Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 18:42

... или добро, или нищо [smilie8]

Всъщност просто пореден опит за заформяне на откровен разговор за най-сигурното на този свят (щото неизбежността на данъците все пак изглежда по-относителна, особено по някои места)

Едно време някъде се опитваха да ме учат, че “висшето изкуство” (каквото и да значи това) имало само две основни теми – Любов и Смърт.

Сега заформям някои ориентировъчни предложения за посоките на разговора, които евентуално да му помогнат да потръгне... ще ги кача в първия ми пост...

И, разбира се, всякакви цитати и споделяници на любими работки (“проникновени и дълбоки” или “повърхностни” и бъзикливи) от изкуството по темата са добре дошли [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 18:44

1. Мислите ли си за нея, колко често, как...
2. Приемате ли я като един вид спасение...
3. Сериозно, ама съвсем сериозно и честно, вярвате ли, че действително има “нещо” СЛЕД нея – като нещото е за този, когото е споходила, разбира се...
4. Пука ли ви какво ще стане с вас след смъртта ви – какво ще ви правят, как ще тъгуват за вас или как ще празнуват живота ви (опит за дословен превод на една по-западна идея какво да правим с факта на смъртта на някого)... как ще ви помнят... и как ще ви забравят...
5. Спомняте ли си момента, в който осъзнахте своята смъртност... приехте ли я, как ви промени...
6. Не е ли всъщност смъртта основната причина за абсурдността на живота (за тези, които го смятат за такъв)...
7. И не е ли изобщо адски шизофренично цялото ни отношение към нея?


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Todd   
Дата:   29-10-11 18:48

Смъртта е част от живота !!! Последната част ....

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: universum   
Дата:   29-10-11 18:53

Ааа, последната казваш.
За мене не е последната.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 19:01

При мен засега е така:

1. Почти ежедневно по съзнателен начин... по под/несъзнателен начин – вероятно непрекъснато... като че ли поне напоследък основно си мисля за нея като за един вид филтър, през който да оценявам нещата... а през този филтър направо всичко изглежда напълно лишено от какъвто и да било вселенски смисъл.

2. Все повече... един любим лаф – “очевидно единственото РАЦИОНАЛНО решение на твоя проблем е самоубийството” – като по-малък му се кефих, щото си мислех, че е готинко бъзиклив... сега съм все по-убеден, че точно момента с рационалността си е баш такъв.

3. Не, съвсем не, напълно не – просто е game over и край – това, което аз си се УСЕЩАМ, че съм, няма да го има – няма да има никакви усещания, нищо, ама абсолютно нищо... Death is The Ultimate negative - not being... (после ще го издиря това любимо клипче от любимо филмче/пиеса)

4. Не особено. Приживе си имам разни идеи и донякъде и каузи... примерно дълбокото ми уважение към науката... та, най-вероятно бих си дарил тялото за научни експерименти и/или за трансплантация на органи.
Как ще тъгуват/празнуват и как ще ме помнят/забравят – съвсем все тая, тяхна си работа, не моя.
Но основният шизофреничен момент тук е как някак не искам да причинявам разни неща на малкото ми много близки хора – по тази причина хем не искам да ги надживявам – за да не трябва да им се случва каквото ще им се случва след смъртта ми... но и хем по егоистични причини не ща аз да ги надживявам – за да не трябва аз да се справям със същото.

5. Даваха “Седморката на Блейк” през някакво лято на море в Ахтопол... май съм бил на 9 или 10... цяла нощ се шашках, ревах и какво ли не... не знам дали още съм я приел и не знам как иначе ме е променил този момент, освен чрез това, което сигурно си личи...

6. Доста вероятно е да е баш така.

7. Ахъм, такова е, както и почти всичко човешко – шизофренично, coincidentia oppositorum etc…


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: snoopoff   
Дата:   29-10-11 19:03

Тва е като да питаш маймуни кво мислят за мача на челси и арсенал одеве... ми няма кво да кажат [smilie5]

Секи си мисли разни неща, ма никой нищо не може да каже със сигурност [smilie5] На всеки си му идва реда.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 19:15

universum, а коя следва след нея - някаква по-универсална/вселенска ли?

snoopoff, май има такъв момент... хем за последните 25 века сме мръднали бая яко в разбирането на солидна ЧАСТ от нещата във вселената, хем и сега си е актуално "знам, че нищо не знам..." [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 19:18

Няколко пъти съм ги пробутвал Розенкранц & Гилденстърн, ама нещо не фащат дикиш у форумо... и все пак:

Do you think death could possibly be a boat?

No, no, no, death is not, death isn't. Take my meaning? Death is the ultimate negative, not being. You can't not be on a boat.

I've frequently not been on boats.

No, no. What you've been is not on boats.


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: НАСОО   
Дата:   29-10-11 19:37

когато бях на 5 ходих на погребението на прабаба ми и тогава за първи път се сблъсках с нея. После починаха още хора и веднъж, май на 8 , на рождения си ден, включих че и мен няма да подмине. Майка ме излъга, че докато дойде моя ред ще има ракети и хората ще бъдат в космоса, както в междузвездни войни и няма да умират... Това ми стигаше за следващата година. После пак го почуствах - как се събуждам, но ме няма и изведнъж мисълта ми почва да изчезва и край. След време аботех на един строеж с баща ми и пак. Една седмица не ми се правеше нищо, дори да ям, защото смятах, че няма смисъл. Незнам какво се промени, но година след това, някъде към 13, започнах да правя какви ли не щуротии и направо си търсех белята. Незнам защо спря да ми пука. В днешно време дори ме е страх да не надживея близките си.[beer]



П.П. Последното изобретение на Стив Джобс се казвало IDead[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 19:39

Бай дъ уей, има един интересен момент при мен... доколкото един от най-водещите ми стремежи в живота ми е колкото мога по-свободен да ставам, трябва да си призная, че май точно смъртта е нещото, което най-много е допринесло за освобождаването ми [smilie3] [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 19:40

НАСОО [smilie5] ахъм - и iDead, и изобщо благодарности за включването [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: shtukov   
Дата:   29-10-11 20:13

Едно време някъде се опитваха да ме учат, че “висшето изкуство” (каквото и да значи това) имало само две основни теми – Любов и Смърт.

