Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: dimi2007   
Дата:   27-02-11 11:37

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: dimi2007   
Дата:   27-02-11 11:39

Националното съзнание заработи !

Повечето българи не искат смяна на лева с еврото


Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-02-11 11:46

Ми да си призная честно и аз не искам. В личен план хич няма да ми е изгодно. Всичко ще се вдигне неминуемо. там където е било левче ще стане 1 евро...

Но в макроикономически план ще е добре, спор няма.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: danvan16   
Дата:   27-02-11 11:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: vga   
Дата:   27-02-11 11:51

Хазяина в Ирландия ми разправяше за момента, в който са сменили лирата с евро. Отивам в магазина, вика, и си купувам 1 хляб за 1 лира. Отивам за другия ден и искат да ми го продадат за 2 евро. Казах им да не се ебават с мене, защото добре знам колко струва един хляб и още по-добре знам колко струва 1 лира и това не е 2 евро. Разказваше, че всички търговци до един са използвани смяната на валутата за главоломно увеличение на цените. След време нещата са си дошли на место, разбира се, но е имало шоков период. Как може да се ограничи този ефект според вас, като приемем еврото тук? Пък и психологически е малко кофти... досега взимаш 1000 единици, след ден 500 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: danvan16   
Дата:   27-02-11 11:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: Vinsent   
Дата:   27-02-11 11:58

Аз искам! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: steeens   
Дата:   27-02-11 11:59

И кога трябва да стане тая смяна?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: slivenski   
Дата:   27-02-11 12:00

Тя Еврозоната като се разпадне до 2-3 години, този проблем ще изчезне сам.

Друг е въпросът, ако еврото го няма - а левът е вързан към него със закон - и ако инфлацията тръгне пак нагоре, как това ще се отрази на заплатките на хората и дали няма увеличението да е не двойно, а стократно, както беше пред 1997 януари месец. Заплата 5 долара как ви се струва?

[beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: vga   
Дата:   27-02-11 12:02

А, че сме се разкупували.... не е ли редно друго си мисля аз обаче, вместо да спреме да купуваме да почнеме да инвестираме парите си в неща тип заводи, технологични иновации и т.н. Неща където трябва да се бачка, но ще се изкарват евра? Например, онзи ден си мислех докато минавах през Банско... тия хора там имаха реалния шанс да се събудят една сутрин милионери. До един. Мутрите им купиха къщите на бабите и им наляха една купчина пари. Не е ли нормално тия хора, като една малка общност, да се съберат и да си построят един завод за каквото и да било в онова голямо поле към Разлог? Какво им пречи, имат толкова пари, че могат да направят всичко. И няма да се вайкат, че туристите това или онова. Лятно време е строител, а зимно ски-учител... абсурди! Така ще има работа и за тях, и за децата им, и ще могат да се раздват на внуците до себе си един ден, защото ще са задържали децата в града. Верно, трябва да се работи, а не да си хотелиер, ама то трябва вече да им е станало ясно, че не става от всеки селяк хотелиер. А работник по-може... Защо държавата не съветва хората как да постъпят, да им помогнат малко, да ги насочат... защо няма задружност за общия напредък? Такива работи си мисля.... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: J0R0   
Дата:   27-02-11 12:02


Нека хищните хиени
трупат долари и йени,
мене ми доставя кеф
само българския лев.

Трендафил Акациев

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-02-11 12:02

Аз от известно време съм си наложил един самоконтрол при купуването. Като се замислих и се оказа, че половината от боклуците, които си купувах не са ми нужни. Демек и аз съм само един консуматор. Сега съм си наложил и не купувам нищо, което не ми е наистина необходимо.
Освен това гледам ако трябва да си купя нещо да не е това, което мога да си позволя ами да е по-евтино. Не, че съм скръндза, но пък не искам и мен да вкарват в матрицата. Както наскоро някой тук каза, че работим за банките..
Някаква лична антиконсуматорска политика.

