Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Акваристика
Автор: Krassy   
Дата:   11-01-13 22:30

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: Krassy   
Дата:   11-01-13 22:31

Мисля с детето да започнем с нещо семпло, 50-на литра и неонки [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: serjy   
Дата:   11-01-13 22:33

и ние си взехме 10л. с 4 рибки. сега мисля малко да го разширя.

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: peter_m   
Дата:   11-01-13 22:35

10 литра ... [smilie8] ... и всичката техника която трябва да има вътре ...

Имайте предвид че колкото е по-голям - толкова по-лесно се поддържа необходимата среда за живот на рибите. Отделно красотата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: Todd   
Дата:   11-01-13 23:01

Толкоз вода в къщи .... неее .Вода не можеш ли да я изпиеш ... по-добре далеч [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: CanoniO   
Дата:   12-01-13 00:46

ако вземеш неонки, слагай черен фон отзад.

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: boZo   
Дата:   12-01-13 01:06

navy,
вземи на децата куче. Рибките са пенсионерска работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: baraba   
Дата:   12-01-13 01:52

дайте снимки!!!!! за хубави аквариумчета и каква е техниката която е необходима за един домашен аквариум?

снимате ги да гледаме...

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: atin   
Дата:   12-01-13 11:06

Защо ще харчиш пари за ентри-та, и без това след година ще си вече на 500л. "холандски" тип аквариум. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-01-13 11:10

Бе, играчка си е. Миналата година стартирах 3 аквариума и в един момент ми писнА[smilie18]
Поразгледай форума на аквапортала, има инфо което би ти било полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: stzz   
Дата:   12-01-13 11:16

Най-големия хит е обогатяването на водата с кислород, да е от мехурчета с обратна посока на движение!
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: peter_m   
Дата:   12-01-13 12:12

На мен ми отнема не повече от 5 минути дневно за хранене и 20 минути веднъж седмично за профилактика ....

Моята локва (тристранна е) :)

http://tinypic.com/player.php?v=1zml06w&s=6

http://tinypic.com/player.php?v=fjmhvl&s=6


Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: georgi969   
Дата:   12-01-13 12:17

Ще ви призова само към едно- след като ви омръзнат рибките-не ги пускайте на свобода, за да не увеличавате популацията на бездомните животни!

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-01-13 12:33

От хастатусника.

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/wceg7476.JPG
http://farm8.staticflickr.com/7101/7341478550_649d5af3d0_z.jpg


peter_m

Цихлиди ли са това?
Изглежда голям, поне 200 литра. Аз съм трагедия 30, 60 и 70л.

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: peter_m   
Дата:   12-01-13 12:35

Моите са африкански цихлиди от Малави. 160 литра.

Ииии един бебешки имам, но той не е за пред хора [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: Krassy   
Дата:   12-01-13 13:40

Ами вижте...
Отдааавна, много отдавна... като се нанесох в един от офисите в сградата, наследих един голям шкаф-аквариум.
Беше около 2 метра широк... 2 метра висок... където аквариума беше 80-100 см някъде от височината на шкафа... и поне 60-80 см. дълбок. Това не знам колко литра прави, обаче беше огромен. Нищо не разбирахме и го пълнехме с каквото ми скимне, като флора и фауна, а и пари имаше и не ни беше проблем тук таме умиращи и други обстоятелства.
След година ползване имах по 2 педи сомове и т.н. Но никога не съм сядал да чета и да се интересувам от условия на средата, бактерии и какво ли не...
Всяка седмица бърках до рамо, качен на един стол с една гъба да смъквам зеленото по стъклото ха ха ха...
След като ни писна и се преместихме на долният етаж... тогава обичахме да си сменяме офиса в сградата на НИПКИК Варна, сменил съм поне 4-5 офиса, от скука... и за разнообразие, мързеше ни да мъкнем аквариума и го подарих на Варна кабел, тогава я държеше Гунчев. Мисля че така се казваше собственика, познавахме се... тъй де, и те бяха на същият етаж... сега след хиляди прекупувания са телевизия Близооооо ... стой по далече ха ха ха ха
Този аквариум дълги години се ползваше от телевизията, след като свърши програмата насочваха една камера към него и цяла вечер - рибки в ефира [smilie18]

А сега по темата.