Пропуснали са ЖИВОТА.. А той е като харизан кон, на който би трябвало да не броим зъбите.
А за Смъртта - Казват, че опашка имало, ама ред нямало..[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: alsash   
Дата:   29-10-11 20:30

Тери Пратчет обяснява нещата....четете[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: shtukov   
Дата:   29-10-11 20:39

Те много народ ги обясняват, ама малко показват..

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: tantris   
Дата:   29-10-11 21:20

За любовта и смъртта всичко е казано в "Тристан и Изолда" на Вагнер[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: SellFish   
Дата:   29-10-11 21:22

Към личната си смърт изпитвам любопитство...дали ще оправдае очакванията ми [smilie3]? Но съм достатъчно дисциплиниран човек, така че кротко ще си изчакам реда [smilie21]!


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: arakiss   
Дата:   29-10-11 21:26

За любовта и смъртта всичко е казано в "Тристан и Изолда" на Вагнер[smilie21]

ай ся, вагнер -
много преди него чекспиър е научил ромео, пък той жулиета.
или беше обратното [smilie25] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: tantris   
Дата:   29-10-11 21:30

Не е същото.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: arakiss   
Дата:   29-10-11 21:32

нищо в живота не е.
същото.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: shtukov   
Дата:   29-10-11 21:37

Живота е една от най сложните работи..[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 22:23

Животът е ето ТОВА!... другото е... все тая...

А всъщност във въпросното "това" горе става въпрос точно за тези две неща - любов и смърт... и победата над смъртта е любовта... това е животът... останалото е мълчание



Публикацията е редактирана (29-10-11 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Cristinel   
Дата:   29-10-11 23:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 23:42

Cristinel [smilie18] Това кефи, а и е съвсем вярно [smilie24] [beer]

Всъщност хем бих питал "и все пак не ти ли е любопитно" или нещо от сорта, хем стремежът ми е да стигна до такава нагласа [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Cristinel   
Дата:   29-10-11 23:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: НАСОО   
Дата:   29-10-11 23:50

http://www.youtube.com/watch?v=_Jtpf8N5IDE&ob=av3e а има ли такъв момент?

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: alsash   
Дата:   29-10-11 23:52

„Времето е наркотик, много от него убива.“....ТП

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   30-10-11 00:04

Хм, всъщност аз не го казах това, но като съм бил на 2 годинки съм бил в клинична смърт... сега, идиотии ще са да се опитвам да си спомням какво е било, но по някакъв абсурден начин имам усещането, че имам спомени...

После гледах едно готинко филмче с любимата Джулия Робертс - Flatliners...

Та, не знам дали фактът, че съм бил "отвъд" за малко (е, не си спомням бели тунели и т.н.) ми е оказал някакво влияние... разказите на майка ми и целия вложен от нея драматизъм...
Всъщност не смятам, че съм обсебен от смъртта... смятам, че не си извъртам главата когато виждам този "голям слон в стаята" - за смъртта повечето хора само това правят - извъртат си главата...
Дори и сега - покрай Пишмана... някак имам усещането за адски много неизказани нещица...


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: alsash   
Дата:   30-10-11 00:06

— АМИ ДА. НЕ БИВА ДА СИ ПРАХОСВАМЕ ВРЕМЕТО! — Смърт донагласи седлото, после тикна златния си животомер под гърбавия нос на Албърт. — ВИЖ! ИМАМ ВРЕМЕ! НАЙ-ПОСЛЕ ИМАМ ВРЕМЕ!
Албърт се отдръпна уплашен.
— И щом вече го имате, какво ще го правите?
Смърт яхна коня.
— ЩЕ ГО ПРОПИЛЕЯ.


Тери П.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   30-10-11 00:08

НАСОО, при мен нещата стоят по следния шизофреничен начин - или да се спасявам скоропостижно, или... да пробвам да живея завинаги (щото пък имам друго нагло себевлюбено усещане - че, ако някой може да се справи с това, то ще съм аз...)

А пък Уди Алън имаше готин лаф, за който често се сещам - че не искал да постига безсмъртие чрез творчеството си, а искал да постигне безсмъртие чрез това да не умира [smilie18] [smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   30-10-11 00:15

alsash, ЩЕ ГО ПРОПИЛЕЯ [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: alsash   
Дата:   30-10-11 00:17

...казвам Ви бре.....четете Тери Пратчет....ако не всичко, поне малко![beer] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   30-10-11 00:28

Е де, а аз като ви казвам да гледате (или, ако искате - четете) Розенкранц & Гилденстърн са мъртви - кой го гледа/чете изобщо? [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: MARIANA88   
Дата:   30-10-11 01:08

А какво мислите за пластинатите? Гледахте ли филма?
http://challengingthelaw.com/medicinsko-pravo/plastinatite/


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: tvk75   
Дата:   30-10-11 01:29

Knartist

1.не
2.не
3.не
4.не
5.не знам
6.нямам идея,но на кой му пука

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   30-10-11 01:43

tvk75, кратко и ясно [smilie18] [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: tvk75   
Дата:   30-10-11 01:52

ами какво да влизаме във философски разправии [smile]

смъртта и тя е кратка и ясна (така съм чувал)

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   30-10-11 01:56

[smilie18] Така си е... поне за късметлийте де... точно по случай Пишмана - внезапно, бързо и безвъзвратно... и аз така искам... и сега като си легна сигурно точно това ще си пожелая = край на мъките [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: tvk75   
Дата:   30-10-11 02:03

това за щастие не го решаваме ние [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: shtukov   
Дата:   30-10-11 08:32

От усещането за смъртта, по-страшно е усещането за самота..

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: J0R0   
Дата:   30-10-11 09:07

Представи си, че направиш компютрите да се самовъзпроизвеждат.
И един ден някой компютър ти зададе въпроса, какво става с нас като ни изгори дъното, харда и захранването?
Ще отидат за претопяване, ще му отговориш ти.
А с душата, с Уиндоуса, какво става, ще те попита.
На теб ще ти е много трудно да му обясниш, че Уиндоуса не е част от него и че той си съществува на другите компютри, но точно на неговите изгорели хардове няма как да продължи да работи.
А какво става с останалите ми програми, със снимките ми, с документите ми, с персоналните ми настройки, със спомените ми.
За съжаление и те си заминават, те нямат смисъл за другите компютри.
Но все пак, ако е имало нещо ценно, то е трябвало да го прехвърлиш на други компютри, затова е толко важна периферията. Без нея няма как в един компютър да влезе информацията, нито как да я напусне.

