Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 18:42

... или добро, или нищо [smilie8]

Всъщност просто пореден опит за заформяне на откровен разговор за най-сигурното на този свят (щото неизбежността на данъците все пак изглежда по-относителна, особено по някои места)

Едно време някъде се опитваха да ме учат, че “висшето изкуство” (каквото и да значи това) имало само две основни теми – Любов и Смърт.

Сега заформям някои ориентировъчни предложения за посоките на разговора, които евентуално да му помогнат да потръгне... ще ги кача в първия ми пост...

И, разбира се, всякакви цитати и споделяници на любими работки (“проникновени и дълбоки” или “повърхностни” и бъзикливи) от изкуството по темата са добре дошли [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 18:44

1. Мислите ли си за нея, колко често, как...
2. Приемате ли я като един вид спасение...
3. Сериозно, ама съвсем сериозно и честно, вярвате ли, че действително има “нещо” СЛЕД нея – като нещото е за този, когото е споходила, разбира се...
4. Пука ли ви какво ще стане с вас след смъртта ви – какво ще ви правят, как ще тъгуват за вас или как ще празнуват живота ви (опит за дословен превод на една по-западна идея какво да правим с факта на смъртта на някого)... как ще ви помнят... и как ще ви забравят...
5. Спомняте ли си момента, в който осъзнахте своята смъртност... приехте ли я, как ви промени...
6. Не е ли всъщност смъртта основната причина за абсурдността на живота (за тези, които го смятат за такъв)...
7. И не е ли изобщо адски шизофренично цялото ни отношение към нея?


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Todd   
Дата:   29-10-11 18:48

Смъртта е част от живота !!! Последната част ....

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: universum   
Дата:   29-10-11 18:53

Ааа, последната казваш.
За мене не е последната.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 19:01

При мен засега е така:

1. Почти ежедневно по съзнателен начин... по под/несъзнателен начин – вероятно непрекъснато... като че ли поне напоследък основно си мисля за нея като за един вид филтър, през който да оценявам нещата... а през този филтър направо всичко изглежда напълно лишено от какъвто и да било вселенски смисъл.

2. Все повече... един любим лаф – “очевидно единственото РАЦИОНАЛНО решение на твоя проблем е самоубийството” – като по-малък му се кефих, щото си мислех, че е готинко бъзиклив... сега съм все по-убеден, че точно момента с рационалността си е баш такъв.

3. Не, съвсем не, напълно не – просто е game over и край – това, което аз си се УСЕЩАМ, че съм, няма да го има – няма да има никакви усещания, нищо, ама абсолютно нищо... Death is The Ultimate negative - not being... (после ще го издиря това любимо клипче от любимо филмче/пиеса)

4. Не особено. Приживе си имам разни идеи и донякъде и каузи... примерно дълбокото ми уважение към науката... та, най-вероятно бих си дарил тялото за научни експерименти и/или за трансплантация на органи.
Как ще тъгуват/празнуват и как ще ме помнят/забравят – съвсем все тая, тяхна си работа, не моя.
Но основният шизофреничен момент тук е как някак не искам да причинявам разни неща на малкото ми много близки хора – по тази причина хем не искам да ги надживявам – за да не трябва да им се случва каквото ще им се случва след смъртта ми... но и хем по егоистични причини не ща аз да ги надживявам – за да не трябва аз да се справям със същото.

5. Даваха “Седморката на Блейк” през някакво лято на море в Ахтопол... май съм бил на 9 или 10... цяла нощ се шашках, ревах и какво ли не... не знам дали още съм я приел и не знам как иначе ме е променил този момент, освен чрез това, което сигурно си личи...

6. Доста вероятно е да е баш така.

7. Ахъм, такова е, както и почти всичко човешко – шизофренично, coincidentia oppositorum etc…


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: snoopoff   
Дата:   29-10-11 19:03

Тва е като да питаш маймуни кво мислят за мача на челси и арсенал одеве... ми няма кво да кажат [smilie5]

Секи си мисли разни неща, ма никой нищо не може да каже със сигурност [smilie5] На всеки си му идва реда.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 19:15

universum, а коя следва след нея - някаква по-универсална/вселенска ли?

snoopoff, май има такъв момент... хем за последните 25 века сме мръднали бая яко в разбирането на солидна ЧАСТ от нещата във вселената, хем и сега си е актуално "знам, че нищо не знам..." [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 19:18

Няколко пъти съм ги пробутвал Розенкранц & Гилденстърн, ама нещо не фащат дикиш у форумо... и все пак:

Do you think death could possibly be a boat?

