Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-12-12 20:25

Ровя в Интернет и слушам новините по БНТ, в които чух, че до днес, в сметката на "Българската коледа" са събрани само 360 000лв [smilie11] [smilie11] [smilie11]
Всеки говори за благотворителност, всеки се пише мирянин/християнин с куп добродетели и качества, но никой не желае да направи нещо толкова просто - да прати един SMS на 1117 - сега пратих - работа за 15 секунди - едно кафе/баничка/жълт вестник/3 цигари/бутилка минерална вода - не е много!
Наистина, предвид предстоящите празници, на никой не му е на главата да мисли за нуждаещите се от тези средства, но не е нужно за 1 лв, да му удряш толкова мислене - просто, преди да си провериш фейсбука на смартфона, прати 1 SMS.
Весели празници!
https://photo-forum.net/joro/emoticons/emoticons_sor0028.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: imitev   
Дата:   24-12-12 20:27

1,20 e есемеса

и като махнеш 10% данък печалба идват 90 ст. дарение.

Освен това е абс. непрозрачно какво точно се прави с парите...

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: corrector   
Дата:   24-12-12 20:33

Най-добрата помощ може да направи държавата,като преследва всички далавери с дарения,големи и малки+фалшивите "бедни","болни" и всякакви други измамници на улицата.
И тогова да се изтъпанят и призоват:"Дарявай,народе."

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-12-12 20:33

Този 1.20, за задгробния живот ли си го пазиш? Каква прозрачност търсиш? Влез в сайта, прочети какво са написали хората, които искат да ти вземат парите и тогава бълвай бисери.

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-12-12 20:45

АЗ пък защо си губя времето, като зная че тука всеки втори е доцент а всеки пети професор. АЗ им обяснявам едно, те почват от 9 дерета до носят вода - да почнат да събират данъци, да ме отведат мене да гледам на кой точно се дават парите, да ни позволят да пушим на обществени места, да махнат камерите по пътищата и тогава да ни говорят за благотворителност.
Държавата винаги ще ви остане оправдание за вашата некомпетентност, некадърност, необразованост и липса на елементарно възпитание. Интересно, ако недай си Боже, нещо се случи с вас, в Албания ли ще ходите да търсите помощ?
Държавата не се намира на жълтите павета, и нейните проблеми не се решават докато пърдиш на дивана, гледаш БТВ и набиваш кисело зеле.
Айде със здраве, и си пазете левчетата, да ви ги пуснат след време в ковчезите - тогава държавата вече няма как да ви ощети, по какъвто и да било начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: imitev   
Дата:   24-12-12 20:48


Мартине - ти колко есемеса прати, ако не е тайна?

Аз даренията си ги правя без да ги пиша по вестниците и без да искам да ми пише името някъде...

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: lillia   
Дата:   24-12-12 20:57

той е ядосан като цяло. Ще му мине.
Има много дарителски инициативи. Някои помагат и на хора от ухо на ухо, такива, които не са включени като чакащи левче. Други помагат на бездомните. Трети на родителите си и роднините или близки хора. Всеки помага по един или друг начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: Mori13   
Дата:   24-12-12 21:00

Виноват...не съм пратил. Ама няма и да пратя...аз си знам що.

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: imitev   
Дата:   24-12-12 21:27

Някои сте по-млади и не помните...

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-12-12 21:36

Това питам, трудно ли е - явно е трудно.
imitev, сега пратих 4-ти смс за тази година. Колкото до останалите инициативи, никога не съм дарил и 1 стотинка - картички, календарчета, снимки - изисквал съм епикризи, документи, разрешителни от "просещите", но въпреки това не им вярвам. Не давам и на бездомни, клошари, музиканти и др. Веднъж в Кауфлан на две циганета дадох кутия със сухи пасти, които опукаха за отрицателно време. На същите, 1-2 пъти съм и купувал и кубапчета от топлата витрина. Като срещна по вестниците (вестник купувам 1 път на 3 месеца) някаква кампания DMS-**** - Също пращам. Специално от Българската Коледа и "DMS", зная къде са получени пари, затова и продължавам да пращам. Лично аз познавам едно момче (преди време учехме заедно, след това играехме в един отбор волейбол), с рядка форма на рак на белите дробове, чиито родители бяха принудени да продадат цялото имущество което имаха, включително и на техните родители (бабата и дядото на момчето), за да могат да продължат лечението на сина си. За сега нещата с него вървят на добре, но няма възможност да продължи лечението. Благодарение на SMS кампании като DMS*****, той продължава своето лечение и дано успее да се пребори. Родителите му не обвиняват нито държавата, нито банките, които не им дават кредити, нито хората, които не им помагат - просто се надяват на милосърдието на другите и сами се борят всячески за да осигурят пари за лечението на сина си.
Всеки сам преценява дали/как/защо трябва да дарява, но дребнавото поведение, което изпъква от горните коментари, го свързвам с някаква първобитна, кръчмарска форма на умствено развитие

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: imitev   
Дата:   24-12-12 21:39


Решението си е твое.

Навремето и аз пращах СМСи по въпросните мероприятия. Вече не...

Съжалявам...

