Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 На баба им Убунтуту...
Автор: n1x0n   
Дата:   03-01-13 23:03

Прочетох аз темата за Ubuntu, изгледах 20-минутен клип с хвалби за тази ОС, пък си викам "дай да го видим тва пусто убунту, кво може".

Дръпнах инсталация от сайта им - удобен сайт, без забележки. Инсталатора - доста пипнат откъм интерфейс, простичък - като за юзъри... и в общи линии дотам стигнах. Дава грешка при инсталацията и спира, без никакви обяснения какво и как.

Дърпам друга подобна дистрибуция - Xubuntu, почвам наново - същият резултат. Вадя друг компютър - същата история и с двете инсталации. Грешка, довиждане! Пробвам инсталция от графичната среда и с двете дистрибуции и на двата компютъра. Грешка, довиждане!

Понеже съм корав юзър, си рекох, че без инсталиран Линукс няма да мръдна и се почна едно ровене в дистрибуциите, в някакви сайтове, в разни depository-та... мамата си джаса. Едни списъци с файлове, едни замътени интерфейси, като програмист да ги е правил - пълен потрес.

Най-накрая откривам някаква тарикатска инсталация на Ubuntu - altrenative, дето била по-добра от другата и не забивала така при грешка... и там попадам в един текстов режим, все едно е 1996-та и инсталирам NetWare 4.11.

Tа какъв, казвате, бил пазарният дял на Linux?! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: deltalink   
Дата:   03-01-13 23:06

depository [smilie18]

Аз досега проблем с последната диструбиция не съм видял.
Влиза по мед и масло ;)

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: ntonev   
Дата:   03-01-13 23:10

Ааа никсъне, то толкова лесно Линукс юзър се не сатава... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: pif   
Дата:   03-01-13 23:11

Аз имам някакво стабилно 10.4 или нещо близко. 11 нещо си имат проблем с видеокартите. Ако ти е китайско менте вижда зор. И при кофти ЦД пак дава проблем, затуй инсталирай от флашка.
И харда ако има бед сектори пак гърми без да казва що. Абе новите убунтута искат читав хардуер. Не са кат по стрите.

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: n1x0n   
Дата:   03-01-13 23:11

Не ми било depository, най ми било repository... моя грешка![smilie5]
Простете, травмиран съм от факта, че Линукс диструбуциите през 2013 са като дистрибуциите през 2006-та.

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: Krassy   
Дата:   03-01-13 23:14

После Епъл били зле [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: n1x0n   
Дата:   03-01-13 23:15

Къв епъл бе Краси, почна да бъркаш темите...

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: realnoncho   
Дата:   03-01-13 23:17

Затова има различни дистрибуции, като не ти харесва тази имаш пълната свобода да я смениш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: deltalink   
Дата:   03-01-13 23:17

Еми прав е Краси. Аз под паралелс гарантирам, че грешки не дава и лети на пушка.

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: n1x0n   
Дата:   03-01-13 23:21

Добре де, колко юзъра ще изтърпят да не им тръгват 2 дистрибуции без никакво обяснение?! Повечето дори с втора инсталация няма да опитат. Така категорично не се печелят почитатели.

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: explorer   
Дата:   03-01-13 23:22

На подарен кон зъбите не се гледат... за без пари - толкоз. [smilie5]
Майтапа на страна, каква грешка дава? Най-новото убунти иска 3D видеокарта с open gl, та не искаше да се инсталира на стария ми лаптоп... но xubuntu се инсталира защото ползва Xfce.


Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: asahi   
Дата:   03-01-13 23:23

Никсъне, като за теб и мен са измислили ей това дистро.


Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: deltalink   
Дата:   03-01-13 23:23

>> Добре де, колко юзъра ще изтърпят да не им тръгват 2 дистрибуции без никакво обяснение?! Повечето дори с втора инсталация няма да опитат. Така категорично не се печелят почитатели.

Тези, които не плащат за ОС и тези които си правят разни сървърчета и подобни.