No, no, no, death is not, death isn't. Take my meaning? Death is the ultimate negative, not being. You can't not be on a boat.

I've frequently not been on boats.

No, no. What you've been is not on boats.


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: НАСОО   
Дата:   29-10-11 19:37

когато бях на 5 ходих на погребението на прабаба ми и тогава за първи път се сблъсках с нея. После починаха още хора и веднъж, май на 8 , на рождения си ден, включих че и мен няма да подмине. Майка ме излъга, че докато дойде моя ред ще има ракети и хората ще бъдат в космоса, както в междузвездни войни и няма да умират... Това ми стигаше за следващата година. После пак го почуствах - как се събуждам, но ме няма и изведнъж мисълта ми почва да изчезва и край. След време аботех на един строеж с баща ми и пак. Една седмица не ми се правеше нищо, дори да ям, защото смятах, че няма смисъл. Незнам какво се промени, но година след това, някъде към 13, започнах да правя какви ли не щуротии и направо си търсех белята. Незнам защо спря да ми пука. В днешно време дори ме е страх да не надживея близките си.[beer]



П.П. Последното изобретение на Стив Джобс се казвало IDead[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 19:39

Бай дъ уей, има един интересен момент при мен... доколкото един от най-водещите ми стремежи в живота ми е колкото мога по-свободен да ставам, трябва да си призная, че май точно смъртта е нещото, което най-много е допринесло за освобождаването ми [smilie3] [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 19:40

НАСОО [smilie5] ахъм - и iDead, и изобщо благодарности за включването [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: shtukov   
Дата:   29-10-11 20:13

Едно време някъде се опитваха да ме учат, че “висшето изкуство” (каквото и да значи това) имало само две основни теми – Любов и Смърт.

Пропуснали са ЖИВОТА.. А той е като харизан кон, на който би трябвало да не броим зъбите.
А за Смъртта - Казват, че опашка имало, ама ред нямало..[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: alsash   
Дата:   29-10-11 20:30

Тери Пратчет обяснява нещата....четете[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: shtukov   
Дата:   29-10-11 20:39

Те много народ ги обясняват, ама малко показват..

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: tantris   
Дата:   29-10-11 21:20

За любовта и смъртта всичко е казано в "Тристан и Изолда" на Вагнер[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: SellFish   
Дата:   29-10-11 21:22

Към личната си смърт изпитвам любопитство...дали ще оправдае очакванията ми [smilie3]? Но съм достатъчно дисциплиниран човек, така че кротко ще си изчакам реда [smilie21]!


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: arakiss   
Дата:   29-10-11 21:26

За любовта и смъртта всичко е казано в "Тристан и Изолда" на Вагнер[smilie21]

ай ся, вагнер -
много преди него чекспиър е научил ромео, пък той жулиета.
или беше обратното [smilie25] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: tantris   
Дата:   29-10-11 21:30

Не е същото.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: arakiss   
Дата:   29-10-11 21:32

нищо в живота не е.
същото.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: shtukov   
Дата:   29-10-11 21:37

Живота е една от най сложните работи..[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 22:23

Животът е ето ТОВА!... другото е... все тая...

А всъщност във въпросното "това" горе става въпрос точно за тези две неща - любов и смърт... и победата над смъртта е любовта... това е животът... останалото е мълчание



Публикацията е редактирана (29-10-11 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Cristinel   
Дата:   29-10-11 23:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 23:42

Cristinel [smilie18] Това кефи, а и е съвсем вярно [smilie24] [beer]

Всъщност хем бих питал "и все пак не ти ли е любопитно" или нещо от сорта, хем стремежът ми е да стигна до такава нагласа [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Cristinel   
Дата:   29-10-11 23:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: НАСОО   
Дата:   29-10-11 23:50

http://www.youtube.com/watch?v=_Jtpf8N5IDE&ob=av3e а има ли такъв момент?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.