Заради основателни причини в нашият апартамен не гледаме домашни животни, въпреки, че обичаме. На вилата, или в Мъглиж и т.н. на "широко" имаме какви ли не животинки, но в апартамента нямаме. Обаче малката си умира за живинка и като сме тук иска да се занимава с животни. Затова и варианта с аквариума се прие от всички у дома.
Имам приятел, който е бил много много навътре в акваристиката, но сега не се занимава. Той ми даде много ценни съвети и мисля, че знам какво да правя като за начало. Реално не се планира да се развива това хоби, а да се остави на едно ниво, средно например.

Мисля да закупя, намерих в един магазин един 55 литров, немски, красив, правоъгълен с добре изглеждащ капак и място за една лампа. Да насипя грунда, да сложа треволяка, да го стартирам и да чакам една-две седмици да се създаде необходимата среда. После да го напълня с неонки и някой друга по различна и това да е...
Няма да е много претрупан, ще е с дълбоко-черно за гръб и страници, за да може да изпъква зеленината и рибките. Най-трудно е да направиш изчистен дизайн...

За какво пускам тази тема.. поради няколко причини.
Една от тях е малката надежда, ако някой има излишен аквариум, който не гледа и го продава, да му го купя, ако ми хареса...
Въпреки, че у дома се разбрахме днес да идем и да вземем този от магазина, както и да е...
Другата причина е, че досега такава тема не е имало или ако е имало, това е било много, много отдавна.
Третата причина е, че има малко общо и с фотографията...
Виждал съм уникални фотографии на аквариуми, спиращи дъха, добре подредени, с много добри идеи и не на последно място - много професионално заснети. А самото заснимане се оказва, че не е проста работа...

Ами това е, приятели [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-01-13 14:05

От миналогодишния ми опит, ще ти кажа следното.
Избягвай готови аквариуми, особено на Аквауел мисля, полски. Като мм на стъклото и сглобка ок, но кекав, разбирай мек капак, слаба лампа 18в. на 60л. е ... гола вода, особено ако държиш на растения в аквариума.
Hailea са китайски, поне малкия при нас е сполучлива комбинация. Твърд капак, мислено е като се прави, добро советление литри/вата.

Мен почнаха да ме ловат нервите миналата година. Такова КПД хвърлих, че накрая ми идеше да си взема крава и 5 кокшки поне да има някаква файда от хвърлената енергия.[smilie7] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: peter_m   
Дата:   12-01-13 14:35

Може да си поръчаш да ти залепят.

Предимства - произволен размер, спрямо мястото. По-дебели стъкла (за презастраховка). По-качествен от купешките (ако го поръчаш на някой който с това се занимава, не на кварталния стъклар). По-евтин (много при това).

Недостатък е че в последствие трябва да правиш капак с осветление (едва ли ще намериш по размера)

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: Krassy   
Дата:   12-01-13 14:37

Този, който съм харесал е немски.. 60х30х35 и 10 см. приличен капак отгоре.
Цената е 180 лева [smilie8] без пурата...

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: peter_m   
Дата:   12-01-13 14:45

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/pksd2496.JPG
http://i46.tinypic.com/18hmaa.jpg


160 литра (моя), 8мм, с вграден съмп, стъклени капаци (няма ги на снимката), 3 гъби, 3 литра керамика, помпа = 180лв. [smilie21] Само нагревателя го няма в цената.


Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: marrio31   
Дата:   12-01-13 14:47

разгледай морските аквариуми..и за друго няма и да помислиш,но е доста по-скъпо,все пак да имаш риф във хола се заплаща високо,имах такъв,ненормална красота,корали,риби,всичко е невероятно красиво[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: Krassy   
Дата:   12-01-13 14:48

Единственото място, където мога да сложа аквариум у дома е един шкаф.
Максималните размери на аквариума могат да бъдат 100см широчина, 30 дълбочина и 40 височина /с капака/ [smilie8]

Може да се обърна към някой, който произвежда...

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: chavdarpg   
Дата:   12-01-13 14:51

Ето ти една идея за аквариум

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/ywcx2433.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: marchello   
Дата:   12-01-13 14:52

да ве, докат спиш - да се счупи тва стъкло и да пукнеш от падащи рибки. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Акваристика
Автор: marrio31   
Дата:   12-01-13 14:54

http://www.reefkeeping.com/joomla/index.php/reefkeeping-blog

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.