Така че, ако имаш нещо ценно на хардовете, постарай се навреме да го прехвърлиш и на други компютри.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: alsash   
Дата:   30-10-11 09:09

....мъдро![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: tnt   
Дата:   30-10-11 09:14

излезте на чист въздух, вижте се с приятели..... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: alsash   
Дата:   30-10-11 09:15

....[smilie18] [smilie18] [smilie18] ....гласувайте!

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: tvk75   
Дата:   30-10-11 10:25

гласувахме [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   30-10-11 16:49

Като се сблъскаш с нея отблизо и разбираш кака всичко останало за което си се притеснявал до сега е пълна глупост.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: НАСОО   
Дата:   30-10-11 17:56

тука не съм съгласен. Има хора които и на смъртно легло правят големи неща и такива, които и без да са я срещали мислят, че нищо няма значение

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   30-10-11 18:14

[smilie18] Йее, добре бре, Жоро, бива, бива... особено моментът с това, че "душата" е Уиндоусът [smilie3] [beer]

Но пък може би основният куцащ момент на иначе симпатичното сравнение е, че ние знаем какво представлява тази душа, защото сме я създали... докато засега не сме забелязали да има каквито и да било заслужаващи си внимание данни, които да ни показват кой/какво ни е създало нашите души/уиндоуси и какво изощбо представляват... иначе да го бяхме питали и да ни беше казал, предполагам [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: sunnyshot   
Дата:   30-10-11 18:17

Уф, трябва и да се умира...

По едно време прочетох едно тибетско ръководство за умиране, преведено на английски. Още стои на нощното шкафче.

А Сара Бернар (френска тетрална артистка) била спала в ковчег, за да свиква с мисълта.


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   30-10-11 19:27

[smilie18] Съни, имаше и един виц за баба, дето отишла на доктор да види какво й е, а той и казал, че е много зле положението и да ходи на кални бани. Тя го питала дали баните ще помогнат. А той:
- Е, не, няма да помогнат, но поне ще свикнете с пръстта [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   30-10-11 19:46

Еми, подозирах аз, че пак няма да се получи кой знае какъв силно завързан разговор... вероятно си е съвсем "в реда на нещата" де... най-често се случва на хората да им идва да shy away от темата... освен да я раздвижим по по-лекичък (или тежичък) начин...

Join Me In Death или Bring Me To Life [cool] [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: arakiss   
Дата:   30-10-11 20:03

мъдро - в тубата има всички отговори [cool]

аз харесвам този

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: arakiss   
Дата:   30-10-11 20:10

ако пък ми се наднича в по-дълбокото, си пускам пак този велик филм
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Gruyu   
Дата:   30-10-11 20:13

картите от НОИ за Поморие определено помагат да приемаме по-леко тази мисъл

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: syntrillium   
Дата:   30-10-11 20:32

Автор: Knartist
Дата: 30-10-11 19:46

Еми, подозирах аз, че пак няма да се получи кой знае какъв силно завързан разговор...
......................................................

Здравей [smile]
Само да вметна - не съм религиозен или вярващ човек, /не знам това дали е лошо или добро/. Мойта "религия" е науката, а мойта "вяра" - съмнението. Не ми е достатъчно да приема отговори в които "трябва да повярвам". Мога да живея с факта, че има неща, които никога няма да разбера, а дори е възможно човек да е устроен така, че да не може да ги разбере.

Въпросите за смъртта са вълнували хората откак са се осъзнали като такива. Ама според мен по-философския въпрос е НЕ "какво е смъртта" а "какво е живота". Ако сложим условен знак за равенство между неживо и мъртво, то може да мислим смъртта/неживостта за нормално и логично състояние на материята. Бил си "мъртав/нежив" и преди да се родиш нали? В тоя ред на мисли е много по-странно, нелогично и необяснимо защо нещо неживо може да "оживее". Въпрос, на който засега само религията дава "отговор". Прословутото тайнство на живота. Божественото... Е както казах в началото, аз съм човек на логиката и разбирането, а божественото не се вписва в представите ми за причинно-следствена връзка...

Така, че може темата ти да има повече живот, ако я прекръстиш на "За живота... вселената и всичко останало..." [smilie5]


P.S. Днес е изборен ден.[smilie3] Хората са отишли да броят бюлетини, да оправят държавата и като цяла да се занимават с по-злободневни проблеми. Не им е до дълбоки екзистенциални и философски размисли [smile] Изчакай още година, и така към средата на декември 2012 пусни пак тая тема, може да има по-широк отзвук [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   30-10-11 20:50

syntrillium, много мерсаж за включването, споделям в доста голяма (клоняща към пълна) степен споделените тук от теб възгледи... и сега се замислям и за съвета за заглавието на темата [smilie24] [thankyou] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: nikol79   
Дата:   30-10-11 20:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: shtukov   
Дата:   30-10-11 21:19

Напълно съгласен съм с твърдението, че логиката и разбирането нямат нищо общо с божественото. Защото божественото има общо само с любовта. Ако на човек му е непозната любовта, е излишно да търси цветя в тоалетната..

