Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 RIP Oscar Niemeyer
Автор: Пърпъла   
Дата:   07-12-12 17:29

Гигант, новатор!
Легенда в собственната си страна и по света. Влязъл в учебници и каталози, оставил зад себе си много материални творения.
Mежду другото идеалист-комунист и фен на Фидел.
Доживя до 104.
[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: RIP Oscar Niemeyer
Автор: my.point.of.view   
Дата:   07-12-12 17:38

Дано Фидел не доживее 104...

Отговори на това съобщение
 Re: RIP Oscar Niemeyer
Автор: Todd   
Дата:   07-12-12 17:44

Що да не живее ???

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: RIP Oscar Niemeyer
Автор: Пърпъла   
Дата:   07-12-12 18:08

Във връзка с изразеното от my.point.of.view ПОЖЕЛАНИЕ си спомням следното:

Навремето, като деца, ни изправиха в новогодишната нощ в центъра на града да сурвакаме дядо Мраз с новогодишни пожелания.
Мойте стихчета (дето ми ги дадоха другарите от театъра), се паднаха да не са от типа на "червена ябълка в градина" , а силно политически заредени:

Бракове да има много,
бракове и родства,
но да няма брак, другари,
в нащо производство.

На фашиста-реваншиста
- яма два кубика
, [smilie10]
в Израел на циониста -
по скоро ритника.



И тая свинщина е била писана като пожелание за празниците, представяате ли си. [smilie23]
И са ме изтъпанчили , представете си - мене невинното чавдарче облечено в народна носия да го кажа пред микрофона на целия град.[smilie9]

Но както виждате някои днешни демократи не се различават от червенотиквеничковчетата едно време.[smilie23]




Но да оставим политиката настрани и да се върнем към паметта на вликия архитект.
Знаете ли кои легендарни сгради и градоустройственни проекти е оставил за историята?




Публикацията е редактирана (07-12-12 18:32)

Отговори на това съобщение
 Re: RIP Oscar Niemeyer
Автор: GOSPODIN   
Дата:   07-12-12 18:21

Абе, ако не си комунист до 20 годишна възраст и да си комунист след 20 -та си година, значи има проблем.[smilie5]


Лека му пръст. Архитектурата му е невероятна - част от новопостроената през 60-те години на миналия век столица на Бразилия.

Отговори на това съобщение
 Re: RIP Oscar Niemeyer
Автор: sunnyshot   
Дата:   07-12-12 18:25

Последният от модернистите! RIP

Едно от нещата,които знам е голямото му участие в построяването на столицата Бразилия


Отговори на това съобщение
 Re: RIP Oscar Niemeyer
Автор: Славов   
Дата:   07-12-12 18:27

Бог да го прости... ама той още преди 2 дена се споминал човека....

Отговори на това съобщение
 Re: RIP Oscar Niemeyer
Автор: Пърпъла   
Дата:   07-12-12 18:31

След месец ще ходя град Натал, Бразилия и там има няколко негови неща, ще ги снимам и ще ги пусна в форума.

Отговори на това съобщение
 Re: RIP Oscar Niemeyer
Автор: sunnyshot   
Дата:   07-12-12 18:50

Последният жив от редицата на артистите на индустриалните форми. Другите, за които се сещам са Уолтър Гропиус, Мис ван дер Рое, Чарз Еймс, Ееро Сааринен, Ле Корбюзие (който ни набута в индустриални апартаменти [smilie3] , Франк Лойд Райт и т.н.

Пърпъле, в Монтреал веднъж снимах една сграда на Мис ван дер Рое. Ако не си я видял, виж я следващия път, когато ходиш там.

А кой беше измислил сити хол в Торонто? Един финландец?


Отговори на това съобщение
 Re: RIP Oscar Niemeyer
Автор: neuromancer   
Дата:   07-12-12 21:36

E, аз знам сума негови неща, ама аз живея в Бразилия. Всички монументални сгради в столицата са негови.
Между другото, човека е работил до последно, със свеж ум и не може да стои без работа. В моя град миналата година откриха една негова сграда. Преди да почине е питал лекарите "Айде, кога ще ме изписвате, че имам още много работа".

Отговори на това съобщение
 Re: RIP Oscar Niemeyer
Автор: exo99   
Дата:   07-12-12 21:53

Има нвяколко негови сгради и в Париж!

Гениален!

Бог да го прости!

Отговори на това съобщение
 Re: RIP Oscar Niemeyer
Автор: bgprinter   
Дата:   08-12-12 07:35

Ще се опитам да кача филмче за него, много интересно филмче правено в продължение на 10 години (нямам си на идея защо).
Днес по някое време следобяд ще го рипна и ще се пробвам да го качав дропбокс-а.

Голям човек, а относно комунистическото в него - през 1990 излиза от ком партията на Бразилия.

Дай боже повече такива хора на земята като него !!

Нека почива в мир !

Отговори на това съобщение
 Re: RIP Oscar Niemeyer
Автор: DTV   
Дата:   08-12-12 18:17

Индустриални:)...но за мен всъщност последният голям от човешката архитектура. Мислещите създатели. След тях е технологичната, техниката като помощно средство, скоро и техниката като основно, и като мислещо изцяло вместо вас...
Архитектът на кривите линии, повлиян от Корбюзие, но не следвал го буквално. Хуманист спокойно може да замени комунист за него. Големите му дела са основно в неговата си Бразилия и испаноезичния свят, но е неповторим и незаменим, дори не толкова заради формите, колкото заради вложеното в тях.

*Не правият ъгъл ме привлича, нито правата линия - твърди, непреклонни, създадени от хора. Това, което наистина ме привлича е свободната, чувствена крива. Виждам я в криволичещия ход на нашите реки, в облаците на небето, в тялото на любимата жена. Вселената е изцяло направена от криви.
*Животът е много кратък. Поглеждаме назад и мисля, че това, което сме направили е било добро. Беше просто, беше скромно. Всеки създава собствената си история и се развива. Това е. Не се чувствам особено важен. Това, което създаваме не е важно. Ние сме много незначителни.
*Това е, което исках да ви кажа за моята архитектура. Създавах я със смелост и идеализъм, но също с осъзнаването на факта, че важното са животът, приятелите и опитите да се направи от този несправедлив свят по-добро място, в което да живеем.


Ето го него

А това е най-хубавото му творение, за мен - Cathedral of Brasília, Brazil



Публикацията е редактирана (08-12-12 18:32)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.