С изключение на тела и обективи - там компромис няма [smilie5][smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: alba_luna   
Дата:   27-02-11 12:11

vga - идеята ти е хубава, но няма почва в БГ. Малко хора гледат напред и всеки дърпа чергата към себе си.
Преди Банско същия сценарий се изигра по морето. Лично познавам хора, които допреди 10-тина години работиха по кухните и хотелите за по една заплата. После си продадоха парцелите и в един момент се видяха с пари, които не са и сънували. И какво направиха - купиха по един апартамент на децата, купиха си безумно скъпа кола, разходиха се малко по света и парите за 6 - 8 години свършиха. Много малко от тях направиха нещо смислено с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: n1x0n   
Дата:   27-02-11 12:19

Как може да се ограничи този ефект според вас, като приемем еврото тук?

Аз не знам каква е тази драма с въвеждането на еврото и кой ги поддържа тия слухове с двойното скачане на цените.
Във всяка държава съществува баланс между цените и покупателната способност на гражданите. Ако го нямаше този баланс - нищо не би попречило на търговците още утре да кажат "цените стават двойни!" - за какво им е да чакат еврото толкова време и да пропускат двойни печалби?!
[smilie18]

Да, има някакъв критичен период, в който има спекула и напасване на гореспоменатия баланс, но той не трае кой знае колко време. Особено в това състояние на световната икономика и в бедна държава като България. Нашенеца няма резерва в доходите си, за да плаща двойни цени - той просто ще спре да купува.
Дори и да се случи нещо такова - я изкарат месец двойните цени - я не изкарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: vga   
Дата:   27-02-11 12:23

Така де да, не е единичен случай, просто пример. Тук трябва да е ролята на държавата според мен... защото народа е овълчал, всеки гледа да се спаси сам. А и е тъп, ако трябва да сме честни. Не виждам какво пречи да има някакви съветници на общините и оттам идеи да се предават към хората. Така де, там всички се познават, при добра възможност може пък нещата да се променят. Вместо кола може да си купи стадо говеда, или обработваема нива и да посади нещо или ферма да построи.... или... Същата ми е забележката за моловете - да, ясно е, че всеки иска да вложи едни пари в голяма сграда, където народа да се избива да идва, за да гледам магазини, чийто наем да получаваш, ама нищо добро не излиза в крайна сметка от това за държавата... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-02-11 12:31

Е как бе! Вместо айфон и старо беемве да си купува некви говеда!!!!! Ти чуваш ли се?!


Това никога няма да стане.
Булгар! Булгар!

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: stoyan_5   
Дата:   27-02-11 12:31

Това твърдение е абсолютно невярно.
100 на 100 от хората не искат изибщо да живеят повече в България, камо ли да искат левове или да бъдат оптимисти ....

Преди 2 години изобщо не се говореше за криза. Какви са тези работи, че сега имоло повече оптимисти????????????

Писна ми от глупаци и техните грлупости .....[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: n1x0n   
Дата:   27-02-11 12:39

Например, онзи ден си мислех докато минавах през Банско... тия хора там имаха реалния шанс да се събудят една сутрин милионери. До един.

Понеже съм "софиянец с банско жителство", толкова истории мога да ти разкажа за банскалии, които се видяха с купища пари... похарчиха ги за надстрояване на грозните си "модерни" къщи, които натъпкаха с 42" плазми и паркираха отпред по 2-3 лъскави коли - след което някакви си 3-4 години по-късно ги виждам да работят на същите места, на които работиха преди - касиерка в пощата, пощальон и т.н.

Колите се потрошиха, плазмите дадоха фира, а къщите стоят празни, защото на продадената земя вдигнаха хотели, които им обраха единственият източник на допълнителни доходи - туристите...

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-02-11 12:43

Без да съм софиянец с банско жителство и аз мога да разкажа подобни. Познавам бая банскалии. Даже някои такива "милионери" отскоро се преместиха в софия да търсят препитание.