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: OpenYourEyes   
Дата:   30-10-11 21:44

1. Мислите ли си за нея, колко често, как...
Няма какво да я мисля, когато дойде съм готов за неяНяма какво да я мисля, когато дойде съм готов за нея
3. Сериозно, ама съвсем сериозно и честно, вярвате ли, че действително има “нещо” СЛЕД нея – като нещото е за този, когото е споходила, разбира се...
Вярвам, че има
4. Пука ли ви какво ще стане с вас след смъртта ви – какво ще ви правят, как ще тъгуват за вас или как ще празнуват живота ви (опит за дословен превод на една по-западна идея какво да правим с факта на смъртта на някого)... как ще ви помнят... и как ще ви забравят...
Разбира се.. И сега ми е интересно какво мислят и говорят хората за мен, НЯМА да се променя, ако разбера какво е то, просто искам да знам. Така че, да, интересно ми е как ще ме запомнят
5. Спомняте ли си момента, в който осъзнахте своята смъртност... приехте ли я, как ви промени...
Няколко пъти съм я срещал доста отблизо, но мисля, че не съм се променил, освен с няколко белези в повече хаха
6. Не е ли всъщност смъртта основната причина за абсурдността на живота (за тези, които го смятат за такъв)...
Не, защо? [smilie11]
7. И не е ли изобщо адски шизофренично цялото ни отношение към нея?
Не трябва да имаме някакво отношение към нея... Тя така или иначе идва когато му е дошло времето, трябва просто да я приемем и да живеем с нея. Няма как да я премахнем или нещо подобно


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: CanoniO   
Дата:   31-10-11 00:10

Смъртта е досадна. Буквално, досажда на хората...
Има хора, които я виждат по-рядко в краткия си живот, други постоянно се сблъскват с нея... Тя е факт, идва, досажда ни, притеснява ни, но е неизбежна... Точно със своята неизбежност, на мен ми е безинтересна....
Взимала ми е роднини, взе ми и дете - ами не ми е станала по-страшна... просто по-досадна и натрапчива....
Вярвам, че човек живее по написан сценарий и смъртта идва тогава, когато и кажат, че трябва, а не когато си иска...

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Rosencho   
Дата:   31-10-11 00:14

Ето я...


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Matataupa   
Дата:   31-10-11 00:28

Винаги при такива теми се сещам за едно хубаво книжле: 'Съдби, по- лоши от смъртта" К. Вонегът

Смъртта може да е избавление[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: bgprinter   
Дата:   31-10-11 02:36

Никой не умира, ако се възпроизведе. Всъщност телата ни са малка част от цялото, а цялото са нашите гени, те продължават да живеят по свой си начин. Така че предавайте си гените нататък и ще сте безсмъртни.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: alsash   
Дата:   31-10-11 09:42

...голямо разхищение е това със Смъртта...толкова труд и айде...

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   31-10-11 21:47

Автор: alsash
Дата: 31-10-11 09:42

...голямо разхищение е това със Смъртта...толкова труд и айде...


Е, а де, нали и аз това се чудя...

Онова със спирачките на мерджана е готинко [smilie24] [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: MShte   
Дата:   31-10-11 23:53

Автор: bgprinter
Дата: 31-10-11 02:36

Никой не умира, ако се възпроизведе. Всъщност телата ни са малка част от цялото, а цялото са нашите гени, те продължават да живеят по свой си начин. Така че предавайте си гените нататък и ще сте безсмъртни.



[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Belge   
Дата:   03-11-11 00:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Cristinel   
Дата:   03-11-11 00:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Anete   
Дата:   03-11-11 00:32

Автор: bgprinter
Дата: 31-10-11 02:36

Никой не умира, ако се възпроизведе. Всъщност телата ни са малка част от цялото, а цялото са нашите гени, те продължават да живеят по свой си начин. Така че предавайте си гените нататък и ще сте безсмъртни.

[thankyou] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Cristinel   
Дата:   03-11-11 00:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Diandimov   
Дата:   03-11-11 05:03

Моите поздравления за начина по който го е казал Жоро.

В същото време, за темата - това да мислиш толкова за смъртта е нещо като да имаш странната склонност да се ровичкаш в лайна с клечка.
Или да си хомосексуалист.

Една паперуда много искала да разбере що е то пламъка на свещта, и прелетяла ниско над него.
Разбрала какво е огъня, но умряла в Пирогоф от изгаряния трета степен.

[smilie2]

Аз не искам да разбера какво е смъртта.
Аз искам да разбера какво съм аз самия!
Това ми е доста по- интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: jino   
Дата:   03-11-11 06:39

Автор: Cristinel
Дата: 03-11-11 00:34

скоро цялото ще стане циганско, това ли е бъдещето и смисъла [cool] явно![smilie18]


На мен пък един китаец ми каза да не се притеснявам за смърта си понеже в следващия си живот всички ще бъдем китайци .[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: boreto   
Дата:   03-11-11 07:02

J0R0
[smilie24]


...


Трябва да ви е налегнала голяма скука, за да мислите за неща извън вашата реалност.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: jino   
Дата:   03-11-11 08:02

Автор: J0R0
Дата: 30-10-11 09:07

Интересни мисли [smile] .Но не си коректен докрай .
Забравяш за глобалната мрежа .Основната "лична" информация "изтича" някъде незнайно къде под формата на енергия /която не се губи/ с "умирането" на компонентите.Но споделеното остава в мрежата ,остава в компонентите на другите компютри.Докато един ден поради незнам си коя вероятност друга "машина" се зарежда с същата тази достъпна информация .И добрия стар Джино [smile] продължава да съществува ,материално.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: jino   
Дата:   03-11-11 08:07

Засега обаче Джино това само го допуска и съмнения гризат душата му.Но добрия старец [smile] знае че когато се убеди надълно тогава няма да продължава да съществува материално ,никога повече.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: J0R0   
Дата:   03-11-11 11:08

Казах го в една друга тема, но ще го повторя пак, защото смятам, че с малко повече мислене и фантазия, човек може да стигне до същността на нещата.

За мен най-добрият отговор на въпроса дава Борхес в един свой разказ.
Един човек намира някакъв начин и става безсмъртен.
Абсолют в една повтаряема, циклична вселена.
Първите пъти е забавно да изгледаш и преживееш целия цикъл - от Големия взрив, през зараждането на планетите и живота, развитието и краха на цивилизациите, до космическите катастрофи и колапса на вселената отново в една точка.
На десетия път вече ти става досадно.
На стотния път, когато гледаш тоя филм, почват да те хващат нервите.
На стомилионния път единственото ти желание е да умреш, но няма как, защото си безсмъртен и си обречен още безкрай по милион пъти да преживееш тези цикли. Видял си вече всички детайли, всички подробности, но се налага пак, и пак, и пак...
Изводът от цялата история, е че няма по-голямо наказание от безсмъртието, че всъщност никой, ако се замисли, не би си го пожелал. Всеки би желал всъщност да живее по-дълго, но не и да бъде абсолют - безсмъртен.
Та проблемът опира в дължината на земния път, а не в това че има край.
Тук обаче опираме до една друга философия, според която дължината на живота ни не се мери с времето му, а с качеството му.

