Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Ако има фенове на турболенцията...
Автор: boni   
Дата:   11-03-12 23:49

Сега е момента:)
Над Европа е страшен купон, сега се прибирам. Целия от главата до петите съм залят с бира, кафе и сок. Ушите ми още пулсират от женски писъци и врява.
Адреналин яко[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: exo99   
Дата:   11-03-12 23:51

С коя компания пътува?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: boni   
Дата:   11-03-12 23:51

Нашата:) БГ Еърррр

Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: Щурче   
Дата:   11-03-12 23:52

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: princess_lia   
Дата:   11-03-12 23:53

Къде бяха турболенциите? Обикновено над Австрия има яко.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: k_p   
Дата:   11-03-12 23:54

добре си щом пишеш[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: Boni   
Дата:   12-03-12 00:14

Swiss i Austria

Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: imarinov10   
Дата:   12-03-12 00:23

ужас добре 4е не съм бил там мразя турболенция

Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: promis   
Дата:   12-03-12 00:26

Супер, веднага тръгвам!

Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: tonal   
Дата:   12-03-12 00:30

Оф, пътувах с един BAE-100 на Ер България /ТИМ Ер [smilie2] /, 4 моторен размер като градски автобус, турбуленцията го подмяташе и въртеше яко. За разлика от Ту-154 който летеше като лебед само крилете му се гънеха в краищата нагоре-надолу . Само че руската машина е има 2 пъти повече метал тежи и гори много [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: Щурче   
Дата:   12-03-12 00:34

Не знам защо, но мен не ми пука от един момент нататък... [smilie8] В смисъл, ако трябва да паднем, ще си паднем, аз нищо не мога да направя. [smilie8] Не е да не съм била в турболенция...

Аз летя на 28ми март от Манчестър за София и после обратно. Все пак, дано да няма. [smilie8]

[beer]



Публикацията е редактирана (12-03-12 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: tonitka   
Дата:   12-03-12 00:38

Два пъти съм преживявала много яки турболенции. Първия път с БГ Еър някъде над Румъния ни хвана та до Бургас. Беше баси якото. Седях до пътеката над крилата и при накланянето на самолета противоположното на мен крило просто си изчезваше, нямам идея с колко градуса се накланяше самальотчето. Всички пищяха на умиране, само аз и съпруга ми се хилехме, а баба-англичанка до мен през цялото време четеше книжка и непомръдна.[smilie18] [smilie18] Втория път от Лондон до Белфаст, 40 минути бяхме като пимпонки из самолета. А английските пилоти са ибаси каруцарите. При тях плавно приземяване няма, кат гюлета се изръсихме.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: Jim__Beam   
Дата:   12-03-12 01:00


.. Ся , ако кажа че не съм се возил на самолет , сички ше кажат - ебаси балъка ...... ама не съм .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

... сигурно е готенко , ама не съм излизал от Европа и Азия .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


.. Иначе , турболенцията и адреналинът имат и други измерения .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

.. една пи%ка я качвам на маторя .... София -Вакарел - 13 минути ..... като я свалих на площада пред едно кафе , краката и омекнаха и не мое да стане ..... хората се чудят кво става .... [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: asahi   
Дата:   12-03-12 01:11

Бира, кафе и сок. Омешал си ги. Какъв беше хвърчилета? Боинг 737?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: Щурче   
Дата:   12-03-12 01:18

Джимчо, като автобус е. Еле пък ако е вечерен полет-все същото. Даже по-спокойно. Возиш се и толкоз. Навън не се вижда, освен над някой град. Няма драма.

Иначе, денем, виждаш градовете долу (ако има), но не се усеща екстремно, нищо не си изпуснал с летенето, но има страхотни места, които трябва да се видят. Има време, да сме живи и здрави, ела ми на гости :)) [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: Jim__Beam   
Дата:   12-03-12 01:26

.. Щурчо , не казвам че ме е страх ...... просто все се разминавам със самальотите .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]
.. Два пъти имах билет за Дубай и все така става , че до датата се преебат нещата .... [smilie7] [smilie7]
.. до Масква ходих на колела .... [smilie3]

.. По принцип , не ми се вози ..... кара ми се .... [smilie5] [smilie5] [smilie5] ... ти поне знаеш , че ме бият съчмите в главата ..... [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: vladihg   
Дата:   12-03-12 01:26

Екстра си е турбУленцията , само да не стават сакатлъци...[smilie18] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: Щурче   
Дата:   12-03-12 02:04

Знам, да [smilie18] Ама като те закара на някое благо място, където само да въздъхнеш ти остава... Ще ги заобичаш [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: neuromancer   
Дата:   12-03-12 02:21

Баси, какво правите вие? Аз имам към 160 полета досега и такива емоции не съм преживявал. Скука... Ама БгЕър съм ги отказал от години

Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: PolarBear   
Дата:   12-03-12 04:55

Всъщност, правилната дума е турбулентност...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: Djogata   
Дата:   12-03-12 05:38

Според моят скромен опит, с колкото по-малък самолет се возиш, толкова по-готина е турбуленцията, защото малките самолетчета се "носят" леко по въздушните течения, докато големите животни са по-тромави. Не говоря за силата на люшкането, при по-малки самолети се усеща по-силно, но за сметка на това е някакси по-естествено, като лодка плъзгаща се върху вълните и поне за мен е по-приемливо.

Примерно наскоро пътувах с Еърбъс А380, еми тоя шопар като влезе във турбулентно течение, докато се усети, че трябва да се разклати, минават няколко секунди - докато крилата се огънат 2-3 метра, и чак тогава корпуса се заклаща тежко-тежко [smilie18]
А най-якото е, че при турбуленция и резки маневри, целият фюзелаж се деформира поради размера и тежестта си. При по-рязко натоварване багажните отделения на долната палуба се отместват с 5-10 сантиметра спрямо напречните прегради, смятайте за какви деформации става въпрос [smilie5] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: ipolit   
Дата:   12-03-12 07:36

a s hrema letqli li ste? Misleh che ste mi izhvyrchi ednoto oko. 3 chasa skimtqh na poslednata sedalka i se chudeh de e avariinata spirachka.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: shtukov   
Дата:   12-03-12 08:07

Абе не бива много много. При едно излитане от Ню Йорк към Европата, така заклати Боинга, че ми се искаше да се прибера пеш, ако има начин.. Ама нямаше.. [smilie18]
Иначе всичко мина добре..


Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: tofo   
Дата:   12-03-12 09:07

Мене ме е шубе...чак съм скачал от движение...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако има фенове на турболенцията...
Автор: boni   
Дата:   12-03-12 09:12

Асахи, не съм ги омешал, до мене беше една кака с кафе и сок, аз бях с бира:)
Една отзад крещеше, че иска да слезе[smilie18]
За думата съм съгласен "турбулентност" , някак си ми идваше естествено да е с О, от турбо[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.