PS: Отвори линкът, който постнах по-горе...

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: realnoncho   
Дата:   24-12-12 21:45

Не ти ли е минавало случайно през ума че в момента доста хора са на ръба и въобще не им е до SMS-и. Защото иначе думите звучат благородно, ако има подходяща почва отдолу...

И друго - здравната каса имала някакви 40 милиона излишък, които върнали в бюджета, а иначе политиците ще си счупят краката да ни убеждават да даваме...

Не мога с чисто сърце да тръгна да убеждавам някой да дарява по този начин като теб с леко вменяване на вина - който иска ще даде и няма да разбереш.

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: exo99   
Дата:   24-12-12 21:48

Едно към едно


В одита на БНТ за частта, която касае "Българската Коледа", Сметната палата пише:
 Няма предвидени правила и процедури за начина, по който нуждаещите се от лечение български граждани и от подпомагане лечебни заведения да могат да подават исканията си за финансово подпомагане - какви документи и приложения към тях и до кого;
 Няма предвидени приоритети и критерии за избор на конкретния нуждаещ се от лечение или от подпомагане в случаите, когато подадените документи с искания за финансово подпомагане са много на брой и от различен вид - за физически лица и за лечебни заведения;
 Няма разработен механизъм за постигане на "единодушно" решение от пълномощниците за разходване на средствата - редовно провеждане на заседания, сесии или приемане на вътрешни правила за работа на представителите на трите страни по Учредителния акт;
 Не се спазва т. 6 от Учредителния акт в частта, съгласно която БНТ като страна - организатор на инициативата, следва да съхранява копия от всички сключени договори и други документи, свързани с разходването на средствата;
 При класиране и архивиране на документите на инициативата "Българската Коледа" от БНТ, като страна от Учредителния акт и титуляр на дарителската сметка в ОББ, не е въведена практика или ред и процедури тристранните протоколи да се подреждат хронологично и да се придружават от съответните приложени документи, които представляват основанията за направените финансови разпореждания.

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: kiromn   
Дата:   24-12-12 21:52

Болните деца не се нуждаят от помощ само на Коледа. Също така тези пари които се събират от така наречената "Българска Коледа" се мотат по една година преди да отидат до нуждаещите се. Да не говорим, че хората които одобряват кой да вземе от средствата са същите тикви от фонда за лечение на деца в чужбина и от там се сещате какъв е резултата.
Като искате да помогнете, по-добре преведете някой лев по сметките на болно дете или изпратете ДМС (там вече махнаха ДДС-то и левчето си е левче).
Ето ви един пример за детенце, което се храни само със спринцовка и то със специална храна и родителите вече едва смогват.
https://www.facebook.com/groups/198065416958652/?ref=ts&fref=ts

Ето и страницата на Светли, който се бори с рядка форма на рак и се нуждае от доста пари за лечение, които фонда за лечение в чужбина не желае да отпусне:

линк

Ако човек има желание може много да помогне, а няма нищо по-хубаво от това да помогнеш на някой в нужда.

Весели празници [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: ogimag   
Дата:   24-12-12 21:59

Много приказки, много мнения. Който иска го прави- който не иска- не.

Аз всяка година пращам по няколко.

След някоя и друга година като останат само мангали в тая държава SMS`ите ще фърчат за гласуване за Кондьо и тъпаци.

Айде [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   24-12-12 21:59

Дарявам. Всеки месец. Здравни осигуровки. А за моето здравеопазване се грижи фирмата, в която работя. Тя плаща допълнително. А от моите осигуровки здравна помощ получават неусигурените. А колкото до СМС-ите - ами поне благотворителните можеха да бъдат освободени от ДДС.

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: tvk75   
Дата:   24-12-12 22:10

точно добре писал овчарчето [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: klez   
Дата:   24-12-12 22:13

Аз съм се замислял и аз да пратя СМС ама като знам в ква държава живеем и че вероятността тея пари да стигнат до нуждаещите се.... и се отказвам... до момента не съм дарил и 1лв със SMS-и

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-12-12 22:17

Ясно, от мненията, които прочетох, стигнах до извода че:
"*държавата е скапана, не ми дреме за нея"
"*хората са в крайна бедност, могат да дадат 2 хиляди за фотоапарат, но 1.20 за някаква си кауза - не"
"*здравната каса да се оправя с тия хора"
Разни плужеци, разни идеали.


>>>Автор: ogimag
Дата: 24-12-12 21:59

След някоя и друга година като останат само мангали в тая държава SMS`ите ще фърчат за гласуване за Кондьо и тъпаци.<<<

Циганите са къде, къде по задружни от нас. А SMS-си и сега фърчат - биг брадъри, айдъли, майдъли. Очаквам скоро, болният български народ да почне да праща SMS за шоуто на слави, за вицовете които разказва, защото в края на година някой от участващите ще спечели чисто нова Дачия с климатик и лети джанти.

