Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: ogy25   
Дата:   19-02-11 09:30

Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно:)?


Какво ви е мнението по този въпрос?

Инфо тук


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   19-02-11 09:42

Според мен предложението е ок, момичето никой не заблуждава. Обяснява целта и възможностите си. Никъде не пише, че иска да е първи и основен фотограф, а просто да има възможността да присъства и да снима на сватба. С което естествено да натрупа опит. Даже е и доста коректна, защото предполагам има доста фотографи, които от втората сватба са вече професионалисти и си искат заплащане като такива. Естествено безплатен труд няма, но при нея това се явява като инвестиция в обучение. Като няма друг вариант и този е правилен. Може да няма достатъчно близки, които да правят сватби в момента ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: boni   
Дата:   19-02-11 09:43

Мисля, че живеем в свободна страна.
Никой не се е родил научен.
Все от някъде трябва да се започне.
За всеки влак си има пътници.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: ecobo   
Дата:   19-02-11 10:23

Подхода е открит и според мен - правилен. Това е правилният път към цена от 500лв./час [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: didesignbg   
Дата:   19-02-11 11:10

danidesign
Регистриран

Снимам безплатно за студентското ми портфолио. Техниката, с която разполагам е първокласна Canon EOS 400D, EFS 18-55mm, EF 90-300mm, светкавица.
Който се интересува може да ми пише: danidesign123@gmail.com





Anichka
Професор

Бих искала да си позволя да дам сьвет относно минималната техниката, необходима за снимане на парти (дори не сватба) според мен. Не сьм фотограф, снимам само за удоволствие.

Canon фотоапарати и лещи.
Фотоапарат - Canon 40D/50D, по-добре Mark II D.
Лещи за снимане при ниска светлина- 50mm f1.4; 24-70mm f/2.8L
Светкавица - поне SpedLite 430

Nikon фотоапарати и лещи:
Фотоапарат - Nikon D300s, по-добре D700
Лещи - Nikon 35mm f/1.8G AF-S DX; Nikon 24-70mm f/2.8G
Светкавица - SB600, по-добре SB900

Разликата в по-скьп фотоапарат идва от процесора, които може да обработи снимки при по-ниска светлина. За сьбитие навьн почти няма значение с какьв фотоапарат се снима, но влезе ли се в затворено помещение, всичко се променя. По-високия клас фотоапарати по-добре понасят шума, които се получава при липса на светлина и високо ISO.

Бих казала, че аз в момента не разполагам с достатьчно техника за снимане на сьбитие като сватба.
Снимам с Nikon D60 (много шум), 35mm f/1.8G AF-S DX, Nikon 105mm f/2.8G ED-IF AF-S (прекрасни макро снимки + портретни, ако има достатьчно разстояние), Nikon 18-200mm f/3.5-5.6G AF-S ED VR (прекрасна за снимане в парка), светкавицата ми е Vivitar 85 (планувам да купя SB900 до месец). За сьжаление скоро няма да мога да си позволя нито Nikon D300s, нито D700. Обработвам снимките в LightRoom и PhotoShop.




На кого да вярвам сега, обърквам се.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: Orlin   
Дата:   19-02-11 12:04

То е ясно на кого да вярваш. Тази техника е първокласна... за снимане на приятелско събиране в кръчмата. От третата ракия нататък.

Ако снима като втори фотограф и първият е добър ще научи много дори и само от една сватба.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: novi4ok   
Дата:   19-02-11 12:07

А защо не, след като професионалните фотографи категорично отказват да взимат със себе си хора, нуждаещи се от портфолио и от опит? Винаги ми е била странна тази позиция - може би става въпрос за страх, че лесно ще бъдат надминати и ще се появи още някой, който ще им отхапе парче от баницата, но с отказа си едва ли могат да го предотвратят - както се вижда този, който наистина иска, винаги намира начин.
[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: marconi   
Дата:   19-02-11 12:24

ако има хубави шаферки..що не [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: samara   
Дата:   19-02-11 12:39

marconi [smilie10] ... ами, ако са малолетни ??? [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: marconi   
Дата:   19-02-11 12:44

