Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Да не забравите - на фарове през деня
Автор: boreto   
Дата:   02-11-11 07:14

[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: stoyan_5   
Дата:   02-11-11 07:21

Какви хайки ... какво замерват полицаите?

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: boreto   
Дата:   02-11-11 07:23

Гонят ксенонските самоделки.


Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: dobriman   
Дата:   02-11-11 07:23

Да не забравете, ако сте от перник (или подобни) и имате страхотни китайски ксенонки - регулирайте ги!

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 09:12

У Пеуник ги регоуиуат с уинкел [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 09:30

Снощи в Иван Вазов влизам в еднопосочна улица и срещу мен в полумрака се изнизва дама без фарове. Влезна в едно празно място м/у паркираните коли да се разминем, пък аз спрях до нея и я блокирах. Свалих си джама, показах и да свали нейния и и казах "Време е да включим фаровете". А тя се беше панирала, че ще и мрънча, щото в насрещното.

Затовва трябва да се кара на фарове целогодишно - да няма оправдания "ма то светло", "аз виждам", "ми аз нямам навик, щото карам само през деня" и други овчи реплики.

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: dinkoff   
Дата:   02-11-11 09:32

Покдрепям [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: stoyan_5   
Дата:   02-11-11 09:33

Проверете си и сигнализаторите за забравени фарове.

Миналата година смених акумулатора заради лош контакт на шофьорската врата и ...
Бях паркирал по женски, с гъза напред. Слънцето светеше още и не забелязах светлините в габаритите ...
За един следобед акумулатора стана на бъздерка - не беше и първа младост де ...

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: ejko   
Дата:   02-11-11 09:43

"паркирал по женски, с гъза напред" хахаха
По-добре по женски, че аман от паркирачи по мъжки, от които или не мога да си отворя шофьорската врата или заемат място като за 2-ма...
А и като излизат с предницата напред и не са си пуснали фаровете и няма как да разбера, че някой излиза..., докато стоповете не могат да ги заправят...

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: batonga   
Дата:   02-11-11 12:27

asahi

Карането постоянно на фарове през деня в държави с нормален цикъл ден/нощ е доказано непрепоръчително от гледна точка на безопасността на движението, тъй като у водачите се създава зрителен навик да следят само светлините на пътя, а не реалните обекти. Вследствие на което рискът спрямо не-светещите обекти на пътя се увеличава многократно, като от това страдат най-уязвимите участници в движението като пешеходци, велосипедисти, каруци и т.н.
Верижните катастрофи са по-вероятни, особено при липсата на трети стоп, отново защото постоянните червени светлини от задните габарити на предната кола притъпяват вниманието вместо да го привличат и човек може лесно да пропусне разликата в яркостта при натискане на спирачка. Самите фарове или по-точно рефлекторите сдават от постоянното греене (при по-старите автомобили предимно). От постоянното греене те изсъхват и почват да се лющят и капацитетът им на отразяване спада в пъти и така нощем, когато реално ни трябват фаровете - светят като свещи и караме на тъмно.

Ето един полезен линк относно специализирани изследвания по темата http://www.ibiblio.org/rdu/DRLs/studies.htm



Публикацията е редактирана (02-11-11 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 12:45

Интересно мнение, вероятно е и добре аргументирано.
Моята практика показва друго - по-бързо и по-отдалеч забелязвам автомобил с включени фарове, съответно реагирам по-навреме. Несветещите обекти по пътя са проблем в сумрака и фаровете на другите участници нито го задълбочават, нито решават. Слава Богу поне велосипедистите и мотористите почнаха да ползват сигнални жилетки, че и някои от каруцарите. Снощи видях куче със сигнално елече.

Наблюденията ми върху 5-годишни постоянно светили фарове показват, че по-скоро страдат от помътняване на плексигласа отпред, отколкото от потъмняване или отлепване на рефлекторния слой.

Относно стоп светлините има една осезателна разлика в яркостта на светене при стари и нови (от последните десет години) автомобили. Старите едвам мъждукат на габарити, а стоп-светлината им е различима само в тъмното. По-новите знаем как светят. Това е по-сериозен проблем, поне от моята гледна точка на водач.

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: photo_liubitel   
Дата:   02-11-11 12:47

Е поне немам проблем с гасенето на фаровете
Като загся и извадя ключа всико гасне
Така са го измислили Иалианцитя в Ланча

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 13:04

До кога трябваше да сме с пуснати фарове? :> до коя дата

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: batonga   
Дата:   02-11-11 13:06

В интерес на истината, аз съм ЗА карането на фарове извън града, помага в участъците където се редуват сенки/слънце а и е по-лесно да се прецени дистанцията до насрещно движещия се при изпреварване. Но в града ми се струва безсмислено и по-скоро вредно. Особено когато ми изгоря третия стоп миналата зима се чувствах много уязвим, имах чувството че всеки момент някой ще ми се надене отзад. Става дума за през деня.