А пък качеството на живота ни зависи изцяло от самите нас.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: arakiss   
Дата:   03-11-11 11:42

Highlander Soundtrack

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: jino   
Дата:   03-11-11 17:37

Жоро ,това което казваш е в сферата на научната фантастика.
[smile].
Вечен живот в буквалния смисъл за нас такива каквито сме е немислим .Просто до момента до който не игнорираме "времето" няма вечност.И сега в известен смисъл живеем вечно [smile] зависи от гледната точка ,времето,всяка секунда , като човешко понятие може да се раздели на безкрай много части.

Самата идея включва градация на духовно ниво при всяко прераждане ,или деградация [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Vinsent   
Дата:   03-11-11 17:50

Тибетците и египтяните имат сходни виждания по въпросите за живота и смъртта. Написани са почти еквивалентни книги за мъртвите.

На човек се случват две най-важни неща - раждането и смъртта.
Времето между тях е време за подготовка за смъртта.



Публикацията е редактирана (03-11-11 19:14)

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 18:38

За Жоро и неговия любим Борхес, както и за всички възможни предложения в стил четете еди какво си (съответно гледайте, слушайте, пипайте, опитвайте, пийте, яжте... да де, излизайте на чист въздух, срещайте се с приятели и т.н.) – първо, това го правим. Второ, може би го правим дори и повече от средностатистическите хора.
Но при някои относително "по-болни" мозъци то не е достатъчно, за да могат въпросните мозъци да бъдат подлъгани да се осланят на някаква си wishful thinking теорийка и да се самоубедят да продължават да тънат в блажено невежество... не че отричам това блажено невежество като начин на мислене и на живеене, просто казвам [smilie3]

ОК, четете си каквото си искате и приемайте каквито искате възгледи, които ще ви помогнат да заглушите онова вътрешно любознателно гласче, което се вълнува от това как са нещата в ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ.
Как е ВСИЧКО в действителност.

Когато бях на 20 и аз разправях четете Илюзиите на Ричард Бах (най-малкото впечатляваше мацките) [smilie5]
В последното десетилетие съм предимно на Дъглас Адамс и 42, НО...
НО, всичко, което изобщо някога целокупното човечество е изписало като литература, създало е като каквато и да била форма на изкуство, а и като научно знание (или претендиращо за такова), по никакъв начин не отговаря на Въпроса... дори не се и приближава до това да му отговори.

Някой (дали Борхес, Бах или Адамс си е въпрос на лични усещания, периоди в живота и т.н.) може да спретне нещо готинко звучащо, та дори и включващо някои представи за това как стоят някои неща (примерно теорията за Големия взрив), но след като по определение (определението (засега) ми изглежда да е, че човекът (засега) не изглежда да е способен да разгадае Вселената (или там каквото е)) това не е никакъв истински отговор, а само wishful thinking заблуда, защо да трябва да си жертваме желанието да знаем как е в действителност?

Може би логичното за повечето здравомислещи хора когато осъзнаят може би вродената ни невъзможност да разберем какви са наистина нещата е да му теглят една дълга, да си харесат някакъв възглед и понякога да започнат и да го проповядват. Да дават съвети как трябва да прочетем нещо и да правим другите неща... всъщност примерно аз вероятно съм един от най-много правещите какви ли не неща – излизаници на чист въздух, спортуваници... че и доста по-шашави, включително и незаконни, неморални, от които се пълнее и т.н.... даже няколко пъти съм се пробвал и да работя [smilie8]

Та, интересно ми е примерно защо някой решава, че когато някой друг се вълнува от нещо извън злободневния битовизъм, то този друг някой има някакъв по-сериозен проблем от неговия [smilie11]
И защо смята, че е в състояние да даде рецепта, която би трябвало да докара отнесения тип до неотнесеното състояние... и защо, по дяволите, това да е някак по-добро?
Или е по-лесно ли, що ли?
Ами ако пък на друг повече му харесва да му е трудно!?

Дълго стана, нали... еми, вечността е по-дълга [smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: J0R0   
Дата:   03-11-11 18:49

Нони, аз не смятам че имаш проблем. Нито ти натрапвам моите възгледи. Говорим си просто, кой докъде е стигнал в разгадаването на тайните на Вселената. И понеже аз съм доникъде, опирам се на писаното от тия дето са по-напред.
Ако искаш може и ти да споделиш докъде си, не само да задаваш трудни въпроси и да ни гледаш сеира.
[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 19:20

[smilie18] Е, Жоро, от една страна - имам си проблеми разни и най-различни... от друга - с нищо не смятам, че съм по-напред в разгадаването - то нали баш това ми е може би основният проблем [smilie2]

И това, което ти (чрез или не чрез Борхес) казваш, и това, което други казват, и (за мое най-огромно съжаление) включително това, което аз казвам, са само някакви догадки, от които (според Мърфологията) 99 % са врели-некипели [smilie18]

Та, в общи линии разликите между всички нас са толкова микроскопични на фона на общото, че спокойно може да се каже, че и човек, който нищо не е чел и IQ-то му е 70, и някой ала Айнщайн не са кой знае колко напреднали... в смисъл, че всеки може да има някакви частички познание за нещо, но ЦЯЛОТО, ВСИЧКОТО - то ни е направо еднакво неясно... и най-ужасното е, че не виждам как бих могъл да доживея мига, в който ще стане ясно... не знам дали изобщо ще дойде този миг... но може би това е основната причина да не ми се умира... и също това е и основната да ми се - след като и без това няма да го доживея, защо, по дяволите, да продължавам да се мъча...

Иначе теб лично те бъзикам и заради онова ви култово (а аз подозирам, че ти стоиш зад него) учение как да живеем - там дето да сме излизали на чист въздух и т.н. [smilie25] [smilie3] [beer]

Един от мозъците, които смятаме за по-могъщи сред нас, казва, че просто трябва да продължим да говорим... айде едно поздравче по този случай - Снимчица + музичка + текстче [beer]

For millions of years mankind lived just like the animals
Then something happened which unleashed the power of our imagination
We learned to talk...

