Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 АМАН..! /не става дума за града/
Автор: shtukov   
Дата:   23-12-12 18:43

Някои от вас вече знаят, че имам едно частно местенце, което се опитвам да стопанисвам, спрямо закона и възможностите си и надеждата да го превърна в привлекателен обект за фотолов, риболов и екотуризъм. Мястото представлява влажна зона със защитени растителни и животински видове. Доста форумци са ме посещавали вече, къде за фотолов, къде за някоя сбирка, които сбирки от миналата година провеждаме по няколко пъти на година, както му е реда.[beer]
Тази година през лятото, вече на няколко пъти участниците в сбирките, имахме честта да бъдем поръсени със съчмите на законно ловуващи, местни ловци. Дори имам и тема пусната по случая.
Обикновено с няколко подвиквания от наша /моя/ страна, канонадата се преустановява. Откровено казано, до този момент не съм забелязал поражения на хора и защитени видове от страна на авджиите.
Днес надниквам зад тръстиките.. и какво да видя. В моя имот, пред очите ми и най-спокойно, двама юнака с пушки /законни ловци/, вадят с въцица застреляните от тях зеленоглави патици, които са там благодарение на мен и които редовно наглеждам и храня с надежда да дадат устойчива популация.
Разбира се, аз веднага от мястото на събитието, уведомих по телефона председателя на ловната дружинка, местните общински власти и Зелени Балкани.
Утре смятам да информирам писмено за случая РИОСВ, Горското стопанство и полицията.
Като изключим саморазправата /в която непременно ще излеза виновния/, някой смята ли, че има по-подходящи идеи? Или да оставим тези с пушките да решават кой, кога и защо да живее?


Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-12-12 18:51

Еййй! Мизерници!
Значи РИОСВ И Горското са ОК за подаване на сигнал ама има шанса да си питат ушите. Но ако пуснеш жалба в полицията за незаконно влизане в имота и стрелба вътре е малко по-друго нещо.

Е тука Марилиън да помага!

Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: shtukov   
Дата:   23-12-12 19:01

Има вероятност да се окаже, че моя имот е включен в ловните им полета, в които пък, ще се окаже, че те те имат право да влизат по време на лов, без разрешение от собственика.

Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: ценослав   
Дата:   23-12-12 19:01

Местни ли са или пришълци. Сложи табели "Частна собстваност" или "дивеча е питомен". Наистина е хубаво да се предупреди ловното, иначе каде си спират Жипките ВЕ?!!! Някоя уцелена патица със страшна придсмъртна сила дали неможе да се удари в стъклата им /предни, задни, странични/ или с последни сили да накълве гумите??!!![smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie3] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: shtukov   
Дата:   23-12-12 19:10

Местни са. Спират колата на пътя /защото е разчистен/ и обикалят пеша. Табели "Частен имот" има отдавна сложени. Дори табела на БГ и ENG с описание и снимки на растителните и животински видове обитаващи района, поставена от Зелени Балкани. Те много добре знаят, че влизат в частен имот, защото го притежавам вече 10 години и има ограда. Но също така, добре знаят, че там има какво да отстрелват, тъй като аз полагам усилия за оцеляването му.

Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: ценослав   
Дата:   23-12-12 19:15

Те, заради същата причина според мен стана оня дуел мужди "висшия" спортен деятел и пенсионера от БА. Значи има ли частни гори и други земни площи??? Има! Ма тогава що ловджиите си ходят на лов по тия места? Щото някой в парламента неможе да си размърдат големите задници, дето са над раменете им и да променат зксоните! На "запад" гледам по телевизията, ловци ходят в частни гори и за този кеф поне си шарят евро на собствениците. Та така! Иначе имам приятел ловджиая от Чупрене. Да ма там Балкана е голям и стръмен, доста се поти заради кефа![smilie8] [smilie8] [smilie21] [smilie21] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: TODD   
Дата:   23-12-12 19:18

Да те уредя с една пушка ?????


Няма ловно поле в частен имот ! Даже има разстояние от имота в което не може да се стреля ....

Трябва някой компетентен юрист да се изкаже .

Ако имота е мой ще бъдат заплашени с цената на живота им .И ще ми повярват ... поне местните тук защото ме познават колко ми е акъла .



Трябваше тогава пушката да е с мен да им тегля два калама ..... деба и добитъка ловджийски .[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: shtukov   
Дата:   23-12-12 19:23

Не ми трябват нито ловджиите нито парите им. По-горе съм написал, какви са целите ми. Ама за някои спукъка на чифтето е по-важен от спусъка на апарата. И тоя някой вирее не само по селата, ами най-вече по жълтите павета.


Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: ksuhorukov   
Дата:   23-12-12 19:25

Чета, чета и нещо не ми се връзва. Този имот по какъв начин е твоя собственост?

Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: kiromn   
Дата:   23-12-12 19:27

Оплачи се в полицията от въоръжено проникване в имота ти. След като патиците са ти в имота и се грижиш за тях може да ги обявиш за домашни животни. Значи проникнали са ти в имота с пушки и са ти застреляли домашните животни. Дали няма да им дадат по някоя годинка на топло :)

Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: Jim__Beam   
Дата:   23-12-12 19:27


.. Деба маминката им .... [smilie9] [smilie9]

.. Тоде , май другия път треба да носим по една тръба и ние .... [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: shtukov   
Дата:   23-12-12 19:28

Абе Тоде, аз когато ги видях, бях заедно с един приятел - бившия косаджия на голям регион. Тези дни с него, всеки ден сме там. До пушкала да съм опрял..


Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: shtukov   
Дата:   23-12-12 19:32

Една част от този имот /бивша изоставена баластриера/ съм получил в наследство от дядо ми. Останалата /по-голяма част/, бяха общински и частни имоти, които съм закупил от собствениците. Кое точно не се вързва?



Публикацията е редактирана (23-12-12 19:32)

Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: TODD   
Дата:   23-12-12 19:33

Абе блага дума и чифте винаги оправят работата .....

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: Щурче   
Дата:   23-12-12 19:33

Трябва ти някой запознат с тази част на закона. Не знам дали Мъри е твоят човек, бих потърсила специализирана помощ. Звучи досадно и скъпо, но нервите...

Щом са тръгнали венъж...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: nastradin2   
Дата:   23-12-12 19:36

нищо няма да стане, където и да се оплачеш...Казвам ти го с огромно съжаление, но е факт...[smilie2] Нали точно ръководителите на прокуратура, съд, полиция и лесничейство са в ръководствата на всяка една ловна дружинка...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: TODD   
Дата:   23-12-12 19:38

Абе гаранция че за две седмици ще се отучат да минават около водоема .... ами ще отворим ядове на човека .

Ще влезне у вас да ти утрепе патиците ..... майко що чалъма знам ... ония големите вътре ще направят такъв банкет .

Ама нали с добро уж .

[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: exo99   
Дата:   23-12-12 19:38

Кастрирай ги!

Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: shtukov   
Дата:   23-12-12 19:39

Като гледам благата дума трудно хваща дикиш. Лошото е, че пушките не правят разлика между патки и хора..

Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: ценослав   
Дата:   23-12-12 20:49

"Со кротце и благо и со малко кютек". нЕкъв министър го беше казал май??!!![cool] [cool] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: shtukov   
Дата:   23-12-12 20:59

Бе вълчия капан не е лоша алтернатива, ама ме е страх да не попадне в него някоя животинка. Ще ме обвинят, че бракониерствам в собствения си имот. Щото, нали..., не съм авджия. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: TheBossBG   
Дата:   23-12-12 21:08

Щукофф, дай да им отстрелям жипките бре. Ти само ми поеми разходите по изхранването. Аз ще си поема пътните, че и патрони ще си донеса. После даже ще пусна жалба до прокуратурата, че са се опитали да ме гонят с кола(в твоя имот) и са застрашили живота ми. И при неизбежна отбрана съм застрелял жипката. Гаранция, че няма да се жалват. Че и сами ще си покрият загубите по "разстреляната жипка".

Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: shtukov   
Дата:   23-12-12 21:23

Да не се ошишкаме и алкохолизираме от чакане да дойдат, защото те едва ли ще завторят опита. Пък и може да се окаже мека тенекията на джипката. Заради две патки, да си заминат два бозайника бадева.. [smilie18]
Ама ти намини да планираме работата все пак, за всеки случай![smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: TODD   
Дата:   23-12-12 21:46

Абе добре е да си платят за патките и за влизането в имота и за нарушаването на закона ....

Иначе като пият две ракии ще помислят че им се е разминало и ще пробват пак ...

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: АМАН..! /не става дума за града/
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   23-12-12 21:49

Коце, тия от тръстиките до чешмата ли бре.... ма тез не са хора бре.... аман от комплексари .;.... ловците са едни от най-големите.....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.