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: aeobs   
Дата:   02-11-11 13:20

batonga, въпреки, че е занимателно всичко това е изсмукано от пръсти.
Ти като се движиш фарове ли гледаш или си гледаш лентата в която се движиш и това, което се случва в нея. Форовете на останалите автомобили и всичко останало се гледа с периферното зрение или дори да се фокусираш върху нещо е само за секунда-две. Ей сега както е сиво времето автомобилите със сребърен цвят изобщо не се виждат. А с този цвят сигурно има най-много коли по пътищата. Затова 4 месеца със задължителни фарове си е идеалния вариант. При нормална видимост можеш да се движиш както искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: iPonche   
Дата:   02-11-11 13:24

не ги спирам целогодишно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 13:28

Аз съм го казал много пъти и пак ще кажа...

Тея глупости дет ги измислят уж да намалят ПТП-тата... да си ги наврат *тзад.

ко ще и целогодишно да караме на фарове, това може да намали ПТП-тата с не повече от 0.1-0.2%...

Обаче ако се хванат да оправят всички проблемни участъци от пътя, Дупките по завои, неравностите по завои, завоите с обратни наклони, Храсталаци на кофти завои, които ограничават видимостта, Проблемите със стичаща се вода по магистралата по време на дъжд, ще ги намалят поне с 20%.

Преди 1 месец пътувах по АМ Тракия, и валеше супер кофти дъжд. на 4 места имаше като Река която тече през пътя... и на 4те места имаше по 1-2 катастрофирали коли, като на второто място ги бяха наредили в черни чували пътниците.
Аз минах с 70-80км/ч и на мен ми поднесе... ужаст.

Та така, тея глупости, че карането на фарове ще спаси хиляди животи са хвърляне на прах в очите на простия народ. Това, че всички карали като изверги са просто медийни провокации и опити да настроят шофьорите един срещу друг, по този начин всички са заети да се плюят един друг без да осъзнават, че всъщност качеството на пътната ни мрежа убива сигурно повече хора отколкото простите шофьори.
Постоянното показване по новините разни размазани шофьори дето карали с 300, Налага едно такова мнение, че разбираш ли 50% от шофьорите са такива щот всеки втори който покажат кара в нарушение, а всъщност съвсем не е така.



Публикацията е редактирана (02-11-11 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: lillia   
Дата:   02-11-11 13:31

Автор: iPonche
Дата: 02-11-11 13:24

не ги спирам целогодишно


[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 13:34

П.С. А тая пълна глупост, че фаровете трябва да са пуснати денем зимата не знам как я измислиха.
В момента е някво страшно слънце и съм длъжен да карам на фарове.
Преди 2 седмици беше супер мрачно време и не бях длъжен.

Карането на фарове през деня, трябва да е базирано на Метеорологичните условия, а не на Месеца... пълна глупост

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 13:42

Статистиката е неумолима - предприемат се мерки и всяка година жертвите намаляват. В един случай ще помогнат коланите, в друг - фаровете, в трети - новата организация. И тъй нататък. Аз си карам целогодишно на фарове за собствена безопасност и пет пари не давам за оправданията на другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: nikol79   
Дата:   02-11-11 13:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 13:47

Дреме ми за електромера. Чифт крушки на година, акумулатора на 4 години - това е масрафа.

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: batonga   
Дата:   02-11-11 13:47

И ще се върти до окончателната победа на комунизма! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 13:58

асахи, не е въпрос на ток, крушки и т.н.

Цаката е, че ни задължават да правим някви работи дето са безсмислени.

От къв зор ще ме задължават АЗ шофьора да нося колан
За другите пътници в колата - да, ама за шофьора...
Това все едно да ми забранят да ходя да се обеся.
Само аз си нося отговорност за собствения живот, а това че някой иска да изкара някви пари от някви глупости е съвсем друго нещо.
Въпреки че винаги карам с колан категорично съм против да задължават шофьора да ползва лични предпазни средства, при условие че той сам е отговорен за евентуални последици.

Отговори на това съобщение
 Re: Да не забравите - на фарове през деня
Автор: imitev   
Дата:   02-11-11 14:03


Булгар! Булгар! [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.