...It doesn't have to be like this
All we need to do is make sure we keep talking
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: tantris   
Дата:   03-11-11 19:29

Всяко нещо с времето си.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: feliz   
Дата:   03-11-11 19:31

"защо, по дяволите, да продължавам да се мъча..."
================================================================
е, там ти е грешката, КОинси.[smilie5]
Защо по дяволите го приемаш като мъчение?[beer] [smilie3] [smilie5] Сменяй ъглите, гледните точки, напитките ако щещ [smilie21] и може и да се получи.[smitten] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 19:41

[smilie5] Фелизке, бъзикам се (донякъде)... а и сменям какво ли не - не само напитките, но и хапченцата, наскоро дори и гъбките [smilie18]

Да де, връщайки се към Коинсито (coincidentia oppositorum) нещата стоят почти еднакво и по двата начина... понякога е така, понякога е иначе... в най-шизофреничните моменти е и двете [smilie18]

Ето едно друго поздраФФФче по този случай - дали да остана, дали да си тръгна... One day is fine and next is black [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: J0R0   
Дата:   03-11-11 19:45

Нони, това което казва Борхес не са догадки.
Човекът описва "другият" вариант и те кара да се замислиш кой от двата ти лично би избрал (защото трети няма).

------
(Не съм аз авторът на култовата фраза за излизаенто на въздух)

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 19:58

[smilie5] Жоро, mea culpa за излизането на чист въздух, сори! [smilie8]

НО няма как да съм съгласен нито с това, което казва Борхес, нито с това, което казва КОЙТО и да било (Бах, Адамс, Айнщайн, Бор, Хоукинг и т.н.) - НИКОЙ НЕ ЗНАЕ. Точка.

Демек всичко, което който и да било казва, са само догадки за някакви частици от нещата... след като не са ЦЯЛОТО, ВСИЧКОТО, значи каквото и да е, са само догадки и частички - еми, не ми върши работа, пак сори!

И съответно откъде накъде да няма друг (трети, четвърти, пети и т.н.) вариант... ок де, ако е за или живееш вечно, или не живееш вечно, може да се приеме, че са два вариантите...
НО, тогава идва следващото - откъде накъде пък неговото виждане за това какво представлява който и да било вариант е ПРАВИЛНО (адекватно, включващо всичко и т.н.)...

Нито съм срещал, нито смятам, че съществува каквото и да било виждане за каквото и да било, което да отговаря на това, което всъщност ме вълнува... ерго, всичко досега ИЗМИСЛЕНО не ми върши работа... и пак сори за което... демек измислете нещо ново (нищо, че и то няма да е "вярно") [smilie25] [beer]

И, айде, като съм тръгнал с поздравчетата, макар и без чак толкова директно ясна връзка, КРАЯТ е ето това - HURT


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: ценослав   
Дата:   03-11-11 20:02

Исках сериозно да поговорим за смъртта. Не ме разбрахте. Да си изтрия написаното е най лесно. Здраве да има.



Публикацията е редактирана (03-11-11 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Gruyu   
Дата:   03-11-11 20:03

тия, дето са ги бамвали/изтривали по няколко пъти, като че ли по-лесно/философски приемат мисълта за нейната неизбежност......но нека те да кажат!

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 20:11

ценослав, до известна степен (като възприятие, предполагам) това е баш това, за което се опитах с песен горе да кажа - Hurt...

Никой досега не е ОБЯСНИЛ ЗАЩО трябва да е така, има ли изобщо СМИСЪЛ!?
Много възгледи съществуват, според които било имало някакъв "смисъл" във всичко това... но и думичката, и концепцията за "смисъл" си е чисто човешко изобретение, във Вселената тя НЕ (изглежда да) СЪЩЕСТВУВА... религии, писатели и кой ли не си влага разни нещица и си мисли, че се е докоснал до нещо "божествено" = вселенско... еми, не се е, сори... поне по нищо не личи във всякаквите големи взривове, черни дупки и изобщо във всичко останало да има каквато и да било докосване до това, което ние търсим като "смисъл"... демек май във вселената няма такъв... а ние сме обречени да го търсим - в "малки" и "големи" нещица... които са еднакво АБСОЛЮТНО незабележими за Нея - Вселената.


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: jino   
Дата:   03-11-11 20:24

Автор: Knartist
Дата: 03-11-11 20:11

...
Никой досега не е ОБЯСНИЛ ЗАЩО трябва да е така, има ли изобщо СМИСЪЛ!?...




А ако обясни ти ще разбереш ли ,пък и от къде знаеш че не е обяснил?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: arakiss   
Дата:   03-11-11 20:31

мисля, че с говорене не се получава - поне при мен.
векове наред всеки си казва "казванката" и какво?
думите увеличават мъглата.
други сетива май трябват.
и друг ракурс - да слезем от егото си [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 20:31

jino, съвсем лесно е "обяснението" да бъде подложено на емпирична проверка - пробвай го и ще/би трябвало да разбереш...

Примерно как цикълът живот - смърт по какъвто и да било начин влияе на вселената... която съществува в този й вид (според СЕГАШНАТА теория за Големия взрив) от колко беше... 14.7 милиарда години... през огромно преобладаващата част от които не е имало какъвто и да било "живот" (във формата, в който ние го разбираме) - та, от какъв зор й е на вселената да се бъхти толкова време... това е само едно предложение де... от безкрайните възможни...

Пробвай и обяснение, което да ни обясни като как има какъвто и да било "смисъл" от каквото и да било, след като каквото и да направим, това няма да спре вселената да се разширява (дколкото в момента така мислят повечето теоретични физици) и да достигне до момента, в който ще "замръзне"...

Тествай някое потенциално вече дадено "обяснение" [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 20:34

ВСИЧКО, което правим, казваме, мислим и т.н. е тотално абсолютно незначително за вселената и хода на събитията при нея - разширяване, замръзване... каквото и да било - е, значи всичко, което правим, казваме, мислим и т.н. от ВСЕЛЕНСКА "гледна точка" (ако тя би си имала такава) е АБСОЛЮТНО ТОТАЛНО ВСЕ ТАЯ... че не е ли някак кофти за един биологичен вид, който още си носи спомена от времената, в които се е чувствал като самия център и смисъл на ВСИЧКО ВСЕЛЕНСКО!?