С редакцията да добавя :

Решенията за отпускане на средства и за закупуване на медицинска апаратура се вземат с подписването на тристранен протокол от представители на Президентската администрация, Нова телевизия и Българската национална телевизия.
Така че тия догадки и измишльотини, кой дава парите, на кой ги дава може да си ги спестите
http://www.bgkoleda.bg/pdf/pravila_nabirane_i_razpredeleni_bg_koleda.pdf
Най е лесно, липсата на желание да се замаже с "От къде да знам къде отиват парите".
Интересно как половината форум, в една друга тема се хвали как работи в сивия сектор, как укрива данъци и тука същите хора да говорят за морал и бездействие на държавата - [smilie19]



Публикацията е редактирана (24-12-12 22:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   24-12-12 22:44

Мартине, да ти кажа ли за какво не дарявам? Но ако ми отговориш на въпросите смислено, не 1, а 100 ще пратя.
1. Защо за моето дете няма детски надбавки? И двамата с майка му се осигуряваме, той ходи редовно на училище и се справя повече от добре. В същото време, за ромката, дето е с няколко и не работи нито тя, нито рома, има. Ма те като ги вземат - бира и кебапчета, докато свършат. Ромчето не ходи на училище, "щото нема пари", от него ще излезе същия паразит. В същото време, аз като си потриших крайника, в Пирогов, уж съм по спешност, където, до колкото си спомням, не се плаща потребителска такса, си я платих. Същата тази ромка, ако отиде, няма да плати. Ще получи същото, което и аз. А кой плаща за това - аз и всички като мен, дето си плащаме редовно здравните осигуровки.
2. Същата тази ромка получава и всякакви други социални помощи. А майка ми, една година, когато нямаше работа, баща ми също, брат ми работеше, ама заплатите от тогава още не ги е взел, моята заплата, която взимах беше 12-13 долара, не получи, защото имала къща, хладилник, телевизор, телефон (домашен, тогава още нямаше мобилни)... Вярно, беше отдавна, но сега, ако реши да кандидатства, пак ще е същото.

Та: Моето дете не заслужава ли това внимание на държавата, детските надбваки, като вероятно ще е по-добър гражданин от ромчето, което най-веоятно ще си остане паразит, ако не и по-лошо, престъпник? Или понеже с майка му сме имали "глупостта" да се изучим и да си намерим по-платена работа то минава във втората категория? Или майка ми е втора категория, щото едно време са спестявали и са купили някакво обзавеждане, та трябва да го продаде и да не получи помощ?

И трето (много егоистично): Какво да ме мотивира в този случай да лиша себе си, детето си или близките си от това левче и да спонсорирам с допълнителни 20 стотинки тази, същата държава, която има детето ми и майка ми за втора категория хора, които не заслужават нейното внимание или помощ?

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: imitev   
Дата:   24-12-12 22:53


Не са 20, ами 30 стотинки с данъка печалба...

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: ejko   
Дата:   24-12-12 23:00

Ама дай да се разберем, това кой дал и кой не дал е или "Всеки сам преценява...", или "дребнавото поведение"... Не може и двете в едно изречение...
Аз бих заложил на това, че всеки сам си преценява...

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   24-12-12 23:08

а трудно ли е да дариш един лев и никой да не разбере?!

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: ejko   
Дата:   24-12-12 23:09

той е дарил 4..., не омаловажавай [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Трудно ли е да дариш 1лв!?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-12-12 23:16

Вие сами не знаете къде е проблемът и не знаете как да го решите. Свързвате всичките си проблеми с държавата, понеже смятате, че щом си плащате данъците и здравните осигуровки, тя е длъжна да ви осигури благополучие, работа и щастлив живот. Преекспонирането на тежкото финансово положение идва много удобно в ситуации в които трябва да се дава пари за нещо (независимо кой трябва да ги даде-държавата или гражданите и независимо за какво - заплати, пенсии или данъци). Това с левчето, литературно стои добре, но на практика 99% от присъстващите тук не са опряли до него - самият факт, че имате ток, някакво жилище, компютър и интернет са показателни, че не живеете в кайна бедност. Колкото до проблема с циганите е несериозно да бъде свързан с дарителската акция за която говорим. Наистина влезне в сайта,http://www.bgkoleda.bg/, прочетете кой от какво се нуждае, къде какво е купено и дарено, прочетете условията за кандидатстване и методиката за отпускане на средствата и тогава защитавайте прямо горните тези.
Въпросът е принципен, защото подобна психология се наблюдава във всяка обществена сфера:
- държавата е виновна за положението в което съм аз
- аз плащам данъци (нищо, че ме осигуряват на минималната и получавам по-голяма част на ръка) и съм длъжен да получавам всичко, което смятам че ми принадлежи
- циганите са облагодетелствани по всякакъв начин, затова аз имам моралното право да не зачитам нищо в държавата

и така си тъпчем на едно място, хленчим, оплакваме се, умираме по болниците, ревем по гробищата, взимаме 180лв пенсия, гледаме биг брадър, купуваме уикенд и веднъж на 4 години ходим на море
Като не виждаш реализация и бъдеще в тия 111 хил. кв. км, хващаш първия автобус/влак/ ако имаш пари-самолет и си търсиш друго място за реализация - без циани, без твоя държава, която да упрекваш за всичко - намираш си твоя рай, в който си втълпяваш че живееш супер и не се оплакваш

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.