Публикацията е редактирана (03-01-13 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: n1x0n   
Дата:   03-01-13 23:29

Тези, които не плащат за ОС

Е това ли е отговора на прословутата оpen source общност - "за без пари толкова", както каза експлоръра?! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: CyberGene   
Дата:   03-01-13 23:29

Имал съм подобни проблеми с повечето модерни дистрибуции, особено на по-нестадартен хардуер. Е, оправял съм се с проблемите, ама по сложния начин - с ровене и с четене в нета, писане на разни команди, преконфигурация и т.н.

Причините обикновено са или в липса на драйвери за съответния хардуер, просто щото производителите на този хардуер са преценили, че няма смисъл да пишат драйвери за нещо, дето се ползва от много малко хора (и с право), или в недостатъчно изтествана инсталационна процедура, която като се сблъска с проблем, който е нов за нея, просто забива или хвърля грешка, която не говори нищо за реалния проблем. Пресен пример: опитвам се да иснталирам Mint на втори хард диск на празното място в края на диска. Еми просто се оказва, че не може да се направи bootable дял там, само че инсталаторът това не го казва, просто умира и дотам.

За всичко това е "виновен" open source моделът. Колкото и да има предимства този модел, все пак си остава децентрализирана разработка на софтуер, което дори и най-добрите гении да го правят, няма как да реализират нещо супер завършено, без да са нон-стоп заедно и да се занимават само с това. От там пък следва факта, че нещо толкова сложно като операционна система няма как да бъде взето насериозно от производителите на харудер, за да почнат те да пишат драйвери. И става омагьосан кръг, от който не виждам скоро излизане.

Ето затова не харесвам Линукс. Казвал съм го много пъти и пак ще го кажа: Линукс е направен от мизерници за мизерници [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: explorer   
Дата:   03-01-13 23:33

Open source общността е силна точно защото е общност, като едно голямо семейство. Ако отидеш на ubuntuforums.org примерно и попиташ там, със сигурност ще ти помогнат. Обаче трябва да дадеш точно описание на проблема, не става с "дава някаква грешка".
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: n1x0n   
Дата:   03-01-13 23:37

Хардуер освен Asus и gigabyte практически няма в тези PC-та, при това говорим за супер-популярни компоненти на възраст между 12 и 18 месеца. Празни дискове, форматирани, проверени. Едното дори работи като Хакинтош 2-3 седмици. Не може да подкарам от раз ОС дето изобщо не е мислена за универсална, пък Линукса да не мога. Абсурдно е.

Колкото до безплатното - ми не е в безплатното проблема и android и chromeOS ще го докажат съвсем скоро това нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: CyberGene   
Дата:   03-01-13 23:42

Бях го написал, но го изтрих. Android е успешна линукс-базирана ОС, защото зад нея стои голяма корпорация - Google. Ако това трябваше да го правят пичовете, дето в свободното си време цъкат нещо по GitHub-овете, забрави...

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: asahi   
Дата:   03-01-13 23:44

Безплатно тук е синоним на безотговорно.

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: n1x0n   
Дата:   03-01-13 23:48

Обаче трябва да дадеш точно описание на проблема, не става с "дава някаква грешка".

"unrecoverable error" със сигурност много ще им помогне! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: Scarecrow   
Дата:   04-01-13 00:01

n1x0n ако тоя ерор те е спрял, по-добре изобщо не се занимавай с линукс.

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: explorer   
Дата:   04-01-13 00:04

Ами ще помогне... ако опишеш точно кога се появява при инсталацията. Междувременно пробвай Debian. Ubuntu e базирана на Debian но с по-нови и повече неща, Debian е по-консервативна и обикновено се използва в професионална среда. Други алтернативи има много, OpenSUSE например.


Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: CanoniO   
Дата:   04-01-13 00:05

да ве...
таргетът са всички програмисти по света... и с тази бройка ще бориш виндовс...

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: CyberGene   
Дата:   04-01-13 00:06

Щом Убунту не може да се инсталира и дава грешка, има голяма вероятност същото да се случи и с Дебиан, както и с почти всеки друг Линукс. По-добре го разцъкай в live режим, за да си прецениш дали ти харесва изобщо и да придобиеш представа. Няма смисъл да се ровиш по форуми заради едната иснталация и после да се окаже, че не те кефи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На баба им Убунтуту...
Автор: explorer   
Дата:   04-01-13 00:08

Виж тук последния коментар:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2078802


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.