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: arakiss   
Дата:   03-11-11 20:37

в които се е чувствал като самия център

щеше да е страшно кофти, ако беше бил [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 20:40

Айде, нали тръгнах да гарнирам абсолютно тоталните глупУсти, които пиша, с някои по-свежарски музикални поздравчета, та ето го следващото - Какво като ме има и какво ако ме няма!? (и да де, баща ми (все още) го оставям жив) [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 20:41

arakiss, аааа, зависи, мен много ме кефи онзи Зейфод Бийбълброкски синдром (поне аз така реших така да го наричам) - вкусвал съм го, много е вкусен [smilie3] [smilie5] [thankyou] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: arakiss   
Дата:   03-11-11 20:45

един пангалактически гаргаробластер веднага разчиства мъглата [smilie21]
два - още повече [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 20:55

arakiss, аааа, now we're talkin', дет' се вика [smilie24] [smilie21] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Gruyu   
Дата:   03-11-11 21:07

преди 2 години погребах баща ми Бог да го прости!....последните 24 часа угасваше в ръцете ми - отначало без да осъзнавам какво става и последните няколко часа вече се уплаших като ми казаха докторите.....вместо да празнувам 40-ия си рожден ден, на същата дата струвахме 40 дни на татко....и оттогава живея по-кротко, без много напъни...няма смисъл

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 21:09

"Няма смисъл" - еми... а баш - Вселената (и всичко в нея - живот, смърт...) = няма смисъл.


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: jino   
Дата:   03-11-11 21:12

[smile] няма смисъл ,защото търсиш рационални обяснения.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: jino   
Дата:   03-11-11 21:13

Остава Вярата! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 21:14

100... ways to DIE... DIE DIE my darling... your future is in an oblong box [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 21:16

jino, еми, да му се не види, не я ща "вярата"... искам нещо "рационално"... за разнообразие [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 21:21

Айде ОЩЕ - и по-близо... DIE, DIE, DIE, DIE... by my hand... Creeping Death Live Sofia Bulgaria [cool] [cool] [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: J0R0   
Дата:   03-11-11 21:33

Ако търсиш рационално обяснение - верно няма смисъл.
Ако търсиш ирационално - Т У К Е!
[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 21:50

Жоро, beautiful friend, всъщност баш Истината е, че лично аз не търся "рационално" (каквото и да значи това) обяснение, ами търся БАШ The Обяснението - "просто" как е в "ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ"... иначе крейзи Джим го тачим [smilie24] [thankyou] [beer]

В този ред на мисли/асоциации - още една дивотийка, която тачим - Life Is Beautiful - It's a Game - Go Play!


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: jino   
Дата:   04-11-11 06:07

Да ти обясня какво е рационално [smile] .
Значи да изключваш магията .

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: jino   
Дата:   04-11-11 06:08

А за мен тя е в основата на нещата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: jino   
Дата:   04-11-11 06:39

Knartist
Разбрах от една друга тема че си по близо до децата от колкото до татковците [smile] ,мамин сладък [smilie5]./жалко, ние големите осакатяваме духовно децата с нашето глупаво ,самовлюбено,страхливо невярване във вълшебства.[smile]/

И понеже аз съм по близо до татковците отколкото до децата ще ти кажа ,че това което го търсиш е нормално да го търсиш .Но опитай се да допуснеш че не всичко е рационално обяснимо,че има вълшебство ,че светия дух е около нас.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   04-11-11 10:35

Че как да няма вълшебства и магия - там Дядо Коледа, Феята на зъбките... ти-ри-рам и т.н. [thankyou]

Всичкото "би трябвало" да е "рационално обяснимо"... дали човекът е в състояние да си го обясни така - еми, очевидно (засега) не е [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: arakiss   
Дата:   04-11-11 10:51

би трябвало, да.
има само една подробност - разумът (на латински: ratio) осмисля и обяснява на база налична информация.
недостатъчната информация води до, знаем какви, нелепи "рационални" постулати.

има един готин разказ на азимов "падането на нощта" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: мара   
Дата:   04-11-11 13:57

в българския вариант няма фея на зъбките, а вранка [smilie5]
а тук и сега пак ще цитирам исабел алиенде: светът е магичен. всичко останало е човешко високомерие.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: jino   
Дата:   04-11-11 14:13

и тоя рипа като перко пиперко [smilie18] [smilie18] .
Тези неща които ти казвам тук са велики тайнства ,разказвам ги на децата си само.
Би трябвало да съжалявам че съм си загубил думите тук ама не съжалявам чак толкова [smile] .
Дерзай ,мамин сладък [smile] .Учи изкарвай шестици сега е времето .

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: dobriman   
Дата:   04-11-11 16:48

мара, в българският вариант вместо да дойде феята на зъбките и да ти даде някой лев....баба ти ги изпърдява.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   04-11-11 17:23

[smilie5] Представих си как бушменът разказва на децата си за "тайнството" на бутилката от кока-кола... еми, боговете сигурно са полудели [smilie18] [beer]

Ох, леле, исабел алиенде - явно поредното високомерно същество, което си мисли, че знае как стоят нещата... аз до утре мога да цитирам примерно Бах или Адамс... е, И!? Нима който и да било от тях изобщо знае нещо как е - "светът е твоята тетрадка, върху нея..."... бла-бла-бла... 42... бла-бла-бла... [smilie18] [beer]



Публикацията е редактирана (04-11-11 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   04-11-11 17:48

Има една по-специална смърт, която не е постигала никое човешко същество, доколкото ни е известно... доста възможно е и изобщо никакво същество да не е имало честта да умре по този начин...
А Нийл ДеГрас Тайсън толкова джиджанко я представя, че изглежда като много екшънско занимание да умреш така - чрез "спагетификация" [smilie18]

Neil DeGrasse Tyson - Death By Black Hole [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   04-11-11 18:25

arakiss, за на базата налична информация, недостатъчната такава и нелепите постулати - а баш [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: мара   
Дата:   04-11-11 19:51

малък си, може пък и да пораснеш...

