Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   02-01-13 22:01

Става въпрос за прочутото "Мъжко хоро" във водите на река Тунджа, на 6-ти януари в Калофер. От година на година, обичаят стана все по комерсиален и привлича все повече туристи/снимачи/местни зяпачи. Няма лошо, стига да се се спекулира с това.
Миналата година отидох за пръв път, снимах, нарадвах се. След това установих, че поради технически причини съм пропуснал няколко интересни кадъра (според мен), които смятах да направя тази година:
Уговорих от приятел да взема един Canon 135 f2 и едно фишайче...
Обаждам се днес да намеря някаква квартира/семеен хотел и на първото обаждане чувам:
- Вие сте 20-тия човек, който звъни днес! Не разбрахте ли, че сте изпуснали всички срокове? Резервациите за 6-ти, започнаха от началото на ноември!
[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
Намирам къщата, в която бях миналата година:
- Всички стаи са ми заети, имам едно студио за по 60 лв на човек
[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]
Трето обаждане:
- Свободни стаи за 5-ти срещу 6-ти?
Нито ние, нито съседите, нито техните съседи разполагат със свободни стаи. Научете се от рано да правите резервации
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Имах чувството, че участвам в скрита камера!
Наистина интересът е нараснал, но като чели папата ще идва в Калофер?!
Звънях на още 4 места и се отказах.
То вярно, че в такива затънтени места, ден година храни, но не може за една ден от годината да увеличиш спането с 35лн на човек.
Още повече, ако случайно успея да се самоубедя да пътувам много рано сутринта, не искам да си представя, каква лудница ще бъде на малкото гьолче...
В този ред на мисли се сетих, как миналата година, вечерта преди събитието, случайно присъствах на един разговор, в който всеобщите любимци от БТВ, убеждаваха кмета да забрани на хората да стоят на моста, за да разположат спокойно своите камери.
"Писнало ни е, всеки да се блъска в операторите ни и да клати камерата" [smilie18]
Да се надяваме, че обичаят няма да бъде опорочен и извратен с времето, защото историята помни подобни събития...

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: exo99   
Дата:   02-01-13 22:05

Споко, всичко ще прееГат с времето. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: atrifonov   
Дата:   02-01-13 22:06

ние бяхме запазили от ноември, но забравихме дса потвърдим резервацията[smilie18]
Чудо голямо, сега ще пътуваме през нощта[cool]

И аз бях миналата година, но закъсняхме и не можах да намеря добра позиция. Все пак станаха някви кадри

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   02-01-13 22:31

Аз бях в 6:30 там и пак беше гъчканица. Това обаче не ми попречи да си сменя мястото 30 пъти. Ако ще снимам птици - да се забия на едно място 2 часа и да не мърдам, но при такива ситуации, различните гледни точки (включително и снимки правени във водата) ми бяха приоритетни.
atrifonov, лошото е че трябва да бия 200км в едната посока и след 3 часа 200км в другата. Като имаш време да преспиш, да похапнеш, да отпочинеш е друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: realnoncho   
Дата:   02-01-13 22:41

Тц тц... а тая година е неделя и ще има 3 пъти повече желаещи :)

Няма лошо пък в крайна сметка, на половината снимки които съм гледал отстрани хората са с бели обективи, приемете че и те(вие) не са много част от ритуала [smilie25]

А за местата за спане - Карлово и Сопот са на 20км, не се оплаквайте, че градче с леглова база 100 човека не може да ви приеме по време на едно посещавано събитие.

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: Saxon   
Дата:   02-01-13 22:47

Като има балъци, ще има и тарикати.
Нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: asahi   
Дата:   02-01-13 22:51

И каъв е зора да се спи точно в Калофер? Спи в Карлово, Баня, Павел Баня - все градове наблизо. Сутринта палиш бу-то и си там.

