лвека? Не искам да омаловажавам работата на хората там, но всички знаем как се работи в държавните предприятия от този тип - "Я го лъжем че работим, он ми лъже, че ми плаща". Мислите ли, че предприятието има нужда от всичките 3200 човека - администрация, чистачки, n брой шлосери, заварчици, стругари и други - за мен това е нерентабилно, неефикасно и нецелесъобразно управление на ресурсите. Избройте ми две предприятия в България със сходен брой работници? Щом няма, явно че този модел на управление е неприложим и води към финансов колапс на предприятието и трябва да се измисли нещо друго. От всичките протестиращи, защо никой не даде някаква конкретна идея? Как с надуване на тромби и скандиране ще помогнат на хората от ВМЗ? Ама дай ние да протестираме, че иначе съвсем ще я втасаме ....



Публикацията е редактирана (18-01-13 20:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: ценослав   
Дата:   18-01-13 20:15

На моите от БСП!!! [cool] [cool] [cool] [beer] [beer] [beer] Тея дяволи - зеленочервени еколозиииииии!!![smilie3] [smilie3] [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: asahi   
Дата:   18-01-13 20:28

Гледам по телевизията репортаж от Сопот. Илия Гунчев, бивш Генерален директор на ДСО Металхим, бивш член на ЦК на БКП, понастоящем пенсионер - и той на протестите, даже интервю дава. Ако правителството беше на комунягите при еднакви други икономически параметри щеше ли да се появи? Нивгаш. Извод: партийно поръчение.

Юруш на маслините!

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   18-01-13 20:41

metodiev_martin

Демонстрираш ми, "я искам Вуте да е зле" стойка с юмручето в кръсат. Аз лично, много се дразня на "нови, модерни и вървежни" професии, упражнявани от младоци, които ми дават наклон на шублера и светът започва с тях. Понеже конкретно зачекна ВМЗ. И защото не те знам, нито знам какво работиш, нито ме и вълнува. Дай цялата шибана държава да мре, или, в най-добрия случай да се преквалифицира и да станем 7 000 000 програмисти. И друго, колкото протестиращите са компетентни, толкова и ти си компетентен тоя щат реален ли е, читав ли е или трябва предприятието да се престурктурира или закрие. Значи дай Вуте да мре от глад, да не си взима заплатите с месеци, но и защо тоя проклектник Вуте да протеситра, дагое, ебати наглото парче. Много народ заслужава да "открие къде сере гладния" и да прояде "печени киселици" за да вземе леко да се очовечи. Това ти го казвам на прима виста, с добри чувства и щото съм пиян и в епистоларна фаза.

ПП. Сега ще ме накараш да четата И глупостите за ВМЗ, че тия дни бяха малко другите ПРОСТОТИИ, че да взема да се образовам и за драмите там. И какво те бъркат тия хорица там?

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   18-01-13 20:50

Порових леко за ВМЗ..

"Припомняме, че служителите очакват изплащане на заплатата си за октомври и аванс за ноември"

Ебати наглите задници са тия от ВМЗ.[smilie23]

Ама много народ не знаят какво е глад. Ама истински глад.

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: n1x0n   
Дата:   18-01-13 20:58

За АЕЦ-а, което е много по-голяма заплаха за природата, никви ги няма.

Непрактична е, скъпа е, ще бъде на загуба, не ни е нужна е момента... но че е много по-голяма заплаха за природата - просто не е вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   18-01-13 21:03

n1x0n

Кво се хабиш? Цяла планета бунаци до балъците, само в нас мозък до иноватора се концентрирал. Днес нещо ми е весело[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-01-13 21:17

Не смесвай глада с икономическите интереси и лумпените. На пръв поглед всичко изглежда много хубаво - в България има гражданско общество, което застава зад протестите на хората от ВМЗ. На практика обаче, хората не търсят подкрепа, а търсят пари (това го чух в интервю по телевизията, направено с жена от завода от репортер на БГНЕС).
Още повече, че протестиращите не застават с единна позиция - дали искат да се изплатят работниците на хората, дали искат завода да се приватизира, дали искат в завода да останат 3200 човека.
Не казвам, че не трябва да се подкрепят, но да се безрезервно зад исканията на протестиращите е меко казано гаменщина.
Пак питам - кое е държавното предприятие в България, което има над 3000 човека работни и функционира целесъобразно, със стабилна финансова политика? Очевидно, е че с толкова хора няма как да продължат да работят. Не напразно в учебниците по мениджмънт има термини като оптимизиране и преквалифициране. Ама кой да ги упражнява тези функции? Като добуташ да завършиш УН-исисието се връщаш на село и започваш като сервитьорка, сотаджия, продавачка или мияч в автомивка.
Проблемите са изключително комплексни и само изпадаме в допълнителни полемики.
Няма смисъл да спорим за тоталната кадрова разруха в сектора на машиностроенето и тежката/химическата/оръжейната промишленост. Как да има млади, които да работят, като няма училища (техникуми) в които да се обучават в подобни дисциплини? Реално няма и предприятия в които да се реализират. Останалите кадърни кадри от гореспоменатите сектори бягат в чешките заводи, а хората в пред-пенсионна възраст остават в загиващите предприятия, само и само да прескърца до пенсия. Младите искат да стават прависти, юристи, журналисти, IT специалисти. Няма да анализирам от какво са провокирани тези желания. Накрая в 80% от случаите се получава, че хората, дипломирали се по въпросните специалности, работят в Кауфланд, Била, Хенди, Глобул и прочие, но не като мениджъри, ПР-и, счетоводители и прочие а като "ПРОДАВАЧ КОНСУЛТАТ" [smilie21]
Много се отклоних от темата, но който и сектор да захване човек, смърди на мърша и разруха

Отговори на това съобщение
 Re: Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   18-01-13 21:28

metodiev_martin написа:




Е така вече съм по съгласен.
Но го има и глада. Поне за мен.
И в крайна сметка Гражданското общество не може да се породи от нищото. Това което ти казвам - един сън време. Виждаш медиите в момента. Нямат я тази роля на четвърта власт, която би била полезна. БТВ ако не друго, поне ще стане учебен пример до какво водят много неща, включително и самозалъгването на ниво рейтинг.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.