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   04-11-11 20:57

Колкото повече човек пораства на акъл, толкова по-ясно може да разграничи непорасналите в тази посока... за тях най-типичното е себеусещането, че знаят нещо... както разправяше някой, не съм толкова млад, че да знам всичко - това е приоритет на пуберите... ако някой има късмета наистина да излезе от тази възраст, тогава може да разбере, че не разбира... защото преди това му е звучало само като готин лаф, който само си е мислил, че разбира [smilie3] [beer]

А то не е и трудно да се проверят тез работки, примерно при коментарите на снимките тук.
Наскоро аз сгафих като си помислих за едно ала модно кадро на мацка, че е монтаж, защото сенките не си съответстваха... после, на доста по-трезвено прочетох обяснението на автора, което беше толкова логично - просто е бил използван и друг източник на светлина, освен слънцето... еми, признах си грешката и се извиних на автора - нещо, което един пишещ тук всезнайко не направи когато обясни как той бил мислил какво бил вложил или не вложил друг автор на друга снимка... ако усещането за собствена безпогрешност продължи и след пубертета, вероятно си имаме работа с ментално непораснали хорица...

Наздраве [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: мара   
Дата:   04-11-11 21:18

човек като порасне разбира само, че няма защо да се напъва всичко да знае. няма смисъл всичко да се знае. затва ти приказваме сички тука - не се напъвай....ма кат не ни разбираш.
"Колкото повече човек пораства на акъл, толкова по-ясно може да разграничи непорасналите в тази посока..." - тук си много прав [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   04-11-11 21:24

маренце, ти казваш, че няма смисъл всичко да се знае = това си е твоето лично смисълченце или липса на такова - това НЕ Е ЗНАНИЕ - това е НАГЛАСА

Ти си имаш някаква си нагласа, други хора имат други нагласи - няма ама нищо общо със знанието... като изключим това, че преобладаващата част от знанието, което все пак сме получили, сме го получили от хора, които са намирали някакъв си техен личен смисъл в това да го търсят [smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: мара   
Дата:   04-11-11 21:30

ами твоя воля. дървен камък няма, пък ти го търси [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   04-11-11 21:30

А пък не "всички" тук ми приказват едно и също... имаше си и някои доста читави и интересни мнения тук-таме...

Но иначе няма особено значение какво ми приказвате тука - не виждам никаква смислена за мен причина да се вслушвам в даването на "акъл" от хора, които по принцип са се отказали да търсят такъв - ако се замислите, ще ви стане... ааа, идея си нямам какво ще ви стане [smilie25]

Иначе по-скоро е онова, дето бат' Жоро каза - да пусна мухата и да ви гледам сеира [smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   04-11-11 21:38

маре, ама продължаваш упорито като Вуте да твърдиш, че "епа нема такоа жувотно" - кое те кара да си мислиш, че знаеш какво има и какво няма?

И никога ли не ти е направило впечатление как тези умове, които с право биха могли да се похвалят, че са най-напредничавите сред човешките, някак допускат, че е възможно да има какво ли не... примерно онези нещица от научната фантастика за "огъване" на времепространството, над които преди няколко години са се надсмивали като са ги гледали по Стар Трек, сега най-водещите сред тепретичните физици казват, че биха могли да са възможни... та, наистина, КОЕ те накара теб да си мислиш, че изобщо си в състояние да знаеш какво може и какво не може да го има!? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: yan   
Дата:   04-11-11 21:58

Значи... оставяш мухата да ти кацне на челото и я гръмваш...

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   04-11-11 22:01

Ето ви всъщност една проверка на себезалъгването, че знаете какво е възможно и какво е "невъзможно"

Ако сте гледали горното клипче на Нийл ДеГрас Тайсън за смъртта чрез черна дупка - там беше споменато за "мъдростта", която бабите и дядовците са ви учили (почти сигурно подобен лаф в този смисъл има и на български) - what goes up MUST come down

ОК, това е било "вярно" през цялото съществуване на вида Homo sapiens... не че и това е точна наука, но, да кажем, от порядъка на 100 - 150 - 200 000 години... наистина през цялото това време човек не е бил способен да хвърли нещо нагоре и то да не падне... но след примерно 200 000 години развитие човекът създава ракета, която е способна да извърши едно "елементарно" действие, което се базира на знанието за физичните закони и на развитието на технологията, която прави възможно производството на апарат, който да използва това знание - да надхвърли скоростта, с която може да се измъкне от земната гравитация...

Вероятно, ако отида в някоя селска кръчма или на стоянката на таксиджиите, те с тотална убеденост ще ми обяснята кое как може или не може да се случи... НО, ако попитам приятелката си (явно добър и ценен молекулярен биолог) за теломерите, които са май основните виновници за настъпването на смъртта - "казват" на клетките колко пъти "трябва" да се делят преди да умрат... тя ми казва, че НЕ ЗНАЕ... не знае какво, що, как... ПРЕДСТОИ да се разбере дали пък няма да можем някак да ги "изключим" - демек да се доближим до идеята да живеем "вечно" (или "относително вечно) - нали имаше и темичка за нещо от сорта...

Еми, колко трудно е да се поставите на мястото на онези всезнайковци от преди само 2 поколения, които са казали с АБСОЛЮТНА УБЕДЕНОСТ, че всяко нещо, което отива нагоре, трябва да падне надолу... еми, сори, всезнайковци, НЕ Е ТАКА.

А кое кара когото и да било да си мисли, че може да знае какво може и какво не може, кое как е - след като цялата човешка история ни показва точно това - как разни "невъзможни" неща са се оказвали възможни... [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   06-11-11 18:58

And you run, and you run to catch up with the sun, but it's sinking
Racing around to come up behind you again
The sun is the same in a relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to DEATH


Pink Floyd - Time [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   06-11-11 19:29

More Pink, More Floyd... Free Four


Life is a short, warm moment
And DEATH is a long cold rest.
You get your chance to try in the twinkling of an eye:
Eighty years, with luck, or even less.

You are the angel of DEATH
And I am the DEAD man's son.
And he was buried like a mole in a fox hole.
And everyone is still on the run.

You shuffle in the gloom of the sickroom
And talk to yourself as you DIE.



Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.