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: realnoncho   
Дата:   02-01-13 22:54

Аз мислех така да се прибера до Сопот в събота и неделя сутрин да отскоча до Калофер, ама като гледам как са се нахъсали всички че и разни туроператори с автобуси не знам дали ще има място [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: peter_m   
Дата:   02-01-13 23:00

Ще има място ... в реката [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: Gruyu   
Дата:   02-01-13 23:03

от общината как не са се сетили да късат билети от двата края на моста!....а на другия ден и "женско хоро" защо не

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: Gecata   
Дата:   02-01-13 23:21

Аз пък ви се чудя, що не си го снимате
от телевизора това хоро, ами ще биете път до Калофер дето ви искат по 35лв за нощувка.... ам-ма-ха! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: Neuromancer   
Дата:   02-01-13 23:27

Ми нормално, какво очакваш? Хотелите се пълнят от такива като нас дето искат да се вредят и гледат и снимат. Ако на човека му търсят стаята 50 души, нормално е да вдигне цената, по цял свят е така. Търсене и предлагане.
Ако кадрите ти трябват по работа, плащаш си хотела и готово. Ако не, си намираш компромис.

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-01-13 00:05

Абе не ми се струва много нормално, цените да са като по-морето, но ... нека изкарат некой лев хората. Яд ме е, че по сайтовете пишат едни цени, обаждаш се и ти казват - аа за 5-ти, 6-ти - двойно или нищо [smilie5]. Напишете - от 20-ти декември до 7-ми януари - еди си какви цени.
А пък сега, като видях, че е и неделя, на 90% се отказах да ходя. Ще бъде мазало от народ. Ще си остана с този кадър, с надеждата да ми го сложат на първа страница на 6-ти [smilie18] [smilie18]
Язък за убавата спазарена техника.
На снимащите на 6-ти - успех

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: Argo   
Дата:   03-01-13 00:44

чалгализация [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: Neuromancer   
Дата:   03-01-13 01:13

Според мен щом от едно събитие във форума се появят снимки от повече от 4-5 човека, значи няма смисъл да се ходи повече. Следващия път ще са 15, по-следващия 50 [smilie18]
Не обичам да снимам в навалица.

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: Bumerang   
Дата:   03-01-13 01:14

Йорданов ден -година храни[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: asahi   
Дата:   03-01-13 01:23

Дано да не се появи някой гмурец като онзи с неопрена.

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: pepe_72   
Дата:   03-01-13 11:34

Абе, голяма навалица ще е тая година, понеже се пада в неделя. Ама това не е проблем, които иска ще е рано там и ще си намери място. НО е прав Асахи, дано го няма тази година онзи с неопрена:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: fotorafi   
Дата:   03-01-13 11:48

Погледнете и от другия ъгъл, на местните.. Цяла година забравени от Бога и всички останали,безработни,без поминък.. Два дена в годината се сещат за тях, Ботевите дни и на Йордановден. И те гледат да напълнят къщи, гаражи, тавани с туристи...
Мойте хазаи на морето казват: два месеца, юли и август са месеците за почиващи...през другото време е пусто

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: Gruyu   
Дата:   03-01-13 11:48

освен собствениците на семейни хотели и къщи за гости, дали влизат и други мъже във водата на хорото?

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: asahi   
Дата:   03-01-13 12:12

Разбира се. И ти можеш да влезеш ако си с униформа.

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: OIM   
Дата:   03-01-13 13:06

В Холандия имат традиция да влизат в морето на 1 януари
Тази година са имали рекорд - 10 000 човека , нагазили в Северно море

Няма проблем с резервациите ...


Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: atrifonov   
Дата:   03-01-13 13:18

е те миналата година бутнаха във водата и репортера на БТВ[smilie5]
Абе общо взето трябва да се внимава, ако не искаш да цопнеш във водата с цялата техника- всички са пияни до козирката



Публикацията е редактирана (03-01-13 13:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: realnoncho   
Дата:   03-01-13 13:37

Че те в Калофер се раждат с по 1 промил [smilie25]

Даже си мисля че традицията се е родила точно поради наличието на пияни [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Йорданов ден в Калофер - комерсиализация за един ден...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-01-13 21:05

Именно въпросните наквасени говеда - феновете на Ботев Пл и Миньор Пк, не виждам каква работа имат там. Татуирани с пречупени кръстове, чукове и ликове на Христо Ботев - големите националисти! На края помня, че когато излизаха от водата, аз бях точно на моста и селяците почнаха грубо да блъскат всеки, които беше на моста с думите:
- елате да ми го снимате; да ви снимам за некролог; марш от тука палячовци и най-безцеремонно минаваха през хората, настъпваха и блъскаха на ред. Интересно ако от другата страна на моста стоях техните любими униформени с палки и каски, дали щяха да са толкова мъжествени. Подобни изроди, с изкривени националистически възгледи ще съсипят и малкото подобни обичаи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.