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: Danvan16   
Дата:   27-02-11 12:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: vga   
Дата:   27-02-11 12:54

Да, и на мен точно така ми се видя, че се получи в Банско, вероятно и по морето. А защо не се изгради нещо, което да изкарва пари? Нещо, което да храни една малка общност. Както вървят нещата, с тоя недоимък на сняг и все по-ниската способност на хората да пътуват за такива луксозни екскурзии като ските, може скоро да се окаже, че нещата се връщат в точка нула. Защо някой не ги побутна хората? Толкова ли не иска да слуша българина и да мисли 10 години напред, а го вълнува лъскавата кола и телевизор? Не го вярвам, винаги сме били пресметлив и изобретателен народ... [smilie8]

Иначе със сигурност критичния период при смяната на валутата едва ли ще е повече от месец, хората наистина нямат пари. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: explorer   
Дата:   27-02-11 12:56

Автор: n1x0n
Аз не знам каква е тази драма с въвеждането на еврото и кой ги поддържа тия слухове с двойното скачане на цените.
Във всяка държава съществува баланс между цените и покупателната способност на гражданите.


За съжаление вероятността да се случи точно така е много голяма. По-горе дадоха пример какво се е случило в Ирландия, аз помня какво беше в Германия когато въведоха еврото - просто всичко, което струваше 1 марка стана 1 евро. И щом държава като Германия не успя да го предотврати, не виждам как България ще успее. А това за "баланса между цените и покупателната способност" е само в сънищата на утопичните последователи на Адам Смит, които си мечтаят как пазарът щял да регулира цените. Аз пък ви казвам, че утре ако стане 5 лв бензина и нафтата, хората ще псуват, ще мърморят, но пак ще зареждат и никой няма да слезе от колата. Толкова за "покупателната способност" на българина.

Автор: vga
Тук трябва да е ролята на държавата според мен... защото народа е овълчал, всеки гледа да се спаси сам. А и е тъп, ако трябва да сме честни. Не виждам какво пречи да има някакви съветници на общините и оттам идеи да се предават към хората.


Че кой нормален човек би послушал държавата? Българската "държава" не защитава интересите на мнозинството граждани, тя пази статуквото. Пък и повечето хора са на принципа "пари ми дай, акъл не ща" (и не е само българска черта това, навсякъде е така).


Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: vga   
Дата:   27-02-11 13:00

Бе не знам, ако аз от утре имам 1 милион лева в банката бих послушал всеки, който ми предложи да построя нещо. Било то държава, инвестиционен фонд, банката, приятели, непознати... който и да е. Бих си изготвил един списък и бих преценил кое е най-удачно. Ако не ми достигат 5 милиона за някоя много добра идея бих отишъл при 5 мои съграждани, с които съм израснал от дете и които също са се оказали с по 1 милион в банката и бих им казал - така и така, искам да построя това. Харесва ли ви и искте ли да се включите в поделено предприятие? Хващам бас, че всеки би се включил, като види, че това години наред ще му носи пари, така че да живее чудесно, да има занимание и да си е удома. Не вярвам някой да си купи кола в такава ситуация... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-02-11 13:01

Че малко ли ги бутахме Банскалии? То не бяха обяснения, примери и т.н., че няма да забогатеят, а ще ги прецакат и само ще преебат природата. И кво? Дали схванаха как мислите?

Изобщо не им съчуствам сега. Каквото си надробиха такова си сърбат. Някои "горненци" си останаха толкова бедни, колкото и когато имаха едни ливади с големи камъни по тях.

Ма то същият този народ го е казал - гъз глава затрива.
А българина е пресметлив несъмнено, но само на дребно. В сметките на едро хич го няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Българите не искат да сменяме лева с евро !!!!!
Автор: alba_luna   
Дата:   27-02-11 13:05

vga - ти си утопист, бе човек [smilie24]

Как си представяш тез мисли да минат в главата на бай Добри?!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.