шаферки само 18+ [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: asahi   
Дата:   19-02-11 15:05

Ку няма шаферки и кумата става.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: n1x0n   
Дата:   19-02-11 15:14

Разумен подход. [smilie24]
Не бих я взел на моята сватба, но за младоженци с ниски доходи и неголеми изисквания към резултата - не е лош вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: Amigo   
Дата:   19-02-11 15:31

[smilie24] браво на момичето [smilie6] а пък ако някой иска да го взимат майстори на сватби да се учи, просто би трябвало да си плати за обучението - това е нормално и разумно според мен [smilie6] [smilie6] [smilie5] [smilie5] не мисля, че на Запад някой си раздава знанията и опита безплатно [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: danvan16   
Дата:   19-02-11 15:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: Gruyu   
Дата:   19-02-11 15:52

аз съм съгласен!.........намерете ми само някое младо засукано булче

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: icer   
Дата:   19-02-11 16:04

Автор: novi4ok
Дата: 19-02-11 12:07

А защо не, след като професионалните фотографи категорично отказват да взимат със себе си хора, нуждаещи се от портфолио и от опит? Винаги ми е била странна тази позиция


Кое е странното, хората си гледат работата, да не са благотворително дружество и да не са длъжни да обучават някого и да му дават акъл по време на снимането.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: marconi   
Дата:   19-02-11 16:07

аз мога и да пея..Пийййй куме пиййй, тебе ти е реееееед..не за друго, ами кумата да стане по-бързо свободна, кат се натаралянка кума [smilie18] [smilie5] [smilie18] [smilie5] [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: novi4ok   
Дата:   19-02-11 16:31

Amigo, icer смешни сте. Кой говори за безплатно обучение? Вероятно вие сте точно от "великите", които треперят някой да не им открадне занаята, защото се знаят колко могат. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: Amigo   
Дата:   19-02-11 16:32

Напрау съм се разтреперал, ша знайш [smilie18] [smilie18] А ако не искате да ви разбират погрешно, изказвайте се точно. [smilie5] [smilie5] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: venciwideo   
Дата:   19-02-11 16:51

абе що всички се хвърлихте на кумата, кво и е на булката, може да искам тройка? като подарък за първа брачна нощ[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: danvan16   
Дата:   19-02-11 16:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: marconi   
Дата:   19-02-11 17:13

мдааааа април ше съм кум на наш съфорумец...ама още не познавам кумата [smilie18] [smilie18] [smilie18] почвам да се замислям аз [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: feliz   
Дата:   19-02-11 17:22

По темата - съгласна с Диди Андреева.
Иначе: Смешна ми е тая суета със снимките по сватбите. Като гледам какво избиране на фотографи пада.[smilie8] После има някаква мода да се ходи по разни исторически обекти /или просто в парка/ и там се правят яки фотосесии. [smilie5] Даже съм виждала и гримьор да си водят.[smilie18] Минат 5-6 кадъра и оня тича да й оправя грима.[smilie18]
Аз като се омъжвах, нямах фотограф. Бях казала на сестра ми да снима с наличната Коника.[smilie18] След ритуалната обаче, дошъл някакъв фотограф /може и някой от вас да е бил [smilie5] / и ни беше щракнал 5-6 кадъра на улицата без да ни пита и без да знаем, че ни снимат. После дошъл в ресторанта и показал снимките на майка ми. Казал: ако ви харесват, купете ги. И тя ги харесала. Та така - имам 5-6 профи кадърчета от сватбата и са хубави затова, че са НЕНАГЛАСЕНИ и са в по-голям формат.[smilie5]
Чудя за какво са после тия стотици снимки с едни и същи нагласени пози.
1 човек с камера е достатъчен според мен.[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: navy   
Дата:   19-02-11 17:24

Фелиз, всеки има право на вкус, било то и лош [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно
Автор: feliz   
Дата:   19-02-11 17:26

Е, да де.
Аз само казвам, че ми е смешно.
Не, че нямат право.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.